Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2014., 12:17   #1
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
3t Cable

Pozdrav! Pošto na području Opatije još nije dostupna optika a t-com mi je postao preskup i nude premalo za taj novac ,planiram se prebacit na nešto drugo

tvrtka 3t cabel koja radi na području opatije preko kabela nudi tv telefon i 12mbs net za 235kn mjesečno naspram t-comovih 400kn mjesečno (max3 10mbs)

e sad me zanima općenito dali je Kabel bolji od DSL-a , jel imo tko kakvih iskustva sa navedenom firmom

Zadnje izmijenjeno od: borlic5. 15.06.2014. u 14:09.
borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 21:38   #2
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: abrakadabra
Postovi: 253
Ljudi se ne zale, to je kabelska, znaci koaksijalac.
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2014., 22:02   #3
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
u navedenom pdf-u se nalazi popis kanala te njihov detaljan cjenik. dostupnost se moze provjerit i ako se malo prošvrlja po fb stranici tj da se pogledaju prethodne objave. Njihova kabelska usluga radi na docsis (ili eurodocsis, nisam siguran) 2.0 standardu te upload koji nije nigdje naveden iznosi: 4 mbps download i 512 kbps upload, 8 mbps download i 768 kbps upload te 12 mbps download i 1 mbps upload. za sve informacije slobodno njih nazovete, meni su odgovarali na sva pitanja koja sam ih pitao ali to je opet bilo uzalud jer mi nisu dostupni . steta. dobro je to da ima cak i hd kanala i sviđa mi se ta jednostavnost tj nema masu paketa kao kod t-coma (sportski, djecji i sl). iako brzina nije neka, bolje manja brzina nego veca a da navecer bude zagusenje mreze (iako bi primjerice po noci kada je zagusene minimalno mogli povecat download i upload ali ne znam ako je to izvedivo). ako zelite vecu brzinu na kabelu, vjerojatno se i to moze ispregovarat. ja smatram da su oni svakako bolji od t-coma jer na njihovoj fb stranici svako tolko se vidi sto se radi i unaprijeđuje te su svakako jeftiniji ako se uzme u obzir korisnik kome treba tripleplay usluga (tv+net+tel). na zalost, korisnik ne moze ugovorit uslugu bez televizije. i ono što je po meni isto veliki plus je to da oni nemaju ugovornu obvezu.
edit: ono sto sam zaboravio napomenut je to da je otvaranje portova normalno dozvoljeno te da ako zelite, mozete koristiti svoj router ili koristiti njihov ali u svakom slucaju oni vam daju (ili posuđuju) svoj router/modem koji se spaja na koaksijalnu mrezu. ne znam da li postoji aio (all in one) rjesenje tj da se koristi samo jedan modem koji ima coax prikljucak, lan za komp i wifi ali wifi router ne daju tp-link i sl nego neki proware (nisam siguran). nadam se da sada ima manje nejasnoca u vezi 3t.cablea odnosno kabelske televizije liburnije. ako nesto ne znate, pitajte njih jer sam ja napisao sve sto sam znao
Attached Files
File Type: pdf CATV.pdf‎ (176.3 kB, 3511 views)

Zadnje izmijenjeno od: crazyy. 12.08.2014. u 23:59.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 01:20   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Izgleda klasični kabelski operater, malo su škrti sa brzinama ali opet dovoljno i flat je.
Ima i brže za veću cijenu > http://www.catvliburnija.eu/televizi...-internet.html

U vezi uređaja bolje je da uzmeš / dobiješ osnovni model, obično je podešen u Bridge mode,
iza njega staviš svoj WAN (Wireless) Router, kasnije samo na njemu podešavaš šta trebaš / želiš.
Više o tome imaš u Bnet temi.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 10:30   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Evo malo novosti vezano za tu firmu. Nude da na području Opatije i Lovrana dofuraju optiku do gradskih naselja/četvrti odakle bi dalje ISP-ovi furali vezu u pojedinačne stanove.

Zamišljeno je da se prvo organizira sastanak sa predsjednicima mjesnih odbora, a onda bi se išlo na zgrade tj. njihove predstavnike. Koliko znam, imaju u tome punu podršku i pomoć od najvećeg upravitelja na tom području.

Za sada su pokriveni POS stanovi na Tošini. Obzirom da podržava lovranski načelnik, 90% je vjerojatno da su slijedeći na redu Zaheji u Lovranu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 20:06   #6
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
kada su uvodili optiku u lovranski ucenicki dom, napisali su na svojoj fb stranici da se potencijalni pretplatnici njima jave ako zele koristit njihovu uslugu tako da to bas i nije nova vijest. uzasno sporo napreduju kod sirenja svoje infrastrukture, oni kazu da su mala firma da nemaju bas $$$ pa zato je to tako kako je. da su mi dostupni i da mi je jos njihova optika dostupna, odmah bi presao kod njih. nada da ce mi postat dostupni je jedini razlog zasto nisam kod t-coma produzio ugovor na 2 godine. i btw nisu cak ni dostupni na cijelom podrucju opatije. pogledaj starije postove na njihovoj fb stranici pa ces vidjet da su i u npr iki dostupni.
i ono sto im najvise zamjeram, prije godinu-dvije se kopala kanalizacija u lovranu i mogli su odmah i kabele postavit ali koliko sam vidio, nisu ih postavili. da su tada postavili kabele, sada bi vec vjerojatno imao opiku i suvremeni internet. za cijenu od 300 kn koliko je sada internet + tel na t-comu bez ugovora zasigurno bi dobio visestruko brzi internet.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 23:53   #7
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
u attachmentu je azurni popis programa.
dobio sam info da ce se u Lovranu pocet provlacit optika oko zaheja (centrala je u đačkom domu pa ce se od nje sirit optika) krajem ove godine ali kako to inace biva i ako je info tocna to ce se sigurno oduzit dok to sve pocne. posto oni reklamiraju otvorenu mrezu, mozda bude moguce uzet amis optiku
Attached Files
File Type: pdf CATV_2.pdf‎ (43.6 kB, 381 views)
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2015., 04:11   #8
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Vlasnik 3t cable je obiteljski prijatelj... Ono sto mogu reci je da je cijela ta ekipa totalna manga za telekomunikacije, pogotovo za optiku s obzirom da se sa time bave od samih pocetaka optike u Hrvatskoj (prakicki od pocetka 90ih kada je gazda jos radio u HTu na razvijanju backbone opticke infrastrukture sa mojim starim)... Nemam nikakvih sumnji da su i vise nego sposobni povezat cijelu Liburniju optikom samostalno...

