Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2009., 00:51   #1
mOrgoth
Registered User
Moj komp
 
mOrgoth's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Complete silent...

&nbsHladnjaci na kojima su namontirani chipovi su međusobno povezani cca2mm debelim bakrenim plocicama na koje su polemljene ove 3mm debele bakrene zice. Stavio sam ih zbog boljeg provođenja topline na glavno hladilo. Nisam imo heatpipove a danas mi se cini da to nije imalo previse smisla to stavljat ali eto... nekako mi fora izgleda...

Kuciste od napajanja je malo izrezano i prilagodjeno da moze sjesti u compaq-a



Eto.. nakon pregleda mrcina ponovo slozena..






Ponovo sve slozeno.. Prasine unutra jako malo.. Cooler na procesoru je od mog nekadasnjeg Bartona.. Skinuo sam mu ventilator. Procesor se jedva smlaci buduci da Mikrotik koji je na ruteru ne zauzme ni 2%.


Buduci da sam htio apsolutnu tisinu, HDD je zamijenjen sa CF karticom od 1Gb. Za funkcioniranje Mikrotika i 512mb je puno previse..


Eto..pila ponovo u pogonu..






Eto to bi bilo to.. Znaci 9mjeseci bez odmora te radi i dalje.. Bit ce mi drago ako sam nekog inspiriro za slicne projekte jer sam siguran da tu na forumu ima jos silent freak-ova. Eto ljudi komentari, pohvale kao i kritike su dobrodosli...
-->
Pozdrav forumasi.. Eto imam imo sam dugo vremena ideju da slozim potpuno besuman PC koji bi trebao raditi 0/24h na dan kao router. Tisina mi je bila prioritet jer se kanta nalazi u sobi gdje spavam i radim. Ovaj projekt je vise eksperiment koji je uspio. Imam i neke druge ideje ali nedostatak vremena sprjecava u realizaciji. Ajmo redom.. Kao the router kanta je posluzio stari pIII koji je dugo vremena radio kao the download kanta.. Buduci da mu je stigla odgovarajuca zamjena, a bilo mi ga je zao "umirovit", starcu sam dao jos posla. Podloga konfiguracije je staro Compaq-ovo desktop racunalo kojem sam ubacio pIII na 866, upiknuo 2x256mb rama, promjenio par kondenzatora na ploci i to je vise manje osnova. Ova konfa radi vec 9 mjeseci 0/24h i nazalost nemam slike izrade jer nisam tada imo digitalca tako da su ove slike nastale nakon "kontrolnog servisa".
U kucistu je bilo ugurano origigi Compaqovo napajanje od 95W koje je bilo jako bucno i upola manje nego standardno. Zamjenio ga je crknuti MaxPower od "400w". Da bi krepana mrcina proradila morao sam mu prvo zamjenit kondenzatore jer su bili napuhnuti.



U chipoteci nisu imali male ko sto idu unutra pa sam ih zamjenio jacima (4700uF/25V, 3300uF/25V i iskopo sam nekuda dva ispravna od 2200uF/16V)


Bio sam odlemio chipove s ploce skupa s hladnjacima, promjenio pastu, poboljšao izolaciju od kontakta s hladnjakom, kolemio nazad, odvojio -220V od hladnjaka i spojio ih na uzemljenje.



Nakon sto sam doveo u ravninu bok oba hladnjaka, namontiran je hladnjak kupljen u chipoteci,





Hladnjaci na kojima su namontirani chipovi su međusobno povezani cca2mm debelim bakrenim plocicama na koje su polemljene ove 3mm debele bakrene zice. Stavio sam ih zbog boljeg provođenja topline na glavno hladilo. Nisam imo heatpipove a danas mi se cini da to nije imalo previse smisla to stavljat ali eto... nekako mi fora izgleda...

Kuciste od napajanja je malo izrezano i prilagodjeno da moze sjesti u compaq-a



Eto.. nakon pregleda mrcina ponovo slozena..






Ponovo sve slozeno.. Prasine unutra jako malo.. Cooler na procesoru je od mog nekadasnjeg Bartona.. Skinuo sam mu ventilator. Procesor se jedva smlaci buduci da Mikrotik koji je na ruteru ne zauzme ni 2%.


