Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2015., 10:07   #1
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Third party ADSL-VDSL router na iskon/t-com mrezi

Ljudi dali tko ima third party router koji u potpunosti zamjenjuje Iskon / t-com router. Znam da se moze postojeci ruter prebaciti u bridge pa onda bilo koji router iza njega no to me ne interesira. Interesira me dali je tko kupio npr Asus router koji mijenja ISP router u potpunosti i tako ga postelao da na iskon duo rade telefon i internet?

Hvala.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 11:18   #2
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ne može router, mora biti modem/router. Mislim da ti je to više zajebancije nego koristi.
Ja imam Asus iza Speedporta, radi bez problema.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2015., 11:26   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kao da nisi vidio / čitao šta smo pisali na tu temu ?
Za početak trebaš razlikovati Iskon i T-Com.

T-Com
Sami Internet nije problem i radi u 99% slučajeva sa bilo kojim uređajem, mada na tržištu nema nešto sa VDSL modemom a sa ADSL ima.

IpTv isto nije problem ako znaš sve parametre, posebnu konekciju povežeš na decidirani Lan port i gledaj.

Telefon tj. IMS tj. VoIp je puno problematičniji iz više razloga:
- pametovanje oko sakrivanja svih potrebnih podataka
- alternativni uređaj mora podržavati više istovremenih konekcija
- u nekim kombinacijama je problem i sa Remote / TR069
- ...

Kod Iskona je situacija slična s tim da puno više pametuju ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 12:09   #4
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ma za pretpostaviti je da se pricalo o tome samo nisam znao kako naci nesto na tu temu u searchu. Znaci, nema bas neke provjerene kombinacije tipa taj i taj uređaj moze sve to sto treba.

Sto se vdsl-a tice, ima ponesto asus zato sam i spomenuo, samo nisam bio upoznat sa VoIP situacijom. Cudi me ipak sve to rade ti TP-linkovi, Zyxel-i i slicni pa da nemaju neki komercijalni otkljucani router da si mozes sam kupiti i raditi sto vec zelis. A ni ti nasi ISP-ovi mi nisu jasni. Pa nitko ne trazi support third party routera. Ako te netko zove sa problemom a ima third party ruter, kazes mu bok bok...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 12:18   #5
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Sto se tice Iskona za sada se jos moze. Poanta je da nema neki vodic jer je svaki korisnik prica za sebe.

Ako naletim na neki povoljni vdsl2 modem/router budem smjernice napravio ali odgovorno tvrdim da sve moze raditi na prvenstveno kompaktiblinom routeru.

TR069 je nebitan ali ako zamjenski modem/router isti ima cak se i on moze sloziti mada ne vidim smisao tome jer sluzi za pokupiti podatke i nadogradnja fw-a.

Najveca prepreka sto ne koristim vec neki zamjenski je cijena istih...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 09:21   #6
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
FritzBox 7390 ili 7490 bi trebao biti u stanju sve to odvrtiti - net, IPtv, VoIP

npr. H1 ga koristi kao "default" kucni router, sto je vrlo pohvalno jer ima cudo opcija, ugradjenu sekretaricu, fax2mail i slanje fax-a preko web interface-a, IPSEC VPN itd.

ovdje su upute kako podesiti na T-Comu za VoIP, slicno je vjerovatno i za Iskon
http://forum.pcekspert.com/showpost....7&postcount=20
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 02.11.2015. u 10:01.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2015., 23:34   #7
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo uzeh jedan ZTE ZXDSL 931VII pa nabrzinu spojih.

Nisam ni zice izolirao, zafrkao samo nabrzinu....

Znaci Iskon na t-com routeru, radi sve ok mada nisam u potpunosti zadovoljan sto se tice sinhronizacije downloada, manja je nekih 1Mbit-a dok je upload ipak bolji i sa vecom marginom osjetno koja je inace 6.2-6.7dB.

