Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2021., 17:36   #661
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Pionir je nakon B2 i B3 objekata, stavio B1. Cijena s 2070 otišla na 2260 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2021., 05:06   #662
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Još malo o agentima...išli neki dan gledat stan i frajerica nas kao vodi, ali ono odite vi ispred, kao nebojte se. Dođemo do vrata, ona meni kao pozvoni, kreni, šta se bojiš...OK, ulazimo u stano, a ona ni 5 ni 6, vlasnicima, evo vi im malo pokažite stani recito sve o njemu i bez pardona se zavali u kauč i čeka...

Ja gledam i nevjerujem. Ova je uz jednog koji nas je verbalno ful napao kad smo pitali što poptisujemo (i samo i jedino to, a ponašao se kao ona vjeverica na kofeinu iz crtića...), definitivno najjača.

BTW, mislio sam da kao netko ko nikada nije ušao u minus i uzimao kredit ili imao kreditnu karticu imam veću mogućnost povoljnijeg/većeg kredita....kad ono kifla, doslovno je obrnuto. Tako provjeravaju koliko si odgovoran...

@Predator: Dobro jesi ti to uzeo, što si na kraju napravio?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2021., 22:37   #663
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Čeka se završni rok sa predugovora.
Ali sve mi se čini da će dupla kapara natrag.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 07:03   #664
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
BTW, mislio sam da kao netko ko nikada nije ušao u minus i uzimao kredit ili imao kreditnu karticu imam veću mogućnost povoljnijeg/većeg kredita....
Drastično su potrožili uvjete za stambene kredite.
Dignut nenamjenski za potrošiti bezveze, nikad lakše.
Kod nekih banaka nedajbože da vide redovite uplate u neku kladionicu, koliko god male bile.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 08:14   #665
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Drastično su potrožili uvjete za stambene kredite.
Dignut nenamjenski za potrošiti bezveze, nikad lakše.
Kod nekih banaka nedajbože da vide redovite uplate u neku kladionicu, koliko god male bile.

A iskreno nemam tih problema, jedine uplate koje mogu vidit kod mene ''van standarda'' su striparnicama (jep, palim lovu na ''stari'' papir, da znam i za skenove... ).

Nego ekipa, ako kupim stan sa garažom, da li se plaća porez i na garažu ili ne?
Vidim da većina njih daje odvojene cijene za jedno i drugo kada se kupuje novo. A i čačkajući po katastru sam skužio da su tim novijim nekretninama vlasnici upisani posebno za stanove i posebno za garaže.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 08:20   #666
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Mi kad smo kupovali stan dobili smo i vrt uz njega i platili smo porez na sveukupnu kvadraturu (stan + vrt).
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 16:02   #667
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A iskreno nemam tih problema, jedine uplate koje mogu vidit kod mene ''van standarda'' su striparnicama (jep, palim lovu na ''stari'' papir, da znam i za skenove... ).

Nego ekipa, ako kupim stan sa garažom, da li se plaća porez i na garažu ili ne?
Vidim da većina njih daje odvojene cijene za jedno i drugo kada se kupuje novo. A i čačkajući po katastru sam skužio da su tim novijim nekretninama vlasnici upisani posebno za stanove i posebno za garaže.
stripovi

Plaćaš na ono što ti piše u gruntovnici. I da, gledaj gruntovnicu, a ne katastar jer je jedino ona bitna za vlasništvo.

edit-odgovor na post ispod:
Jest.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 11.09.2021. u 21:30.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 17:52   #668
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
stripovi

Plaćaš na ono što ti piše u gruntovnici. I da, gledaj gruntovnicu, a ne katastar jer je jedino ona bitna za vlasništvo.
Da li je to zemljišnja knjiga (ZKU/BZP)?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 14:04   #669
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Poz ekipa, imam trenutno stan na sebe od bake prepisan(baka je još živa i vjerojatno bu još 100 godina), e sad kako za dobivanje APNa se nesmije imati nekretnina htio bi to prebaciti na buraza.

No dali je problem ako buraz već ima nešto prepisano na sebe, tj. dali privatna osoba plaća nešto posebno ako ima 2 ili više nekretnina na sebi ?
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 14:26   #670
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Drastično su potrožili uvjete za stambene kredite.
Dignut nenamjenski za potrošiti bezveze, nikad lakše.
Kod nekih banaka nedajbože da vide redovite uplate u neku kladionicu, koliko god male bile.
Meni i ženi su pregledavali sve uplate nazad 3 ili 6 mjeseci, ne sjećam se više, za stambeni.
I vjerujte, pregledali su stavku po stavku, i uredno pitali za sve što im je zasmetalo.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2021., 14:31   #671
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Poz ekipa, imam trenutno stan na sebe od bake prepisan(baka je još živa i vjerojatno bu još 100 godina), e sad kako za dobivanje APNa se nesmije imati nekretnina htio bi to prebaciti na buraza.

No dali je problem ako buraz već ima nešto prepisano na sebe, tj. dali privatna osoba plaća nešto posebno ako ima 2 ili više nekretnina na sebi ?
Buraz plaća 3% poreza na promet nekretnina.

Citiraj:
Ako ste kupili, naslijedili ili na bilo koji drugi način stekli nekretninu (građevinu ili zemljište) kad se na takvo stjecanje ne plaća porez na dodanu vrijednost (PDV) obveznik ste poreza na promet nekretnina. Stopa poreza iznosi tri posto od tržišne vrijednosti nekretnine u trenutku njezina stjecanja.
Osnovica poreza na promet nekretnina je tržišna vrijednost nekretnine u trenutku nastanka porezne obveze.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 14:43   #672
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Poz ekipa, imam trenutno stan na sebe od bake prepisan(baka je još živa i vjerojatno bu još 100 godina), e sad kako za dobivanje APNa se nesmije imati nekretnina htio bi to prebaciti na buraza.

No dali je problem ako buraz već ima nešto prepisano na sebe, tj. dali privatna osoba plaća nešto posebno ako ima 2 ili više nekretnina na sebi ?
Pa platit ce(te) u najmanju ruku porez na nekretninu, pa dobro vidi koliko ce ti APN "ustedit" i isplati li ti se to.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 16:08   #673
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Da. Na prvu nekretninu ne plaćaš niš. Na sve dalje, 3% tržišne/procijenjene vrijednosti
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 16:19   #674
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da. Na prvu nekretninu ne plaćaš niš. Na sve dalje, 3% tržišne/procijenjene vrijednosti
Ček jesu to ukinuli opet? Znam da se od 2017 opet plaća i da su najavljivali opet ukidanje za prvu nekretninu ali ne vidim nigdje da je stupilo na snagu. Možda sam corav 😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 16:25   #675
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Placas i na prvu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2021., 17:07   #676
Deathwish
overpowered