Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2011., 23:25   #1
ecimir
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 18
Kompjuter se često smrzava i pišti

Kupio sam sve nove komponente i kompjuter se svakodnevno zamrzne i pišti, jedan dugački beepi. Da li je možda problem u nekompatibilosti ram memorije i matične. To mi je reko lik u servisu gdje su mi spojili komp da ram memorija radi na čudnim mjestima i da neš provejrim al ga nisam niš skužio. Imam matičnu asusu p7p55lx i ram CORSAIR CMV4GX3M2A1333C9 2xGB 1333Mhz DDR3.
ecimir je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 00:27   #2
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Prvo i bitno obrati pozornost male na temperature racunala.

Provjeri dali ti RAM-i isprano leže u slotovima, znaci da nisu klimavi, nego da su utaknuti do kraja.

Provjeri dal iti je graficka utaknuta kako treba i da se ne klima preporucljivo da bude zasarafljena.

Provjeri jel ti data i power kabal dobro spojen u hard disk.

Sumljam da ista drugo moze biti
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2011., 13:01   #3
ivica87
Registered User
Moj komp
 
ivica87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 7
možda je problem u napajanju ? gdje ti se dogaša smrzavanje u win dok recimo surfaš ili samo u igrama ? jesi li provjerio je li ti memorija kompatabilna sa matičnom pločom(na stranici od matične imaš memory support list pa pogledaj) ! probaj prebaciti ramove u druga dva memorijska slota pa vidi hoće li se šta događati, i usput moj savjet skineš memtest i provjeriš ispravnost memorije, trebalo bi proći bez errora ako su ispravni. jer ako ti je jedan od dva modula neispravan to ti može stvarati probleme i smrzavanje !
ivica87 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 13:10   #4
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Vjerujem da su mu 100% sve složili na brzinu, pa tako nešto nije sjelo ili nije spojeno kako treba. Gdje su ti slagali pc u ishopu kod Saleta?
Ako nešto ne radi a oni su ti spajali, onda neka ti to riješe ONI pod hitno.
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 15:40   #5
ecimir
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 18
Smrzne se iznenada, nekad kad nis ne radim na njemu, nekad dok surfam a nekad kad igram. Stavljao sam 2 verzije windowsa, temperature ne prelaze 50 stupnjeva,gledo sam na asusovoj stranici za matičnu i memorija je kompatibilna , isprva se samo smrzavo a u zadnje vrijeme se čuje beep , možda nema veze s tim ali čudno mi radi i bežični miš, ponekad preskače a čak su mi na nekoliko sekundi bili zamjenjeni desni i lijevi klik (miš radi normalno na laptopu)
, napravit cu danas neke testove i provjeriti jel sve dobro spojeno pa javim
ecimir je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 17:18   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pobroji beepove pa usporedi sa ovim objašnjenjima. Čini se da je u pitanju ram koji nije dobro umetnut.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2011., 12:06   #7
ecimir
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 18
Radio sam memory test i nije izbacivao greske, ram memoriju sam skinuo i ponovno spojio. Kablovi mi se cine dobro spojenim i grafička dobro utaknuta. Vidjet cu kako ce funkcionirat kompjuter kroz 2-3 dana pa javim.
ecimir je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 21:17   #8
ecimir
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 18
Ponovo sam stavio ram memoriju i prestao se iznenada zamrzavat, sad se uvijek zamrzne kad pokrećem računalo i onda ga restartam i normalno dalje radi. Ne čuju se beepovi više.
ecimir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na