Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2014., 19:02   #3301
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ljudi koji imaju 1d ili 2d(tel+net) pakete, jel spojio tko na telku da dobije kabelsku?
Frendu je na 1d paketu i tehnicar mu samo prespojio(podijelio signal) i spojio kabel u telku samo i ima hrpu programa. Kao doc ce mu kasnije samo stavit zabrane na neke programe.
Jel spojio jos tko tako?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 00:30   #3302
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
to prolazi jedino ako nestave filter za TV koji ide u ormar u zgradi. kad stave filter blokira ti frekvenciju za TV i nemos vise gledat. a i to "prespojio" nije obicni splitter nego razdvaja signal na TV i Data frekvenciju.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2014., 21:27   #3303
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Dal netko ima problema sa zvukom na HRT2 vi koji imate risiver albis 8100. Meni je užasno tiho pogotovo kod govora evo trenutno je sad Star Wars na TV-u i na telki mi je pojačano na 17, a na risiveru ko i uvijek do kraja. Ovo mi se često događa, a primjetim baš kad gledam neki film e sad ne znam jel do TV-a il je globano ovako tiho.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 01:07   #3304
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Radi li TP-LINK_WR-741ND pouzdano na carnetu? Bio bi spojen na scientific atlantu...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:35   #3305
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
to prolazi jedino ako nestave filter za TV koji ide u ormar u zgradi. kad stave filter blokira ti frekvenciju za TV i nemos vise gledat. a i to "prespojio" nije obicni splitter nego razdvaja signal na TV i Data frekvenciju.
Jel znaš di bi mogao nabavit takav splitter?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:52   #3306
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel znaš di bi mogao nabavit takav splitter?
Ako su ga i stavili u ormaru već neće ti pomoć ako ga ti opet kod sebe metneš.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.04.2014. u 16:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 19:57   #3307
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ako su ga oni stavili u ormaru već neće ti pomoć ako ga ti opet kod sebe metneš. Al mislim da oni to tako ne rade kolko sam dosad uspio skužit, nego da tamo kod njih jednostavno isključe paket za tv na tvojem priključku, tako da nema nikakvih splittera unutra.
Radi se o kabelskoj koja je vec provucena u zgradi tako da jedino filter ako su ga postavili moze blokirat, ali 99% da nisu, zato pitam di bi mogao nabavit splitter koji dijeli signal na tv i data.
Nasao sam na netu, ali vjerojatno ima i negdje kod nas
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 20:02   #3308
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Radi se o kabelskoj koja je vec provucena u zgradi tako da jedino filter ako su ga postavili moze blokirat, ali 99% da nisu, zato pitam di bi mogao nabavit splitter koji dijeli signal na tv i data.
Nasao sam na netu, ali vjerojatno ima i negdje kod nas
Mom frendu je isto tehničar napravio i isto mu je reko kao nek ovak bude i nije plaćao tv jedno 2-3 godine samo net i telefon i onda kad je produžio ugovor skužili su i od tad mu je opet uračunat tv na računu bio. Tako da frend se "skrumpiro" pa su zaboravili isključit tamo u b.netu očito, tako da nek gleda dok može. U doljnjem ormariću kod pojačala jedino može ić splitter za drugi ulaz. A u drugom ormariću koji se kod mene u ulazu nalazi na 2-3 katu je razdjeljnik, al na njemu kolko sam isto vidio ne stavljaju nikakav splitter samo su koaksijalci zašerafljeni na njega.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 16:40   #3309
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel znaš di bi mogao nabavit takav splitter?
ovako izgleda, a gdje nabavit kod nas neznam. mozda ima neko ko je iskljucio kablovsku pa mu ostalo.

http://technetix.pl/files/TRIS-212EEN_COMPLETE.pdf

ima i novija verzija sa 3 izlaza(1 za TV i 2 za internet)
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 22:32   #3310
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dal netko ima problema sa zvukom na HRT2 vi koji imate risiver albis 8100. Meni je užasno tiho pogotovo kod govora evo trenutno je sad Star Wars na TV-u i na telki mi je pojačano na 17, a na risiveru ko i uvijek do kraja. Ovo mi se često događa, a primjetim baš kad gledam neki film e sad ne znam jel do TV-a il je globano ovako tiho.
Nitko nema ovakvih problema ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2014., 23:46   #3311
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
ovako izgleda, a gdje nabavit kod nas neznam. mozda ima neko ko je iskljucio kablovsku pa mu ostalo.

http://technetix.pl/files/TRIS-212EEN_COMPLETE.pdf

ima i novija verzija sa 3 izlaza(1 za TV i 2 za internet)
Mozes staviti i obican 2way splitter i ako si uspijes nabaviti filter marke teletronik HPF85A ("reze" ti frekvencije od 85MHz na nize) il' sl.

