Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2022., 22:32   #3301
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Sa TV sam prezadovoljan, daleko bolji od ocekivanog, monitor je u dolasku.
Gdje kod nas ima za kupit b818? Koliko sam trazio nema ga u nasim trgovinama dostupnog.

Da ne nadjem taj b818, jel ovo bolje od defaulta?
4G LTE router D-Link DWR-921/E
Ovo si gledaj
https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_...ds=huawei+b715


https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprem...oglas-33812829
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 23:08   #3302
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Ne kazem da nisi zadovoljan, samo ne kuzim zasto pitas na forumu, dobijes odgovor i kupis po svome nesto peto. Samo imam filing da ne dopiremo do tebe sa savjetima

Evo, ja cu isto probati pa kako hoces. Par komada B715 i B818 sam kupio na satshop.fi i nema nikakvih problema. Dostava 15ak eura GLS kroz 7 dana.

Ali ono sto zbilja ne razumijem je zasto covjeku preporucamo 4CA modem i to za 1800 fakin kuna na njuskalu, a nitko ne pita gdje ce ga koristiti, koji tornjevi su mu dostupni pa da pogledamo cellmapper itd. Mozda mu i 3CA bude maks sto moze iskoristiti na toj lokaciji. Mozda ni to ne bude neka sreca ako zivi u podrumu okruzen zgradama...

Kakogod, nazalost, vjerojatno ce opet nesto ishitreno kupiti u Linksu pa se dzaba nerviram.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 07:30   #3303
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Nijedna kupnja dosad mi nije bila ishitrena, pa neće biti ni ova.
Kaj mislite da prvo pitam na random forumu za nešto što mi treba u životu? Pa tek onda idem gledam, tražit, čitati okolo, i uz to nemam apsolutno nikakvih vlastitih iskustava i mišljenja?
Odgovor na takvo pitanje na forumu mi može eventualno obratiti pozornost na nešto što nisam uočio možda do tada, ili dati ideju do koje nisam samo mogao doći, ali nikako me nemože u nešto uvjeriti ili razuvjeriti. Pa neće mi stranci online uvjetovati što da mislim i kupujem.
Svaki savjet je dobrodošao kao savjet, a ne ultimatum.
Ruter imam, brzina je ok, jučer sam gledao 4k netflix, i nije bilo problema s učitavanjem strima. Tako da kad naletim na B818 naletim.
Ako imate neku preporuku u lokalnim trgovinama, rado ću je pogledati, jer oko mrežnih pitanja sam laik, not bad, not good.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 09:52   #3304
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
DoxyTheCroat Pošto tražiš kvalitetan router a da ga ima u HR trgovinama onda je to ovaj 4G+ router I tu nema greške router radi savršeno sa svim našim operaterima. Dostupan je možeš ga već danas naručiti.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2022., 18:52   #3305
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ako imate neku preporuku u lokalnim trgovinama, rado ću je pogledati


lokalne trgovine slabo imaju raritete poput kvalitetne 4g opreme.
još mrežno orijentirane trgovine imaju na stanju mikrotik opremu ali tek TO ne kupuje prosječni korisnik.
neznam da li je 4g oprema još dodatno nekako regulirana ali u slobodnoj prodaji se većinom nađu jadni cat4 modemi, eventualno neki cat6/7.
cat19 i brži su gotovo pa mislena imenica na HR tržištu.
ja neki dan prodao svoj B818 po istoj cijeni po kojoj sam ga kupio godinu dana ranije, da mi se dalo natezat mogao je ić po 200-300kn višoj cijeni ali nije mi bilo u interesu da to rastežem 6 mjeseci po oglasnicima. doslovno je otišao 2 dana nakon stavljanja oglasa na njuškalo. tako da interes postoji i čim uleti neki za ispod 1500kn, odu. ovaj za 1800kn koji je ostao je na njuškalu već preko pol godine i neznam tko normalan će ga kupiti kad je iz uvoza 200eura.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 16:24   #3306
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Imam b535.
Kako mijenjati bandove.
U korisnickom sucelju modema nisam to nigdje nasao, niti kako se povezati na drugi odasiljac.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 18:01   #3307
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Preko skripte kroz browser:
https://youtu.be/ubR6o7iV-qA
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 18:51   #3308
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Imas dva komada na njusku oglasima, imas ih na ebayu
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2022., 22:05   #3309
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Hm... koristim iptv listu *VV*** i evo večeras na bilo kojem kanalu gdje je liga prvaka mi neće otvoriti kanal. Bez obzira na aplikaciju (AK iptv player ili Tivimate) ili uređaj koji se koristi (FS4k, Mi box S, Android mobiteli, tableti)...

Problem je vezan isključivo uz A1 mrežu i njihov Flatbox, kad koristim bonbon mrežu na mobitelu sve radi. Nisam do sada imao problema, možda tek unazad nekoliko dana.
Brzine su ok, 60/60, Ping 26ms...

Zna netko do čega bi mogao biti problem?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2022., 13:23   #3310
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Kako stvari stoje, izgleda da u firmi prelazimo na A1 fon+net. Zanima me koji router daju (trebaju nam 4 LAN porta) i može li se resetirati s kompa putem admin ovlasti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2022., 13:26   #3311
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nemate switch pa mislite stekati kompove u LAN na routeru ? Na tim routerima su obicno 100Mbit LAN portovi (cast izuzecima ) pa to nece biti bas neka sreca ako nemate Gbit switch ili je router bas neki fancy/skuplji...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2022., 14:26   #3312
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako stvari stoje, izgleda da u firmi prelazimo na A1 fon+net. Zanima me koji router daju (trebaju nam 4 LAN porta) i može li se resetirati s kompa putem admin ovlasti.
Stavi switch kako lewis kaze. Uzmi neki gigabitni i to je to.

Mozes restartati router kroz web interface, ali ako ti je namjena svaki dan u isto vrijeme ga restartat onda radije nabavi za 50-70 kn elektronicki timer, namjesti vrijeme i zaboravi na to 🙂
Cuky je offline   Reply With Quote