Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2024., 22:30   #2101
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Preporuka ... da nije neki paw patrol klon (ništa od DC i Nicklelodeona), ili lego, za klince 6 godina???
Sackboy, Crash Bandicoot, Spyro...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2024., 23:15   #2102
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Al samo ako nemaš aktivnu pretplatu.
Ja nažalost imam.

Ma da nisam ju htio namjerno produljit jer su šupci, al extra mi se za 70€ cini kao okej deal. Iako bi radije essential za 35€ al naravno nisu ga snizili.

SW Squadrons 2€, zar je stvarno toliko loša ? 😂
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 17:04   #2103
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Sad baš razgovaram s frendom oko tih accaunta.On kaže da on i njegova dva brata imaju tri accaunt na jednom psu.
Samo svatko ima svoj na drugoj e mail adresi.
Dal se onda može otvoriti drugi accaunt na drugom mailu, a da ne izgubiš ovaj stari?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 18:51   #2104
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Sad baš razgovaram s frendom oko tih accaunta.On kaže da on i njegova dva brata imaju tri accaunt na jednom psu.
Samo svatko ima svoj na drugoj e mail adresi.
Dal se onda može otvoriti drugi accaunt na drugom mailu, a da ne izgubiš ovaj stari?
Naravno. Tako ekipa dijeli igre. Samo ti jedan tj onaj sa kojeg igraš igre mora biti glavni na toj konzoli.

Neka me netko ispravi ako sam ovo krivo pokopčao.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 19:21   #2105
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Sad baš razgovaram s frendom oko tih accaunta.On kaže da on i njegova dva brata imaju tri accaunt na jednom psu.
Samo svatko ima svoj na drugoj e mail adresi.
Dal se onda može otvoriti drugi accaunt na drugom mailu, a da ne izgubiš ovaj stari?
Pa možeš imati neograničeni accounta, ali možeš ih od jednom dodati na PS koliko ti PS dozvoljava da napraviš usera.

Normalno da svatko ima svoj account na drugoj e-mail adresi, ne možeš na istoj napraviti više.

Zašto bi izgubio stari account ako napraviš drugi?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 20:07   #2106
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Al samo ako nemaš aktivnu pretplatu.
Ja nažalost imam.
frend je cancelirao pretplatu, ovi mu vratili lovu...i sad ce uzet na ovoj akciji, s tim da veli da mu se nisu jos pokazali popusti, e sad da li je sony mislio na takove igre pa mu nece dat popust vidjet ce...
__________________
...o kako je lijepo biti glup...
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 20:16   #2107
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Zato što imam accaunt sa essential pretplatom do 18.02.
Mislio sam otvoriti drugi sa drugog maila da mogu uzeti ovaj popust.
Onda ovog novog stavim kao primarni.
Sad me zanima dal mogu igrati igre sa starog accaunta sa saveovima koje imam u claudu. Recimo, sad igram evil west i usred sam kampanje. Dal mogu nastaviti igrat, ako otvorim drugi accaunt. Dal on dobiva svoj save file u claudu, ili možeš imati samo jedan?
Pretpostavljam svaki accaunt ima svoj save cloud.
Bar tako logika nalaže?
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 03.02.2024. u 21:03.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 22:04   #2108
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Mozes nastavit igrat na starom accountu osim ako je ps plus igra sa starog accounta. Ona ce ti se zakljucat i neces je moc igrat (ni nijednu igru koju si do sad na tom accountu claimao kroz ps plus) dok na starom accountu ne uzmes ps plus opet.
Na novom ces pocet od 0 skupljat ps plus igre i moc ih igrat na svim accountima na plejki dok god je na tom novom accountu aktivan ps plus.
kiki86 je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 22:52   #2109
Zé.
Cidade de Deus
Moj komp
 
Zé.'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Agram
Postovi: 246
Help!