Takodjer mozda nisam objektivan ali stranice opcenito se ucitavaju munjevito za razliku od ZyXEL-a, zadnji put sam takav osjecaj kod sufranja imao kada sam presao sa 4Mbit-a na 10Mbit-a kod t-coma. Dali je u pitanju drugacije po deafultu rijesen QoS neznam ali definitivno otvara se sve brze...

DAli je moguce da je Data Path postavljen ovako kako je na slici ili zte ima halucinacije ?



Jos jedna bitna znacajka, sinhronizacija traje max 10 sekundi ako i toliko, kad sinhronizora spoji se u roku 2-3 sekunde, nevjerojatno koliko brze digne liniju od ZyXEL-a.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 09:27   #8
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
da li se moze nastimat da i iskonov voip radi na tom zte routeru?
da li se na iskonov vdsl moze spojit neki router koji ne podrzava vdsl2 tj podrzava samo adsl2+ (u mom slucaju se555)? ti ili Ag008 ste spominjali da se na zyxelu moze disableat vdsl2 podrska pa se router spoji preko adsl2+ standarda
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 09:36   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
I ja sam svojevremeno probao ZTE na iskon vdsl-u. Ja sam ga samo posudio od susjeda prije koji mjesec ali nisu mi htjeli tehničari t-coma dati jedan ili zamijeniti za moj sx763 a zaustavio sam njih 6-7 ispred centrale.
Radi sve, isti sink je tada bio (20/2.7mbps), nisam primjetio brže otvaranje stranica, eventualno je moguće da je t-comov dns mrvicu brži ili ti se čini silver.

@crazy, voip nisam probao ali je lako doći do voip podataka i sa sx763 i s vdsl zyxela.
Ako se mogu kako unijeti u zte u teoriji bi trebalo raditi.
ADSL kada si prebačen na vdsl će "raditi" ali samo na način da će se sinkronizirati na najveću moguću brzinu (nema profila) i to je to. Nemaš interneta ali vidiš parametre (samo isključiš VDSL 8b u postavkama zyxela).
Tako npr. ja vidim da otkad sam prebačen na vdsl mi je pala margina za 2db u DL adsl-a.
Tj. kada sam prebačen max je bio 19Mbps, margina 8db, atenuacija 23db.
Sada je max 19mbps tek na margini od 6db, atenuacija ista, udaljenost 980m od Kozale.

EDIT: Ako od paljenja routera treba 10s za sink to je super. Iskonov router se sa svakim novim fw-om pali duže. Sada treba 2 min i 55s od paljenja da se "stabilizira", onda još 48s da dođe internet i nekih 10s nakon toga se voip uključi. Svakako bi Iskon trebao poraditi na bržem podizanju, popravljanju loga a ne baviti se nebitnim stvarima.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 05.11.2015. u 09:43.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 09:49   #10
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
mislio sam dok je nevrijeme tj grmi da stavim svoj stari router jer me za njega nije briga da li ce ga grom sprzit ili ne. svaki put kad grmi router iskljucim iz struje i iz telefonske uticnice pa za sad niti jedan nije krepao od groma.
na zte-u se mogu mjenjat postavke od voipa jer sam se tako rucno migrirao sa sx763 na zte i to radi bez problema.
crazyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 11:48   #11
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
da li se moze nastimat da i iskonov voip radi na tom zte routeru?
Moze, sve je maltene isto samo se drugacije zove ajmo reci...
Naravno u zte treba uci ko administator i samo prepisivati iz zyxela.


Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Radi sve, isti sink je tada bio (20/2.7mbps), nisam primjetio brže otvaranje stranica, eventualno je moguće da je t-comov dns mrvicu brži ili ti se čini silver.
Evo jos sam na njemu, cjelu noc je radio bez prekida i popodne cu ga vrniti, steta. Mislim da cu si kupit jedan polovni i odhebat zyxela.

Definitivno otvara brze stranice, nema u njemu nikakvih t-com dns servera, na iskonovima sam. Ono sto je zanimljivo da mi je margina u jednom trenutku pala na 5.5dB i sink od maximale u downloadu je postao manji od onoga sto je router sinkan medjutim nije prekida bilo.

