Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2015., 20:56   #271
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
ag008, ako im tvoj router nije bio dostupan, kako su ga uspjeli flashat?
prezime, slazem se, kod iskona bi placao 100 kn manje ali kad pogledam iskon da se oni aktivno protive dobivanju supervisor ovlasti i da mozda nadziru i suprotstavljaju se korisnicima koji se njima suprotstavljaju, mislim da mi je mozda bolje na t-comu ostat.
iskon je t-comova jeftinija varijanta ali sigurno nije bez razloga jeftiniji
silver_tip, i da te nadziru, mislim da im je vrlo lako bilo otkrit tko je zapravo silver_tip. desifriraju pass i nađu tko jos ima taj pass u svojoj bazi i jos ako im je router nedostupan, bingo. smatram da nisi svoj pass ni u kojem obliku trebao objavit javno

Zadnje izmijenjeno od: crazyy. 27.10.2015. u 21:06.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 21:22   #272
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@crazy, iskon ima puno povoljnije cijene (i do 100kn mjesečno), dobar upload, odlične terenske tehničare iz Rijeke s dobrom opremom ali sve to zahebe njihova politika ograničavanju korisniku svega mogućeg. Ja stvarno ne vidim logiku, zdravi razum ovdje.
HT ima gotovo sve opcije bez supervisora već omogućene a javno ne skriva toliko ni supervisor lozinke.

Pazi ovo, Iskon objavio "slučajno" fw u kojem ne radi uopće prikaz parametara linije (atenuacija, margine i max) i ja kada je najavljen upgrade isključio njima pristup (menadžment/tr069). Za par dana zove me prvo na fiksni pa mobilni "Zovemo iz iskona, ne možemo vam pristupiti routeru a za kvalitetno korištenje i nadzor opreme potrebno je bla bla... i da vratim router na tvorničke postavke", aj vratio im, sva sreća pa je prekinuta postava tog fw-a. I tako sam im došao na listu.

I sve do sada prije par dana, ja imam pristup ali i oni imaju pristup, nisam im ni promijenio supervisora, onemogućio pristup ni ništa, a mogao sam, imaju potpuni nadzor i onda mi ovako vrate. Baš hvala.
Sada nemam ni dodatnu mrežu, log ni ništa. Baš hvala.
Misle da je bilo lako vraćati sve port forwarde, sjetiti se kanala koji je važan za repeater, sve sam morao ispočetka zbog njihovog upgradea.

Btw onaj pass od silvera je zapravo W33'&Lf*G!45]Dbq)"RL koji je tako kriptiran za supervisora u configu.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 27.10.2015. u 21:27.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 21:35   #273
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
a što se onda skriva iza ovog niza znamenki
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 22:12   #274
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pa već sam rekao, skriva se nebitni W33'&Lf*G!45]Dbq)"RL, supervisor lozinka koju smo svi imali na starom fw-u.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 22:18   #275
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
hoces reci da iza _encrypted_XdXLr2KN3sr+jHU00HCdbwAAAABpX1dBBBBBIABBACE i _encrypted_cSDWeVybSFd2V+cjJwl44ZQFtreHUJ1yAy/dwKF364X9/f39/f39/QAAADAAAAAR je isti pw?
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 22:25   #276
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ne znam od čega je prvi ali drugi je supervisor. A i u configu je bio drugačije kriptiran admin i supervisor ali su imali istu lozinku.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 22:39   #277
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
pa iz silver_tip-ovog posta se moze vidjet da je gornji pw od njegovog pppoe accounta
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 23:13   #278
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, ono je od pppoe, nebitan za ovu pricu.

Uglavnom, ja sve mislim prebaciti na HAKOM ako se nastavi prckanje po routeru a da nije "redovito, plansko odrzavanje".

Mislim jucer reset cjele home mreze, danas isto... nedostupnost routera u nikojem obliku. Mislim da nijedan ISP nema pravo svako malo korisniku mjenjati fw, rebootati router ili ga 2 dana zaredom vracati na tvornicke postavke.

Ako se ja ne zalim i ako meni sve radi ok onda mislim da ovakve privatne intervencije sa njhove strane nisu legalne.

