Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2019., 14:49   #9751
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Vekster Pregled postova

Thanks! Kontaktirao sam ga pa da vidimo kaj bu reko. Makar da mi proda 6 kapi ulja za 100 kn, da ne cekam mjesec dana kineze.

UPDATE: Potrosio lik sav ferrorfluid, tak da kinezi jedino
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 07:54   #9752
MaliPisho
Stari prdonja
Moj komp
 
MaliPisho's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 39
Nisam siguran jel ovdje zgodno pisati o tome ali evo okusat cu srecu.

Frend mi ima radnju u koju bi postavio 4 zvucnika sa nekim receiverom do nekih 2000 kuna. Sto mi predlazete? Iskreno, on je mene pitao da vidim to a ja sam se izgubio u moru svega. Radi se o nekih 30 kvadrata. Nadam se da ce se naci par prijedloga.
MaliPisho je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 10:44   #9753
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor MaliPisho Pregled postova
Nisam siguran jel ovdje zgodno pisati o tome ali evo okusat cu srecu.

Frend mi ima radnju u koju bi postavio 4 zvucnika sa nekim receiverom do nekih 2000 kuna. Sto mi predlazete? Iskreno, on je mene pitao da vidim to a ja sam se izgubio u moru svega. Radi se o nekih 30 kvadrata. Nadam se da ce se naci par prijedloga.
Za tu lovu samo njuskalo/polovno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 00:32   #9754
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 110
https://www.idealo.de/preisvergleich...6-pioneer.html Pozdrav decki,namjeravam kupit ovaj sustav sa linka pa me zanima mislenje? Izvinjavam se na upadanju u temu.
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 10:43   #9755
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor kokolo22 Pregled postova
https://www.idealo.de/preisvergleich...6-pioneer.html Pozdrav decki,namjeravam kupit ovaj sustav sa linka pa me zanima mislenje? Izvinjavam se na upadanju u temu.
Pa ne znam kaj se izvinjavaš, tema bi trebala biti tu zbog upita
ak su to novci koje si skupio, i ako ti je to prva ozbiljnija linija, bit će ti sigurno dobra.

Iako Pioneer zna imati solidnih zvučnika, ovi mi ne izgledaju kao takvi, pa ako imaš malo više novčića i postoji mogućnost da kupiš odvojeno komponentu od zvučnika, preporučam da učiniš tako a da zvučnike potražiš odvojeno.
Čak i ako ne možeš odvojeno kupit komponentu, probaj negdje nać zvučnike od neke stare linije, bila ona Grundig ili Telefunken , pa isprobaj njih - čisto da ocijeniš koliko su ti isporučeni zvučnici dobri/loši, i što bi možda dobio sa solidnijim novim zvučnicima.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 10:51   #9756
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 110
Ma lova nije problem,a i onako sam namjeravao kupit posebno satelite i sub. Sustav mi se svida radi raznih didja midja. Namjeravao sam izbacit pioneerce i ubacit 2 Dali bookshelfa+sub,pa me sad zanima ima linetko nekakav prijedlog.

Zadnje izmijenjeno od: kokolo22. 11.01.2019. u 11:09.
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 00:51   #9757
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Samo da dam svoj update na Zensore 1 nakon mj dana provedenih s njima.

Zvucnici su BOMBA i sva ona prica oko nedostatka određenih raspona, pogotovo nižih..toga više nema.
Očito je burn in imao ključnu ulogu.

Toliko dobro sviraju da me na trenutke ostave paf, a da ne kažem da znam zatvoriti oči slušajući ih podebljane i zabrijem da slušam floorstandere pa kad otvorim oči iznenadi me da takav moćan zvuk može proizaći iz toliko malih zvučnika.
Doslovno naprave koncertnu dvoranu od sobe.
Bas je također sada prisutan u toj mjeri da ne gledam filmove.. ne bih ga ni nabavljao jer ga za muziku stvarno ne treba.
Uglavnom tko god kaže da je burn in mit i ne može napraviti bitnu razliku..kenja.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 10:09   #9758
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
štabi tek bilo dasi uzo epicone
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 10:18   #9759
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor kokolo22 Pregled postova
Ma lova nije problem,a i onako sam namjeravao kupit posebno satelite i sub. Sustav mi se svida radi raznih didja midja. Namjeravao sam izbacit pioneerce i ubacit 2 Dali bookshelfa+sub,pa me sad zanima ima linetko nekakav prijedlog.
Ovisi koje djidje misliš koristiti, ali ako imaš uz tih 400 eura posebno novce za zvučnike, možeš razmislit o klasičnom pojačalu sa digitalnim ulazom, npr. novi Pioneer A40 (kad smo već kod pionira )