Buduci da sam htio apsolutnu tisinu, HDD je zamijenjen sa CF karticom od 1Gb. Za funkcioniranje Mikrotika i 512mb je puno previse..


Eto..pila ponovo u pogonu..






Eto to bi bilo to.. Znaci 9mjeseci bez odmora te radi i dalje.. Bit ce mi drago ako sam nekog inspiriro za slicne projekte jer sam siguran da tu na forumu ima jos silent freak-ova. Eto ljudi komentari, pohvale kao i kritike su dobrodosli...
__________________
I will use Google before asking dumb questions

Zadnje izmijenjeno od: mOrgoth. 30.01.2009. u 01:18.
mOrgoth je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 00:59   #2
m.t
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Imaaš možda veće slike? Ne vidim baš dobro...
m.t je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 02:00   #3
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
kull to se zove reciklaza

iako sam vidio i manje rutere , ali svaka cas na trudu
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 02:44   #4
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
gdje si kupio ovaj CF -> IDE adapter?

i jesi ovaj cooler iz chipoteke sto modao, ili su samo custom bakrene cijevi + ta crna mrcina?
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 03:19   #5
mexar111
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 81
vrlo lijepo kako bi se reklo carski odradjen posao
mexar111 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 03:20   #6
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
@ dule znam ja di ima adapter... ali necu ti rec :P
(http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=136257)

@ mOrgoth: klap klap
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 04:59   #7
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Svaka cast ... pogotovo za PSU hladjenje ... i to sve za ~0kn
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 13:31   #8
mOrgoth
Registered User
Moj komp
 
mOrgoth's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
gdje si kupio ovaj CF -> IDE adapter?

i jesi ovaj cooler iz chipoteke sto modao, ili su samo custom bakrene cijevi + ta crna mrcina?
Ide to CF adapter sam kupio u chipoteci za cca 80kn+CF karticu od 1gb za oko 100kn. Cooler nisam modao, samo sam busio rupe da ga ucvrstim na hladnjak od napajanja. Ovo nisu nazalost heatpipovi vec deblja bakrena zica.. Kako i zasto to sam napiso prije..

Inace ljudi hvala na potpori.. Imam jos nesto u planu pa kad zgotovim bude stavljeno na forum
__________________
I will use Google before asking dumb questions
mOrgoth je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 20:17   #9
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ovo je mod po mom ukusu Svaka čast! Je li uistinu nečujan, da se ništa, ali baš NIŠTA ne čuje? Mene uvik kondenzatori i zavojnice, šta već zuji, odvrati od takvih poslova.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 23:19   #10
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ja sam identicnu plocu skurio prikljucivsi je na normalno ATX napajanje jer pinout naponskog konektora nije standardni (ima thread ovdje). Ti si isto preseljavao pinove?

Inace, stvar mi se JAKO svidja.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 23:45   #11
mOrgoth
Registered User
Moj komp
 
mOrgoth's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Ako stavis uho bas do samog napajanja onda se cuje lagano, lagano zujanje.. Bucniji je komarac kad proleti kraj uha... Inace ne cuje se apsolutno nista.. Kad stisnes gumb samo se upale ledice
Kondenzatori su zamjenjeni novima i jacim vrijednostima tako da se nebi trebali vise skurit, a zavojnice su dodatno premazane lakom, zatim termalnom pastom na koju s gornje strane dolazi aluminij koji prenosi toplinu na hladnjak.. VF sabirnicu nemozes utisat.. To je u principu ono lagano zujanje.
Sto se tice ploce.. u nju ide najnormalnije ATX napajanje. Nisam lemio pinove jer nije bilo potrebe. Oznaka na ploci je: sp#203966-001. Chipset je Intel 815. Nasao sam sliku na ovom forumu.
http://forum.purepc.pl/Socket-370-Sl...0-t240164.html
__________________
I will use Google before asking dumb questions
mOrgoth je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 00:05   #12
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Natrpaj spuzve unutra i eto ti bešumnog
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na