Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2014., 18:45   #3541
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
To ti funckionira na principu jedan o'šo, drugi doš'o. Zar si mislio da će služba plakati za tobom i nuditi ti svašta da ne odeš?
Takvo neš imaš samo u HT-u i Vipu, retention program i to za mobilne usluge. Fiksne, ne.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 20:03   #3542
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Samo da javim oni koji imaju router tehnicolor iliti thomson TC7200.20 docsis3 i dalje firma nije ispravila bug sa wifi-om, a bug je taj da tu i tamo android uređaji znaju zezat pa se neće nekad od prve spojit, to je bug na svim tomsonima koje sam do sad imao i to nije slučaj na jednom android uređaju već na svih 5 kolko ih imam u kući.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.10.2014. u 16:59.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2014., 09:48   #3543
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ono bitnije, na kaj prelazis?
Optika
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 10:10   #3544
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja također odlazim na optiku od amis-a ovaj b.net čoeče kolko sam vremena potrošio na njih što zvanja što čekanja tehničara što prčkanja oko raznoraznih stvari čak sam im i sam testirao neke uređaje pošto sam ih među prvima imao i apsolutno ništa nisam za to dobio, no nema veze, nadam se da na amisu neću morat zvat tehničku svako malo ko na b.netu i da neće bit ovakvih problema ko ovdje, samo da mi dođu ti papiri za taj raskid ugovora bez penala šta su mi telefonski ponudili, a nisu poslali papire specijalci...


Za sve one koji ostaju na b.netu od svih njihovih testiranih uređaja najbolje mi je sve radilo na 3D paketu na routeru cisco 3925 spojenom na albis 8100(prošireni paket) uz to da su mi novi kablovi provučeni sa novim krimpanim F konektorima na kojem sam našerafio antenski konektor jer je to najbolji i najčvršči način, također što se skretnica tiče najbolje su Technetix-ove BESL-02 i naravno uz to sve da vam mrežar fino uštela signal kako treba te da je na zvjezdištu također situacija čista bez "uljeza" u kutiji. Meni je kvaliteta signala 77% što je valjda najbolje šta su mogli napravit. Eto to bi bilo to od mene kolko mogu pomoć ako ikad nekom to i zatreba, živili.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.09.2014. u 10:27.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 14:13   #3545
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
živcira me trzanje slike na SK1..čovjek više ne može pogledat (i poslušat) "you'll never walk alone" u miru
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 22:32   #3546
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Je li tko uspio riješiti problem spajanja androida i iOS6/7 uređaja na ovaj bnet-ov Technicolor TC7200.20?

Meni danas bio nužan hard reset na routeru (smrznuo) i ne mogu se više spojiti, točnije spojim se ali prometa nema (štekalo je povremeno i prije, ali sada upoće se ne želi spojiti niti jednim mobitelom), laptop na winodsima radi bez greške.
Probao sam sve šeme tipa brisanja povijesti spajanja na mobitelima, firewall maknuo, maknuo sve zaštite (ostavio mrežu otvorenom), 2.4/5GHz odvojeno, svi kanali na 2.4 (njih 13) pojedinačno isprobani...nema pomaka.
Mrežu vidi, spaja se na nju, ali nema ništa od otvaranja stranica u browserima.
Ponavljam, laptop bez greške na toj istoj mreži šljaka...
Ah, da, SZK nije uspjela pomoći.

Thnx
  Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 19:26   #3547
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Znade li itko koliki je "zakonski rok" u kojem mi moraju odgovoriti na pitanje, zahtjev... na službenom email-u?

sluzba.za.korisnike@bnet.hr
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2014., 19:56   #3548
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Mr. X Pregled postova
živcira me trzanje slike na SK1..čovjek više ne može pogledat (i poslušat) "you'll never walk alone" u miru
Upravo zbog tog odlazim od njih, također povremeno trzaju i history, 24kitchen, travel, food, SK6.

Čitaj moje postove unazad pisao sam o tome, nemogu tehničari jednostavno popravit problem, sve mi je izmjenjeno i opet ništa tvrdili 3 godine da je do mene problem i nakon 3 godine odustali i rekli da je ipak do njih i da nemogu to popravit.



Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Je li tko uspio riješiti problem spajanja androida i iOS6/7 uređaja na ovaj bnet-ov Technicolor TC7200.20?

Meni danas bio nužan hard reset na routeru (smrznuo) i ne mogu se više spojiti, točnije spojim se ali prometa nema (štekalo je povremeno i prije, ali sada upoće se ne želi spojiti niti jednim mobitelom), laptop na winodsima radi bez greške.
Probao sam sve šeme tipa brisanja povijesti spajanja na mobitelima, firewall maknuo, maknuo sve zaštite (ostavio mrežu otvorenom), 2.4/5GHz odvojeno, svi kanali na 2.4 (njih 13) pojedinačno isprobani...nema pomaka.
Mrežu vidi, spaja se na nju, ali nema ništa od otvaranja stranica u browserima.
Ponavljam, laptop bez greške na toj istoj mreži šljaka...
Ah, da, SZK nije uspjela pomoći.

Thnx
Isti problem uvijek sa tomsonima. Također imam isti router svako malo wifi šteka uređaji android 4 komada, dok mi na prijašnjem cisco 3925 dok mi ga nisu neki dan zamjenili iz bezveznog razloga sa ovim sad smećem nikad nije bilo problema.



Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Znade li itko koliki je "zakonski rok" u kojem mi moraju odgovoriti na pitanje, zahtjev... na službenom email-u?

sluzba.za.korisnike@bnet.hr
Mislim da je 7 dana ako se ne varam.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.09.2014. u 21:21.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 16:14   #3549
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ja danas čekira svoju adresu za dostupnost optike....ugl, nula bodova (iako zivim u zgradi koja je izgrađena ima jedva 4 godine)

kako bnet/vip ekipa nema namjeru dizat brzinu nama starim korisnicima bija san prisiljen potpisat na nove 2 godine da bi dobija 20mbita (dok novi korisnici imaju popust prvih 6 mjeseci i placaju 150 umjesto 255kn) mi stari korisnici ne dobivamo nista..........kakav odnos prema vjernim korisnicima
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 17:26   #3550
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Od kada je vip kupio B-net nemam jedne riječi hvale za njih.
Tako da ću i ja lagano nogica...
iggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2014., 17:30   #3551
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
ja danas čekira svoju adresu za dostupnost optike....ugl, nula bodova (iako zivim u zgradi koja je izgrađena ima jedva 4 godine)

kako bnet/vip ekipa nema namjeru dizat brzinu nama starim korisnicima bija san prisiljen potpisat na nove 2 godine da bi dobija 20mbita (dok novi korisnici imaju popust prvih 6 mjeseci i placaju 150 umjesto 255kn) mi stari korisnici ne dobivamo nista..........kakav odnos prema vjernim korisnicima
Nisi se dovoljno dobro potrudio, ja sam produžio i dobio taj popust od 6 mjeseci.


Al da su postali smeće definitivno jesu i nebi više se htio vraćat na njih nikad, zato pedala od mene isto.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 19:00   #3552
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ja se drzim one "nikad ne moli"
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 19:12   #3553
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
ja se drzim one "nikad ne moli"
Nisam ja molio ja sam postavio uvjet reko ako ćete mi ponudit neki popust ostat ću ako ne doviđenja ponuda već imam dvije koje su puno jeftinije od vas i poslali mi novu ponudu sa tim popustom. Taman posla da bi ih molio još i to uz sva ova mjesečna zvanje tehničke radi kvarova i njihova dolaženja itd. ima da se oni meni ispričavaju radi poluusluge koju daju.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 08:32   #3554
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Upravo zbog tog odlazim od njih, također povremeno trzaju i history, 24kitchen, travel, food, SK6.

Čitaj moje postove unazad pisao sam o tome, nemogu tehničari jednostavno popravit problem, sve mi je izmjenjeno i opet ništa tvrdili 3 godine da je do mene problem i nakon 3 godine odustali i rekli da je ipak do njih i da nemogu to popravit.

Očito je da se tebi trzanje slike događa već duže vrijeme.
Kod mene je prisutno zadnjih par tjedana i s obzirom da stvarno slabo gledam TV primijetio sam problem samo na SK1.
Ugovorna obveza mi je istekla, a jedina alternativa u ovom trenutku mi je dugogodišnji monopolist kod kojeg se ne bih vraćao...

