Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2019., 19:04   #1081
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 19:10   #1082
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
100$ manje od 2080. Ako je potrošnja zauzdana, pristojan deal, ali ne i game changer.


16gb HBM usprkos.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 19:35   #1083
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
A nebu niš "novog" u rangu rtx 2070?
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 19:40   #1084
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
po svemu zasad ne, def su trebali ovo srezat na 8gb i stavit manju cijenu
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.

Strider je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 19:52   #1085
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Previse $
stojaleo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 20:12   #1086
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Vjerojatno bu sa 8gb srezan R7 cip za 500 us i bok

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 20:46   #1087
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma nema od te Vege ništa, 16gb hbm2 krivi ti, bit će to preskupo, još ako je krenu koristit za neke druge namjene bit će to još jedna nepostojeća gpu na gaming tržištu (kao i fury x i vega64)

Pit će struju kao luda, jer kažu 25% more performance for same power, a kao ima performanse rtx 2080 odnosno gtx 1080ti, a dotične su inače barem 35% brže od V64 - pa si onda računajte koliko će trošit...

Još jedna MIA gaming gpu. Navi neće minimalno do božića... i sve će biti slabije od ove (kao sto su leakovi sugerirali do max rtx 2070)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 20:58   #1088
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Specs su skoro iste kao i za Instinct MI50, mrvicu veci boost clock ima, tako da ce i TBP biti isti, tj 290-300W. Ovo su izdali samo da imaju novi proizvod do izlaska Navija, a nacekati cemo se do Navija, vjerojatno jos 8-9 mjeseci.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2019., 21:42   #1089
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Istina, malo show off gpu (kao što sam jednom spomenio opciju) čisto da imaju nešto, a vjerojatno će ih napraviti i prodati u simboličnom broju. Ako ništa barem će imati gpu ~ gtx 1080ti performansi prije 2021. god.

Baš se njima isplati već u 3 mjesecu izbaciti 7nm gpu sa 16gb hbm2 za mase... Vjerjatno ni ne žele to prodavati masovno

Inače po mojoj računici bi to trebalo biti slabije od gtx 1080ti (60CU umjesto 64CU na vegi64, te 25% more perf. for same power...)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 07:15   #1090
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sinoć sam se preračunao pa nisam bio svjestan jučerašnjeg launcha pa sad ujutro sumiram.

Dajte ponovite, zašto je ova kartica fail za gaming ako:
- je brža od RTX2080/GTX1080Ti
- košta manje od RTX2080

Osobno je neću kupovati jer nisam primjetio da mi treba upgrade na GPU, ali zašto nebi bila dobra za gaming ako netko slaže komp za gaming i ima budžet od 7000 kn za grafu?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 07:16   #1091
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Gcn je osjetljiv na mem.propusnost, ne mogu oni tu rezati vram na 8gb jer ce popusiti masno na memoriskoj propusnosti(hbm stack-iranje) te automatski i na performansama, da srezu na 8gb imali bi perf.V64 + max5%

Ugl. gpu kojemu je namjena vise da bi mogli reci...imamo nesto(navi je imao respin, greska u zadnjem inz.primjerku).

Taj radeon 7 i perf i cijenom ima jedino smisla kao prosumer kartica i da je navi bio bez greske sada ne bi imali radeon 7 nego vj. vega 2 frontier edition

@brko fail je jer nije zamisljena u osnovi da bude gaming gpu(16gb vram), jer je preskupa za gaming(7t kn). A usporedivat je s jos skupljim zelenim taborom je samo voda na mlin nvidiji da nam svaku gen. pojacaju cijenu mid i viseg segmenta za 1000+ kn.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 10.01.2019. u 07:22.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 07:49   #1092
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sinoć sam se preračunao pa nisam bio svjestan jučerašnjeg launcha pa sad ujutro sumiram.

Dajte ponovite, zašto je ova kartica fail za gaming ako:
- je brža od RTX2080/GTX1080Ti
- košta manje od RTX2080

Osobno je neću kupovati jer nisam primjetio da mi treba upgrade na GPU, ali zašto nebi bila dobra za gaming ako netko slaže komp za gaming i ima budžet od 7000 kn za grafu?