Prijatelj je kupio PS5 od nekog lika, ovaj mu je rekao da ima 4 igre na njemu, dao mu je i svoj acc. Međutim, 3 se ne mogu pokrenuti

1. FC 24 nez koja točno, da se pokrenuti i s njom sve štima. (Usput, dali je to nasljednik FIFA serijala ili je to nešto sasvim drugo?)
2. CoD nez točno koji nastavak, nešto ne štima, neće da se pokrene, izbacuje ovu poruku slika. Dakle, di se i kako deinstalira igra?
3. CoD MW, ima oznaku ispod ps4 i neda se pokrenuti. (pretpostavljam da je lik koristio acc i na ps4 prije, pa ga prenio na ps5 pa je u libraryju ostala i ta igra od prije.)
5. GTA V... Ono što me najviše zbunjuje, ona se nalazi u my games, međutim, kad dođeš do story mode piše "Press X to buy story mode". Za GTA Online uđeš unutra nešto odabireš karijeru, moraš uzeti neka sranja u vrijednosti između 3 i 4 mil $ i onda kad sve to odabereš opet piše nešto purchase... Znači ni to ne možeš igrati.


Kad odem pod Downloads/copies u izborniku, izbaci ovo link... Kakvih 19 itema na CoD, ne kužim šta je tu skidano

Klikneš tipa na GTA V, pokazuje ovo slika, zašto su tri verzije tu, ništa mi nije jasno...
__________________
"The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams?"
Zé. je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 23:55   #2110
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Mozes nastavit igrat na starom accountu osim ako je ps plus igra sa starog accounta. Ona ce ti se zakljucat i neces je moc igrat (ni nijednu igru koju si do sad na tom accountu claimao kroz ps plus) dok na starom accountu ne uzmes ps plus opet.
Na novom ces pocet od 0 skupljat ps plus igre i moc ih igrat na svim accountima na plejki dok god je na tom novom accountu aktivan ps plus.
Čekaj malo?
Dakle ,ako otvorim novi accaunt i uzmem recimo ps plus extra,onda mogu igrati sve igre koje on nudi,i naravno u startu imam 0 igara na njemu.
A stari accaunt mi ima u libraryju nekih 30 igara ,a samo par ih imam kupljeno.
Dakle ,njih mogu uvijek igrati na starom accauntu.
Sad mi ovo tvoje zadnje nije jasno?
Sve igre koje sam claimao u library preko plusa ,neću moći igrat jer će mi se aktivacijom drugog accaunta prvi zaključati?
Kako onda mogu opet uzeti plus za prvi ,ako sam već uzeo extra za drugi?
Malo si me zbunio.
Jer na ovom prvom imam aktivan essential do 18.02.
Sad ako danas otvorim drugi i uzmem na njemu extra,onda mi se zaključava essential na prvom.To mi je malo nejasno?
Ili mogu imati pretplatu istodobno na oba accaunta?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 07:44   #2111
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Mozes imati acc na konzoli koliko zelis, game share ili ako hoces ps plus share vrijedi za dvije ps5ice i jednu ps4.

Recimo moja situacija preko jednog frenda sam koristio ps plus, tj skinuo neke igre od njega automatski i koristio njegov plus, drugi frend koji nema plus je kupio neku fora igru za multiplayer. Skinuo sam igru preko njegovog acc, nisam se vracao na acc prvog frenda koji ima plus. Ali igre prvog frenda koji ima plus sam mogao igrati online, unatoc tome sto sam tehnicki “koristio profil” drugog frenda koji nema plus.