Još uvijek nisam zvao SZK i prijavio problem.
​Nadam se da mogu riješiti problem, pogotovo ako je sve radilo normalno do nedavno...
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 20:43   #3555
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pozz ekipa, evo mali apdejt oko mojeg zahtjeva za raskid ugovora.
Poslao sam im zahtjem 25.09. jučer navečer (napominjem, navečer) u 20h (wtf?) me zove lik iz Bnet-a.
I sada teče razgovor u kojem on mene pita žašto i kako i tako to i naravno ja njemu odmah velim da me nebude mogao odgovoriti jer prelazim na bolje i pitam ga dali zna na koga prelazim, on veli da zna jer sam mu spomenuo da mi je jedna od bitnijih stavki da imam veći upload.
No nebitno, ono što je bitno jest da mi je htio ponuditi taj novi "brži" paket i to sa 9mj. popusta.
Ovo pišem zato da eventualno netko tko želi proba se dogovoriti s njima. Očigledno je da imaju dosta prostora za pregovaranje, pa nebi bilo na odmet ih kontaktirati i raspitati se malo. Vi koji više nemate ugovorne obveze, a imate druge opcije, mislim da nemate kaj izgubiti.
Eto toliko od mene, sa 15im više nisam njihov korisnik, a drugi operater već ovu subotu dolazi kod mene.
C ya.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 17:27   #3556
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Pozdrav,
molio bih pomoć vezano za spajanje na net preko Bnet Carneta. Situacija je slijedeća, imam neki stariji laptop s Win XP-om. Spojio sam se lan kabelom na ruter, logirao se u ruter i sredio postavke za wireless, nakon toga kreirao konekciju za carnet kao i prema uputama na bnet portalu i sad kreće problem.
Ne mogu se nikako spojiti na net dok sam kablom spojen. Dakle piše mi da je kabel spojen s ruterom, ali kada kliknem na konekciju za carnet tu zapne i ne želi se spojiti. Ako odspojim kabel i wirelessom se spojim na svoju mrežu, a zatim na onu istu carnet konekciju, sve radi i nema problema.
I sad je pitanje zašto neće preko lan kabela? Napominjem još jednom da sam se preko lan kabela bez problema ulogirao u ruter i podesio wireless postavke. Što se tiče same mrežne kartice, ništa u njoj nije dirano, nisu postavljene nikakve ip adrese niti dnsovi, odnosno sve je na automatic. Mrežna provjereno radi na drugoj lokaciji.

zaboravih reći, ruter je technicolor

edit: probao drugi kabel, druge portove na ruteru, isto se ponaša
I probao sam pingati carnetov server dok sam spojen na žicu i ne prolazi, a dok sam spojen wirelessom ping uredno prolazi (to govorim naravno prije spajanja na carnet). To mi daje naslutiti da komunikacija kompa i rutera preko lana uredno radi, a očito ruter iz nekog razloga sve pokušaje prema van blokira
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4

Zadnje izmijenjeno od: Street_Racer. 06.10.2014. u 00:36.
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 13:08   #3557
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Pozdrav,
molio bih pomoć vezano za spajanje na net preko Bnet Carneta. Situacija je slijedeća, imam neki stariji laptop s Win XP-om. Spojio sam se lan kabelom na ruter, logirao se u ruter i sredio postavke za wireless, nakon toga kreirao konekciju za carnet kao i prema uputama na bnet portalu i sad kreće problem.
Ne mogu se nikako spojiti na net dok sam kablom spojen. Dakle piše mi da je kabel spojen s ruterom, ali kada kliknem na konekciju za carnet tu zapne i ne želi se spojiti. Ako odspojim kabel i wirelessom se spojim na svoju mrežu, a zatim na onu istu carnet konekciju, sve radi i nema problema.
I sad je pitanje zašto neće preko lan kabela? Napominjem još jednom da sam se preko lan kabela bez problema ulogirao u ruter i podesio wireless postavke. Što se tiče same mrežne kartice, ništa u njoj nije dirano, nisu postavljene nikakve ip adrese niti dnsovi, odnosno sve je na automatic. Mrežna provjereno radi na drugoj lokaciji.