Da ne govorim da po forumu kruze njhovi djelatnici i kopaju gdje sta i kako, to nikako ne moze biti zakonski.

Slozit cu jednu prituzbu i paralerno ju poslati njima i HAKOM-u pa da vidimo sta ce se iz svega roditi... ako nista drugo neka se istraze ti djelatnici sto krstare po forumu, salju privatne poruke, prijete itd...

Osobno ja mislim da je danas od podneva meni na routeru bilo onemoguceno prijava putem HTTP/HTTPS tj. kroz sami broswer sto je apsolutno van svake pameti i to nije do configuracije, to je netko doslovce morao staviti kvacicu tam gdje treba...

Logovi postoje, meni ga nemoraju dati ali jos u ovoj drzavi postoje neke institucije gdje ce morati iste pokazati i obrazloziti.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 11:00   #279
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@silver_tip - razumijem tvoju opravdanu ljutnju, ali sretno ti sa HAKOM-om koji nije u stanju odgovoriti na e-mail 6 mjeseci...

evo ti jedan primjer: ako kod T-Coma imas uslugu (adsl, optiku, nebitno) i dobijes njihovu e-mail adresu, kada otkazes uslugu mail adresa ti ostaje

to isto kod Iskona NIJE MOGUCE!!!! tj. traze da im platis za @inet.hr adresu nekih 18kn/mjesecno (17,62kn/mj ako se dobro sjecam)

pisao sam HAKOM-u jer to nije uredu, ako je korisnik prijavio svoj e-mail u jednoj bazi gdje ga vise NIJE MOGUCE PROMJENITI, to znaci da ako promjenis operatera vise nemozes dobiti poruke na mail, osim ako ne nastavi placati mjesecni reket - "naknadu"

van hr u nekim uredjenijim drzavama je dozvoljeno da zadrzis adresu, ili ako nemas prava na mailbox onda barem imas prava na alias (tj. forwarder na neku novu adresu koju korisnik koristi)

pisao sam HAKOM-u i trazio da reagiraju, a oni to mogu jednom uredbom rijesiti, naravno da je od svega toga bilo nista... dokle god placa ide, oni igraju solitaire i drze se one parole: radio-neradio-svira ti radio...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 11:32   #280
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
mozda mozes taj email prebaciti na nekog tvog prijatelja koji koristi iskonove usluge te na taj nacin mozes zadrzat mail adresu i prijeci na drugi isp
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 16:02   #281
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
nije bas neko elegantno rijesenje, jer ako taj netko na koga bi prebacio e-mail, odluciti promjeniti provider opet je problem

neznam zasto jednostavno ne dozvole ex korisnicima da imaju alias/forwarder npr. marko.marulic@inet.hr koji se forwarda na neku novu e-mail adresu npr. marko.marulic@zg.t-com.hr

ali kao sto kaze izreka: zasto jednostavno kada moze i ...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 16:17   #282
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
To sa mailom neznam... meni je normalno da ako nista vise ne koristim od providera onda i mail putuje ca... bar danas ima velikih mogucnosti za imati neki mail, uostalom sam mail od providera se dobije kao posebna pogodnost kada se ide na njihove usluge, u sklopu paketa ili slicno...

To mu dodje kao da sad eto ja sam zakupio/dobio u sklopu paketa brzinu 20 Mbps i sad bi to prenio, nastavio koristiti kod drugoga providera...


Inace sto se tice HAKOM-a ja imam pozitivna iskustva 2 puta no oba slucaja su bila kod ukljucivanja/preseljenja linija...

U prvom slucaju ( za kolegu sam zalbu pisao ) je t-com odbijao ukljucenje linije na H1 jer "nema mjesta" a istovremeno je nudio svoju liniju da se ukljuci.

Epilog: pozivanje iz t-coma, izvinjenje i pitanje kada se zeli ukljuciti linija na H1.

U drugom slucaju slicna stvar, odbijanje preseljenja linije sa paketom usluga koji je na snazi ali nudjenje nove linije na drugoj adresi sa istim paketom usluga ali novi ugovor na 2g.

Epilog: preseljenje linije bez naknade, oprosteno onih 100kn, izvinjenje itd...

