Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2009., 16:47   #1
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Problemi i pitanja vezano za SIM, signal, punjače, kontakte, recovery, prva pomoć...

Svoj mob k800i ću zamijenit sa frendovom nokijom 6220c.
kako zamijeniti/kopirati imenika u ova dva mobitela (iz nokije prebacit u sonyericsson i obratno)?
hvala

Za k800 koristim MyPhoneExplorer, a brat za svoju nokiu n95 koristi PCsuite. (Tek kasnije ću moći isprobati Pcsuite i njegovu n95 u kombinaciji sa svojim k800)
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 12:18   #2
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kompletno rješenje imaš OVDJE
(I ne samo za ovaj mobitel).
ukoliko ti treba unlock key (možeš skinuti demo) samo se javi.
LP
Arhangel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2009., 13:49   #3
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Arhangel Pregled postova
Kompletno rješenje imaš OVDJE
(I ne samo za ovaj mobitel).
ukoliko ti treba unlock key (možeš skinuti demo) samo se javi.
LP
thx na info. koristio sam taj prog davno, ali i zaboravio na njega.

drugi način na koji je moguće, je da sam instalirao zadnju verziju sony ericsson pc suite, i koristio opciju synchronisation i prebacio sve važno u outlook 2007. prebacivanje je uspjelo, za par dana ću vidjeti da li mogu to sve stavit u nokiu
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 17:25   #4
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Ak ti uredjaj podrzava sinkronizaciju baci pogled na ovaj topic. Dodas si dva uredjaja sinkas ih i gotovo...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=154624
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2009., 10:53   #5
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Upravo tako nešto sam mu i ja predlagao. Program ima multisync, i još konvertira različite formate imenika.
Arhangel je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2009., 00:06   #6
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
svi fajlovi exportani iz myphoneexplorer su rušili nokia pc suite
sreća pa sam u mobileditu napravio backup imenika u njegov format (.med), spojio nokiu na mobiledit, importao imenik i sve je tu
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2009., 22:41   #7
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Pa k800 ima funkciju kopiranja kontakti na SIM, a ne vjerujem da nokia nema mogucnost kopiranja kontakti sa SIM-a na uređaj. Sta to nije najjednostavnije, nego vi tu kojekakve sinkronizacije i kaj ja znam kaj lupate???
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2009., 22:45   #8
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 361
zbog više brojeva po imenu, mailova, dodatnih podataka tipa rođendani, adrese... a neki imaju i više od 230 brojeva u imeniku!
matman je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2009., 23:12   #9
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
zbog više brojeva po imenu, mailova, dodatnih podataka tipa rođendani, adrese... a neki imaju i više od 230 brojeva u imeniku!
potpuno se slažem s ovim

k800 i 6220 imaju opciju backup kontakta na M.S. (memorijsku karticu)
radi se o spremanju kontakta u .vcf fajl, ali to rade na dva različita načina - k800 spremi sve kontakte u jedan fajla, a nokia sprema svaki kontakt / broj u više vcf-ova (koliko brojeva ili kontakta, nisam sad točno siguran, toliko i fajlova)
kad sam u nokiju ubacio backup .vcf fajl sa svim brojevima, dobio sam u imeniku samo prvo kontakt po abecedi
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 01:59   #10
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
I? Jesi riješio problem sa kontaktima?

Ja sam u obrnutoj situaciji. Sa Nokie 5300 pokušavam prebaciti kontakte na SE C510. Imam zadnji Mobiledit (3.3) i nikako pronaći način kako prebaciti kontakte na SE.

Prvo sam sa phone copierom probao, pa mi je kao i tebi stavio kontakte samo sa prvim brojevima. Onda sam probao samo "copy to" sa Nokie na SE, tu su se virtualno prebacili, ali su crveni i Phonebook ima *, na mobitelu ništa, prazan. Onda VCF, 230 fajlova sa kojima ne znam što bi

POMAGAJTE LJUDI!!!!!!!!
23-D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2009., 15:31   #11
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
ja sam svoj problem riješio s mobileditom, link.

File > Save/Export i odabereš .med ekstenziju i spremiš fajl. Spojiš SE i napraviš restore .med fajla. Mislim da bi tako moralo radit



meni je u obratnoj situaciji radilo :/
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 23:48   #12
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
kopiranje imenika sa SE K800i na nokiu E63

Pozz ekipa, trebam pomoć.

Naime neki dan sam kupio gore navedenu nokiu E63, tako da sada imam nju i K800i.
Pošto mi je do sada K800i bio jedini mobitel, na njemu su mi naravno i svi kontakti iz imenika.
Ja bih te kontakte prebacio iz njega u nokiu ali nikako ne uspjevam, naime K800i ima mogućnost kopiranja cijelog imenika, ali ta opcija očito nije kompatibilna sa nokiom jer mi se svaki puta kopira samo prvo ime iz imenika i to je to.

Kopirao bih ja jedan po jedan broj, tako mi hoće ali to je posao koji bi mi oduzeo cijelu noć jer na sony-ju imam nekih 500 brojeva, a za kopiranje i spremanje svakog broja mi treba odprilike minuta, pa izračunajte

Pitanje je dali postoji ikakva aplikacija za nokiu ili za SE kojom bih mogao na neki način ući u drugi mob i povadit kompletan imenik?

Nokia ima mogućnost sinkronizacije ali radi samo sa drugim nokiama, ovom mom slony-ju ne želi ni prismrdit.

Ako itko ima kakvu ideju neka slobodno piše, stvarno mi se neda te sve kontakte prebacivat jedan po jedan.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 00:01   #13
The Comedian