Sto se tice ps plus igri, ako koristis neciji plus nemas aktivan vlastiti, plus igre su u tom slucaju zakljucane, ako me pamecenje dobro sluzi. Bio sam bez plusa sad 2-3 mjeseca nakon 6+ god pa se vise niti ne sjecam kako tocno funkcionira kad ga nemas. 😂
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 09:04   #2112
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Da ti pokušam objasniti najjednostavnije, imaš račun1 i na njemu ti traje pretplata do 18.2. kako si napisao. Na njemu imaš tih 30 igara. Izrađuješ račun2 i plaćaš pretplatu, ubacuješ na konzolu. E tu nemaš niti 1 igru tj dobit ćeš ove 3 od veljače. 19.2. ti ističe pretplata na račun1 i sve igre sa njega se zaključavaju, vj i savevoi u oblaku. Saveovi na konzoli, naravno, ostaju. Od tog trena možeš igrati samo i jedino igre sa račun2. Da bi igrao prvih 30 igara MORAŠ nadoplatiti pretplatu za račun1. Isto tako, nema retroaktivnog sakupljanja igara. U prijevodu, na račun1 imaš tih 30 igara i ako nadoplatiš nakon 6mj od isteka, onda gubiš igre koje su se u međuvremenu davale besplatno, tj ne možeš ih claimat na račun1. Kada ti istekne pretplata na račun2, opet ćeš i tu imati 30ak igara koje ćeš moći igrati samo ako nadoplatiš pretplatu za račun2.Jasno sada?
Da su te taktike koje si smislio važeće, svi bi vj imali po par računa na PS.

Dakle, ako ti je stalo do backloga i saveova iz oblaka, iskrcaj tih 30 ili manje € više i prst u uho.

Ja sam si npr nastackao svaki put kada je bio popust i za nas postojeće pretplatnike, prošle godine ga uopće nije bilo, ali imam vremena još 1,5 godinu, pa će valjda uletit nešto, ako ne uleti, platim punu cijenu i zdravo.

Ja PS+ plaćam već 10-11 godina, tako da imam ogroman backlog koji ne želim izgubiti i tako me ''drže u šaci'' (fali mi prva PS+ igra za PS4, sve ostalo imam).
Apropos toga, skoro uopće ne kupujem igre, nešto sitno posuđujem diskove, a 90% igram PS+ essential igre.
Čak sam svoj akaunt davao i frendovima neka igraju kad već plaćam, samo i tu ima caka, možeš podijelit max na još jednu konzolu.
Ne brini, mislili su na sve fore.

EDIT: Kupljene igre su uvijek igrive i nemaju veze sa PS+ pretplatom. Samo saveovi u oblaku, ne i oni na konzoli.
Fun Fact: i igre i saveove možete kopirati na USB za backup. PS4 igre se daju igrati direktno sa USB-a, dok se PS5 igre moraju iskopirati nazad na NVME.
PS4 igre rade jednakom brzinom sa USB 3.0 HDD-a, tj ne gubi se skoro niš u loadingu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 04.02.2024. u 09:21.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 09:52   #2113
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dobro.Da rezimiramo.
Najbolje mi je imati jedan račun.
U mom slučaju na ovom prvom računu imam samo Ragnarok kao baš kupljenju igru,i ona mi ostaje.
Ostale su mi sve claimane preko plus extra ,tako da 19.02. njih gubim.
Naravno,gubim i Callisto protokol i Evil west jer su bile na plusu za Siječanj.
Otvorim drugi račun,uzmem extra plus na njemu i opet imam sve igre koje su trenutno na extra pretplati gratis,ali sa ovom accauntom ne mogu igrat igru koja je na starom računu bila besplatna u extra pretplati ,a sad više nije u ponudi na novom računu.

Naravno ,cloud save je vezan uz aktivnu ps plus pretplatu ,pa gubim i sve saveove sa prvog računa 19.02.
Mogu ponovno danas ,sutra uzeti pretplatu i za njega ,al nema nekog smisla ,jedino ako ti je bitno imati saveove za neke igre koje nisam dovršio.
Jesam li dobro skužio sve?
Akcija je do 11.02. pa imam još vremena odvagnuti što mi je pametnije.
__________________
Phil of the future!

