Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2023., 09:05   #70411
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Tesla gori pod vodom. Kao što reče netko u komentarima: "That's an EV causing rising ocean temperatures."
https://www.youtube.com/watch?v=zuFelNI2c08
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2023., 18:27   #70412
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor M.Vlahovic
koje su gume u pitanju kod tebe? pošto ja nisam u dalmaciji za razliku od tebe, možda bi meni i odgovarale all season
Nezahvalno je davati savjet za određenu Marku i Model gume, pogotovo ne kad se traži dlaka u jajetu, a nezna se za što.
(malo detaljnije u nastavku...)

Citiraj:
Autor medo
Dalo bi se raspravljati i o rezultatima tih testova guma :-/

Na mokro i hladno su razlike puno veće pogotovo držanje zavoja. Namjerno sam spomenuo Gorski kotar jer su tamo ceste više mokre i vlažne nego suhe. Još ako zagaziš u blato mislim da je bolje imati all season nego ljetne ;-)

Ono gdje cjelogodišnja guma pada u odnosu na zimsku je poledica. Zimulja to odradi puno bolje i u to sam se osobno uvjerio. Dovoljno je probati na parkingu.
Jep, dalo bi se raspravljati, pogotovo što se ista Marka i Model gume različitih dimenzija različito ponašaju.
Čak i ako je dimenzija ista razlika je dali su na autu sa prednjim ili zadnjim pogonom.
(npr. kod mene na GTV Vredestein Ultrac Vorti i Faken Azenis FK510 savršeno, na Mustangu katastrofa)

Najjednostavnije je ne razbijati glavu puno sa tim testovima i odabrati neku gumu koja je po njima "preporučena - prolazna" (ne mora biti prva po rezultatima).
(primjera radi, ja san za svoj gradski autić Clio nakon Continentala proba ljetne Kumho Ecsta i oduševija san se i po suhom i po mokrom, iako su Južnokorejske proizvedene u Kini, a po rezultatima testova bile od 5-9 mjesta, po cijeni razlika upola.)
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 00:11   #70413
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Prosla zima odrađena sa UR Rainsport 5 u Zagrebu, kako bi se reklo passed with flying colors. Imao sam nekih zimskih koje su se lošije ponašale na hladnom i mokrom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 08:31   #70414
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Kako mi fale vremena kad je ekipa po Zagrebu na pojavu prve maglice palila zadnju maglenku (na što smo pizdili),... jutros magluština i vidljivost na mjestima ispod 50 metara, a novokomponirana ekipa vozača (prednjače Taxisti) vozi samo sa prednjim dnevnim svijetlima (ako i njima)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 09:33   #70415
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Prosla zima odrađena sa UR Rainsport 5 u Zagrebu, kako bi se reklo passed with flying colors. Imao sam nekih zimskih koje su se lošije ponašale na hladnom i mokrom
znači bolje bi mi bilo kupit sad nove ljetne nego zimske,
lance u gepek i mirna bosna
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 09:54   #70416
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kako mi fale vremena kad je ekipa po Zagrebu na pojavu prve maglice palila zadnju maglenku (na što smo pizdili),... jutros magluština i vidljivost na mjestima ispod 50 metara, a novokomponirana ekipa vozača (prednjače Taxisti) vozi samo sa prednjim dnevnim svijetlima (ako i njima)
Zato imamo aute sa radarima, lidarima, senzorima i ostalim p.m.

Zazmiri i samo opusteno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:26   #70417
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
znači bolje bi mi bilo kupit sad nove ljetne nego zimske,
lance u gepek i mirna bosna
A gle, moje iskustvo je moje, statistike i testovi su tu. Na zenin auto iduci tjedan idu zimulje, moj ce jos pricekati
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:29   #70418
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Jučer ova nesreća sa ministrom.

Jutro, magla, kombi je bio bijele boje (imao upaljena svjetla?), stari farovi ko zna kak su svijetlili i jbga...

Dok sam u buzinu radio i kad su tek krenuli DLR valjda svaki 5ti auto je na obilaznici imao samo prednja LED upaljena.
I u gradu ekipa vozi bez svjetla
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:39   #70419
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Bez uvrede, ali nemoj pričati takva sranja. Nije čovjek kriv što je idiot išao preticati s drljom od auta po tom vremenu (a i upitno u kakvom stanju i auto i čovjek koji ga je vozio).
__________________
Mall B&D 1250 pila na prodaji
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:46   #70420
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,951
Automobili

Magla, otvorena cesta, 70-80km/h svaki od njih znači 140-160km/h kada se zbroji. Bane je u pretjecanju kamiona vjerojatno išao i brže. Ni laser ti tu ne bi pomogao umjesto farova i DRLa.

Ne pretječeš dugački kamion po fakin magli. To je bilo prilično glupo.

I zakon kaže da se moraš uvjeriti da tu radnju moraš moći obaviti na siguran način prije nego kreneš pretjecati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 10:50   #70421
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Najbolje se ne voziti po magli i ostati doma jer nikad ne znaš kome možeš smetati na cesti dok se vozi po suprotnom traku u kontra smijeru. isto ko i pješaci koji hodaju po zebri, sami su si krivi kad ih netko pokosi jer nisu mahali zastavama dok hodaju i blendali sa meglajticama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 11:14   #70422
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokac