Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2024., 20:43   #6991
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Sjećam se da je nastavak na PS1 bio više-manje ''more of the same'', ali osjetno teže i zakomplicirano sa slijepim mudokonima, ovima šta se samo smiju pa ih moraš ošamarit i slično. Nije bilo jednostavno kao u prvom dijelu.
Abe Exoddus je bio vrh, al da, više kao expansion pack nego klasični nastavak s kompletno novom brijom.
Dan danas se sjećam kad sam to ko klinac u osnovnjaku vrtio jedno jutro prije škole, kolko su neke lokacije bile atmosferične, i dobre animacije (tipa kad Abe izleti u eksploziji iz onog rudnika i doleti do neke ko šume - ako sam dobro sve detalje zapamtio).
Teži je bio, a onda recimo uopće nisam našao nijedan secret (a ima ih na desetke),a i da jesam, mislim da ne bi imao vještine da ih rješim, jer su uvijek bili puno kompliciraniji nego u glavnoj radnji.

Prvi dio, Oddysee, je bio među prvim igrama koje sam ikad probao na PS1, jer su ga ubacili u jedan od legendarnih Demo discova, nažalost samo do pola prvog chaptera. Poslije sam ga prošao tek nakon Exoddusa, isto ima full zanimljive lokacije, kao kod onog "branchinga" gdje biraš one dvije, al obje treba odradit da dobiješ magične moći.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2024., 12:49   #6992
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
jel netko igra Palworld? hvale ga na sve strane
Aedan je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 09:05   #6993
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Ja se jutros uvalio u Baldurs gate 3, valjda me neće satrat.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 12:12   #6994
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Slay the spire... Igra te stvarno primi i ne pušta
nub je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 16:07   #6995
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Ja se jutros uvalio u Baldurs gate 3, valjda me neće satrat.
Ja sam krenuo 3 puta, prošao uvod, srušio se s brodom, počeo istraživati svijet i odustao.

Trebao bi možda i 4. put dati priliku.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 19:39   #6996
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Odigrao sam You Are Empty.
Ovo je jedna od igri koje smatram skrivenim draguljem. Ima jako niske ocjene, Gamespot joj je 2007 dao 1.5/10. Ne znam kakva je bila 2007, ali u 2024. je vrlo dobra. Bez većih bugova, sa poboljšanih teksturama izgleda odlično. Art style i level dizajn su vrhunski. Pogotovo umjetnički me oduševila. Staze su jako detaljno oslikane s puno pažnje na detalje.
Mane su što se igra sporo, nema trčanja, napucavanje je osrednje, animacije neprijatelja su loše i ima jako malo neprijatelja. Nekako u tom smislu djeluje nedovršena. Kao neka beta verzije odlične igre. Sve u svemu ja bih joj dao 7.5/10.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 21:23   #6997
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam krenuo 3 puta, prošao uvod, srušio se s brodom, počeo istraživati svijet i odustao.

Trebao bi možda i 4. put dati priliku.
To je moja priča sa Witcher 3 ... ali kad se napokon ulovilo, povijest se ispisala.

Jednostavno nekim stvarima u životu treba vremena, najčešće izvanrednim.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 21:33   #6998
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
A igram Callisto Protocol. Za sada ok, došao do kraja 4 chaptera.
Nije dobar kao Dead Space trilogija, ali u oskudici sličnih igara,nemam prigovora za sada.
Kad se to zgotovi, dajem priliku Evil Westu.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2024., 23:02   #6999
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Trenutno na PS5 Death Stranding,Spiderman Miles Morales i Ghost of Thushima.

Ovaj spiderman imao nekako averziju uvijek,ali ultra zabavna igra,uz to vizualije isto na visokoj razini na PS5

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 05:14   #7000
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
A igram Callisto Protocol. Za sada ok, došao do kraja 4 chaptera.
Nije dobar kao Dead Space trilogija, ali u oskudici sličnih igara,nemam prigovora za sada.
Kad se to zgotovi, dajem priliku Evil Westu.
Meni je Callisto baš OK igra, šteta da nisu dali i DLC, ali koliko sam čitao on je bzvz jer ispadne glup kraj...
Ne kužim zašto je igra popljuvana i propala jer nije uopće loša kako se piše.

Evil West je super, jako baca na Platinumove igre za siromašne (Bayoneta, Metal Gear Rising, Transformers: Devastation...), u početku mi je sve bilo čudno, trebalo se naviknut. Liko ne može skakat, a treba ti valjda 2 gamepada za sve što lik može izvest. Ima nekakve osvijetljene dijelove koji služe za preći ''na slijedeći ekran''...ugl skužit ćeš nakon 1h igranja.
Sve u svemu, baš me ugodno iznenadio, ali kad vidim da je to od Flying Wild Hoga, onda mi je jasno zašto mi se svidjela, i Hard Reset i reboot Shadow Warrior.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 08:48   #7001
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Igram Horizon Forbidden West Complete Edition i uživam u igri!
Mnogi govore da im je Zero Dawn bolji ali ja još ne znam odgovor na to pitanje, imam zasad 12h igranja i to je sve wow efekt, posebno grafika koja je dosta napredovala.
Tu su i nova oružja i pokreti - mislim da su toga ipak previše ubacili, teško je to sve pohvatati...
Al bumo vidli, igra se...

