Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2017., 18:57   #481
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Eto sad nema smetnji, pa opet ne može više od 25 ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	signal.png‎
Views:	2060
Size:	60.4 kB
ID:	17726   Click image for larger version

Name:	brzina.png‎
Views:	1995
Size:	124.8 kB
ID:	17727  

Zadnje izmijenjeno od: dhalan. 05.03.2017. u 23:01.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 22:50   #482
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728


Evo i mene opet na homeboxu nakon par godina.
Ovo mi je već treći homebox i mogu reć da radi solidno nakon 2 dana intenzivnog testiranja.

Brzina za moje područje je sasvim zadovoljavajuća.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2017., 08:56   #483
xarfaxus
Premium
Moj komp
 
xarfaxus's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 53
Je li netko od Vas imao problem da je zbog recimo prevelike potrošnje prometa dobio opomenu ili tako nešto slično?

Piše u ugovoru da VIP može ako se skine više od 150 gb poduzeti neke mjere...
xarfaxus je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 15:40   #484
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor xarfaxus Pregled postova
Je li netko od Vas imao problem da je zbog recimo prevelike potrošnje prometa dobio opomenu ili tako nešto slično?

Piše u ugovoru da VIP može ako se skine više od 150 gb poduzeti neke mjere...
Ja prošli mjesec skinuo po dnevnom prometu 92 gb a po noćnom još 240 gb i ništa... pretprošli mj isto tako

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 00:13   #485
ReaperCRO
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Čepin
Postovi: 1
Citiraj:
Autor sappy Pregled postova
Pozdrav svima na temi.., ovo mi je i prvi post i već tražim pomoć....

Imam jedno pitanje za znalce..., tj. više problem nego pitanje.., nije moj Box i moja veza već od kolege koji ima Vip HomeBox...

Ovako.., radi se o Vip HomeBoxu - uređaj je HUAWEI E5172, flat internet, brzina otkida, wifi ide oko 50mbps i još malo jače preko mrežnog kabela i sve je to u redu.., laptop preko wifi mreže radi OK, preko mobitela se može surfati do mile volje.., ma milina..

Onda je došao na red Android TVBox.., nebitno koji jer kod svih je isti problem... - bilo koji addon, Specto, Exodus.., ma bilo što iz Kodija ne radi već samo vrti, vrti.., vrti.., i još malo vrti.. i ništa...., a test brzine iz Kodija (LibreElec) ili iz Androida direkt svi pokazuju brutano dobru vezu i brzinu...

Isproban je reset modema.., reset Boxa.., novi FW na TVBoxu.. ma sve - dakle nebitno je koji TVBox, - internet brzina kida..., a ne može se gledati ama baš ništa...
Čak je kod mrežnog spajanja nakon restartanja vratio TVBox na kineski jezik.., WTF...!??? (Beelink Mini MXIII)...

Da li je itko imao sličan problem, da li je tu Vip stavio neku "rampu" za stream u Kodiju.., a iz samog Kodija (Wooki build) kad mjerim brzinu - dere ko mutavo.., sve 5, ali ne može se ništa gledati...

Vjerujem da treba nešto podesiti u konfiguraciji na HomeBoxu.., ali što...!??
Meni je kodi radii normalno donprije koji dan i isto mi se to desilo samo odjednom vrti vrtiii a nece da otvori nista.
Probao reset rutera, reinstalirat kodi drukciju verziju kodija al nista nije upalilo.
Već kad sam čačkao po opcijama od rutera skuzim da mi onaj DDNS stoji na ručno, ja prebacio na automatic i kodi proradio.
Probaj mozd je i kod tvog frenda to.
ReaperCRO je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 01:41   #486
sappy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Probam pa javim...Hvala...
sappy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 01:52   #487
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
OK, što se tiče brzine, to je riješeno. Ćelavac pokriva od Gračaca preko Sv. Roka i dalje koliko može dobacit. Znači ima tu više od 3t potencijalnih korisnika što VIPa, što tomata. Pogotovo sad kad tomato daje svima 4G na novim tarifama.
Pitao sam VIP ima li kakve šanse da se ovaj odašiljač u centru prebaci na 1800Mhz, kako bi se izbjegle smetnje zbog preklapanja signala, pa ćemo vidit šta će reć. To mi je jedina šansa da dobijem više od 20Mbps.

E sad me muči jedna druga stvar...
Iako upload uvijek dobro funkcionira, svejedno na kojem odašiljaču, na PS4 ne mogu dobit više od 4Mbps up u onom njihovom testu. Browser mi dadne nešto više, ali bi to trebalo ići u full.

Čitao sam po forumima da je to možda zbog MTU veličine.
Pa kad odem tu:
http://www.speedguide.net/analyzer.php?
piše da imam 1448 MTU

kad pingam preko CMD: ping www.yahoo.com -f -l 1472
dobijem rezultat bez fragmentacije

jel još netko provjeravao MTU?
kako vam radi PS4 na homeboxu?
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 10:39   #488
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
MTU bi trebao postavit (ako imas mogucnost podesavanja) na 1500 za sve 3/4G modeme/routere da dobijes optimalni protok podataka.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 17:18   #489
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Nisam nigdje u 4G routerima vidio da se može podesit.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2017., 19:57   #490
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Zato jer je u 90% slucajeva ta vrijednost (1500) "hardkodirana" i moze se mijenjat samo sa tvornickim softverom koji (uglavnom) nije dostupan izvan servisne mreze.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2017., 12:44   #491
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
Pitao sam VIP ima li kakve šanse da se ovaj odašiljač u centru prebaci na 1800Mhz, kako bi se izbjegle smetnje zbog preklapanja signala, pa ćemo vidit šta će reć. To mi je jedina šansa da dobijem više od 20Mbps.
Mislim da od toga ne budes imao neke koristi. Vrlo je moguce tj. postoji vjerojatnoca da je Vip sa svojim firmware-om onemogucio
primanje LTE-a na drugim frekvencijama i da se cjelokupna homebox turbo platforma/tarifa temelji iskljucivo na 800MHz spektru.

Ne mogu to decidirano tvrditi medjutim neke logike ima jer su tako djelomicno razdvojili homeboxe od svih ostalih uredjaja a time i manji
pritisak na samu mrezu odasiljaca. Svi ostali uredjaji tipa telefona i raznih LTE stickova/tableta u kombinaciji sa govornom uslugom i nekim
paketom prometa ce se spajati tamo gdje im je signal jaci ili tamo gdje je band manje opterecen.

Orange Mf283+ firmware to ljepo prikazuje ali taj firmware nije moguce naci jer nadogradnja ide iskljucivo putem automatskog preuzimanja
i nema ga za skinuti tj. nije moguca manualna instalacija.

Mozda grijesim medjutim jos nisam uocio neki primjer 3wg3 watch-a od svih koji su tu okacili a da nije na 800MHz... nije vam to cudno ?




Trenutno sam u pregovorima za jedan MF283+ i ako se uspijem dogovoriti ide detaljno rastavljanje uredjaja, TS-9 na SMA konektore sam nabavio...
budem cjeli uredjaj raskupusao doslovce i da se konacno vidi gdje je sta i cime spojeno.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2017., 17:30