Ja HAKOM-u ne pisem mailove nego se fino ispuni onaj obrazac i sastavi se u pravnom smislu tipicna zalba/tuzba. Cekao sam 3mj oba puta.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 18:09   #283
vip_saran
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: .
Postovi: 1
VMG5313-B30A vs TL-WR1043ND

Ciaos,

Do sada sam koristio TL-WR1043ND za WIFI i routing a Sx763 sam imao u passthrough/bridge modu.

Kako sam presao na VDSL i dobio VMG5313-B30A (koji takodjer podrzava wifi do 300 Mbps), zanima me da li je dovoljno/usporedivo dobar (naspram tplinka) da samo na njemu ostanem?

supervisor user mi daje dovoljno opcija (qos, mac filteri...) koje mi trebaju u setupu lokalne mreze.

Unaprijed hvala

Zadnje izmijenjeno od: vip_saran. 29.10.2015. u 18:34.
vip_saran je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 19:27   #284
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pa je, biti će ti dobar. Ima dosta mogućnosti i dobar je komad hardvera (doduše log ne radi ispravno i treba supervisor) no sve u svemu je ok.
Ja sam s routerom dosta zadovoljan, wifi je solidan ali svejedno u kuhinji imam sx763 openwrt repeater jer mi ne streama na wc-u najbrže a i na balkonu je samo jedna točkica.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:07   #285
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Mnogi su se vec pitali te i ovdje je bilo upita pa cak i u internacionalnoj formi kako se dolazi do admin/supervisor passworda.

Posto je ovaj forum prepoznati kao jedini sa "naprednim userima i metodama" koje se koriste u rjesavanju svakodnevnih sto hw ili sw problema, tradiciju treba postovati i zadrzati primat u RH.

Ovo je samo jedan nacin od mnogih prokusanih metodologija koje se svakodnevno koriste.



Srdacan pozdrav deckima iz Iskona, odjel "razvoj" gdje nam razvijaju svakih mjesec dana novi fw kako bismo svi uzivali u blagodatima VDSL-a.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:19   #286
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Pokucat ce oni tebi na vrata...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:43   #287
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pokucat ce oni tebi na vrata...
Mogu decki uvjek doc na kavicu a jos bolje ako kakvu tetu posalju

Sam nek se najave da nebi bilo cucak gace strgao....

@Ag008

Jel ti radi ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:46   #288
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@silver koristimo slične metode, ja sam do sada iz kave



Ali sam prešao na lokalnu vračaru i iscjeljiteljicu, ona mi iz kugle čita lozinke.
Ako kome treba njezin broj, dam je na pm, može očitati misli, a za 20kn će vam reći i tko će ispasti/pobijediti iz Big Brothera a za 50kn otkriva i pobjednika izbora.
Popust na količinu! Svako drugo čitanje iz graha gratis!
Objavila je i video kako otkriti supervisora, https://youtu.be/N6Bd_Qww4MA?t=23s





A sada malo ozbiljno, nema smisla upgrejdati fw samo radi supervisora, neka se usmjeri na važnije stvari, tipa popravak formatiranja loga, lokalizacija... pass će se uvijek probiti a samo je pitanje hoće li biti objavljen ili ne.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 21:50   #289
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Malo su promjenili taktiku, sada admin password i supervisor password su razliciti, bar na ovom mom V1.00(AAUN.2)b1_151007.

Znaci:

Citiraj:
admin: Fe*4Pnc#++b&dQ!U4(eX
supervisor: k{!fF&gK=*Hjx58[8?Yb
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 14:07   #290
haliya
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Malo su promjenili taktiku, sada admin password i supervisor password su razliciti, bar na ovom mom V1.00(AAUN.2)b1_151007.

