Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2012., 22:49   #1
zcolek
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
Exclamation PC boota, ali nema slike, ima zvuk.

Pozdrav svima.

E ovako slucaj je sledeci, komp radi normalno sve ok, legao da spavam, ugasio komp, probudio se, ono nece da se upali, pisti i nema slike, ja mislio malo graficka ispala. Izvadim vratim, opet isto, izvadim memoriju vratim, opet isto, promenim napajanje, opet isto, e sada posto nemam pass kada ulazi u windows (Xp SP3), automatski se loguje, dakle situacija, ja cujem da hard nesto radi, pokazuje da cita, nema slike, a bilo je kratkog pistanja na bootu, i ja pojacam zvucnike i cujem kako je usao u windows????

Probam graficku na drugom kompu, ima slike, znaci radi, ali pazite sad ovo, probam memoriju (DDR 2 800MHz) na tom kompu gde sam probao graficku, i isto komp taj pisti, mislio sam da sam nasao problem i bio srecan sto nije nesto drugo, ali sada j avracam memoriju od ortaka u njegov komp, i njegov komp sada nece da se upali i pisti isto?
Nista mi nije jasno, ploca daje zvuk, ulazi u win, nema slike, graf radi, procesor sve cita, to pistanje na butu mi nije jasno, snimio sam taj beep sound, ako uspem nekako da ga prebacim na komp pa da pustim ovde da cujete, samo da ne moram sada i njemu i sebi da kupujem i ram i maticnu, sigurno ima neko resenje, neki bag, ali pokusao sam i sa resetom biosa nista???

Ajde ljudi pomozite, pre nego sto se odlucim za neki servis ili ono najgore da kupujem novo... Hvala vam, e da zaboravio sam, ploca je M2N DH, procesor AMD AM2 2.4 Athlon 64 X2. Pozz

Zadnje izmijenjeno od: nino. 09.02.2012. u 01:05.
zcolek je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 00:53   #2
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Za početak probaj resetirati bios na oba računala pomoću jumpera na ploči ili vađenjem baterije na 20-tak sec.

http://youtu.be/Pdp_L5IxaNI
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2012., 04:53   #3
zcolek
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
tako sam pokusao da resetujem bateriju, nece, drzao sam je malo duze van, a i probao sam na sva 4 RAM slota, isto, snimio sam zvuk koji daje na pocetku, al mi cudno sto sad drugi komp nece da radi i daje isti zvuk sa svojom memorijom... ali on ucita win, ali nema slike... desavalo se to ranije, ali posle 2-3 restarta proradi, sad nece uopste... evo zvuka beep-a, e da i trazio sam po knjizici od ploce i nema nigde jumper za CMOS samo baterija, niti nesto oko nje kao na ovom klipu


nisam uspeo nigde drugde nego ovde...

http://www.crocko.com/EBB72AABA2DF4C...680AF/beep.wav

Pozz
zcolek je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 08:57   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Po beepovima ti ne valja upravo RAM. Testiraj jednu po jednu pločicu u svim utorima, prije toga isprazni statički elektricitet iz sebe. Možda si tako uništio i druge memorije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 09:07   #5
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Ako se radi o ovoj ploči onda ima jumpere za clear cmos
esad je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 21:32   #6
zcolek
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
E ljudi izvinjavam se sto nisam mogao ranije da odovorim, ovde -29 pa nam gasili i struju, uzas, nego hvala vama na odgovorima.

Da to je ta M2N DH ploca, akli u ovoj knjizici sto sam dobio uz nju nigde nema jumper za reset samo spominje bateriju, potrazicu u ovom pdf-u, hvala ti za taj materijal.

Inace znaci nije ploca posto sam citao da radi cim daje razlicite beepove, kad izvadim ram daje neprekidan loop - nedostaje ram, a ovo je znaci los ram.

E sada i citao sam nesto o tome kako da se uzemljim da ispraznim taj staticki elektricitet iz sebe, ali svuda daju razlicite teorije, kakve su vase?

Hvala vam punos to mi izlazite u susret.

Pozz
zcolek je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 22:42   #7
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Uhvatiš se rukama za nešto metalno.

Ako već ne nađeš jumper samo izvadi bateriju na 30-tak sec i napravio si istu stvar.

Kada resetiraš bios probaj sa jednom pločicom memorije u različitim utorima. Tako za svaku od pločica koju imaš.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 02:25   #8
zcolek
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Beograd
Postovi: 4
Nasao sam jumper za bios, i resetovao po uputstvima iz knjizice (pdf), medjutim nista sto, promenim kroz sva 4 slota, opet isto pistanje, sutra nosim u servis da probaju sa memorijom koja radi, pa ako se upali da kupim, a ne da kupim i da dodjem kuci i da nesto zajebem opet . Pozz
zcolek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na