Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2016., 06:47   #31
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Ovisno kako i gdje idem i kaj nosim napravim sljdedece, na komad papira isprintam serijske brojeve uredjaja koje teglim uz sebe (lap, razni mjerni uredjaji i ostale skupe igracke), lupim zig, predam na carini da i oni lupe svoj... Cuvam taj papir do povratka, nikad nikakvih problema, osim jednom na najglupljem prelazu na svijetu u neumu, al dobro to sam ja kriv bio jer mi se nije dalo cekat u koloni pa sam samo prosao
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 08:46   #32
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova


ALi zapravo jos nisam dobio odgovor, no valjda nitko ni ne zna
Ugl zanima me ako ja prodjem kroz onu crveni liniju i prijavim ga, hocu li automatski morati nesto platiti ili je to samo prijava kao evo, vidite sto imam, i sa tim se vracam nazad. AK me razmete.


A letiti prkeo Italije ili neke druge zemlje pa na bus/auto mi nije bas zgodno. A ako ste mislili npr od Dubaia do Rima pa onda do ZG-a, tkao i leti, presjedam najcesce, rijetko uzmeme FlyDubai direkt (kako ko za vraga preksutra idem ), ali opet morma nasu carinu proc.

Mene samo zanima eto ako ja kazem, imam ovaj laptop, moram ili to platiit. Jer ako da, pa bolje mi se onda kockat opet i na zelenu ici
Ukoliko si RH drzavljanin a laptop nije kupljen u EU duzan si platiti PDV.Isto tako kada ides van EU duzan si prijaviti laptop kod Carine.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 09:31   #33
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja sam bio u sličnoj situaciji.....vozio sam se u Austriju i imao sam sa sobom laptop. I isto tako su mi i naši i Slovenci radili probleme. Nakon toga sam, kad sam sljedeci put isao iz Hrvatske na našoj granici prijavio laptop, dobio papirić/potvrdu i nakon toga vise nisam imao problema. Mislim da sam to po zakonu bio i duzan prijaviti. Tako da bih ti to preporučio da napravis. ALi to napravis kad ides iz Hrvatske, ako se vracas iz Emirata i tamo prijavis laptop racunat ce se da uvozis laptop i idu dađbine )
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 22:54   #34
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Nekoliko puta sam nosio laptop i čak cijelo računalo jednom, svaki put su mi rekli da svoje osobno računalo nosim bez ikakve prijave. To se kao racuna kao privatna stvar i sredstvo rada. Na početku sam zvao telefonom i provjeravao.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 06:12   #35
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Stavi na lock screen logo firme pa kaži da ti je službeni laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 07:49   #36
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stavi na lock screen logo firme pa kaži da ti je službeni laptop.
ovo je isto kao kad objesiš mup,interventna, sindikat policije i ostale mirisne boriće/naljepnice na neko ultra vidljivo mjesto pa kuliraš kad te zaustave
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 09:09   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Pa kad te pita čiji je, kažeš službeni, upališ ga i kad se vidi logo firme, vjerojatno će odustati od daljnjih pitanja. Ono, ako mu nešto nije jasno, neka se javi tvojoj firmi pa neka raspravlja s njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 09:26   #38
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
Nekoliko puta sam nosio laptop i čak cijelo računalo jednom, svaki put su mi rekli da svoje osobno računalo nosim bez ikakve prijave. To se kao racuna kao privatna stvar i sredstvo rada. Na početku sam zvao telefonom i provjeravao.
Problem je što ne postoji olakšica na "privatnu stvar i sredstvo rada".
Formalno se plaća PDV na ulazu i potrebno ga je prijaviti pri izlazu iz RH.
Druga stvar je što u 99% slučajeva neće gnjaviti, no u onih 1% čovjek pri sebi nema ništa što pomaže.
Iz iskustva u zadnjih desetak godina najčešće traže (kad traže) u zračnim lukama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 00:14   #39
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ja sam bio u sličnoj situaciji.....vozio sam se u Austriju i imao sam sa sobom laptop. I isto tako su mi i naši i Slovenci radili probleme. Nakon toga sam, kad sam sljedeci put isao iz Hrvatske na našoj granici prijavio laptop, dobio papirić/potvrdu i nakon toga vise nisam imao problema. Mislim da sam to po zakonu bio i duzan prijaviti. Tako da bih ti to preporučio da napravis. ALi to napravis kad ides iz Hrvatske, ako se vracas iz Emirata i tamo prijavis laptop racunat ce se da uvozis laptop i idu dađbine )
Kockao sam se i prosao ovaj puta bez da su me zaustavili pa cu sad onda kad izlazim napraviti to, prijaviti i traziti taj papir. Samo ja taj laptop nisam kupio u HR; jesam li ja duzan kakav racun pokazati kdo te prijave ili sta?

Dobra ideja sto se tice loga firme
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 08:46   #40
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Kockao sam se i prosao ovaj puta bez da su me zaustavili pa cu sad onda kad izlazim napraviti to, prijaviti i traziti taj papir. Samo ja taj laptop nisam kupio u HR; jesam li ja duzan kakav racun pokazati kdo te prijave ili sta?
Nisi dužan prikazati račun.

Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Dobra ideja sto se tice loga firme
Ne samo logo, inventurna naljepnica, dokunenti na računalu, aplikacije...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 10:16   #41
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
@ABuser ništa nisi dužan pokazati, samo prijaviš na izlazu iz zemlje i to je to. Time imaš dokaz da si taj laptop imao sa sobom u trenutku izlaska iz zemlje i da se on nemože cariniti na povratku.....

Možeš imati i slike gole tajnice....to ce sigurno otkloniti svaku sumnju ))
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 05:48   #42
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Prošle godine putovao avionom u Rim preko Zurich-a,sa sobom imao službeni laptop + privatni dslr sa nekoliko objektiva...nije bilo problema (imao sam i fotkan račun od dslr-a ipak je bilo dosta skuplji),dok su ženu ispred mene zafrkavali za neki tablet...
Na povratku smo imali presedanje u Splitu, (tehnical landing)
Tamo su malo gledali stvari koje sam kupio u freeshopu u Rimu, al dobro da je teta blagajnica stavila račun na vidljivo mjesto u prozirnu vrečicu (bilo je 3 whiskey-a i raznih slatkiša)
Sljedeći mjesec idem u London ali mislim da ću prijaviti sve na carnini čisto da nema problema..Nikad se ne znam...
RiSbO je offline