Sent from Usreo Mobara
Realnost stvari je:

- da će u prosjeku vjerojatno biti sporija od rtx 2080 (sudeći prema izboru prikazanih igara u kojima je Vega64 cca i po 10% brža od gtx 1080). A i matematika mi nekako ne paše da može biti na razini rtx 2080 i gtx 1080ti, očito se vrtilo na 4K da bandwidth napravi svoje. Po mojoj nekoj računici to bi moralo biti negdje na pola puta između V64 i gtx 1080ti

- da će joj cijena biti u stvarnosti sranje, kao doba gtx 1080 vs V64, te da to gameri na kraju neće kupovati. Također i potrošnja

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ugl. gpu kojemu je namjena vise da bi mogli reci...imamo nesto
Točno to. Nit će biti navale na nju (osim ako opet ne procvjeta mining), nit će je vjerujem oni napraviti u previše komada

Tko nije skužio zašto je radeon VII - ima dvostruko značenje - vega 2 (V + II), a VII i zbog 7nm
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 08:12   #1093
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Kožna jakna nije propustila priliku da u jednom mahu posere i AMD i Intel. Frajera ne dira 5% - sve je smeće, samo naše valja.
Citiraj:
At CES 2019, NVIDIA CEO Jensen Huang held back no punches when voicing his opinion of the Radeon VII. When interviewed by Gordon Mah Ung of PCWorld, he called the Radeon VII "underwhelming." He said, "'The performance is lousy and there's nothing new." "[There's] no ray tracing, no AI. It's 7nm with HBM memory that barely keeps up with a 2080. And if we turn on DLSS we'll crush it. And if we turn on ray tracing we'll crush it.'" He even suggested that AMD thought of the launch this morning. Jensen Huang went on trash FreeSync as competition to G-SYNC by stating, "'(FreeSync) was never proven to work. As you know, we invented the area of adaptive sync. The truth is most of the FreeSync monitors do not work. They do not even work with AMD's graphics cards.'" On the subject of RTX pricing criticisms, he admitted to mistakes in rushing the first cards to market, but all has been rectified with the $350 RTX 2060 release. He went on to completely dismiss Intel's graphics team as "basically AMD right?" There are plenty more juicy quotes direct from the mouth of NVIDIA CEO Jensen Huang in the article!
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 08:21   #1094
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ono sto je mozda iz ovga iscitljivo(ako naknadno ne dodju slabije verzije vege 2) u sto ne vjerujem je da je tsmc 7nm izgleda po pitanju yielda vrlo dobar, cak i odlican, oni su morali odrezati samo 4CU sa defektnih mi 60 cipova.
Na 14nm su bile 64 i 56, sad su 64(mi60) i 60(mi50 i radeon VII)
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 11:39   #1095
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kožna jakna nije propustila priliku da u jednom mahu posere i AMD i Intel. Frajera ne dira 5% - sve je smeće, samo naše valja.
Bome ne sjećam se kad se zadnji puta džensen uopće osvrtao na neke amd gpu, tako da je to zanimljivo, iako je u pravu što se tiče ovog djela "nothing new" te da moraju preći na napredniji node da bi se natjecali sa njihovom drugom gpu (i to je pitanje još kako).

Ali ova izjava za freesync je vrh
Vjerojatno baca spinove jer zna da je u tuđem teritoriju sa freesyncom, već sam čitao ono kod certificiranja monitora da "neki nisu u skladu s nvidijinim standardom", prebacio lopticu na monitore, a vjerojatno se radi o tome da će se morati malo više potruditi oko drivera da to radi kako spada na svemu, ako gpu nemaju neki hardverski limit za freesync (a mislim da nemaju)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:05   #1096
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Kad pogledaš i Intel i nVidia do "maloprije" uopće nisu doživljavali AMD, kamoli da bi ih smatrali konkurencijom.

Sad pak pljušte izjave i reakcije na sve strane, bilo za Ryzen/Threadripper/EPYC, bilo za GPU dio.