zaboravih reći, ruter je technicolor

edit: probao drugi kabel, druge portove na ruteru, isto se ponaša
I probao sam pingati carnetov server dok sam spojen na žicu i ne prolazi, a dok sam spojen wirelessom ping uredno prolazi (to govorim naravno prije spajanja na carnet). To mi daje naslutiti da komunikacija kompa i rutera preko lana uredno radi, a očito ruter iz nekog razloga sve pokušaje prema van blokira
ja sam frendu nedavno instalirao windows7 na novi komp i isto nismo uspjeli spojit . zovi 0800 13 12 jer ima HRPA postavki koje ti moraju dat da ti radi koje nigdje ne pisu
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 23:17   #3558
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Zvao sam službu za korisnike i kao što sam i očekivao, nisam dobio niti jedan pametan savjet što učiniti tako da je problem i dalje prisutan. Ako netko ima neku ideju neka kaže, a sve mi se čini da ću se ja prebaciti na "običan" internet umjesto ovog carneta, valjda će to riješiti stvar.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 19:37   #3559
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ako netko zna...promjenio sam 3D paket u samo Internet.
Pošto mi ostaje njihov zidni spliter za internet kako će mi raditi tv ubuduće.
Na dvb-t imam samo 4 programa, na dvb-c sve bnet programe (normalno zaključani) a na analognom osnovni bnet paket al je slika nikakva.
16.10. će mi kao isključit tv i telefon pa neznam na kakvom ću tv signalu ostat.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:08   #3560
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
tko dozvoljava (i na osnovu čega), da bnet stavlja svoje kablove po zgradama ?
da li treba pismena suglasnost stanara, ili što ?

konkretno, po Sk su počeli kablove postavljati u šahte, pa onda ormariće ispred zgrada, te kablove po ulazima ?
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 13:01   #3561
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
kod mene je prodajni predstavik b.neta razgovarao s predstavnikom stanara o mogućnosti uvođenja njihove usluge u naš haustor.
predstavnik stanara nas je informirao o tome i s obzirom da je bilo zainteresiranih (u tom trenutku nam je jedino t-com bio dostupan), dečki iz b.neta su relativno brzo odradili posao.

nije bilo nikakve pismene suglasnosti stanara. sve je dogovoreno usmeno u roku 10 minuta
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:00   #3562
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Imam samo internet od bneta, i zadnja 2 dana mi je užasno sporo...
Maloprije sam resetirao ruter, šifru promijenio i još uvijek je sjebano :/

Speedtest:
Download: 733 kbps
Upload: 97 kbps

Neki savjet? Ima li netko sličnih problema?
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:29   #3563
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Provjeri kad nije peak hour pa vidi jel i tad problem.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:44   #3564
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
i meni je večeras sporo...brzine upola srezane... a burazu pol kvarta dalje uredno radi
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 00:00   #3565
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
meni veceras ok ali cesto zna jako varirat....nekad cak zna past do 5-6mbita sa 20...
ono sta mi je misterij je da ponekad sve ok na speedtestu a stranice se otvaraju stoljece.....to neznam objasnit
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 00:06   #3566
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eto da sam prije napisao, prije bi se vratila standardna brzina
meni ni speed test nije bacao više od 5dwn/0,5 up zadnjih dva sata
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 02:37   #3567
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Kabel je sklon zagusenjima, zato provjerit kad nije peak.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 02:45   #3568
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Dok Amis šiba 100 kroz 100 razmišljam si o ovoj bnet reklami najbrži internet do 20 Mb/s i mislim si kako nisu glupi sami sebi.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 08:45   #3569
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
zagusenja su standard za Bnet...meni je tako skoro svako vece nakon 19 sati.
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 10:15   #3570
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
pitam se kako isporučuju veće brzine a ni 20 nemogu bez problema u večernjim satima...neznam dal uopče ima netko da im placa 60 ili 120mbita....bas me zanima koliko oni dobiju u večernjim satima

inače.......kad igram neki multy sa prijateljima svi oni imaju ping 40-60 na tcomu na 4mbita a ja na bnetu sa 20 imam pingove oko 80-100....to mi je isto misterij (nije do mene jer budem sam na mrezi i naravno da dok igram nista ne downlodam)
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na