Znaci:

Baš sam se pitao što vam toliko treba, ali pass je tu svaka čast silver

Nadao sam se da ću ga ovaj put objaviti prije vas ali ja još uvijek imam stari firmware
haliya je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 15:38   #291
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
I tebi ce Iskon policija uskoro pokucat na vrata

Jadno je cim se ti njihovi "strucnjaci" bave, umjesto da nastoje bit bolji od drugih, samo uspijevaju iskazat kolko ih pere kompleks manje vrijednosti...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2015., 15:55   #292
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
To sa mailom neznam... meni je normalno da ako nista vise ne koristim od providera onda i mail putuje ca... bar danas ima velikih mogucnosti za imati neki mail, uostalom sam mail od providera se dobije kao posebna pogodnost kada se ide na njihove usluge, u sklopu paketa ili slicno...

/cut/

Ja HAKOM-u ne pisem mailove nego se fino ispuni onaj obrazac i sastavi se u pravnom smislu tipicna zalba/tuzba. Cekao sam 3mj oba puta.

@silver_tip - imas link na tu zalbu/tuzbu
meni NIJE normalno da ti mail "putuje", zato sto sam tu e-mail adresu placao

kod ISP-a imas prava na e-mail adresu koju placas i za to vrijeme si ti vlasnik te adrese, na gmail yahoo i slicno ne zelim prebaciti nikoga, buduci da korisnik NIJE vlasnik e-mail accounta i pripadajuceg sadrzaja na njemu (pise u fineprintu), vec kompanija Google, Yahoo etc.

ono sto je problem, Iskon ne dozvoljava zadrzavanje e-mail adrese (barem u obliku forwardera) na neki novi ISP gdje korisnik prelazi
T-Com dozvoljava zadrzavanje mailboxa, koji ostaje funkcionalan i nakon sto korisnik napusti T-Com i predje na neki drugi provider
praksa u HR nije ujednacena i to HAKOM treba regulirati jer izmedju ostalog to je NJIHOV posao

analogno tome, zasto imas prava da preneses telefonski broj, a nemas prava da "preneses" e-mail adresu?

nisam ih trazio da cijepaju atome jer se ne radi o nuklearnoj fizici, nego da budu normalni, isto onako kako bi se morali ponasati da zive/posluju kojih 400km zapadnije
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 03.11.2015. u 16:13.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:11   #293
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
kod ISP-a imas prava na e-mail adresu koju placas i za to vrijeme si ti vlasnik te adrese, na gmail yahoo i slicno ne zelim prebaciti nikoga, buduci da korisnik NIJE vlasnik e-mail accounta i pripadajuceg sadrzaja na njemu (pise u fineprintu), vec kompanija Google, Yahoo etc.
Ako baš hoćeš svoje, kupi si mali VPS, domenu (imaš besplatne imeprezime.from.hr) i podigni mail server (ili ću ti ja za stvarno simboličnu naknadu dati na korištenje jedan VPS pa radi što hoćeš, a ja neću znati root password)
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:13   #294
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Ako baš hoćeš svoje, kupi si mali VPS, domenu (imaš besplatne imeprezime.from.hr) i podigni mail server (ili ću ti ja za stvarno simboličnu naknadu dati na korištenje jedan VPS pa radi što hoćeš, a ja neću znati root password)
Gdje se to nude VPS-ovi za simboličnu naknadu?
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:45   #295
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Gdje se to nude VPS-ovi za simboličnu naknadu?
Na lowendbox.com je bio promo kod za trajni 48$/god. popust na OpenVZ Olympic Pool: http://hostmybytes.com/resource-pools.php
Mislim da je to isteklo, ali i dalje se znaju naći odlične ponude, recimo ovo:
http://lowendbox.com/blog/hudsonvall...-at-1-40month/

U poolu se dobiju određeni resursi koji se onda slobodno alociraju među VPS-ovima koje sam napraviš, i svaki ima svoj IP.
Trenutno ne koristim niti 20% tih resursa ali kad košta 48$, baš me i ne muči to previše

