Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Odnos prema Google servisima (2012)
Dok mi Gmail isporucuje postu, Google daje rezultate, do mile volje spijuniraj me veliki brate! 60 28.17%
Osjecam da je Google otisao predaleko i doista me zanimaju alternative njegovih usluga 64 30.05%
Nemam sto skrivati, bas me briga sto radi s mojim podacima 49 23.00%
Vec neko vrijeme koristim, ili se trudim korisiti alternative Google servisima 29 13.62%
Google je postao internet, uzalud ti kume bilo kakve alternative! 29 13.62%
Google je postao internet, ali vjerujem u pamet i slobodu alternativnih izbora. 41 19.25%
Dat cu ja vama privatnost! Primite se radije motike, jer ja se i dalje mucim na Dial-up vezi! 8 3.76%
Anketa s više izbora. Glasači: 213. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2023., 08:26   #181
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pa to je cista istina, googlaj što god oćeš prvo će ti uvik izbacit shopove i reklame. Doslovno na kraju svake google pretrage moram dodat ili "Reddit" ili "forum" ili "stack overflow" ili tako nešto da bi naša relevantan članak ili mišljenje o nečemu a ne da mi se servira webshop ili sponzorirani clanak...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2023., 17:52   #182
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
A tek one jebene Google translate ruske stranice ... Uzas
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 17:53   #183
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ordering a Pizza in 2030

CALLER:
Is this Pizza Hut?
GOOGLE:
No sir, it's Google Pizza.
CALLER:
I must have dialed a wrong number, sorry.
GOOGLE:
No sir, Google bought Pizza Hut last month.
CALLER:
OK. I would like to order a pizza.
GOOGLE:
Do you want your usual, sir?
CALLER:
My usual? You know me?
GOOGLE:
According to our caller ID data sheet, the last 12 times you called you ordered an extra-large pizza with three cheeses, sausage, pepperoni, mushrooms and meatballs on a thick crust.
CALLER:
Super! That’s what I’ll have.
GOOGLE:
May I suggest that this time you order a pizza with ricotta, arugula, sun-dried tomatoes and olives on a whole wheat gluten-free thin crust?
CALLER:
What? I don’t want a vegetarian pizza!
GOOGLE:
Your cholesterol is not good, sir.
CALLER:
How the hell do you know that?
GOOGLE:
Well, we cross-referenced your home phone number with your medical records. We have the result of your blood tests for the last 7 years.
CALLER:
Okay, but I do not want your rotten vegetarian pizza! I already take medication for my cholesterol.
GOOGLE:
Excuse me sir, but you have not taken your medication regularly. According to our database, you purchased only a box of 30 cholesterol tablets once at Lloyds Pharmacy, 4 months ago.
CALLER:
I bought more from another Pharmacy.
GOOGLE:
That doesn’t show on your credit card statement.
CALLER:
I paid in cash.
GOOGLE:
But you did not withdraw enough cash according to your bank statement.
CALLER:
I have other sources of cash.
GOOGLE:
That doesn’t show on your latest tax returns, unless you bought them using an undeclared income source, which is against the law!
CALLER:
WHAT THE HELL!
GOOGLE:
I'm sorry sir, we use such information only with the sole intention of helping you.
CALLER:
Enough already! I'm sick to death of Google, Facebook, Twitter, WhatsApp and all the others. I'm going to an island without the internet, TV, where there is no phone service and no one to watch me or spy on me.
GOOGLE:
I understand sir, but you need to renew your passport first. It expired 6 weeks ago...

Welcome to the future
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 19:28   #184
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Jednog dana ćemo se sa svim tim AI bullshitom, ponuđenim odgovorima na nepostavljena pitanja i prijedlozima koji nam ne trebaju i ništa ne znače u životu vrtiti u krug kao ovdje:

https://www.youtube.com/watch?v=2_HIFKlcQxo
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2023., 20:38   #185
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Dobar dio interneta je i tako fake već duže vremena, nije to baš neka nova putanja. Evo jednog solidnog dokumentarca (?) na tu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=6zyJB45ewvU
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 16:46   #186
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Google Drive users are reporting files mysteriously disappearing from the service, with some posters on the company's support forums claiming six or more months of work have unceremoniously vanished. From a report: The issue has been rumbling for a few days, with one user logging into Google Drive and finding things as they were in May 2023. According to the poster, almost everything saved since then has gone, and attempts at recovery failed. Others chimed in with similar experiences, and one claimed that six months of business data had gone AWOL. There is little information regarding what has happened; some users reported that synchronization had simply stopped working, so the cloud storage was out of date.

Others could get some of their information back by fiddling with cached files, although the limited advice on offer for the affected was to leave things well alone until engineers come up with a solution. A message purporting to be from Google support also advised not to make changes to the root/data folder while engineers investigate the issue. Some users speculated that it might be related to accounts being spontaneously dropped. We've asked Google for its thoughts and will update should the search giant respond.

Ovo je sad vec tragikomedija
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 16:55   #187
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
K.L.A.U.D._B.E.K.A.P. - uz mogućnost pretplate za pravo pristupa infrastrukturi u nadležnosti trećih strana koje u svakom trenutku rade kaj god ih volja.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 18:52   #188
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Google Alternative ili kad stvari odu predaleko

“Ma Klaud ti je frende zakon! Već gooodinama nisam spržio niti jedan devede niti sejvao na vanjski disk, daj beži s time. Sve u Klaud!”

“Idemo u Klaud! Konačno ćemo se riješiti IT-a u firmi i sve će raditi”


“Plakat će te svi vi kad-tad….”

https://spanning.com/wp-content/uplo...-the-cloud.png
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 19:08   #189
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Moji u firmi su sve stavili na ono MS smeće od onedrive. Jedan kolega tvrdi da u njihovim EULA piše kako oni za podatke koje drže kod sebe smatraju da su to njihovi podaci. Stvarno ne znam koliko moraš biti lud da staviš gore išta osim digitalnog bijelog šuma
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 20:07   #190
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ovo je sad vec tragikomedija
Pisao sam nekad davno da su mi nestajali i fileovi i mailovi s Googlea, netko je doživio, netko će tek doživjeti taj slučaj.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Moji u firmi su sve stavili na ono MS smeće od onedrive. Jedan kolega tvrdi da u njihovim EULA piše kako oni za podatke koje drže kod sebe smatraju da su to njihovi podaci. Stvarno ne znam koliko moraš biti lud da staviš gore išta osim digitalnog bijelog šuma
I još dižu cijene svako malo, uskoro nam se neće isplatiti pa ćemo se vratiti na on-prem. Druga stvar je da previše bugova imaju, mislim na M365.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline