Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2024., 15:35   #1741
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
I stan i kuća imaju svojih prednosti i mana. Sve ovisi o susjedima. Neki ljudi govore da je bolje imati dobrog susjeda nego lošeg brata/sestru.
U zgradi u kojoj živim ima 6 stanova. Na proljeće se zna desiti da sam sam samcat u zgradi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 16:03   #1742
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
To je cijena stana sa 2 spavaće sobe + DB u iole pristojnom kvartu, tipa Novi ZG, Trešnjevka Jug i sl., a ti osim blizu dvostruko veće površine životnog prostora imaš 450m2 prostora za parkirat, klincima stavit ljuljačku, instalirat roštilj, ležaljku, bazen na napuhavanje...kad te žena napizdi odeš van farbat ogradu, pokosit travu, predivno nešto
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 17:06   #1743
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
Pa ništa čudno. Ja sam krenuo preko APN-a raditi 2021. Osim muka papira koje sam ganjao godinu dana, došlo je na red gradnja. Muka koju više ne bi htio nikada, a nadam se da i neću prolaziti. S "majstorima" se dogovoriti nešto to je bože sačuvaj-čast izuzecima. Tu sam počeo sijede dobivati ( da se razumijemo imao sam tada 27g.)
Realno, potrošili smo više od 1.100.000kn na kuću od 130m2 bruto 105 neto (žena i ja ). U jednom trenu sam prestao više zbrajati račune. Da se razumijemo sada smo negdje na 160.000€, a još nismo gotovi. Kuća nam je procijenjena na 180.000€
I da mi netko sada dođe ne znam jel bi je za 200.000€ dao. Drugo je to da li bi je prodao za te novce, ali ispod ne bi išao 100%. U Zagrebu sam, ali malo izvan.

Da se razumijemo ima puno ljudi koji cijene kuću stvarno previše i pitanje je kada će dobiti novce za to, ali ima i nekih realnih ljudi.
Ovdje ne računam zemljište od 600m2 koje smo imali.
Na sto se grijes/hladis? Kakvu si stolariju stavljao, alu/pvc?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 18:24   #1744
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
STAN: kupovina, krediti, APN...

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I stan i kuća imaju svojih prednosti i mana. Sve ovisi o susjedima. Neki ljudi govore da je bolje imati dobrog susjeda nego lošeg brata/sestru.
Ima nešto u tome. Kada smo tražili stan, na nekim mjestima bi upoznali susjede pa bi nas mjerkali. Svi su jako znatiželjni kada netko novi dolazi i zuji okolo. Kada bi vidjeli da smo OK i da želimo trajno stambeno riješenje doslovno bi nas počeli nagovarati i zavoditi da im budemo susjedi.

Vidjelo se da ne žele da im dođe neka budala u susjedstvo.

Starcima je neka albanska 100k došla u zgradu. Rade na baušteli cijeli dan i onda kasno navečer piju, pjevaju i deru se uz njihovu albansku narodnu muziku. Murija dolazi ali ništa se ne mijenja. Neka građevinska firma je kupila stan i tamo smješta radnike.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 19:04   #1745
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
STAN: kupovina, krediti, APN...

Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova
To je cijena stana sa 2 spavaće sobe + DB u iole pristojnom kvartu, tipa Novi ZG, Trešnjevka Jug i sl., a ti osim blizu dvostruko veće površine životnog prostora imaš 450m2 prostora za parkirat, klincima stavit ljuljačku, instalirat roštilj, ležaljku, bazen na napuhavanje...kad te žena napizdi odeš van farbat ogradu, pokosit travu, predivno nešto

Zato sve nisam ni završio, ogradu još nisam ni počeo postavljati 😁
@Cuky DT i podno preko cijele kuće + kamin zasebno za nedaj boze.. ALU stolarija
Hlađenje je isto preko DT za sada, ali je u planu stavljati klimu


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 20:40   #1746
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Pored mene u stanu su zivjeli, redom, fina familija s dvoje djece (susjedi za pozeljeti, ujedno i zadnji koji su volonterski cistili stubiste), pa tip koji je mlatio zensku na random, pa zenska koja se cijelu noc jebuckala sa raznim likovima, pa albanska radna snaga jedno 3-4 njih se promjenilo u godinu dana, i sad je nedavno dosao tip koji svaku vecer igra mp igre i urla na headset ala crazy german kid... Par katova iznad imam zubotehnicki ured sa par kompresora i glodalica. Cetiri godine zivim ovdje, 3ipol godine spavam sa cepicima, mentalno smo naceti i zena i ja.