Ali sad smo se već ozbiljno odmakli od teme pa predlažem da se premjestimo negdje drugdje za nastavak.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:53   #296
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pa lako za vps (iako ne vidim neke potrebe da se na to bacaju novci), mislim da čovjek više igra na samu domenu tipa "slafko@inet.hr". I da imaš vps i dalje nema domene i nećeš primiti ništa što se pošalje na taj inet.mail.
Kod HT-a se sjećam fore prije par godina, prešao na Iskon, nazvao T-Com da zadržim mail. I pitali me na koga sam prešao- "na iskon" "-aha, a onda ćemo vam ostaviti ovaj ri.t-com.hr mail, zadržati će te tu uslugu besplatno". "-hvala"
I dalje ako neki rođak ili neka mail lista pošalje mail na tu adresu dobijem normalno. Inbox je 25Mb i sasvim dovoljno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 12:30   #297
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
I da imaš vps i dalje nema domene i nećeš primiti ništa što se pošalje na taj inet.mail.
Zato sam napisao da uzmeš i domenu, imaš besplatne .from.hr.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 14:55   #298
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Ag008 - upravo to sto si rekao - potpisujem! Cak nemoraju ni cijeli mailbox dati, neka samo daju e-mail forwarding uslugu sa @inet.hr maila na neki novi mail koji je korisnik dobio od novog ISP-a ili slicno

@Blagus - reci ovima u Iskonu da se uozbilje, godina je 2015.

imam svoj VPS, imam zakupljene domene, svoj mailserver - ali to ne rjesava problem upravljanja mailom na @inet.hr domeni!!!
naime korisnik koji je dao svoju @inet.hr adresu za uslugu koja je u Hong Kongu, istu moze promjeniti SAMO OSOBNO (organizacija koja ima takva pravila i potrebna je autorizacija na licu mjesta)
pa sada ako korisnik zeli preci na optiku (t-com, amis, etc.) mora kupiti povratnu avio kartu za Hong-Kong zato sto je Iskon tako odredio svojim internim pravilima da nakon otkazivanja usluge, korisnik gubi prava na e-mail
da je promjena e-maila moguca, to bi i napravio, zvao sam telefonom, pisao dopise, molio-kumio objasnjavao da imam posla sa ISP-om koji NEMA razumjevanja ali nije pomoglo, pravila su pravila...

zato govorim da je vrijeme da ovo HAKOM regulira, sve skupa 1 propis od 3 recenice i stvar rjesena
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 06.11.2015. u 15:10.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 13:11   #299
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
@Ag008 - upravo to sto si rekao - potpisujem! Cak nemoraju ni cijeli mailbox dati, neka samo daju e-mail forwarding uslugu sa @inet.hr maila na neki novi mail koji je korisnik dobio od novog ISP-a ili slicno

@Blagus - reci ovima u Iskonu da se uozbilje, godina je 2015.

imam svoj VPS, imam zakupljene domene, svoj mailserver - ali to ne rjesava problem upravljanja mailom na @inet.hr domeni!!!
naime korisnik koji je dao svoju @inet.hr adresu za uslugu koja je u Hong Kongu, istu moze promjeniti SAMO OSOBNO (organizacija koja ima takva pravila i potrebna je autorizacija na licu mjesta)
pa sada ako korisnik zeli preci na optiku (t-com, amis, etc.) mora kupiti povratnu avio kartu za Hong-Kong zato sto je Iskon tako odredio svojim internim pravilima da nakon otkazivanja usluge, korisnik gubi prava na e-mail
da je promjena e-maila moguca, to bi i napravio, zvao sam telefonom, pisao dopise, molio-kumio objasnjavao da imam posla sa ISP-om koji NEMA razumjevanja ali nije pomoglo, pravila su pravila...

zato govorim da je vrijeme da ovo HAKOM regulira, sve skupa 1 propis od 3 recenice i stvar rjesena
I sam shvaćaš da pravi "prijenos" maila nije moguć, ali zašto nema mogućnosti forwardera ili bar da ostave mail account, ne znam zašto jedni imaju to a drugi nemaju...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 15:38   #300
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
...evo provjerih davnih godina bio na t-com i sad je mail adresa ispravna iako je ne koristim , a iza njih sam bio na optimi a sad evo misec dana na iskonu a nisam koristio mail niti ću. Još se osjećam prevareno zbog fiksnog telefona jer su me prodajni agenti uvjeravali da može raditi i kad nestane struje a oni mi ipak promjenili na VoIP. Pretprošle zime 5 dana bez struje i 7 dana bez net-a ali je bar tel. radio....ako bude opet problem sa strujom ostadoh i bez telefona
D/G je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na