Mada tip je stvarno egocentrik do bola. Mogel je samo reći "bez komentara" i idemo dalje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:18   #1097
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Sve ovo što pišete za Vegu su špekulacije. Istina da nisu puno informacija dali i da su imali demo samo dvije igre na kraju. Treba pričekat recenzije da se pokaže realno stanje u kojem se grafa nalazi. Na kraju grafa možda ispadne fail a možda ne, vrijeme će pokazati...
Meni je drago da nisu odustali od natjecanja u high endu, a i nadam se da im ovo nije najjači model kojeg imaju.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:21   #1098
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nece biti jaceg modela, btw napokon da su maknuli zujalicu od venta
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:24   #1099
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kad pogledaš i Intel i nVidia do "maloprije" uopće nisu doživljavali AMD, kamoli da bi ih smatrali konkurencijom.

Sad pak pljušte izjave i reakcije na sve strane, bilo za Ryzen/Threadripper/EPYC, bilo za GPU dio.

Mada tip je stvarno egocentrik do bola. Mogel je samo reći "bez komentara" i idemo dalje.
Vjerojatno je mislio da će im ovi pustiti to tržište za rtx 2080 i iznad barem godinu dana da budu sami (kao što ni sam nisam očekivao 7nm vegu za gamere) pa ga je vjerojatno ovo iznadilo. Da se razumijemo ne vjerujem u neki veliki gaming uspjeh ove vege, ali će nvidia manje zaraditi nego što je možda očekivala u tom segmentu. AKo se ne varam negdje sam pročitao da je izjavio nešto tipa da su je odlučili izbaciti "this morning"

Negdje sam također pročitao da je nvidia sa tensor cores popušila na deep learning području (nebih znao, jer ne pratim to), pa su ih prenamjenili za gaming tržište za furanje gimmicka poput DLSS koji je navodno raskrinkan kao sranje (nisam gledao ništa, moram provjeriti)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.01.2019. u 12:36.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:48   #1100
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Sve ovo što pišete za Vegu su špekulacije. Istina da nisu puno informacija dali i da su imali demo samo dvije igre na kraju. Treba pričekat recenzije da se pokaže realno stanje u kojem se grafa nalazi. Na kraju grafa možda ispadne fail a možda ne, vrijeme će pokazati...
Meni je drago da nisu odustali od natjecanja u high endu, a i nadam se da im ovo nije najjači model kojeg imaju.
Ma odustali su oni od high enda. Fury X je bio njihova zadnja prava high-end, ovo s vegama je više "performance" kategorija gdje napadaju 2 i 3. nvidijinu gpu po snazi, high end bi bile x80Ti i titan, a tu ne konkuriraju godinama, nit planiraju čini mi se...

Inače ima kao tobože neki "leak" klik u prosjeku ispadne nekih cca 27% brže od V64 na 4K, a i sam AMD je natuknio 25%, tako da fakat ne vidim na koju foru to može napasti rtx 2080 koja je na 4K u prosjeku od 20+ igara nekih 45% brža od V64, a gtx 1080Ti je brža 33% na 4K. Po meni to bi u prosjeku trebalo ostati "kratko" i za 1080Ti, te jedino prebaciti rtx 2070... Te će potrošnja pri tome udarati 300w ili više...

Jedini gain naspram V64 proizlazi iz node shrinka + veći memory bandwidth (zato vjerojatno forsiraju 4K bencheve)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:54   #1101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
AKo se ne varam negdje sam pročitao da je izjavio nešto tipa da su je odlučili izbaciti "this morning" Negdje sam također pročitao da je nvidia sa tensor cores popušila na deep learning području (nebih znao, jer ne pratim to), pa su ih prenamjenili za gaming tržište za furanje gimmicka poput DLSS koji je navodno raskrinkan kao sranje (nisam gledao ništa, moram provjeriti)
Imaš par postova gore, ostavil sam link na PC World članak u kojem truje novinare s ovim bajnim izjavama.

Kaj se DLSS-a tiče, Australci su si ko i obično dali truda...
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 13:58   #1102
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Sve ovo što pišete za Vegu su špekulacije. Istina da nisu puno informacija dali i da su imali demo samo dvije igre na kraju. Treba pričekat recenzije da se pokaže realno stanje u kojem se grafa nalazi. Na kraju grafa možda ispadne fail a možda ne, vrijeme će pokazati...