Možda već te iste điđe imaš na izvoru zvuka, tj. računalu, TVu, pa čak i običan DVD player možeš spojit na digitalni ulaz, pa nema potrebe da ih plaćaš dvaput, a imat ćeš bolji zvuk nego sa tom linijicom.

Drugo, ne kupuj odmah i sub i zvučnike, nego prvo samo zvučnike - možda ni neće biti potrebe za subom ak kupiš neke s recimo 17cm basom, i dobro ih smjestiš u prosječnu sobu cca. 20 kvadrata.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 12:42   #9760
kokolo22
Premium
Moj komp
 
kokolo22's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: LIČKI OSIK
Postovi: 110
Shema je da sam se preselio u Njemacku,i sad je doslo vrime da se sve iznova kupuje,i yato mi treba nesto u paketu sa svim modernim kerefekama, a taj Pioneer sistem mi sve daje u kompletu. Ima li netko nekakvu drugu alternativu?
kokolo22 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 14:37   #9761
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Samo da dam svoj update na Zensore 1 nakon mj dana provedenih s njima.

Uglavnom tko god kaže da je burn in mit i ne može napraviti bitnu razliku..kenja.
Dogodio se burn in, ali psihološki - navikao si se na zvuk...

Jednostavno, zvučničke membrane ne rade tako, neće ti se magično povećati frekvencijski raspon korištenjem zvučnika.

Uglavnom, najbitnije je da si zadovoljan zvukom
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 15:34   #9762
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Može neko pojašnjenje o kakvom se burn-inu radi? Možda sam neupućen no prvi put ćujem taj termin u hifi vodama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 15:52   #9763
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Može neko pojašnjenje o kakvom se burn-inu radi? Možda sam neupućen no prvi put ćujem taj termin u hifi vodama.
Odnose se na dva termina:
1. Burn-in kabela, tj. kabelima treba neko vrijeme da se usviraju te nakon nekog vremena zvuči bolje
2. Burn-in drivera u samoj kutiji, tj. zvučnici zvuče bolje nakon što se "razrade" zbog materijala same membrane

Svojevremeno sam na ovom threadu čitao iskustva kako oboje "bitno" poboljšava zvuk.

I dan-danas mi nije jasno kako se fizikalne komponente bakrene žice mogu promijeniti tako da pustiš frekvencijski spektar kroz njih (i to naravno nabolje).

Dok drugi dio s usviravanjem zvučnika ima nekog smisla iz teorijske perspektive, u praksi je razlika zapravo minimalna, i vjerojatno nemoguća detektirati uhom.

Ako netko ima izvore na:
1. Mjerenja prije i poslije usviravanja žica ili zvučnika
2. Izjave bilo kojeg od proizvođača zvučnika da je burn-in dokazani fenomen (a da ne dolazi od marketinških timova).

U više studija je dokazano da najveće razlike dolaze u "mozgu" bile one objektivne ili neobjektivne (npr. kada znaš što slušaš pa ti to utječe na percepciju zvuka).

Malo offtopic, ali ovdje je link na istraživanje gdje profesionalni violinisti nisu uspjeli identificirati Stradivariousovu violinu od novijih violina.
https://www.npr.org/sections/decepti...pick-the-strad

Meni je zanimljivo da čim makneš osjet vida iz doživljaja zvuka da je puno teže razlikovati stvari
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 17:48   #9764
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Thx!


