Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2015., 19:24   #3091
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
A čuj, to je najniža klasa Acera i pretjeranu kvalitetu nemoj očekivati. Acer nije na najboljem glasu zbog nekih davnih modela, kad su prvi počeli jeftino prodavati laptope s nabrijanim komponentama. Mana je bila veliki broj kvarova i pregrijavanje jer komponente iz tog vremena nisu baš bile pouzdane ni dovoljno prilagođene radu u laptopu. Danas je to dosta bolje, no nitko ti ne može garantirati da nećeš imati probleme ni s jednim laptopom, zato radije konačni izbor prepuštam tebi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 20:13   #3092
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Gledam specifikacije nVidia 840m i tamo piše Max. Amount of Memory 4096mb, šta bi to značilo?
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2015., 20:36   #3093
patria.nostra
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Pozega
Postovi: 11
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
A čuj, to je najniža klasa Acera i pretjeranu kvalitetu nemoj očekivati. Acer nije na najboljem glasu zbog nekih davnih modela, kad su prvi počeli jeftino prodavati laptope s nabrijanim komponentama. Mana je bila veliki broj kvarova i pregrijavanje jer komponente iz tog vremena nisu baš bile pouzdane ni dovoljno prilagođene radu u laptopu. Danas je to dosta bolje, no nitko ti ne može garantirati da nećeš imati probleme ni s jednim laptopom, zato radije konačni izbor prepuštam tebi.
Sve u svemu znam da je izbor na meni, ionako je to samo stroj pa cu to probati gledati s te strane, kupujem ja njega a ne on mene ( iako je mene danas jedan Lenovo sa GTX m880 i i7 m processorom skoro kupio,) 7000 kn mi je ipak previse izdvojiti za to tako da, sve u svemu koliko para toliko muzike koliko sam shvatio, probat cu jos procackati koji dan i odluciti se, a do tad cu definitivno cackati po ovoj temi, mozda naidje koje dobro rjesenje od nekoga od vas.
sve u svemu Hvala lijepa na trudu ekipa
patria.nostra je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 23:23   #3094
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Gledam specifikacije nVidia 840m i tamo piše Max. Amount of Memory 4096mb, šta bi to značilo?
Da postoji s najviše 4GB RAMa na sebi. Ne trebaš se zamarati memorijom na njoj, 2GB je overkill za nju, a sve preko čisti marketing.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:20   #3095
patria.nostra
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Pozega
Postovi: 11
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Može se taj Dell dobiti i jeftinije, iako po meni nije best buy.

Npr. ovaj Acer ima punokrvni i5, jaču grafičku, FHD ekran, ali i jeftinu izradu. Ako pak hoćeš kvalitetniju izradu, Dell je tu sigurno ispred, a bit ćeš zadovoljan i komponentama za tvoje potrebe.
Odlucio sam se za Acer, u lokalnoj trgovini sa poznanikom sam dogovorio cijenu kao na ekupi.hr 3999 kn ... sve sam pregledao ali takvu konfiguraciju za ovu cijenu zaista nemozes pronaci, doci ce u cetvrtak, pitao bih te posto ga nisam imao prilike vidjeti. Nigdje nisam pronasao VIEW ANGLE kod zaslona pa me zanima ako mi mozes pomoci s tom informacijom, jos.
Nadam se da cu biti zadovoljan kupnjom, sve u svemu hvala na savjetu
patria.nostra je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 22:58   #3096
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nemoguće je znati sigurno koji je panel unutra, no ne očekuj čuda od tog ekrana.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 12:05   #3097
Dramamine
Premium
Moj komp
 
Dramamine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 42
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Mislim da će tek na FHD 15.6" ekranu "izgubiti oči". OK, može se povećati prikaz u Windowsu, ali ne funkcionira to u svemu baš najbolje. Uz to ti ekrani, osim rezolucije, nisu ništa kvalitetniji od onih manje rezolucije (po pitanju boja, kuta gledanja itd.).

Idi u neku trgovinu gdje imaju izložene laptope i uzmi ono što ti se subjektivno svidi, jer napamet je nemoguće preporučiti. U jedan model se mogu ugrađivati ekrani različitih proizvođača i karakteristika, tako da ti je kupnja na daljinu lutrija.
Hvala.
Ma nisam ni mislio da ekran bude FHD. Mislio sam više na kuteve gledanja, matrice i slično. Znam da je teško išta na daljinu, ali mislio sam da možda postoje neke generalne smjernice. Ono, tipa "Dell ugrađuje dobre ekrane, Acer uglavnom ne" ili tako nešto.

Nego, ovi i3 procesori s 1.7Ghz su dovoljni za neki takav uredski rad, pretpostavljam?
Kažem, ništa osim toga se neće ni raditi na tom laptopu, ali to što će se raditi bi trebalo biti ugodno brzo.
__________________
=)
Dramamine je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 12:10   #3098
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Nema pravila, moj precision m6800 je dosao sa 17.3 fhd panelom koji je valjda najlosiji na trzistu, a ro je prijenosnik u kojem si bas ne bi smjeli tak nekaj dozvoliti.

Taj isti panel u m6600 su korisnicima na zahtjev mijenjali i nakon toga isti su skroz izbacili iz precision linije da bi se isti magicno vratio u m6800 dvije godine poslje.

Doslovno ti ovisi s koje hrpe uzmu panel dok sastavljaju laptop. Barem kaj se tice ovih generiickih tn panela...
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 18:38   #3099
-LeOnIdAs-
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Pozdrav,

Trebao bi mi neki laptop (Lenovo sam imao zadnje 5 godina 565 verzija s AMD-om pregrijavao se pa crknuo neki dan,ali bio je jako dobar) do 3500 kn
može opet Lenovo od 17", da se može koja nova igra usput opalit po mogućnosti odvojena grafička i da se ne pregrijava procesor,služiti će dakle za sve po malo. Hvala
-LeOnIdAs- je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 19:33   #3100
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ovo bi ti bilo ok: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=59431939

Najnovije igre ćeš teško igrati, no ne ide bolje za tu cijenu s 17.3" ekranom.

Od manjih ok je ovaj, iako ćeš morati spuštati rezoluciju u igrama jer je za FHD grafička ipak preslaba.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2015., 21:35   #3101
-LeOnIdAs-
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
http://www.links.hr/artikl-014.220.046



Hvala redscro. Kakve su performanse ovome? Ima integriranu grafičku? Što misliš o njemu?
-LeOnIdAs- je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 23:04   #3102
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084