Inace ti je sa razlogom data splitter , jer ti u povratu manje gusi signal na data izlazu, a ovi gore data splitteri su skupi ko' kuga (barem sam tak cuo).
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 10:59   #3312
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Je li netko dobio Technicolor TC7200 od BNeta a da je platio samo žični modem?
Uveli mi to jutros, modem je wireless ali do wirelessa ne mogu, zapravo ne mogu se uopće spojit na njega sa 192.168.0.1
Internet preko ethernet kabela radi normalno, a wireless lampica na modemu isto svijetli normalno. Jesu li mogli oni nekako isključit wireless na modemu?
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 11:19   #3313
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Je li netko dobio Technicolor TC7200 od BNeta a da je platio samo žični modem?
Uveli mi to jutros, modem je wireless ali do wirelessa ne mogu, zapravo ne mogu se uopće spojit na njega sa 192.168.0.1
Internet preko ethernet kabela radi normalno, a wireless lampica na modemu isto svijetli normalno. Jesu li mogli oni nekako isključit wireless na modemu?
Nisam znao da i TC7200 dijele, nije baš na dobrom glasu kolko znam taj TC, al nadam se da nećeš imat problema.
A morao bit imat pristup routeru nazovi ih i reci da nemoš pristupit konfiguracijama od routera, a ako te pita zašto želiš onda reci da si želiš namjestit port fowarding za neku igricu il neš izmisli pa kad uspiješ uć ako ti srede onda pogledaj zašto ti ne radi wlan.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 11:50   #3314
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Idem probat, nadam se da neće pitat korisničke podatke.

Edit update: pitao frenda koji radi tamo, ugl pitat će korisničke podatke pa ništa od toga. Pretpostavljam da su mijenjali default adresu routera ili tako nešto, pokušavam sad u windowsima s ipconfig nešto pronać ali ne ide... Nema veze, imam svoj lijepi TP-LINK WDR4300 koji radi, ali ako ovo uspije vratim ga i eto 600kn natrag.

Zadnje izmijenjeno od: sholky. 18.03.2014. u 11:59.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 12:40   #3315
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor ludi48 Pregled postova
Mozes staviti i obican 2way splitter i ako si uspijes nabaviti filter marke teletronik HPF85A ("reze" ti frekvencije od 85MHz na nize) il' sl.

Inace ti je sa razlogom data splitter , jer ti u povratu manje gusi signal na data izlazu, a ovi gore data splitteri su skupi ko' kuga (barem sam tak cuo).
Bio sam našao za 20 dolara splitter, pozlaćeni kao no sad nikak da iskopam stranicu gdje sam pronašao to
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 17:54   #3316
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 15:17   #3317
trga
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Imam pitanje vezano uz instalaciju bnet opreme. Naime, trenutno renoviram stan i htio bih uvesti kanalice u zidove kroz koje će bnet tehničari, nakon što završim s renoviranjem i naručim uslugu, provesti potrebne kablove. Planiram provesti 2 kanalice - jedna od hodnika zgrade do boravka i druga od boravka do sobe gdje bi mi stajao drugi tv. Uzeo bih 2D (flat internet + TV) - wireless modem/router i HBO Premium HD paket. Pretpostavljam da ću dobiti Albis 8100 HD digitalni prijemnik.

Sada me zanima koliko će i koje žice tehničari trebati provući kroz tu prvu kanalicu od hodnika zgrade do mjesta u boravku gdje bi mi stajala sva oprema (router, digitalni prijemnik i tv).
Također me zanima točno na koji način se spaja sva ta oprema?

