Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2012., 18:45   #1
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
X58-ud4p restart svake sekunde

Ok, sve sam vec probao, pa evo ovo pitam samo da smirim savjest.
Dakle, komp odjednom nakon sto je dan ranije uredno ugasen, sada
Samo radi restart, a da ne stigne ni do posta/biosa. Nije bio flashan bios,nije bio
Posebno oc-an, nikakvi eksperimenti. Izvadio sav ram, stavio samo jedan keks,
Mijenjao grafiku, clear cmoss nebrojano puta, izvadio na dva sata bateriju, povadio sve
Hardove i usb-ove, nikakva ucinka. Ako tko ima daj boze kakvu ideju,
Rado bih probao. Procesor jos nisam mijenjao, jer vjerujem da je
Minorna vjerojatnost da bi on otkazao, najsumnjivija je maticna, ne?
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:41   #2
ScheiSSman
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 110
probaj sve rastavit i izvadit maticnu iz kucista mozda imas negdje kratki spoj
jel imas neko drugo napajanje za probat ?
ScheiSSman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2012., 16:53   #3
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 13:04   #4
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Hvala na infou, situacija od jučer je slijedeća:
-s posla donio jedno chieftek napajanje, pa ga stavio za probu umjesto XFX-a. Ne utječe. Druga Cmoss baterija-isto.
-stavio grafičku neku prastaru koja netreba dodatno napajanje. nema promjene.
Na nekom forumu pročitah da je čovjek držao clear cmoss dok je uključivao i da onda radi, ali čim pusti clearcmoss, da se restarta.
-Probao i ja, barem da prestane sa bottloopom svake sekunde, i nakon držanja pola minute-otišlo u bios. Onda sam ugasio komp, opet bootloop.
-Ugasio opet, i stavio sistemski ssd. Držao clearcmoss, bios se digao, failsafe defaults, i otišao nakon nećkanja(jer naravno nije imao ahci) u Win. Tamo sam sa @bios reflashao bios.
-nakon restarta opet isto.
-opet isti postupak, i isprobao još dva starija biosa, sve do verzije koja prepoznaje 6 jezgreni CPU. bez razlike.
-povadio još jedine preostale priključke za audio na prednjem panelu, i sve preostale kablove od sata i usb prednjeg panela. Vratio i svu memoriju, kad i tako nema utjecaja.
-u windowsima odvrtio sve moguće benchmarke koje sam usput imao. Bez greške. Procesor tako underclockan sa clearcmoss radi na 35-42 stupnja.
Dakle u windowsima, kad se na ovo silovanje držanjem ClearCmossa digne, nema nikakvih problema, nikakvih grešaka ni memorije ni procesora, ničeg (osim standardnog negodovanja jadnom zamjenskom grafičkom, nedostajućim hardovima i ahci-ide situacijom)
-ajde, sretan sam da barem tako uspijevam probuditi komp, jer mi se želudac stisne kad se sjetim da bih morao sad opet iz vedra neba kupovati matičnu (naravno ova je iz 2009. i istekla garancija) od minimum 1500kn i sve raskapati(procesor posebno) mi je koma. Eto, idem još vidjeti kad ulovim vremena, što kažu na ovom DejanBLovom linkanom forumu, popodne nakon posla vjerojatno sve izvaditi iz kućišta na testbed pa ću podijeliti iskustvo ako išta bude.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 00:17   #5
dr.sheldon
Registered User
Moj komp
 
dr.sheldon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
matična rekla pa pa imao isti simptom komp ugašen sutra dan paljenje i konstantni restart srećom je bila još pod garancijom pa je zamjenjena odmah tako da nažalost imam osjećaj da buš ipak morao nabaviti novu.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 05.02.2012. u 23:01.
dr.sheldon je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 22:55   #6
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Evo, sad sam u ocaju na testbedu stavio dva dana da vrti nekakav izracun u full opterecenju, nakon onog nacina da ju neikako upalim sa clrcmoss drzanjem. U nadi da ce se nekako bios sabrati, jer evo ovo vrti od jucer bez ikakvog problema. Ako ne, a morat ce druga ploca. Asus rampage III mi je polako u planu za narudzbu, ako najvjerojatnije ploca ne " ozdravi".
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 11:11   #7
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Imao sam jedan komp na popravku sa istim simptomima. Bio je neispravan prekidač za paljenje ili od restarta, više se ne sjećam. U svakom slučaju probaj upaliti komp direktnim spajanjem konektora na mb
esad je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 13:45   #8
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor esad Pregled postova
Imao sam jedan komp na popravku sa istim simptomima. Bio je neispravan prekidač za paljenje ili od restarta, više se ne sjećam. U svakom slučaju probaj upaliti komp direktnim spajanjem konektora na mb
Da razmišljao sam o tome na početku kad sam razmišljao što odspojiti sa matične, no odavno je matična odspojena od kućišta i na testbedu je, ali ta matična nema konektore, nego prekidače na sebi. No,
kako radi clrcmoss(bez poduljeg držanja pri paljenju nebi nikada proradila) i power na pcb-u (bez kojeg ju sada i nemogu upaliti) neznam što bi mogao učiniti, eventualno samo odlemiti prekidače, što baš nije lako izvedivo na današnjim pločama.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 14:13   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Očigledno je ploča rekla bye bye i nema smisla da se više mučiš s njom. Ako imaš garu na nju, reklamiraj je. Sorry.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 14:17   #10
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Da razmišljao sam o tome na početku kad sam razmišljao što odspojiti sa matične, no odavno je matična odspojena od kućišta i na testbedu je, ali ta matična nema konektore, nego prekidače na sebi. No,
kako radi clrcmoss(bez poduljeg držanja pri paljenju nebi nikada proradila) i power na pcb-u (bez kojeg ju sada i nemogu upaliti) neznam što bi mogao učiniti, eventualno samo odlemiti prekidače, što baš nije lako izvedivo na današnjim pločama.

