Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2015., 22:10   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
telefonski stup na privatnoj parceli

zaintrigiralo me pa da pitam.
pored dvorišta kuće je telefonski stup, koji razvodi kabele na našu i okolne kuće. i onda u našem dvorištu je stup na kojemu nam je pričvrštena tiramola (ono za sušit robu) na kojeg je netko 80ih pričvrstio telefonske kabele koji idu na susjedne 2 kuće (2 crna kabela). s obzirom da mi planiramo nešto dograđivat da sad ne ulazim u detalje, taj stup smeta.

i sad moja stara uleti sa "taj stup je naš i netko bi nama trebao plaćat šta koristi naš stup", s obzirom da ga planiramo samo pomaknut jer nam tiramola treba, ali može biti 2 metra u stranu.

nije nikakav bed precvikat kabele, pa nek padnu svaki sa svoje polovice, a potegnut po zraku neće jer nam je to ispred terase onda. no ipak, kome se javit da to makne? ili postoji li neka mogućnost da od nekog telekoma dobijemo neki "bonus" za to šta koriste taj stup?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 22:18   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imas pravo na naknadu radi sluznosti. Bilo je novom listu nedavno clanak. HT je nudio jako malo pa je covijek prerezao kabele i pola ulice nema telefona pa su mu sada obecali vecu godisnju naknadu. Obrati se HT-u
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2015., 22:44   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
ovo?
http://www.novilist.hr/Vijesti/Regij...a-cijela-ulica

i koliku su mu naknadu dali? :P
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 23:22   #4
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Čovjek do nas je kupio kuću i dvorište ispred. U dvorištu mu je bio telefonski stup, no on je napisao zahtjev i došli su i premjestili stup i sve kabele. Tako da moguće je to sredit, a koga je on kontaktirao pitaj boga. Mislim da je HT bio u pitanju
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 08:13   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Je, dobiš naknadu od tcoma, ali se oni uknjiže na vlasništvo tih par kvadrata koliko im treba da preko tvoje zemlje dođu do stupa Pisao ja, imao istu stvar, pa dobio taj dogovor.
Nije problem za premještanje stupa, hoće oni to pod uvjetom da imaju gdje staviti. Ako nema javne površine, a susjedi naravno ne daju u svoje dvorište - puška. No onda ga jednostavno kao slučajno srušiš u nekakvim radovima, prijaviš kvar i kada dođu daš im samo da spoje tvoju paricu na tvoju kući i adio. Ne mogu bez tvoje dozvole razvlačiti nove kablove.
tor je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 10:15   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Je, dobiš naknadu od tcoma, ali se oni uknjiže na vlasništvo tih par kvadrata koliko im treba da preko tvoje zemlje dođu do stupa Pisao ja, imao istu stvar, pa dobio taj dogovor.
Nije problem za premještanje stupa, hoće oni to pod uvjetom da imaju gdje staviti. Ako nema javne površine, a susjedi naravno ne daju u svoje dvorište - puška. No onda ga jednostavno kao slučajno srušiš u nekakvim radovima, prijaviš kvar i kada dođu daš im samo da spoje tvoju paricu na tvoju kući i adio. Ne mogu bez tvoje dozvole razvlačiti nove kablove.
uknjiže se?

ako mi proširimo postojeći stambeni objekt na to mjesto, onda se oni uknjiže na šta?

odmah do naše parcele je mala gradska parcelica okružena privatnima. cca metar od stupa. ako ih zovemo da premjeste kabele, pitanje je dali bi oni tamo stavili neki njihov stup (a za to bi vjerojatno trebali ishodovati građevinsku dozvolu? ) , dali bi pustili da kabeli vise u zraku (big no-no, jer bi onda kabeli bili na cca metar ravno ispred naše terase), ili bi izmislili neki okolni put?

po onome šta su mi moji rekli, početkom 90ih su iz pošte htjeli kabele ukopati u zemlju, ali im nitko to nije dozvolio pa su ih ostavili na našem stupu.

ps - naša parica ide direkt sa tel stupa na kuću, naš stup samo pridržava kabele za zadnje 2 kuće u ulici.

malo sam gledao na stranici od t-coma, nemaju nikakav kontakt za ovakve pravne situacije.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 10:20   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
a gle, kažem ti što su meni dali kao prijedlog - meni je u čošku dvorišta bio stup s kojeg je išla parica na moju kuću i još tri susjedne. U slučaju da sam želio da nam plate upotrebu naše površine, oni su napisali prijedlog da se uknjiže na ti dužnih ne znam ni sam koliko metara, koliko im treba da po mojoj parceli dođu do stupa. Za što su dobili odjeb, jer je lova koliko bi oni isplatili bila presmiješna, tak da...Cap, stup dolje, prijava kvara, spajanje samo moje parice i stvar riješena. Nazovi službu za korisnike i traži njihovu pravnu službu, mail ili što već, pa im na to šalješ...
tor je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 10:27   #8
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mislim da se ne uknjize kao vlasnici nego pravo sluznosti se uknjizi u katastar.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 10:58   #9
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Okači na stup zastavu Islamske države pa će policija odraditi posao umjesto tebe.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 11:20   #10
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Okači na stup zastavu Islamske države pa će policija odraditi posao umjesto tebe.
Odmah će i njemu riješit besplatni smještaj za narednih pola godine


OT: uknjiže se na pravo korištenja. Ili u prijevodu da mogu doć kad hoće ti u dvorište i radit
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2015., 12:12   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
da, nije govno već se pas posro
tor je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 12:25   #12
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
zovi ih, i traži da pošalješ zahtjev za premještanje i/ili sanaciju.
Ako je moguće, premjestit će ti stup, samo ne očekuj da će to bit za par dana,
može potrajat mjesecima.