Zato nemam muda uopce misliti o stanu u zgradi s 4 ili vise katova :/

Inace, nikad nisam zivio u kuci.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 20:51   #1747
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor ruki31 Pregled postova
@Cuky DT i podno preko cijele kuće + kamin zasebno za nedaj boze.. ALU stolarija
Hlađenje je isto preko DT za sada, ali je u planu stavljati klimu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako isto i ja planiram.

DT + podno, klime za hladenje, a kamin za backup.

Razmisljao sam jedno vrijeme o peci na pelete za backup, ali prevelika je zajebancija, a ako hoces neku normalnu pec onda je i solidna opet investicija.

Ja cu jedino ic na pvc stolariju jer mi je alu ipak malo preskupa.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 21:10   #1748
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Iskreno ne znam kako bi sada, mi smo nekako sve u zadnji čas. Tada kad smo radili cijene željeza i svega su divljale doslovno iz tjedna u tjedan.
Nakraju smo sa svime dobro i prošli, prije nekih većih poskupljenja, uz APN 1,99 mislim da smo stvarno imali sreće s obzirom da smo i dosta mladi i da smo se na to odlučili na vrijeme napraviti.
Kada čitam tu postove, onda zapravo vidim koliko sreće imam.

Sretno ti s projektom, ako budeš imao kakvih pitanja slobodno pošalji pm, možda mogu pomoći s nekim sugestijama ako će te mučiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 23:19   #1749
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pored mene u stanu su zivjeli, redom, fina familija s dvoje djece (susjedi za pozeljeti, ujedno i zadnji koji su volonterski cistili stubiste), pa tip koji je mlatio zensku na random, pa zenska koja se cijelu noc jebuckala sa raznim likovima, pa albanska radna snaga jedno 3-4 njih se promjenilo u godinu dana, i sad je nedavno dosao tip koji svaku vecer igra mp igre i urla na headset ala crazy german kid... Par katova iznad imam zubotehnicki ured sa par kompresora i glodalica. Cetiri godine zivim ovdje, 3ipol godine spavam sa cepicima, mentalno smo naceti i zena i ja.

Zato nemam muda uopce misliti o stanu u zgradi s 4 ili vise katova :/

Inace, nikad nisam zivio u kuci.
Uhh, grdo.

Imali smo susjedu ispod u iznajmljenom stanu koja je bila game developer i radila remote uglavnom po noći kada bi urlala na headset, smijala se glasno i šta ja znam šta sve ne u svojoj spavaćoj sobi ispod nas gdje spavamo. Nije joj se moglo objasniti. Vlasnika stana nije bilo briga.

Onda sam skužio da pred jutro legne spavati. A ja sam radio od doma. Odjednom sam razvio OCD da svako jutro ispuhujem prašinu s kompresorom. U spavaćoj sobi ofc Ako neću ja spavati od tebe, nećeš ni ti spavati od mene.

Odselila se. Vlasnik stana je nešto kao negodovao. Stjerao sam ga u 3pm i rekao mu da me boli kifla za njega kad njega boli kifla za nas koji tu živimo.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 23:48   #1750
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
To sam i ja radio do prije godinu dana kad je stigla beba, sad sam prilicno limitiran opcijama. Slucajno mi padne drveni lazanjar na plocice s 2m visine, ups. Kada odemo van, upalim audiobook neka prica - na zvucnike. Da niti ne spominjem probleme sa spavanjem koje je mala imala zbog buke, dan danas se scima jer seljacima ne mozes objasniti kako zatvoriti protuprovalna vrata - kvakom, a ne nogom.

Ali iz svega toga zakljucio sam da to nikome ne smeta i da samo ja imam problem. I samo se bezveze nerviram.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 23:50   #1751
KrunoSTc