Citiraj:
Autor messiah Pregled postova

I dan-danas mi nije jasno kako se fizikalne komponente bakrene žice mogu promijeniti tako da pustiš frekvencijski spektar kroz njih (i to naravno nabolje).
Oplakah!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 21:34   #9765
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova

Meni je zanimljivo da čim makneš osjet vida iz doživljaja zvuka da je puno teže razlikovati stvari
slijepi test...
kad ne vidiš oznaku proizvođača odma drugačije čuješ
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 23:18   #9766
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
I dan-danas mi nije jasno kako se fizikalne komponente bakrene žice mogu promijeniti tako da pustiš frekvencijski spektar kroz njih (i to naravno nabolje).
Bakrena žica oksidira na terminalima. Time se s vremenom stvara parazitni kapacitet koji može čujno utjecati na zvuk. Kapaciteti smanjuju bas pa se više ističe ostatak spektra, pa to zvuči kao "jasnija detaljnija zvučna slika"

Ako zalemiš zvučnički kabel na 4mm pozlaćenu ili poniklanu bananu i na taj način spojiš pojačalo i zvučnik onda nemaš taj efekt.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 02:52   #9767
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bakrena žica oksidira na terminalima. Time se s vremenom stvara parazitni kapacitet koji može čujno utjecati na zvuk. Kapaciteti smanjuju bas pa se više ističe ostatak spektra, pa to zvuči kao "jasnija detaljnija zvučna slika"

Ako zalemiš zvučnički kabel na 4mm pozlaćenu ili poniklanu bananu i na taj način spojiš pojačalo i zvučnik onda nemaš taj efekt.
Ne znam kojom brzinom oksidira, ali imam golu žicu zakačenu na terminale već skoro 9 godina i još nije oksidirala.
Možda da usviravam 25 godina?

OT: naravno da sam mislio na usviravanje tjedan, dva tjedna ili mjesec dana kako se već spominje.
Nema šanse da žica oksidira u mjesec dana osim ako ne žive u močvari.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 13:18   #9768
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Čim ti je žica potamnila, oksidirao je. Ne moraš čekat da pozeleni tako da se oksidacija dogodi prilično brzo.ne možda u mjesec dana, ali puno prije devet godina. Bolje ti pronađi neoksodirani dio, pa stavi neku bananu ili lot
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2019., 20:36   #9769
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Čim ti je žica potamnila, oksidirao je. Ne moraš čekat da pozeleni tako da se oksidacija dogodi prilično brzo.ne možda u mjesec dana, ali puno prije devet godina. Bolje ti pronađi neoksodirani dio, pa stavi neku bananu ili lot
Apsolutno ne čujem nikakvu razliku u zvuku otkad imam zvučnike. Više čujem razliku kad pomaknem malo zvučnike kad čistim stan

Stvarno ću morat nabavit osciloskop i pustit jedan sweep od 20Hz do 20Khz na oksidiranoj i neoksidiranoj žici
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 21:21   #9770
Nova_Konfig
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Pozdrav svima.
Gledam si uzet neku manju kombinaciju AV receiver + 2 bookshelf zvučnika.
Ovo mi je trenutna opcija:
https://sonusart.hr/kucno-kino/av-re...-receiver.html
+
https://sonusart.hr/zvucnici/bookshe...-emit-m10.html

Ima li možda neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu? Ovi Emit M10 imaju solidne recenzije posvuda pa mi djeluju kao dobar izbor.
Nova_Konfig je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 21:48   #9771
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor Nova_Konfig Pregled postova
Pozdrav svima.
Gledam si uzet neku manju kombinaciju AV receiver + 2 bookshelf zvučnika.
Ovo mi je trenutna opcija:
https://sonusart.hr/kucno-kino/av-re...-receiver.html
+
https://sonusart.hr/zvucnici/bookshe...-emit-m10.html

Ima li možda neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu? Ovi Emit M10 imaju solidne recenzije posvuda pa mi djeluju kao dobar izbor.

Emiti su ludnica od zvučnika, i ne da su dobar izbor nego odličan, ak nemaš preveliku sobu. Moju sobu od nešto preko 20 kvadrata njihovi prethodnici (DM 2/6, gotovo isti zvučnik drugačijeg finiša) pune bez problema, a mogli bi i još malo veću prostoriju.

