Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2019., 10:28   #511
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nije uvjet. Možda Lutrija ne prima inozemne kartice.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 10:38   #512
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Nemoze lutrija na revolut
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 10:39   #513
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Lutrija prima samo kartice izdane u hr
https://www.lutrija.hr/cms/KakoUplatitiSredstva
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 10:40   #514
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Ok

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 10:49   #515
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Rego se na revolut i stavio 100kn.Uzeo nekaj na aliexpressu i kaze mi nakon toga da imam manje od 90kn na racunu i da nadoplatim da mi drugi put nebi bila odbijena transakcija. Idem sad uplatit 40kn na lutriju i odbijeno? Pa zar je uvjet imat min 90kn na racunu da bi mogao koristit to?


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Ne, to su ti automatske obavijesti koje su tu samo znaš da si pao ispod 90kn (I da te nagnu da topupaš što više...).
Ti pare trošiš sebi po volji.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Edit : jebem vas jeste svi brzi
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 12:40   #516
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Rego se na revolut i stavio 100kn.Uzeo nekaj na aliexpressu i kaze mi nakon toga da imam manje od 90kn na racunu i da nadoplatim da mi drugi put nebi bila odbijena transakcija. Idem sad uplatit 40kn na lutriju i odbijeno? Pa zar je uvjet imat min 90kn na racunu da bi mogao koristit to?


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Meni je na revolutu za kupnju dovoljno točno onoliko koliko moram platit, dok sam na Visi (erste) uvijek morao imat bar 30-ak kn više u nekoj valuti. Npr nekaj košta 5$, tolko trebam imat na revolutu, dok na deviznom uvijek moram imat bar 9-10$ da bi mi mogla proći uplata.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 18:31   #517
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
evo opet daju 55kn za registraciju


https://www.revolut.com/en-HR/referral/
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 19:20   #518
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Bome, prerano sam se poveselio Revolut Visa iako ima GB bin ne radi za Spotify. Steta, znaci tko zeli karticu za Spotify ili Apple Music tu je i dalje Monese UK (ne EU) kartica.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 19:28   #519
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
super, a ja uzeo visu samo radi toga, a niš, nek stoji u ladici
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 19:36   #520
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Da, i ja je odmah narucio cim sam vidio da je UK bin. Budem probao makar dignuti lovu na pbz atm i potvrditi/demantirati postojanje naknade. Mozda su u medjuvremenu sredili da se ta visa prikazuje kao HR kartica, to bi jedino imalo smisla i bila bi normalna zamjena za sada nedostupni MC.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 19:38   #521
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
sva sreća da mi mastercard nije poništen uzimanjem vise, jer ipak mastercard u HR daje više pogodnosti
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 19:45   #522
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nema razloga da ti ga poniste, mozes imati do 3 fizicke kartice Meni je ona gej kartica i dalje vrh iako doma sjedi na polici
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 21:18   #523
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nema razloga da ti ga poniste, mozes imati do 3 fizicke kartice Meni je ona gej kartica i dalje vrh iako doma sjedi na polici
Sram te povlačiti priznaj
Ja baš peglam namjerno, ili dam boljoj polovici da se crveni
I naravno, komentari teta blagajnica od -.- do uuu to neke šarene kartice sad postoje
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 21:51   #524
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Gle drugar. fizicka->pravna osoba je placanje racuna. građani -> poslovni račun. Naravno da uzimaju građanima jer eto, mogu, KGJ.

Ispada da eto za priljeve iz drugih banaka u hrk isto naplaćuju primateljima (poslovni račun) pa se nitko ne buni. E sad s tim "deviznim" plaćanjima treba vidjeti. Platiti račun dva, pa ako seru znači da i njima uzimaju ko i građanima (kaj ne vjerujem).
Meni npr Slovenac uplati na firmin devizni račun u addiku 100 eura i banka mi za obradu uplate uzme jebenih 70 kn

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:31   #525
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Sram te povlačiti priznaj
Ja baš peglam namjerno, ili dam boljoj polovici da se crveni
I naravno, komentari teta blagajnica od -.- do uuu to neke šarene kartice sad postoje
Ma jok, cak stovise, isto su me pitali kakva je to lijepa kartica haha Curve je sve pokvario, Revolut mi maltene vise niti ne treba sad kad Visa nije ispala to sto sam ocekivao. Koristim ga kao prepaid karticu za online placanja i to je otprilike to :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 22:38   #526
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
kurvi samo fali da bude u mobitelu, onda je to to
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 11:40   #527
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Meni npr Slovenac uplati na firmin devizni račun u addiku 100 eura i banka mi za obradu uplate uzme jebenih 70 kn

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Da, meni PBZ uredno uzima 50 kn za SEPA transfere na poslovni račun. Sad sam uzeo Revolut for Business pa ću vidit kako to funkcionira. Ali računam uštedit bar tih 50 kn po uplati + tečaj
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 12:52   #528
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Je li netko imao problema sa verifikacijom transakcije otkad je uvedena Visa?

Već tjedan dana mi izbacuje "Check your Revolut App to authorize this payment" prilikom svake kupovine i neovisno o odobravanju ili odbijanju daje isti rezultat, odnosno izbacuje grešku da je odbijeno od strane banke/Revoluta.

Kupovine normalno prolaze samo preko eBaya iz nekog razloga (i to bez verifikacije).

