Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2020., 13:47   #1
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Linux OS na TVu

Ima li tko iskustva s Linux OS na televizorima, razmišljam o kupnji Sonya s Linux OS, ali gotovo nigdje ne mogu pronaći neko mišljenje ili iskustvo.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 16:01   #2
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Što te zanima? Imaš Youtube, Netflix, Amazon Prime, vremensku prognozu, browser i to ti je to.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2020., 16:06   #3
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Znači ne mogu instalirati dodatne aplikacije? Zanima me usporedba s drugim OS, točnije s Androidom - prednosti/nedostaci, odnosno zašto da Linux ili ne Linux i da li ga uopće razmatrati. Ako ga netko ima, da li je zadovoljan s njim ili ga više ne bi uzimao.

Zadnje izmijenjeno od: faal. 24.11.2020. u 16:16.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 16:33   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Imam ti ja Sonya xe7005 sa njihovim glupim smartom, LG-a sa WebOS-om i TCL-a sa androidom.

Na sony doslovno ne mogu ništa više instalirat jer su isključili market (izgubili su licencu) i nisu se potrudili niti popraviti. Support je rekao: Trebali ste kupiti android. Divno od sony-a. Osta mi je Netflix Youtube Amazon prime browser i to je to.

LG WebOS je isto linux, i ima brdo aplikacija, neke fale ali ih ima brdo, samo mi dvije fale, Steam link, kojeg nema nikako, i jellyfin koji ima development verziju

Android imaš sve ko na mobu ali ne rade sve za android tv al sve u svemu najveci izbor aplikacija.

Sony sam rijesio nabavkom firesticka za 30 eura. Ima i xiaomi Tv stick. Sve se kontrolira jednim upravljačem. I ponovo imaš sve što Android ima a radi puno brže,
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:53   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,342
Ak ides na smart TV gledaj da bude Android, hebes Linux (da svjestan sam ironije )
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:55   #6
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Od svega trenutno meni bi odabir bio lg web os. Za android tv se treba dobro isprsit da bi to radilo dovoljno brzo.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:11   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ma, kupiš teve koji misliš/možeš, ako nije 'droid pikneš Amazon Firestick 4k na akciji i blem riješen. Stvarčica radi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 20:44   #8
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
Znači ne mogu instalirati dodatne aplikacije? Zanima me usporedba s drugim OS, točnije s Androidom - prednosti/nedostaci, odnosno zašto da Linux ili ne Linux i da li ga uopće razmatrati. Ako ga netko ima, da li je zadovoljan s njim ili ga više ne bi uzimao.
Taj se Linux vrti u pozadini i nije to open source da imaš terminal i možeš instalirati što god hoćeš. Zatvoren je totalno, od aplikacija imaš ovo što sam nabrojao (i možda još poneku glupost) i to ti je to. Nema iptv aplikacije, nema stvari tipa hbo go, max tv to go i slično.

Android i to ne možeš ni staviti u istu rečenicu koliko su različiti, ovo ni nije OS. Dobar je jedino ako nemaš velika očekivanja i znaš da ti neće trebati više od ovih par aplikacija (youtube, netflix...) ili ako ćeš ubosti vanjski "pametni" stick, a ako hoćeš išta ikada instalirati na tv ćeš uzeti Android.

Prednosti su eventualno nešto brži rad i neki neupućeniji korisnik će se puno lakše snaći.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 21:26   #9
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Otkad sam probao firestick (300kn) i shield tv (1500kn), sljedeci tv koji budem kupovao gledam samo dijagonalu, sliku i da volume control radi bez stekanja/delaya. Sto gluplji i brzi OS, meni bolje. Kad pogledam koliko te telke danas kostaju i koje kompromise treba napraviti da bi uzivao, pa ne znam... Das soma kn i imas masinu od boxa koja gura sve kodeke, atmose, sve.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na