Meni je drago da nisu odustali od natjecanja u high endu, a i nadam se da im ovo nije najjači model kojeg imaju.
Ali kako bi onda nabijali postove da nepisu tri puta istu stvar koja ce mozda biti ili nece.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 15:25   #1103
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Evo par službenih AMD slajdova s performansama u igrama:
https://wccftech.com/amd-radeon-vega...pecs-official/

Oko 30% u prosjeku brža od Vege64 na 4k. Pretpostavljam da su ovo best case scenariji.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 16:54   #1104
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma odustali su oni od high enda. Fury X je bio njihova zadnja prava high-end, ovo s vegama je više "performance" kategorija gdje napadaju 2 i 3. nvidijinu gpu po snazi, high end bi bile x80Ti i titan, a tu ne konkuriraju godinama, nit planiraju čini mi se...

Inače ima kao tobože neki "leak" klik u prosjeku ispadne nekih cca 27% brže od V64 na 4K, a i sam AMD je natuknio 25%, tako da fakat ne vidim na koju foru to može napasti rtx 2080 koja je na 4K u prosjeku od 20+ igara nekih 45% brža od V64, a gtx 1080Ti je brža 33% na 4K. Po meni to bi u prosjeku trebalo ostati "kratko" i za 1080Ti, te jedino prebaciti rtx 2070... Te će potrošnja pri tome udarati 300w ili više...

Jedini gain naspram V64 proizlazi iz node shrinka + veći memory bandwidth (zato vjerojatno forsiraju 4K bencheve)
To što većina puši foru od nvidie da je rtx 2080 mainstream grafa je čista glupost. RTX 2080 je high end a RTX 2080Ti je extreme, 2070 mainstream a 2060 bi trebala biti entrance model. To što oni napumpaju cijene a ljudi ko ljudi popuše njihove marketinške fore je druga stvar. Isto tako nvidia izbaci novu generaciju koja je 25-30% brža od prethodne pa je to svima vau, AMD to napravi i grafa je odmah fail. Pričate gluposti... I di si ti izvuko da je 2080 45% brža od vege64 an 4k?
Brzo će Veljača pa onda pljujte ili hvalite grafu...
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:15   #1105
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije mainstream, ali je tzv. "performance" kategorija - high end su najjače gpu koje postoje. Tako je oduvjek bilo, cijena nema veze s time... To su x80Ti i Titan modeli od nvidije.

To je sasvim drugi problem što je nvidia sve napumpala cijenom gore tj. što je cijena "high end" . Na kraju krajeva da je AMD tako korektan onda bi i Vege 56 i 64 imale normalne cijene (skuplje su, a sporije od RTX, a mining groznica je davno prošla). Ova nova ima opet lošu cijenu.

Da je rtx 2080 45% jača od V64 možeš vidjeti ovdje (prosjek od preko 20 igara) ili bilo kojoj drugoj recenziji.


Jedan hint - od 69 do 100 nije 31% brže, nego 45%

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.01.2019. u 17:22.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:24   #1106
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Vega nemože imat bolj cijenu, pre skupa je jednostavno.
Da nVidia nije nabila cijenu RTX-icama nebi ni izdavali ovu vegu.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:30   #1107
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Točno to. Samo će se prikrpiti cijenama koje je nvidia napravila. No možda su se i tu zaletili, jer po svoj prilici će biti sporija od rtx 2080 - pa onda ne možeš ni tražiti tu cijenu. Na kraju krajeva o čemu mi pričamo, evo situacija sada rtx 2070 je 19% brža od V64, a trenutno je 1000kn ili više jeftinija od iste...


RX 590 - isto loše cijene. A ljudi se polakomili da će AMD kao Caritas djeliti gpu, bit će i Navi paprena...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:37   #1108
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Navi nece, vegama je bio i ostao najveci problem kod cijene hbm
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:39   #1109
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A koji je problem kod RX 590?


Jbga prije se u sljedećoj generaciji (pa makar i rebrand) dobivalo veće performanse za iste novce (ili čak i manje), a ne obrnuto... Kod RX 590 se čak ni ne radi o "većim performansama" u pravom smislu kad pričamo o gpu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:40   #1110
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto ga onda meću? Jel ona ima ikakve prednosti kod FHD gaminga ili u najboljem slučaju 2K?
Ako je prednost samo u 4K, onda je to kita obzirom koliko ekipa se igra u 4K...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na