Veći problem ti je pojačalo u toj cjenovnoj klasi - taj AV Marantz biti će dosta slabija karika od Dynača (po mojoj procjeni - barem dvije klase slabije), no ni ova druga klasična stereo pojačala u toj cjenovnoj klasi neće biti puno bolja - ali smatram da su ipak bolji izbor od ovog risivera.
Ako ništa, s njima nećeš, objektivno, bacat 3 kanala amplifikacije (koja si platio) u vjetar.

Iz naših trgovina, ja bih možda išao na novi NAD 3045, on je negdje oko 4 soma kuna. Inače ili polovno, ili možda nešto s web trgovina.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 21:40   #9772
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Samo update oko mojih tweetera...

Dakle, na BW CDM 1NT mi se nautilus tweeter zadnjih godinu dana rapidno pogorsao... prvo sam mislio da su kablovi... ali nedostatak vremena i 2 seljenja... nisu ni bili spojeni pol vremena.

Napokon slozio setup... novi kabl... i dalje isto. Novi receiver, isto (ionako je bio red zq mijenjanje).

guglam.. nadjem da imaju common ferrofluid problem... narucio to online, zamjenio... uz fucking muku... ali uspio rastavit tweetere i ocistit i nasut novi ferrofluid...

HOLY SHIT KOJA RAZLIKA. Prodisalo sve... volume umjesto 50... na 25 i zvuci jednako glasno... totalno ih je ubilo bilo. Sad odjednom dramaticna razlika.

Anyway.... ako netko ima super speaker... ali star 10g i vise... i odjednom visoki zvuce lose i opcenito nema prostorne slike... peovjerite da i vama tweeteri nisu na 'ferrofluid' hladjeni....

trosak cca 25 eura s postarinom za zamjenu. Novi 1 tweeter je 140 eura
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2019., 22:09   #9773
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,487
The oscilloscope man strikes again


Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Apsolutno ne čujem nikakvu razliku u zvuku otkad imam zvučnike. Više čujem razliku kad pomaknem malo zvučnike kad čistim stan

Stvarno ću morat nabavit osciloskop i pustit jedan sweep od 20Hz do 20Khz na oksidiranoj i neoksidiranoj žici
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2019., 17:49   #9774
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Samo jedno malo upozorenje/savjet svima koji kupuju HiFi opremu i dijelove u Conrad online shopu.

Naručio sam jedan njihov "gramofonski nosač sustava od visokokvalitetnog aluminija", odnosno SME-tip headshell po cijeni od 69kn, za kojeg se pokazalo da ima popriličnu grešku u proizvodnji.

Naime, azimut shella je toliko zavrnut prema unutra (prema tanjuru), da je vanjski rub zvučnice skoro dotaknuo ploču. Odmah sam napisao lošu ocjenu na njihovoj stranici, koja međutim nije bila objavljena sve do danas... Igrom slučaja (ili ne?), nekih sat vremena prije sam poslao upit njihovoj službi i pitao zašto moja ocjena nije objavljena...

Inače, zanimljivo je i to da kad sam prije nekih godinu dana kupio isti takav shell, s kojim je sve bilo OK nije bilo nikakvih problema kod stavljanja ocjene od 5 zvjezdice. Kroz nekih sat vremena sve je bilo objavljeno i stavljeno online bez ikakvih problema...
  Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 20:14   #9775
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ekipa jel mi I možete preporučit nekakav 5.1 sistem s pojačalom za kućno kino... Trenutno sam blizu useljenja u novu kuću, dnevni boravak ima cca. 40kvadrata.. Imam već provucene buzire za kablove od zvučnika postavljene na nekih 1.8m visine! Ako se može skombinirat nekakav solidan sistem ajmo rec do nekih 5-6k kn? Negdi sam imao i sliku prostorije.. Pa ako nađem postavit ću je ovdje!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 20:18   #9776
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Zvucnike imas ili mislis 5-6k za 5 zvucnika, sub i receiver za te pare?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 20:27   #9777
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Pitam za prvu ruku jel se može ista iskemijat za te novce? Vidim da ima nekih kompleta od onkyo za dosta manje novaca od rih 5-6k kn... Ne kužim se baš u to, pa me zanima jel ima nešto da je sasvim solidno za tu lovu.. I za pogledat film i ps4 s nekim osjećajem surrounda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2019., 20:28   #9778
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zvucnike imas ili mislis 5-6k za 5 zvucnika, sub i receiver za te pare?
Sve skupa! 😂 😂

