Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2010., 07:58   #31
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Na toj naljepnici inače piše. Ako nema napajanje 8-pinski 12V konektor onda je dovoljno uštekati 4-pinski, ali če biti nekih ograničenja, ustvari ih nema.

E sad taj 8-pinski konektor je napravljena da se 4-pinski konektor rastereti, tj da se žice rasterete jer je ubiti taj 8 pinski konektor dva 4 pinska paralelno spojena. To je kao kad se jako nakloka proca pa vuče struje da nebi slučajno došlo do pregaranja izolacije na žicama napajanja.
Nda, samo za tvoji informaciju, jedna licna bakrene žice prije puknuća može podnijeti struju od 6A.

Ti 8pin EPS konektori su se stvorili iz čistog marketinga da se kupuju "jača" napajanja. Isto kao i 8pin PCIe konektori. Koji će ti vrag dodatne dvije žice za masu, kad su kod mojeg napajanja tak i tak spojene na druge dvije od onih početnih 6?

8pin ima četiri +12V voda. Svaki ima, recimo, 20 licni. I recimo da kroz svaku licnu ide samo 1A, dakle šestina maksimuma, to je 20Ax12V=240W. Toliko u loadu troše ne OC konfe sa q6600 8800gt 4GB rama 2 diska, a ti to sada množiš sa 4 (ili sa 2 ako imaš 4pinski), dobivaš vrijednost kojim možeš napajat generatore
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 12:27   #32
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
evo danas stigla nova ploca sa garancije

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 18.03.2010. u 16:25. Razlog: Otvori si temu na tržnjaku za prodaju...
Shaka111 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na