Rušenje stupa nije dobra ideja, jer bi mogao zaradit prijavu za uništavanje imovine,
a sa time se ne isplati zezat.
  Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 12:59   #13
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
OT: uknjiže se na pravo korištenja. Ili u prijevodu da mogu doć kad hoće ti u dvorište i radit
To mene ne sekira nimalo, kod mene na tavanu je regleta ali nije obicna nego sjeciste tj. dolazi 1 kabl u tavan a dva se sire u 2 ulice pa isto svakih par mjeseci stoje na metar od kapije i uredno cekaju oce ko doc pustit ih u dvoriste.

Cucak je sigurno 60cm visine ( Njemacki Ovcar ) a kad glavu digne i metar ima

Inece nevoli postare, ovaj sto vodu ocitava ni ne zvoni nego pita van kapije koliko kubika da pise, plin ista stvar a kad su mjenjali brojilo nisu htjeli uc iako sam ih pustio dok cucka nisam doslovce povezo na lanac a i pitali su jel dobar taj lanac

U globalu dolaze u neko normalno vrijeme, 10-12h mozda 2 puta godisnje a jednom su i zvali dali mogu doc pa nije problem....

Recimo nije to ni lose toliko, ja nikad nebi dobio VDSL da recimo neznam tehnicara na mom rejonu i koji je papirno odradio da se moze ukljuciti VDSL2 kod mene iako sam na 1,2km i Iskon me je prvo otpilio dok nisu dobili od tehnicara t-coma da je moguce na mojoj lokaciji.

@jp_rv

Stup moze pasti i nakon neke oluje, grmljavinskog nevremena itd, malo ga potkopas samo i sam ce dolje
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 13:22   #14
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Bila mu je prilika kada je bilo ono nevrijeme u Istri
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 13:22   #15
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
stigao odogovor:

Nastavno na Vaš upit, ovim putem Vam dostavljamo informaciju o potrebnoj dokumentaciji za realizacijom izmještanja:

1. Podatke o podnositelju zahtjeva:
• ime i prezime vlasnika ( vanknjižnog vlasnika/stvarno pravnog ovlaštenika/punomoćnika vlasnika nekretnine)
• adresa
• lokaciju/adresu nekretnine na kojoj se traži izmještanje
• OIB
• kontaktni broj

2. Pojašnjenje razloga zbog kojeg se traži izmicanje/izmještanje HT instalacija, sa kratkim opisom dionice obuhvaćene zahtjevom ( zračni kabel, podzemni kabel, drveni/betonski stup, instalacija u krovištu/fasadi).

3. Dokumentacija:
• Vlasnički list – izvod iz zemljišnika ( opcionalno: ugovor o kupoprodaji ili darovanju, rješenje o nasljeđivanju, punomoć za podnošenje zahtjeva za izmicanje ukoliko isti ne podnosi sam vlasnik nekretnine)
• Kopija katastarskog plana tj.broj katastarske čestice

Navedeno nam možete dostaviti na jedan od sljedećih kanala:
poštom na Hrvatski Telekom d.d., P.P. 192 Branimirova 4, 10000 Zagreb
faksom na broj 0800 9088
e-mailom na adresu kontakt.poslovni@t.ht.hr
Zahvaljujemo na razumijevanju.

U svrhu dodatnih pojašnjenja uvijek smo Vam dostupni na e-mail adresi: info.poslovni@t.ht.hr


toliko o tome.
ostaje praksa, odnosno na koji način bi oni to htjeli rješiti. vidjet ću sa starom, šta ona misli o tome.

inače ovo šta kažeš (silver_tip) - kod none jer ta regleta na fasadi njihove kuće a stup u njihovom vrtu, koji nosi struju i telefon (čak i podzemni kabel ulazi/izlazi kroz vrt na taj stup, a struja liči na dalekovod, tj ima 4 ili 6 onih keramičkih distancera na kojima vise kabeli). neznam koliko susjeda je spojeno na to, ali su tamo 2 ili 3 manja ormarića na fasadi, i onda se to grana do raznoraznih susjeda. za doć do tih ormarića moraju proći kroz cijelu kuću, tj netko ih mora pustit unutra jer okolno ne može zbog zida i visinske razlike (u vrt se može kroz dvorište susjedne kuće ali se moraju nekako popet cca 3 metra), a uz rub su poseđene ruže i kaktusi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 17:35   #16
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Može li mi netko napisati ako slučajno zna da li se to odnosi samo na telefonske stupove ili ne. Jer imam u dvorištu 2 električna stupa, pa sad...
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na