Ovo cudo definitivno bolje drzi liniju od zyxela. System prikljuci i zaboravi.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 08:34   #12
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@silver_tip - jel imas problema sa port-forwardingom na ZTE-u (Virtual Servers)

na jednoj lokaciji ZTE prestane forwardati portove nakon par dana, nakon reboota je sve opet u redu par dana i tako u krug, nisam zadovoljan tim uredjajem ima problem sa duljinom passworda za DDNS uslugu itd.
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 09:47   #13
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Postavi mu reboot u noci?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 10:02   #14
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
@silver_tip, u zte-u pod status -> network interface -> dsl wan connection pod dns ti pisu iskonovi ili t-comovi dns serveri?
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 11:50   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
@silver_tip - jel imas problema sa port-forwardingom na ZTE-u (Virtual Servers)
Router je kod mene bio manje od 24h ali utorrent i skype sa ukljucenim UPnP uredno otvaraju portove mada i prije sam imao taj router na t-mulju i nije bilo problema nikakvih sto se toga tice.

Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
@silver_tip, u zte-u pod status -> network interface -> dsl wan connection pod dns ti pisu iskonovi ili t-comovi dns serveri?
Pa Iskonovi naravno, kako bi uopce t-mulj serveri zavrsili tamo umjesto Iskonovih osim ako ih sam nebi stavio... To sam bas gledao kad je Ag spomenio brze surfanje zbog t-com dns servera ali ovi su bili:

213.191.128.9
213.191.128.8

Radi bolje zte nego zyxel na kojem sam opet sad i cekam da mi se netko javi na lokalni oglas, ja definitivno prelazim na zte.

Sigurno sam 10-tak puta mjerio dizanje linije, router iskljuci-ukljuci. 40 sekundi od ukljuci router moze se surfati. Nema izivljavanja po fw-u od stane ISP-a, nema reseta kucne mreze, nije bilo uopce nekog resinkanja. Na mojoj parici zte radi bolje tako da ovo nije preporuka za sve, valja svatko da isproba za sebe.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 14:01   #16
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Router je kod mene bio manje od 24h ali utorrent i skype sa ukljucenim UPnP uredno otvaraju portove mada i prije sam imao taj router na t-mulju i nije bilo problema nikakvih sto se toga tice.
Ako je t-mulj, kaj je onda iskon?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 14:31   #17
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Jednostavno, t-com je t-mulj radi:

1. Totalno kriva aktivacija paketa u startu kojeg nisam potpisao.
2. Radi 6mj ne koristenja moj telekom portala - nisu mogli 6mj naci kvar zasto isti nemam a kad sam ga dobio samo je telefon bio u njemu.
3. Radi iskljucenja kompletno svih usulga i slanje racuna za penalizaciju na osnovu zahtjeva preseljenja linije.
4. Kod ukljucenja te "preseljene linije" novi ugovor iako sam odradio 6mj postojeceg.
5. Od 8mj i 8 racuna stigla su samo 2 racuna na koje nije trebalo uloziti prigovor.
6. U jednom trenutku stara linija je bila iskljucena radi selidbe a ista se nije mogla preseliti jer kakti nema mjesta no moze se ukopcati nova tamo gdje se trebala seliti stara !


Ima toga jos, ovo je samo 10% problema... imam jedno 10 zalbi/prigovora/upita... jedno 15 njihovih pisanih odgovora gdje je odgovor uvijek tipa:

Zbog pogreske u sustavu radi se na rjesavanju problema

Nadalje, ovo mi je bilo zanimljivo najvise... u jednom trenutku ja u t-centru provjeravam nesto jesu rijesili a operaterka za pultom izvali:
Gospodine ja tu gledam ali na vasem OIB-u nemate nikakvih usluga kod nas, iskljucene su prije tjedan dana a meni doma net normalno radi i racuni stizu jel.... eto

E sad nakon 9mj kada se donekle sve sredilo i stigo normalan racun ja poslao upit:
Mogu ja raskinuti ugovor ali ostati na sadasnjem paketu koji koristim naravno bez penalizacije ? Moze kazu oni... raskinuo i sljedeci mjesec presao na Iskon.