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 10:10   #7002
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Problem s tom igrom je da se vidi da je bila napravljena kao rezultat neplanirane popularnosti prvog djela.

Priča nije ni blizu prvog djela. Grafika je bolja. Više oružja, više gadgeta, letenje i sve, ali priča ni blizu.

Zato bi ja baš dao veću prednost prvom djelu.

Ali obje igre vrhuske.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 12:10   #7003
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Odigrao sam You Are Empty.
Ovo je jedna od igri koje smatram skrivenim draguljem. Ima jako niske ocjene, Gamespot joj je 2007 dao 1.5/10. Ne znam kakva je bila 2007, ali u 2024. je vrlo dobra. Bez većih bugova, sa poboljšanih teksturama izgleda odlično. Art style i level dizajn su vrhunski. Pogotovo umjetnički me oduševila. Staze su jako detaljno oslikane s puno pažnje na detalje.
Mane su što se igra sporo, nema trčanja, napucavanje je osrednje, animacije neprijatelja su loše i ima jako malo neprijatelja. Nekako u tom smislu djeluje nedovršena. Kao neka beta verzije odlične igre. Sve u svemu ja bih joj dao 7.5/10.

Odigrao kad je izasla,cudna i prosjecna igra sa cudnim i mastovitim protivnicima,ali ostala u sjecanju iz nekog razloga.

Ukoliko nisi odigrao i "Chaser" iz tog vremena svakako odigraj !
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 23.01.2024. u 21:16.
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 15:10   #7004
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Problem s tom igrom je da se vidi da je bila napravljena kao rezultat neplanirane popularnosti prvog djela.

Priča nije ni blizu prvog djela. Grafika je bolja. Više oružja, više gadgeta, letenje i sve, ali priča ni blizu.

Zato bi ja baš dao veću prednost prvom djelu.

Ali obje igre vrhuske.
Malo su me neke stvari ubijale u pojam, ali onaj dnevnik shitokalipse mi je bilo prva liga... S guštom sam ih nalazio i slušao, emocinalno jako i pogođeno u sridu. A sad jebiga, za nastavak, ako dođe na PC ću ga probat svakako

Najbolja stvar zapravo i je to otkrivanje priče, pogotovo ako je dobra (a ova je dobra) ali tako je u svakoj igri... Jednom kad se klupko rasplete padne mi zainteresiranost za igru 80% i silim se završiti.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 04:48   #7005
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Završio sam Oddworld:Soulstrom, dijelovi igre su kako sam napisao bili baš iritantno frustrirajući, uz dosta bugova koji zahtjevaju restart cijelog nivoa, a nivoi su dosta dugi. Isto tako, na par mjesta ako si nešto profulao kao npr tajno područje sa Mudokonima koje treba spasiti, nema nazad nego nivo ispočetka. Ovo je rijetko, ali opet mi je malo bzvz.
Glupo je i da nisu napravili kada se ide na level select, da ima i dio sa checkpointima unutar samih nivoa.

Dobar kraj je totalno fora i svidio mi se, a igra je na kraju tako-tako, ima super dijelova uz ove frustrirajuće i rekao bi da je kada se sve uzme u obzir nekakv prosjek. New'n tasty mi je osjetno bolja igra.

Probao sam igrati Toby's escape i odigrao 7 nivoa (od 10), i tu sam odustao. Nivoi su super kratki, traju po 1-3min, ali je težina dobro podebljana i zapravo je koncept da se proba što prije završiti. Nije mi jasno da li je ovo neki DLC koji su dali besplatno ili što, ali nije vrijedan igranja.

Primijetio sam da dosta igara na PS5 ima problem sa ''resume atctivity'' ili ''rest mode''. Zbugiraju se i onda treba učitavat ponovno, pa se gubi smisao ovih funkcija.
Resume act je super stvar jer automatski učitava zadnji save, umjetso da ulazi prvo u meni od igre...ali što kada tu i tamo neka igra ne radi kako treba sa time...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 08:43   #7006
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
Odigrao kad je izasla,cudna i prosjecna igra sa cudnim i mastovitim protivnicima,ali ostala u sjecanju iz nekog razloga.

Ukoliko nisi odigrao i "Chaser" iz tog vremena svakako odigraj !
You Are Empty je mislim sada osjetno bolja nego u vrijeme kad je izašla jer su izašli patchevi od fanova i značajno bolje teksture tako da igra izgleda bolje i nema više većine bugova.
Odigrao sam Chaser-a i nemam dobro mišljenje. Preduga, frustirajuće duga, kraj besmislen. Nikad nisam vidio gori kraj u igri. U seriji jesam npr. Dexter ili Sopranos. Kraj je takav da zažališ na potrošeno vrijeme.

