Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2005., 13:33   #1
Kurtz
Registered User
 
Kurtz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 84
Northwood 2.4

Imam Epox EP-4PDA maticnu (Intel865i chipset) - 800 fsb, northwooda 2.4 (512Kb, 800 fsb) i 2x512 Corsaira.

Da li ima netko slicnu kombinaciju jer me zanimaju najoptimalnije postavke glede oc-a, tj, optimizacije fsb/mema-latencije....?

Pozdrav, Kurtz.
Kurtz je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2005., 14:58   #2
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
isusek.....

kaj smo lijeno otvorit pod Intel par threadova,sve, ama bas sve je tam... fakat ste lenguze teske...nove generacije....


inace.....,ak hoces Kvalitetan OC:trebas i jaaako dobro napajanje,dooobro hladenje proca,chipseta,ma svega, puno srece i sticky fingers da ti nekaj ne zgori...inace tvoja ploca slovi kao dobar OC, ali ima i podosta musica..

procitaj si malo tu po Intel i OC sekciji, prosaraj po netu(guglac dela cuda, znas!),pa si zbroji - i + pa onda pali do jajajajaaa
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.11.2005., 15:17   #3
Kurtz
Registered User
 
Kurtz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 84
Re: isusek.....

Citiraj:
Originally posted by mitzek
kaj smo lijeno otvorit pod Intel par threadova,sve, ama bas sve je tam... fakat ste lenguze teske...nove generacije....


inace.....,ak hoces Kvalitetan OC:trebas i jaaako dobro napajanje,dooobro hladenje proca,chipseta,ma svega, puno srece i sticky fingers da ti nekaj ne zgori...inace tvoja ploca slovi kao dobar OC, ali ima i podosta musica..

procitaj si malo tu po Intel i OC sekciji, prosaraj po netu(guglac dela cuda, znas!),pa si zbroji - i + pa onda pali do jajajajaaa
Ma joj, postam s posla, ionak sam u guzvi totalka... u pravu si, al mislio sam netko mozda iz prve ruke samo osnovne postavke.... bumo videli..
Kurtz je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2005., 16:12   #4
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
za pocetak probaj neki noviji bio stavit ako imas onaj prvi,ali pogledaj kak je sa ovim pa onda ces znat sta dalje!
komer je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2005., 20:56   #5
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
imao sam tu ploču (točan naziv je 4PDA5), sličan proc, drufa mema...

prov testiraš procesor da vidiš dokle ide ( pri tome usporiš memu na omjer 5:4 da ti mema slučajno ne bude kočnica pri oc-u) kod nestabilnosti procesora (rušenje prime-a) podigneš napon za 0.025 i testiraš... nemoj ici proko 1.75v ako nemaš baš dobro hlađenje, kada si došao do maxa procesora, onda testiraš memu da vidiš dokle ona ide staviš omjer 4:5 i dižeš procesor( FSB) ista stvar kao i kod procesora kod nestabilnosti povečaš napon za najmanji kora ( 0.1v)... stavi latencije na 2.5-4-4-8 ako ciljaš na veči clock memorije jer ti latencije kod intela nisu toliko bitne kao takt
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2005., 19:52   #6
Kurtz
Registered User
 
Kurtz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 84
O. K. thanks!
Kurtz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na