Ovako sam ja shvatio da to sve funkcionira pa ako sam nešto pogriješio molio bih vas da me ispravite:
Tehničari provlače jedan koaksijalni kabel kroz prvu kanalicu od hodnika zgrade do mjesta u boravku gdje se taj kabel spaja na splitter iz kojega jedan koaksijalni kabel spajam na koaksijalni ulaz digitalnog prijemnika, a drugi u wireless modem/router. Digitalni prijemnik i modem spajam LAN kablom. Digitalni prijemnik spajam s tv-om u boravku s hdmi kablom.

Što se tiče tv-a u sobi - na koaksijalni izlaz hd digitalnog prijemnika spajam kabel koji provučem kroz drugu kanalicu koja vodi od boravka do sobe i spajam direktno u tv.

Hvala puno!

Zadnje izmijenjeno od: trga. 21.03.2014. u 15:54.
trga je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 16:26   #3318
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Ovako je kod mene spojeno; koaksialni kabel dolazi do njihove ("specijalne") prolazne zidne uticnice i prolazi dalje do zavrsne uticnice u drugoj sobi. Zidne uticnice imaju standardne konektore/uticnice za radio, tv i F-konektor (kao za satelitski prijemnik). Koaks kablom sa F-konektorima se spaja samo router. TV i radio se spajaju na zidnu uticnicu u pripadajuce konektore. Albis je spojen LAN kablom na router i HDMI kablom na TV.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 17:56   #3319
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
jel zna netko koji je admin pass za taj 7200 uredaj? zelim promijeniti ovaj sugavi SSID i pass za wifi...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2014., 19:17   #3320
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Meni je puco net jer mi je signal bio u minusu (-15) i pucala mi je internet veza. Izbacio sam spliter koji je vec 14 godina star od kako je bio prijasnji dcm, kupio neki za 20 kn i signal se popeo na -7. Da sam stavio neki kvalitetniji jos bi bilja bolja veza tako da ti spliteri ako su lose kvalitete uguse signal.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 18:15   #3321
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nakon 3 mjeseca uspješno popravljen problem sa whatsapp aplikacijom, sad napokon radi kako spada bez freezanja na cisco epc3925 routeru.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2014., 22:30   #3322
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Meni je puco net jer mi je signal bio u minusu (-15) i pucala mi je internet veza. Izbacio sam spliter koji je vec 14 godina star od kako je bio prijasnji dcm, kupio neki za 20 kn i signal se popeo na -7. Da sam stavio neki kvalitetniji jos bi bilja bolja veza tako da ti spliteri ako su lose kvalitete uguse signal.
Modemi ti vise/manje rade od +15 do -15dBm u downstreamu, naravno tu ti najvazniju ulogu igra odnos signal/sum (SNR), ako ti u modem dolazi -15 sa QAM256 i SNR iznad 35, trebalo bi radit (nisam se susretao sa ovom situacijom). Naj idealnije bi bilo 0dBm.

Ako koji konektor nije zategnut kak treba, ako imas power pass splitter, ako je kabel za k.... , dB sim tam i nabere se toga.

Zadnje izmijenjeno od: ludi48. 03.04.2014. u 22:40.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2014., 18:40   #3323
Grdelin
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 2
Lijep pozdrav svima.
Do sada sam čitao neke teme neregistriran. Sada me nešto zanima, pa bih volio pitati.
Prije me nije zanimalo,a sada malo čitam o radu kabelskih modema i signalu.

Mislim da su moji parametri na Thomsonu sasvim uredni.
Downstream power 2,5 do 3 dB
SNR 34 do 37,5 dB
Upstream power 37,5db.

Ovaj UP je uvijek fiksan i ne miče se, a DS mi oscilira od 2,5 do 3 db. SNR također nakon refresha browsera oscilira od 34 do 37,5 db.
Jeli kod vas tako isto ili su vam brojke stabilne kod svakog klika na refresh omiljenog preglednika?

Hvala na pomoći
Grdelin je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2014., 20:26   #3324
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Grdelin Pregled postova
Lijep pozdrav svima.
Do sada sam čitao neke teme neregistriran. Sada me nešto zanima, pa bih volio pitati.
Prije me nije zanimalo,a sada malo čitam o radu kabelskih modema i signalu.