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 12:06   #9779
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Sve skupa! �� ��

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Jel možeš dat cca dimenzije sobe (širina/dužina). I gdje ćeš postaviti zvučnike (kraća/duža strana).

40 kvadrata nije baš malo, ako će ti bit na dužoj strani trebat će ti solidno pojačalo ako ih misliš slušat na pristojnoj glasnoći.

Za početak bi gledao akcije. Npr ovaj receiver:
https://www.ronis.hr/av-receiver-mar...R1508/product/

Ali detaljnije može nakon što daš dimenzije.

EDIT: i jesi otvoren za naručivanje s neta ili je uvjet da ih kupiš u dućanu u HR?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 13:58   #9780
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Zadnjih godinu dana pasivno gledam over ear otvorene slušalice, primarno za slušanje glazbe.

Mislio sam da će mi onaj mali sustav JBL Arena 180 sa Pionircem A30 služiti toj svrsi, ali kako su spojeni na TV, korištenje kolidira s drugim ukućanima.

Ionako visim na PC-u većinu vremena sa gejmerskim headsetom. Prije ovog Logitecha G933 imao sam G230, zvukom sam bio više nego zadovoljan s obzirom na cijenu od 25€, ali ovaj G933 je podbacio.
Prvo, sve one dolby i dts 7.1 fore ubiju zvuk do kraja, a i bez tih kerefeka je zvuk osjetno lošiji od G230. Fali prostornosti, fali niskih, visoki su prenaglašeni. Softverski EQ ničem ne koristi.

Ako integrirana zvučna ne bi bila adekvatna, za prvu ruku imam HiFimeDIY Tiny USB DAC, pa po potrebi bi se uzeo konkretniji DAC pa čak i amp.

Sluje tražim u rangu 200-300€, manje je bolje ako razlike nisu velike. Bitno je da NISU bežične, što nadam se drži cijenu nešto nižom. Earpadovi trebaju biti dovoljno veliki da uho stane unutar njih, tj. da jastučić ne pritišće ušnu školjku.

Slušao sam dosta retail marki po dućanima, pa mogu reći generalno, da mi sennheiser u tom cjenovnom rangu (HD 5xx serija) nije baš legla. Sve izložene slušalice su bile spojene direkt na izlaz Nexusa 6, bez pojačala ili dodatno DAC-a.

Od izloženih modela sam često bio naletio na Philips Fidelio, obje verzije, i obje verzije su mi znatno bolje legle od HD5xx. Jednom sam bio na rubu da ih kupim, međutim tad sam još friško uživao u zvučnicima, pa sam odustao.

Sennheiser HD600 mi je legao dosta bolje od bilo kojih iz HD5xx serije, ali je 100€ skuplji od fidelia, što jednostavno ne čujem tj. ne mogu racionalizirati.

I sad se priča zakomplicirala: Massdrop ima upravo još 2-3 dana na Sennheiser x Massdrop dva modela HD-a: HD6xx (zapravo HD650) i HD58X. Čitanjem reviewa i usporedbi tih dviju slušalica nisam ništa pametniji, dapače, čini se kao da je HD58X osjetno drugačiji od retail HD5xx slušalica i da bi bez pojačala bio bolji izbor od HD6xx.

Moja pitanja vama su:
Isplati li se HD6xx uz cijenom adekvatno pojačalo ispred HD58x? Prema usporedbama se čini da je odgovor niječan.
Postoje li druge slušalice koje ulaze u tih 200$ + carina - recimo 250$?

EDIT: vrsta muzike je raznolika, od hip-hopa preko rocka bogatog basom (primjera radi Portugal. The Man) sve do Jarrea.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 19.01.2019. u 14:10.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na