Drago mi je vidjet da se firma razvija dalje i da nude nove usluge...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2015., 09:39   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Evo, danas u Novom listu je Komunalac objavio oglas da daje u najam prostor na 1. katu tržnice baš za tele/kabelske operatere. Naravno, natječaj nije naštiman
Bez obzira na to, mislim da bi im to bila bolja pozicija nego trenutna kancelarijica na Križišću iako je malo nezgodno što se tržnica zatvara popodne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 00:43   #10
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2015., 21:20   #11
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Frend mi je dobio reklamu od "CATV- kabelska televizija, internet i telefon"- koliko vidim to je 3t Cable no glupo je što nemaju ni web, ponudu programa, a broj im je skriven u imeniku
Imaju dvije ponude 65 dig +40 analognih je 100kn mjesečno a za paket s erotikom je 110kn mjesečno (s internetom uključenim)
Samo internet (7mbps) je 80kn mjesečno. Kako kažu nema ugovorne obveze, 4 mjeseca je besplatno



Malo neprofesionalno složeno, kao i reklama u wordu no cijene su zato odlične
Nemaju ni email već je kontakt samo 051 267 605

EDIT: To je Electronic catv d.o.o.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 20.09.2015. u 22:56.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 22:52   #12
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
imaju web, popis programa sam ocr-ao i u pdf-u tu linkao, i koliko mi se cini (link) oni su ajmo rec prodali kabelsku infrastrukturu pa mi nije jasno preko cega ce ta usluga bit pruzena

edit: telefonski imenik od t-coma kaze da je broj sa slike od firme electronic catv a ne od 3t cable

Zadnje izmijenjeno od: crazyy. 20.09.2015. u 22:58.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 22:58   #13
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ispravio sam post, ipak nije to od 3t cable-a već je posebna tvrtka electronic catv no cijene su svakako povoljne. Dostupni na više adresa u Rijeci, nigdje nisam našao popis kanala
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 23:29   #14
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Taj electronic catv koristi one coax kabele koje su 80 i 90 po ri stavljali, bas se vidi na nekim zgradama da ide kabel sa krova na krov, ali ima i kroz dtk negdje.

Mislim da im je "centrala" tamo u zgradi iznad alibija na krnjevu (ima velika sat antena na krovu), pa onda sto je zgrada udaljenija od tamo, signal je slabiji, predpostavljam ista stvar i za taj njihov famozni internet.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 14:27   #15
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
zna netko sto je sa 3t cableom? neki dan isao pitat i rekli da vise uopce ne nude privatnim korisnicima njihove usluge te da se obratim firmi kabel kanalu koja je preuzela poslovanje oko nuđenja internet prikljucka privatnim korisnicima. njihova fb stranica stagnira vec duze vrijeme i nista mi bas ne mirise na dobro
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2015., 19:19   #16
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Prema ovom tvom navedenom očito su vidjeli da im se ne isplati baš provoditi i dovlačiti za privatne korisnike.
Ipak je Opatija (a i okolica) mali grad, većinom starije stanovništvo u kućama bez zgrada.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 22:57   #17
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Taj electronic catv koristi one coax kabele koje su 80 i 90 po ri stavljali, bas se vidi na nekim zgradama da ide kabel sa krova na krov, ali ima i kroz dtk negdje.

Mislim da im je "centrala" tamo u zgradi iznad alibija na krnjevu (ima velika sat antena na krovu), pa onda sto je zgrada udaljenija od tamo, signal je slabiji, predpostavljam ista stvar i za taj njihov famozni internet.
Krajem prošle godine u jednu zgradu na Turniću samo je svima ubačeno "novi broj za kabelsku je..."
I vidim da se početkom godine E-CATV ugasio. Ja mislio i usluga ali danas bio kod susjede i kaže da su promijenila tvrtka, ali da i dalje ima televiziju preko kabelske. I ja vrtim malo programe i dosta dobra kvaliteta slike za samo koaksijalni kabel iz zida koji ide direkt u staru televiziju, imaju čak i Sport klub 1. Nije bnet, ali nešto ful lokalno riječko je očito. Zna tko broj i koja je to tvrtka? Kaže da plaća 50kn mjesečno ali ne čuva uplatnice.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2017., 16:03   #18
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Kao žohari su, neda se Elektronic CATV, nemaju web ali i dalje rade,spojiš se na postojeću kabelsku u neboderu (ona baš utičnica u zidu) te imaš televiziju, internet.
Uber jeftino, internet 10Mbps 80kn bez ugovora.

Sada nemaju više fiksni već samo mobitel 095/3267605

Ovo bilo u sandučiću jednog nebodera.
https://s30.postimg.org/qgbo6d9up/elektronic_catv.jpg
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 03.01.2017. u 00:34. Razlog: Prevelika slika
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na