Sto se Iskona tice apsolutno svi racuni su ok, sve radi u paketu ok, nema iznenadjenja po tom pitanju nikakvih, racun mi je cak i manji nego sto treba biti radi popusta.
Kod t-coma brzina je bila ok kao sto je i kod Iskona, sto se tice pucanja veze ni tu nema razlike, do nisam imao VDSL2 tj. dok sam bio na Iskon 10 sa onom paricom od
t-com isto se ponasala kao i na t-comu.

Paricu sam mjenjao kad je ukljucen VDSL2 i nesto je samo bolja ali sve je tu vise manje isto...

Kod Iskona je problem Router, cudljiv, pokljucan, njihov remonte ga pogusi doslovce dok t-com tu boli kifla... router je bolji i nema svako malo prckanja po njemu.
Kod Iskona je bilo vec koliko nadogradnji fw-a ? 4 ili 5 + resetiranje na tvornicke postavke.

Posto ja nemam fixni telefon niti imam namjeru isti ukljuciti kada ovo djubre od zyxela zamjenim konstatno za zte mislim da cu se preporoditi. Ukljuci i zaboravi....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 15:22   #18
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
OK, sad potpuno shvacam tvoju ogorcenost, koja mi je bila nerazumljiva, jer u 20ak godina na t-comu nisam niti jednom imao bilokakav prigovor niti bilokakvu situaciju kao ti iako sam 1,5km udaljen od centrale na prilicno upitnoj parici koja jedva izdrzava 10mb brzinu. U zadnja 2 mjeseca su mi zbog starosti i groma dva routera (ST780i i SX763) ispustili bijeli dim, ali je nakon prijave smetnje/kvara vec sutradan to bilo rijeseno.
Ne znam jel sam posebne srece, trenutno sam na (upotrebljavanom, jer tehnicar nije u autu imao novi) njihovom ZTE routeru na koji jos (tek je tjedan dana kod mene) nemam zamjerki. Sve sto mi treba mogu podesit i spremit konfiguraciju za svaki slucaj. Njegov modem uredno i stabilno drzi liniju, a i WiFi mu je bolji i jaci od prethodnika, iako ima unutarnje antenice na stampanoj plocici...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 22:31   #19
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@silver_tip - vjerujem ti za sve sto kazes u vezi T-Coma, jer sam i osobno iskusio njihove nebuloze, npr. optika dostupna, ispunis zahtjev, nakon par mjeseci nista, zahtjeva nema u sustavu, ubacuju ga ponovo pa nestane, govore ti da optika nije dostupna, a online pise da je, ormaric u kojem je razvedena optika u prizemlju zgrade itd. itd. na kraju pored dostupne optike prebacim korisnika na Iskon VDSL, prodajni predstavnici su prva liga, brinu se o korisniku i reagiraju brzo na upite/zahtjeve

steta sto T-Com nema neki odjel koji rjesava probleme na nekoj visoj razini, cuo sam da jako brzo reagiraju na prigovore preko facebook-a, jer se tamo javno blamiraju, pa ta "facebook t-com ekipa" nekako brze rjesava probleme nego klasicnim putem 0800 9000 > prijava kvara i slicno

