Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2020., 07:22   #31
zgembo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po ovom ftp - u > ftp://ftp.avm.de/fritzwlan/fritzwlan...land/fritz.os/
ima samo DE verzija
Evo ipak ima i na engleskom

http://download.avm.de/archive/fritz..._misc/english/

Sad može li neko pomoći kako da se ovo ubaci???
zgembo je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2020., 11:27   #32
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor zgembo Pregled postova
Sad može li neko pomoći kako da se ovo ubaci???
Jesi skinuo rukerneltool?
U folderu imaš i upute sa slikama.
Nisam nikad flashao fritz repeter, ali vjerujem da će ići.
Samo pazi na datum. Prije nego otpakiraš arhivu, trebaš staviti datum na kompu raniji od 2/2018, i naravno, isključiti sinkronizaciju vremena ili biti offline.
Preporučio bih offline.
Skineš image prije i preskočiš korak u rukernelu gdje te navodi da skineš image kroz rukernel (nisam siguran ni da je više moguće tako skinuti).
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 22:15   #33
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
ima netko tutorial za ovo?

imam fritza 7390 od h1 kojeg pokušavam osposobit, onaj recovery najprije javlja da imam ISP softver i neće dalje.

onda sam odvrtio one naredbe sa prve stranice i sad taj isti recovery tool javlja da imam nekompatibilnu verziju firmware-a.

pokušavam instalirati international 06.83 , a na uređaju je 06.03

uređaj mi sad ide u boot loop i mogu se jebat, a njemački mi je plafon gutentag.



tako da ajde neka dobra duša linka tutorial i šta bih sad trebao napravit da oživim uređaj.
tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2022., 23:03   #34
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima netko tutorial za ovo?

imam fritza 7390 od h1 kojeg pokušavam osposobit, onaj recovery najprije javlja da imam ISP softver i neće dalje.

onda sam odvrtio one naredbe sa prve stranice i sad taj isti recovery tool javlja da imam nekompatibilnu verziju firmware-a.

pokušavam instalirati international 06.83 , a na uređaju je 06.03

uređaj mi sad ide u boot loop i mogu se jebat, a njemački mi je plafon gutentag.



tako da ajde neka dobra duša linka tutorial i šta bih sad trebao napravit da oživim uređaj.
tnx
Mislim da je u direktoriju od rukernela od frazera bio i guide, nije li?

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 08:36   #35
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Tako je. Imaš u onom mome folderu i vodič sa slikama. Rađeno u win xp, ali isto je. Bitno je promijeniti datum i image skinuti prije. Ne može se više skidati kroz rukernel.
Inače, firmware se može nadograditi i na h1. Bez debrandiranja, ali sad kad si ga zbrčkao morat ćeš ovako.
Započne li recovery tool ikakav proces? Ako krene i baci grešku na pola, samo ponavljaj. Jednom će proći.
Svakako prije probaj sa rukernel-om
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 11:48   #36
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
skoro 2 sata sam štocao po tome, upute su dosta šture.

ne piše da li treba ručno postaviti ip adresu pc-u ili ne.

ako da, onda kenja da ima ručnu ip adresu. ako ne, onda kenja da nema ip adresu. onaj prvi korak malo je zelen, malo je crven, jedno 20 puta mi je restartalo laptop. kad sam na kraju uspio da mi očita fritza, nije htio uploadati jer malo mu je fiksna adresa, malo je kajne adrese.



kad sam na kraju balade dignuo novi firmware - ne radi wifi. ne vidi ga uopće, ne emitira ga,i pod radio settings nema ničega u fritzu. ostalo sve radi, osim wifija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 13:18   #37
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Probaj sad protjerati recovery tool.
Koliko sam razumio, unio si one naredbe sa prve stranice preko adam2?
Nije trebalo za H1 verziju. To je za one koji su na njemačkom firmeweru.


Za rukernel mislim da ne treba ručno stavljati ip adresu, ali može se i ručno. Bitno je da pravilno vidi konekciju (točka 6 u tutorijalu). U jednom dijelu točke 6 pita te i za wlan key. Jesi li imao to?
Točku 7 ideš odmah na "Als kernel.image benutzen". Tu loadaš image od fritza 7390 i dalje je sve kako je i u tutorijalu. Da nisi slučajno učitao neki drugi image? Ovaj bi trebalo:https://download.avm.de/fritzbox/fri...ther/fritz.os/


Code:
onaj prvi korak malo je zelen, malo je crven"
Misliš na onaj "mediasensing"?Treba ga ugasiti, restart pc-ja i onda treba biti zelen (Točka 5).

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 16.04.2022. u 13:25.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 15:57   #38
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
da, taj mediasensing je bio kao semafor.
uglavnom traumatično ali uspješno. mora fritz bit poseban...
nakon nekoliko bezuspješnih naknadnih recoveryja preko zvaničnog toola, upucao sam mu novi firmver drito preko web interfejsa (zapravo isti firmver), i ovog puta se valjda normalno nasnimio i dignuo wifi. sad je kompletno funkcionalan.

a ovo za h1, nisam znao , vidio sam da je hrpa opcija nedostupno i htio sam se toga riješiti.
šteta da se taj ruken više ne razvija, i da ga vlasnik nije nikad internacionalizirao, makar preko gugle translatora za nas ostatak svijeta koji nezna beknut njemački.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 16:14   #39
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Ja sam imao istu priču sa 7360. Zato sam i krenuo u potragu za rukernelom. Meni je prihvatljivo da je covijek odlučio ne ulagati više trud u tool ali mi je supski totalno da je pokušao sve da ga makne sa interneta. Pa jbte, napravio si tool pusti ga sada drugima koji k.

Sreća pa je frezer imao zadnju verziju jer sam ja cijeli Internet prekopao i nema šanse naći.

Uglavnom moj 7360 dan danas top ruter. Možda nije vrh za wifi ali kao ruter ili vpn avion. S vremenom sam od Iskona uzeo 7590 pa mi 7360 malo stoji sa strane ali i dalje super su to ruterici.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na