Mislim da su moji parametri na Thomsonu sasvim uredni.
Downstream power 2,5 do 3 dB
SNR 34 do 37,5 dB
Upstream power 37,5db.

Ovaj UP je uvijek fiksan i ne miče se, a DS mi oscilira od 2,5 do 3 db. SNR također nakon refresha browsera oscilira od 34 do 37,5 db.
Jeli kod vas tako isto ili su vam brojke stabilne kod svakog klika na refresh omiljenog preglednika?

Hvala na pomoći
I kod mene se to desava, ovisi o dobu dana, ako ima puno korisnika na pojacalu i sl. Bitno da za odredenu modulaciju signala ima dovoljan SNR da radi dobro. DS SNR vidis na modemu u odnosu na signal koji dolazi, a UP SNR vidi cmts u odnosu na modem koji taj signal odasilje (to ti vidi network admin u bnetu). CMTS uredaj ti ocekuje "referentan" nivo signala, i modem i cmts ti se "dogovaraju" kojom "snagom" modem mora odasiljati taj signal, da bi dosao do cmts-a i "uspjesno" a obradio.

Uglavnom, nikada ti ti signali nisu fiksni, oni se mjenjaju u nekom svom (mozda definiranom) intervalu.

Nadam se da je barem malo jasnije.

Evo, u ovom trenutku, kod mene na thomsonu je DS power 0,6dBmV (DS SNR je 35.6), a US power je 44dBmV.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2014., 22:22   #3325
Grdelin
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 2
@ludi48 baš ti hvala na odgovoru.
ja sam mislio da to treba biti "mirnije". kako refresham firefox 10 puta u 10 sekundi, DS SNR je uvijek drugačiji, 34,35,36,37...oscilira unutar 3-4db.
A čitao sam da je sve preko 33 dobro, tj preko 35 odlično. Samo me zanimalo jeli i vama ima tih vrludanja svake sekunde.
Recimo ovaj US mi je uvijek 37,5 i nikada nije bio nikakav drugi broj. Sada mi je jasnije kada si mi ti pojasnio, to je moj kontakt modema od mene, prema operateru i sigurno je lakše tu održati stabilnost, nego u kontra smijeru sa DS.

Sve u svemu, zanimljiva tehnologija.
Grdelin je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2014., 01:25   #3326
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Evo ovo je zanimljivo za procitati sto se tice jacine ovih signala i etc na kabelskim modemima.

http://www.dslreports.com/faq/5862
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 11:00   #3327
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da li je i vama ping na fb-u i twitteru ogroman ?
Meni je na oboje 140+ms, a prije je puno brže load-ao stranicu ali zadnjih mjesec i nešto je baš spor, dok ostale stranice skroz brzo učita jedino su te dve spore.
Prijatelj mi je testiro koji je na t-comu i jedan na H1 i kažu oboje da im je oko 40+ms ping znači nešto ne štima kod b.neta ili možda tu na mojem dijelu kvarta, pa sam zvrcnuo danas teh. kao pogledat će, a reko usput da i tu pitam dal i ostalima je tako visok ping.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 07.04.2014. u 13:31.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 17:53   #3328
trnavausrcu
Premium
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nakon 3 mjeseca uspješno popravljen problem sa whatsapp aplikacijom, sad napokon radi kako spada bez freezanja na cisco epc3925 routeru.
Moze pomoc kako si rjesio to? Iako ja imam Thompsona, ali nervira me to uzasno.
trnavausrcu je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 17:57   #3329
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor trnavausrcu Pregled postova
Moze pomoc kako si rjesio to? Iako ja imam Thompsona, ali nervira me to uzasno.
Javi sluzbi pa ce ti tehnicari nes brljavit i na kraju slozit. Meni bio isti problem
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 18:22   #3330
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor trnavausrcu Pregled postova
Moze pomoc kako si rjesio to? Iako ja imam Thompsona, ali nervira me to uzasno.
Nazovi tehničku i reci da imaš znanog problema sa nedolaženjem poruka na whatsappu nakon što ti je ekran ugašen neko vrijeme i oni će ti podesit tamo kod njih parametre koje ti ne možeš vidit na tvom routeru i nakon tog bi trebalo bit ok. Doduše ja imam cisco, al nema veze svejedno i na thomsaču je isti problem.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na