treba se javiti predstavniku za zadovoljstvo korisnika (nemam sad ime i prezime pri ruci) - spominje se da sjedi u upravi pa se stvari (problemi za koje on sazna) turbo brzo rjesavaju
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 23:19   #20
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Nastavno na Vaš e-mail, zaprimljen dana 31.07.2014., izvršili smo detaljnu provjeru baze podataka Hrvatskog Telekoma, te Vam u nastavku donosimo odgovor.
Provjerom je utvrđeno da je temeljem prethodnoga prigovora, spis broj 2294944 / 2014, proslijeđen zahtjev nadležnoj službi kako bi Vaš problem s korištenjem Moj Telekom portala bio riješen u najkraćem mogućem roku. Molimo za malo strpljenja i zahvaljujemo se na razumijevanju.
Citiraj:
Poštovani,
prvenstveno Vam želimo uputiti iskrene isprike radi nastalih neugodnosti uzrokovanih poteškoćama s Moj Telekom portalom, te Vas želimo obavijestiti kako je spomenuti problem u procesu rješavanja. Također, upućena je požurnica na nadležnu službu kako bi se rješavanje dodatno ubrzalo.
Citiraj:
Poštovani,
prije svega se želimo ispričati zbog neažurnog odgovora, te bismo željeli izraziti žaljenje radi navedenog i zahvaliti Vam na Vašim primjedbama.
Nastavno na Vaš e-mail, želimo Vas obavijestiti, kako smo poteškoću s funkcioniranjem Vašeg Telekom ID-a na Moj Telekom portalu, ponovo eskalirali nadležnoj službi na dodatnu provjeru i rješavanje.
E to se sredilo u 12-tom mjesecu nekako kada su mi ujedno iskljucili sve usluge a ja kakti mislim da selim liniju

Citiraj:
nastavno na Vaš prigovor za telefonski priključak obavještavamo Vas da je izvršena detaljna provjera baze podataka Hrvatskog Telekoma d.d.

Zbog situacije koju navodite u prigovoru upućujemo Vam iskrenu ispriku te napominjemo kako ovakvi slučajevi nisu praksa u poslovanju Hrvatskog Telekoma.

S ciljem ispravka nehotičnog propusta, izvršili smo umanjenje računa za mjesec prosinac 2014. godine u ukupnom iznosu 0,50 kn (PDV uključen) za stavku Naknada za ADSL samoinstalacijski paket, a priključenje na mrežu – akcija, nije naplaćeno na računu za mjesec prosinac.
Također, ovim dopisom obavještavamo Vas da zbog nehotičnog propusta zbog aktivacije ugovorne obveze za T Com usluge na predmetnom priključku, naknada za preseljenje neće biti zadužena naknadno. Ljubazno molimo da preostali dio računa za prosinac uplatite prema podacima s originalne uplatnice u iznosu 212,10 kn (PDV uključen).

Daljnjom provjerom utvrđeno je da je za predmetni priključak tijekom mjeseca siječnja 2015. godine evidentiran zahtjev za isključenje iz mreže HT-a te Vas ovim dopisom želimo obavijestiti da je proslijeđen nalog mjerodavnoj službi za storniranje naknade za prijevremeni raskid ugovora T Com usluga na računu za siječanj 2015. godine.

Nadamo se da smo ovim odgovorom otklonili razlog Vašeg nezadovoljstva te Vas srdačno pozdravljamo.
Malo je OT ali kada se sjetim svega moram malo dusu olaksati... Horror zivi je to bio
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 00:37   #21
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
imam osjecaj da je netko to krivo unio u sustav i da je nastao kaos
teoretski bi trebalo pokusati "istu liniju" tj. usluge na neko drugo ime aktivirati - valjda bi iz drugog pokusaja netko to obavio sa malo vise paznje

nije ni cudo, svake godine otpuste 500-600 ljudi, nema se tko brinuti o mrezi (u pravom smislu - zadovoljstvo korisnika), guraju "projekt Iceberg" da daljinski uklanjaju smetnje, ali nemozes daljinski popraviti paricu koja je u fizickom prekidu, zamjeniti kablove koji plivaju u vodi i slicno

klasican primjer kada posao inzinjera preuzmu manageri koji su ucili ponesto o ekonomiji a o tehnologiji pojma nemaju, onda "eksterni partneri" prodaju MaxTV u konzumu povlaceci bakice za rukav, evo bako televizija za 0kn potpisite ovdje...

nekada (do prije par godina) su inzinjeri napravili zone i zabranili prodaju MaxTV paketa tamo gdje je propusnost manja od 5Mbit, danas je sve u sluzbi profita, prodaju se MaxTV paketi na paricama koje imaju 1Mbit, i nema apsolutno nikakve sanse da to ikad radi, pa uberu nesto novaca a onda otkazu uslugu, dok ne ulove novu zrtvu i tako u krug

steta je to, moglo bi to sve raditi kao po spagi, ali treba dozvoliti ljudima koji imaju tehnicka znanja i ljubav prema tome da imaju pravo glasa i zaustave neke nebuloze "lakiranih cipela u prodaji"
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 10:23   #22
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo, uspio konacno kupit ZXDSL 931VII za 150kn.