Dva odlična intervju-a s developerima You Are Empty:
http://web.archive.org/web/202003170...sraad.com/YaE/
http://web.archive.org/web/201806270...34&action=view

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 27.01.2024. u 10:26.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2024., 22:43   #7007
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Krenuo nakon dugo vremena....Fallout New Vegas sa svim DLC-ima.

Još uvijek odlična igra...koja razlika u odnosu na Starfield...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2024., 08:25   #7008
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Je,top igra

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 11:27   #7009
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Završio Callisto na medium. Sad sam krenuo max. security, i potpuno drugi feeling. Igra je puno teža, tako da guštam. Sada idem probati i sve istražiti, jer već sad na prvom chapter u vidim neke dijelove koje sam fulao. Dobro je napraviti prvi run na manjoj težini, da se savlada mehanika igre, jer sad puno lakše dodgeam, a i znam što trebam upgreadat da lakše prođem kroz igru.
Igra je vrh, zato i idem napraviti još jedan run. Probao bi poslije i hardcore mode, za sad mi djeluje preteška za moj trenutni skill leval.
Krenuo istodobno i Evil West, i ok za sada.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 16:47   #7010
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Pomoč!

Koju noviju igru u zadnji par godina bi mogao pokrenut na ovom kompu uz neke medium detalje? Prijedlog za pucačinu ili GTA, molim

Phenom X6 1090T@3600mhz
12Gb ddr3 1333mhz
rx550 2Gb gddr5 na 1920*1080
ssd+hdd
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2024., 17:03   #7011
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Doom 2016 je meni radio na GTX 750ti 2gb, probaj to.
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2024., 21:03   #7012
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nakon mjeseci i mjeseci ne paljenja kompa, ovaj vikend ponovo instalirao Cyberpunk (mislim da 4. put od početka), i stisnuo odmah jedno 15 sati.

Bolje puno, dao priliku, sad me primilo kako se čini.

I dalje vidim bugove, auti prolaze kroz druge, itd., ali zanemarivo.

Ima potencijala.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.01.2024. u 09:53.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 10:36   #7013
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Odustao od Baldurs gate 3... Nemam vremena na žalost za ovako "komplicirane" igre, žao mi je sebe ali ne mogu pratit ja to više. Instalirao opet dying light 2 pa da vidim ako je nakon svih ovih patcheva ipak malo bolja igra nego što je bila na izlasku
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 10:38   #7014
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
E, toga se i ja bojim. Veselim se Baldurs Gateu 3, ali uz toliko malo vremena koliko imam za igranje, bojim se da će mi biti prekompleksno. Takvu igru nema smisla paliti na pola sata, a to je često koliko imam u danu za gaming.

Divinity Original Sin 2 mi je bio odličan pa se ipak nadam da bude i ovo OK, dok se konačno odlučim krenuti.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:18   #7015
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Staviti manju težinu, ne komplicirati sa multi-klasama, ne pokušavati optimirati svaku sitnicu, i pičite. Znam ga nekad upaliti na pol sata-sat. Klasičan quick save je dušu dao za takvo igranje, koliko god igra bila velika i kompleksna.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:22   #7016
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Staviti manju težinu, ne komplicirati sa multi-klasama, ne pokušavati optimirati svaku sitnicu, i pičite. Znam ga nekad upaliti na pol sata-sat. Klasičan quick save je dušu dao za takvo igranje, koliko god igra bila velika i kompleksna.
A nije neki put problem ni u težini, nego o tome da igri treba posvetiti hrpetinu sati, a neki put to postane i godinu dana.

Ja sam u zadnje vrijeme isto za kraće i lakše igre, ali opet kada me ulovi gušt, lupam po svemu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:23   #7017
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Ja si pikiram Cyberpunk vec neko vrijeme i mene muči nedostatak vremena za posvećenost igri. Kakav save sistem ima Cyberpunk i da li ima smisla počinjat s obzirom da nekad imam 2-3h, a nekad po 10 dana nemam vremena za igrat?
Piksa je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:27   #7018
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
može se opušteno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:36   #7019
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Piksa Pregled postova
Ja si pikiram Cyberpunk vec neko vrijeme i mene muči nedostatak vremena za posvećenost igri. Kakav save sistem ima Cyberpunk i da li ima smisla počinjat s obzirom da nekad imam 2-3h, a nekad po 10 dana nemam vremena za igrat?
Ma laganini se to može.

Takve je igra.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 13:39   #7020
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 167
Odlično. Inače još levelam huntera na WOTLK Classic i uskoro 80. Ali brijem da necu igrat endgame, cekat cu Cataclysm. Taman između Cyberpunk.
Piksa je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na