Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2015., 20:48   #1
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Prosljeđivanje porta ne radi

Možda nije baš mjesto, ali možda se nađe neko:
Imam server od meteorološke koji ima jednu txt datoteku, u njoj su podaci - temperatura, vlaga itd... Na portu 80 ne radi. Niti lokalnu IP adresu kad upišem ne radi.
Odlučio sam forwardat port 47000 na taj server. Server sad radi normalno, upišem 192.168.1.10, lokalnu IP adresu i pokaže tu datoteku. Isto tako, napravim na DDNS račun da bude stalan link, radi i tako. Sve je tako lijepo išlo, velim ja, meteorološka će proradit večeras. Ali ne, ne ide to tako. Kad na svojoj web stranici unesem taj link u kod koji radi normalno, neće nikako. Znam da radi kod jer sam uploadao sličnu datoteku na server od web stranice i otvori sve normalno.

I neće nikako iz te datoteke učitat podatke. Kod učitavanja datoteke se vrti i vrti dok ne dođe do timeouta.

Koja je fora s tim? Prije mi je sve radilo dok mi grom nije skurija router i dali su mi novi. Da li možda taj novi blokira forwardanje porta 80? Što se onda događa sa portom 47000, zašto oće otvorit u pregledniku ali ne iz koda?
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 23:03   #2
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ako u browser na serveru ili kompjuteru koji je spojen na t-comov zte router upises npr mojserver.dyndns.org:47000 to nece radit vec lokalno moras ip_servera:47000 dok sa wan-a ce radit mojserver.dyndns.org:47000
crazyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2015., 00:30   #3
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
znam to nego ja velim da sve radi u browseru a kad u php fileu na web stranici napišem kod koji bi trebao otvoriti taj file, onda ga neće otvorit. A taj file su par mojih prijatelja probali otvoriti kod sebe i sve radi.
Ne znam da li se ispravno sjećam ali kad sam prije pola godine to isto radio, nije web stranica tila otvorit niti jedan port osim 80, a u ovom slučaju ja ne mogu prosljedit ništa kroz port 80 do određene lokalne ip adrese.
mario1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na