Sto se tice same instalacije istoga na Iskon valja:

1. Napraviti hard reset iza na gumb da se pobrisu svi prijasnji korisnicki podatci.
2. Logirati se kao administrator otici na Network-WAN-DSL/ETH WAN Connection i pobrisati sve DSL WAN Connection i
ETH WAN Connection osim Internet_VDSL.
3. Otici na Network-WAN-xDSL Modulation i ovako postaviti:



4. Otici na Network-WAN-DSL WAN Connection, odabrati Internet_VDSL i ovako postaviti:




5. otici na Administration-System Management-System Management i napraviti obican reboot - "Click this button to reboot the device".

Ako je korisnicko ime ispravno i sve ostalo ovako postavljeno shodno uputama router ce se sinhronizirati na VDSL2 i automatski spojiti na net.

Ovo je speed test by:

ZyXEL VMG513



ZXDSL 931VII




Ovako izgleda status pod Status-Network Interface-DSL WAN Connection:





Znaci nema nista osim VDSL konekcije, nema nikakvih VoIP, IPTV, TR-069 konekcija, DNS je po automatici Iskonov.


Vazno !!

Ovo je golo podesavanje samo za Internet, nema telefona, nema IPTV.
Moze i telefon i TV raditi isto samo onda ne treba pobrisati sve WAN-DSL/ETH WAN Connection nego ostaviti postojece za IPTV i VoIP te iste preurediti.

Morate imati full pristup ZyXEL-u i znati sve podatke za VoIP i IPTV kako bi se u SIP pod Proxy Server/Port telefon uredio i znati VLAN ID i 802.1p za IPTV te iste unjeti u ZXDSL 931VII.

Uglavnom sve moze raditi na ovom uredaju a sad zasto ZXDSL 931VII umjesto ZyXEL-a....

Nema TR-069 i bilo kakvog remonte spijuniranja/prckanja gledanja logova od strane Iskona.
Nema reboota tj. mogu vam samo paricu resetirati ali ne i router.
Nema izmjene fw-a kako im se sprdne.
ZXDSL 931VII dize liniju za manje od 1min u slucaju pucanja veze kojeg ja doduse jos nisam dozivio sa njim.

Subjektvni dozivljaji:

Ledice na ZXDSL 931VII manje zivciraju/smetaju, mogu se iskljuciti na ZyXEL-u ali trebaju pa kad ih vec moram gledati jel...
ZXDSL 931VII stoji stabilnije jer ima bolji nosac i nikud se ne naginje koliko god kablova prikeljio na njega.
ZXDSL 931VII bolje "drzi liniju", nema resinkovanja kada margina padne ispod 6dB ili ga ja nisam vidio jos.. javim ako bude promjene.
Sufranje ide "gladje" i sve mi se otvara nesto brze no ovo je mozda slucaj samo na mojoj parici...

Doduse ZXDSL 931VII je osjetno veci pa izgleda ko panel WiFI antena na stolu ali hebiga... ni jedan router nije savrsen
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 10:37   #23
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ako netko želi koristiti i voip;

Server: voicevdsl.iskon.hr
Port 5060
Kompresija: G711U
UDP
username: vaš broj s predbrojem
pass: lozinka voipa

Nego koliko treba ZTE-u od paljenja za dobivanje neta?
Znači ištekaš iz struje, ukopčaš i koliko treba zte-u da se upali i digne net?