Zadnje izmijenjeno od: emilblomsky. 04.02.2024. u 10:00.
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 12:03   #2114
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Emile napravi taj novi account i na njemu uzmi PS+. Odi na stari originalni account i downloadaj cloud save-ove na konzolu. Skidaj igre s Extre i buduće mjesečne essential igre s novog accounta, ali i dalje sve igraj na starom originalnom accountu. Na ovaj način gubiš samo sve mjesečne igre koje si claimao na starom originalnom accountu, ali i dalje sve igraš na starom accountu. Sve igre koje si baš kupio na starom accountu će ti ostati. Sve igre s extre i essentiala koje claimaš na novom accountu moći ćeš igrati i na starom.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 04.02.2024. u 12:11.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 12:24   #2115
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Emile napravi taj novi account i na njemu uzmi PS+. Odi na stari originalni account i downloadaj cloud save-ove na konzolu. Skidaj igre s Extre i buduće mjesečne essential igre s novog accounta, ali i dalje sve igraj na starom originalnom accountu. Na ovaj način gubiš samo sve mjesečne igre koje si claimao na starom originalnom accountu, ali i dalje sve igraš na starom accountu. Sve igre koje si baš kupio na starom accountu će ti ostati. Sve igre s extre i essentiala koje claimaš na novom accountu moći ćeš igrati i na starom.
I Amen!
Budem, hvala!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 15:06   #2116
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Emile napravi taj novi account i na njemu uzmi PS+. Odi na stari originalni account i downloadaj cloud save-ove na konzolu. Skidaj igre s Extre i buduće mjesečne essential igre s novog accounta, ali i dalje sve igraj na starom originalnom accountu. Na ovaj način gubiš samo sve mjesečne igre koje si claimao na starom originalnom accountu, ali i dalje sve igraš na starom accountu. Sve igre koje si baš kupio na starom accountu će ti ostati. Sve igre s extre i essentiala koje claimaš na novom accountu moći ćeš igrati i na starom.
Dok na novom bude aktivna pretplata moći će da; ovo treba naglasiti jer mi se čini da emil mislim žonglirati sa dva ili više akaunta ovisno o tome kada sony da popust, a kada njemu istekne pretplata.

Po meni onda može i kao ekipa sa Buga sa VPNom pičit na indijski ili čiji već akaunt za još veću uštedu. Ne znam detalje, zna ekipa sa Buga.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 16:45   #2117
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Dok na novom bude aktivna pretplata moći će da; ovo treba naglasiti jer mi se čini da emil mislim žonglirati sa dva ili više akaunta ovisno o tome kada sony da popust, a kada njemu istekne pretplata.

Po meni onda može i kao ekipa sa Buga sa VPNom pičit na indijski ili čiji već akaunt za još veću uštedu. Ne znam detalje, zna ekipa sa Buga.
Ma ne mislim. Novi bi otvorio samo da uzmem extra na popustu na godinu dana. Ovako sam uzimao mjesec za mjesec, dok ne naiđe akcija. Ma imam na starom samo Ragnarok kupljen, tako da ne bude neke nostalgije za njim.
A saveovi su mi nebitni. Ionako sam sve igre odigrao do kraja, pa ih danas, sutra lako odigram ponovno..
Sad igram rerun Evil West na hard, i onda probam dovršiti Callisto na max. Security.
Ova essential mi ističe 18.2.,pa imam do tada da ih apsolviram.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 17:08   #2118
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Dok na novom bude aktivna pretplata moći će da; ovo treba naglasiti jer mi se čini da emil mislim žonglirati sa dva ili više akaunta ovisno o tome kada sony da popust, a kada njemu istekne pretplata.

Po meni onda može i kao ekipa sa Buga sa VPNom pičit na indijski ili čiji već akaunt za još veću uštedu. Ne znam detalje, zna ekipa sa Buga.
Mislim da je skužio da gubi sve kad istekne pretplata.

A što se tiče indije, ne treba ti VPN. Redovito kupujem tamo igre.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2024., 18:42   #2119
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036