Njihova korisnička služba nije bila od apsolutno nikakve koristi. Svaki put kad bi postavio isto pitanje davali bi različite odgovore od kojih niti jedan nema veze sa spomenutim problemom.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 12:53   #529
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Jesu ti ukljucene security opcije za visu (atm, swipe, nfc payment)? Po defaultu je samo online transaction ukljucen (ebay kupovina npr).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 13:39   #530
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jesu ti ukljucene security opcije za visu (atm, swipe, nfc payment)? Po defaultu je samo online transaction ukljucen (ebay kupovina npr).
Ne vidim navedene opcije nigdje (u iOS app).

Zaboravio sam napomenuti da koristim virtualnu karticu kroz PayPal.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 13:45   #531
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
virtualna nema te opcije

fizička revolut ima
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 08:46   #532
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imam neobičan problem s Revolutom. Imam devizni tekući račun (Visa Electron debitna kartica) na Erste na kojem se nalaze € i $. Kada top-upam bilo koju valutu na Revolut, banka mi smanji raspoloživost obje valute za prebačeni iznos. Stanje mi ostane isto, samo se smanji stavka 'Raspoloživost'.
Jedno pitanje. Htio bih na Revolutu staviti kune. One se nalaze na posebnom računu/kartici (Maestro kartica). Ako dodam i tu karticu na Revolut, hoće li biti dovoljno 'pametan' da mi povlači kune s nje, a ne sa Vise s valutama? Pitam zbog toga što mi svaki put kad topupam valutu sa devizne kartice, Revolut izbaci tekst u stilu 'Vaša kartica je u kunama. Hoćete li da prebacimo kune ili odabranu valutu?' To pokazuje da baš i nije 'pametan'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 23.10.2019. u 08:53.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 08:53   #533
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Kliknes na kunski rev racun - add money - uneses maestro podatke i nadoplatio si kune, nema dileme.

Ovo drugo vjerujem ima vise veze s bankom nego revolutom, nisam cuo za taj slucaj.



Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bome, prerano sam se poveselio Revolut Visa iako ima GB bin ne radi za Spotify. Steta, znaci tko zeli karticu za Spotify ili Apple Music tu je i dalje Monese UK (ne EU) kartica.
Sad news, pbz bankomat uzima proviziju 16kn na ovoj Visa kartici - ocito je vidi kao stranu karticu. MC nema tih problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 11:31   #534
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Nije ti Revolut problem nego Erste. Kada bilo što naplatiš sa kartice, oni ne provedu transakciju cca 2 dana, piše ti nepromjenjeno stanje, ali raspoloživo je manje (ispravno). Nakon što valjda sve proknjiže stanje se ispravi i transakcije prikažu, ali obično na pogrešan datum.

Uglavnom, bilo bi dobro da se požališ na isto, možda ako nas se dovoljno požali napokon uvedu normalno instant vidljivost transakcija.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 11:53   #535
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Problem je što meni skinu plaćeni iznos sa obje valute. Ispada da duplo plaćam! Nekidan sam nešto platio na ebayu €, smanjilo mi raspoloživost i € i US$ za taj iznos.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 13:53   #536
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Smanji raspoloživost, ali mislim da uplate prolaze. Npr ako si platio nešto u €, on ti smanji i raspoloživost $, ali ako probaš nešto platit u $, mislim da će proći. Isto imam erste i totalno je debilno to ali tak je kak je. Isto tak mi je kod prebacivanja na revolut još par dana mi je stanje bilo manje za 0,15€ jer to ispada oko kunu (neko njihovo osiguranje pri provjeri, nemam pojma, negdje sam to pročitao na forumu) i onda mi to na kraju vrate, prvo sam mislio da uzimaju proviziju, ali ne uzimaju.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 14:34   #537
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam neobičan problem s Revolutom. Imam devizni tekući račun (Visa Electron debitna kartica) na Erste na kojem se nalaze € i $. Kada top-upam bilo koju valutu na Revolut, banka mi smanji raspoloživost obje valute za prebačeni iznos. Stanje mi ostane isto, samo se smanji stavka 'Raspoloživost'.
Jedno pitanje. Htio bih na Revolutu staviti kune. One se nalaze na posebnom računu/kartici (Maestro kartica). Ako dodam i tu karticu na Revolut, hoće li biti dovoljno 'pametan' da mi povlači kune s nje, a ne sa Vise s valutama? Pitam zbog toga što mi svaki put kad topupam valutu sa devizne kartice, Revolut izbaci tekst u stilu 'Vaša kartica je u kunama. Hoćete li da prebacimo kune ili odabranu valutu?' To pokazuje da baš i nije 'pametan'.

to ti je kod erste normalno. skine ti iznos sa svih raspoloživih valuta, dok se transakcija u potpunosti ne obradi. poslije ćeš vidit da ti je skinulo samo onu u kojoj si plaćao.
a i meni je isto za deviznu maestro od Erste revolut rekao da je u kunama i ponudio top up u kunama, kad sam probao transakcija je odbijena jer nema kuna na devizom računu.
za ovo prvo provjeri do kraja isto i bude kad paypal povuče lovu. smanji se raspoloživost sa svih valuta. prati stanje, al do idućeg tjedna že se to korigirati. za revolut treba nešto dulje nego kad ide paypal (ebay)
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 08:41   #538
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Imao si pravo. Danas se stanje računa 'sredilo' pa pokazuje realno stanje obje valute. Ne znam šta im je to potrebno, Kao da smo u 18, a ne 21. stoljeću.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 13:24   #539
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Predpostavljam ako me trgovina trazi ZABA master za plaćanje u ratama da revolut tu otpada ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 13:35   #540
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Predpostavljam ako me trgovina trazi ZABA master za plaćanje u ratama da revolut tu otpada ?
Dobro pretpostavljaš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na