Inače pokušao sam nabaviti/kupiti u Rijeci ZTE-a ali nitko ga ne prodaje.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 10:52   #24
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

4. Otici na Network-WAN-DSL WAN Connection, odabrati Internet_VDSL i ovako postaviti:
Zasto imas ukljuceno "PPPoE pass-through", jer meni radi uredno bez toga. To ukljucim samo kad neki router spojim iza njega za isprobavanje/podesavanje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 11:25   #25
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Znači ištekaš iz struje, ukopčaš i koliko treba zte-u da se upali i digne net?
Evo 2 mjerenja samo za tebe

Struja Off/On

1min 02sec
59sec

Iskopcavanje zice za DSL i ponovno ukopcavanje:

26sec
25sec

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Zasto imas ukljuceno "PPPoE pass-through", jer meni radi uredno bez toga. To ukljucim samo kad neki router spojim iza njega za isprobavanje/podesavanje.
E sad, to je i meni zanimljivo ali ovako mora bit.

Ako na ZyXEL-u koristim korisnicko ime bez sufixa @iskon-dsl i bez kvacice na PPPoE pass-through onda radi ali samo ako je ukljucena VDSL_Management konekcija ! Znaci ako je ista iskljucena kod recimo pucanja veze moram rucno obavit conect jer nece automatski spojiti.

Znaci bez VDSL_Management konekcije nece automatski spojiti, testirao sam i kod ZyXEL-a prvo se digne VDSL_Management konekcija i onda nakon 5-10 sekundi dize se VDSL_Internet konekcija.

Ako na ZyEL-u unesem korisnicko ime sa sufixom @iskon-dsl a ostavim ukljuceno VDSL_Management uopce se nece spojiti dok se ne stavi kvacica na PPPoE pass-through !

Posto na ZXDSL 931VII nemam VDSL_Management dakle moram koristiti sufix @iskon-dsl i kvacicu na PPPoE pass-through.


Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Inače pokušao sam nabaviti/kupiti u Rijeci ZTE-a ali nitko ga ne prodaje
Naces ga bez problema na fb

Ima na njusci ali po Zg-u.
Imas na fb-u lokalne oglasnike/grupe za prodaju, samo kod mene ih ima 6-7 u Slavoniji.
Postaj u takve grupe i svim prijateljima na zid i to onda vidi veliki broj ljudi, cekao sam nekih 5-6 dana i dobio 2 ponude.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 13.11.2015. u 12:05.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 12:00   #26
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Zanimljivo, medjutim kod mene je sasvim drugacija situacija, em sam na T-comu, em sam na ADSL2+, pa mi stoga nije bilo jasna ta potreba
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 16:55   #27
cherub
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 28
Probao sam, ali VOIP ne ide. Gdje se podesi UDP protokol?
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako netko želi koristiti i voip;

Server: voicevdsl.iskon.hr
Port 5060
Kompresija: G711U
UDP
username: vaš broj s predbrojem
pass: lozinka voipa

Nego koliko treba ZTE-u od paljenja za dobivanje neta?
Znači ištekaš iz struje, ukopčaš i koliko treba zte-u da se upali i digne net?

Inače pokušao sam nabaviti/kupiti u Rijeci ZTE-a ali nitko ga ne prodaje.
cherub je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 16:58   #28
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ako imaš adsl drugi je server, također voip lozinku si morao "iščupati" ili iz sx763 ili sa zyxela jer nije ista onoj za net.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 17:47   #29
cherub
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 28
Imam VDSL i lozinku ali ne ide.
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako imaš adsl drugi je server, također voip lozinku si morao "iščupati" ili iz sx763 ili sa zyxela jer nije ista onoj za net.
cherub je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 18:56   #30
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
username/password su samo dijelic potrebnih podesavanja za VoIP na ZTE routeru. Jesi podesio sve potrebno i ispravno pod:
Path:Application-VoIP-SIP
Path:Application-VoIP-SIP Accounts
Path:Application-VoIP-Advanced
Path:Application-VoIP-Supplementary Service

Ja ti ne mogu poslat svoje SS jer sam na T-com ADSL-u...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na