kako nema, pogledaj ovu sliku:
http://images.bit-tech.net/content_i...-overviewl.jpg

pod brojem 15 ima 2 pina, power on/off. Njih mozes spojiti s odvijacem (sarafciger ) pa upaliti komp i vidjeti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2012., 15:49   #11
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
kako nema, pogledaj ovu sliku:
pod brojem 15 ima 2 pina, power on/off. Njih mozes spojiti s odvijacem (sarafciger ) pa upaliti komp i vidjeti...
Ma ok za to, nisam razumio upute - naravno na te pinove je spojena na kućište, ali što ću sa brojem 12? Misliš da je i taj pekidač potrgan?
Ima i dva clrCmossa, jedan kao prekidač na stražnjoj strani, jedan pinove pored baterije. oba daju isti rezultat. Imam dojam kao da
baterija nije u funkciji, kao da ne napaja "snimku" postavki. Ali zamijenjena je novom, bez razlike.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Očigledno je ploča rekla bye bye i nema smisla da se više mučiš s njom. Ako imaš garu na nju, reklamiraj je. Sorry.
Nema gare, kupljena je negdje u ovo vrijeme davne 2009. istekla
__________________





Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 06.02.2012. u 15:57.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 17:31   #12
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ovaj na pinove koristis samo kod je ploca bez struje jer se u protivnom moze sjebat cijela ploca.

Gdje is nabavil bateriju za plocu ak se smijem znat? Trebam jednu za jednu p67.
Provjeri si jos proc. Neki dan sam dobil riknuti 2500k, na jednoj ploci nije htio prec bios a na drugoj je samo resetirala u beskonacnost..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 17:51   #13
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
probaj držat power on tipku cijelo vrijeme umjesto clrCmossa i vidi jel ima ikakve promjene
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2012., 19:23   #14
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ovaj na pinove koristis samo kod je ploca bez struje jer se u protivnom moze sjebat cijela ploca.

Gdje is nabavil bateriju za plocu ak se smijem znat? Trebam jednu za jednu p67.
Provjeri si jos proc. Neki dan sam dobil riknuti 2500k, na jednoj ploci nije htio prec bios a na drugoj je samo resetirala u beskonacnost..
Misliš na clrcmoss? Ma nije ni praktičan za držanje pinova dok se diže.
Baterija? Pa to je 2032, prilično standardna baterija, maltene ih ima u špeceraj dućanima. Ja uzeo u makro mikro jer mi je par koraka od firme.
A procesor...čuj, kad se digne na silu, dakle držanjem par minuta clrcmossa, doduše na default postavkama, 990x radi idealno. Svaki test
koji mu nabacim izvrti bez muke i zagrijavanja. Evo trenutno zasad doma narendava nekakvu testnu 3d scenu već treći dan, nonstop opterećenje svih 12 threadova 100%, sa poništenim postavkama radi na 3.6GHz, a temperature na testbedu manje od 50° sa true120,
ploča si je stavila na procu napon od 2.1V i vent je nečujan na oko 800okr/min. Da mu išta nevalja, valjda bi se pobunio pri benchmarcima i burn inovima.
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
probaj držat power on tipku cijelo vrijeme umjesto clrCmossa i vidi jel ima ikakve promjene
Ajd, budem. Zasad kako narendava tu scenu već treći dan, strah me ugasiti
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 16:31   #15
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Probao sam sve savjete, bez učinka, Također ni nakon onog višednevnog rada, ploče nije ništa pametnija. Evo uploadao sam kratak video ponašanja.
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 17:06   #16
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Probao sam sve savjete, bez učinka, Također ni nakon onog višednevnog rada, ploče nije ništa pametnija. Evo uploadao sam kratak video ponašanja.
J..a, znaci ipak ti negine kuovina druge .

Sad je onda sluzbeno spremna za komemoraciju, kad su karmine ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 18:17   #17
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Ah, neznam - poslao sam još gornji opis samom gigabyteu skupa sa videom, no sumnjam da će išta reći, no pričekat ću koji dan s kupovinom. Inače i nova Asusova LGA2011 P9X79 ploča mi je neispravna - nevjerojatno, ali fali jedna licna na jednom memorijskom slotu. Naravno ni najtanjom iglom ju nebih sam mogao mehanički potrgati ili iščupati da je, jelte do mene. Glavno da na sajtu sve svjetluca kako je super i nadnaravna Uglavnom, dve makine su mi tako izvan stroja... ugostio Murphyja preko zime bit će
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na