Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2016., 21:38   #301
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
da , al ima samo jedan problem - ja NE MOGU u mob dalje od pattern locka
Aha Jel mozes onda flashat noci rom sa miflash?
  Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 21:44   #302
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
kak se otkljucava taj bootloader? trebam neki step by step tutorial jer cu sigurno nes fulat...

i bilo bi dobro da mogu makar nekak osposobit da mi prepoznaje mob dok ga spojim na usb da makar slike prebacim prije nego krene zabava
Ne trebaš otključati bootloader. (klikni tu)

Što se tiče spašavanja slika, ako si bio uključio USB Debugging, možeš ih preko adb povući. Ako ne, piši kući, propalo. Dok god ne prođeš keylocker, kompjuter ti neće vidjeti internu memoriju. Zato ja sve stavljam da SD karticu. Ok, više zato što kod flashanja se zna obrisati interna memorija pa sam naučila lekciju na teži način
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2016., 21:59   #303
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
ako otključa bootloader i fleša twrp i boota u njega, spoji mob na komp, možeš u internu memoriju i spasiti slike
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 23:49   #304
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
@ kolega flajpan

Koliko te u konačnici došao Redmi Note 3 Pro jer i sam ciljem uzeti ga iz istog shopa računao sam cca 180ojra(1400kn) jel to ta cijena ili..... ima još neki trošak.
Gledao OVAJ



Hvala.
1180kn (2/16 GB) s dostavom.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 00:58   #305
Buda999
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Split
Postovi: 23
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
da , al ima samo jedan problem - ja NE MOGU u mob dalje od pattern locka
Dakle, postoji mogućnost da bootloader uopće nije zaključan pa možeš probat flashat fastboot ROM preko fastboot moda mobitela. Ako je zaključan onda ti MI Flash tool i izbaci takvu grešku.
Ako je zaključan bootloader onda ga možeš flashat u download mode-u također uz pomoć faastboot ROM-a. Danas sam tako kolegi flashao zaključani Redmi note 3 na kineski developerski ROM, pa sam tek nakon toga otključao bootloader. Nakon svega sam mu flashao preko fastboot moda globalnu stabilnu verziju ROM-a. I to na računalu s WIN 8.
Buda999 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 08:12   #306
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 09:31   #307
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
mislim da prvo trebam odgovarajuci usb driver jer mi trenutno u mi-flashu ne nalazi nista....

btw sinoc sam primjetio da dok spustim onaj dropdown meni i upalim torch, radi ok, tako dugo dok se ne ugasi osvjetljenje ekrana... dok se ugasi, torch pocne treptati..... jel se dogadja jos kome isto?

sunbriel hvala na linku...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 09:51   #308
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Imam jedno pitanje: treba li za unlock bootloadera i flash na redmi 3s obavezno imati 64bitne windowse, ili može i na 32 ? Naručio sam redmi 3s prime, a trenutno imam redmi 2 na kojem bez problema radi mi flash tool.Koristim win 10- 32.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 11:28   #309
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Na više mjesta u tutorialima se spominje da se moraju koristiti 64bit win.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 12:01   #310
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Miflash beta navodno radi na 32bit. Ali ja se ne bi igrao.
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2016., 15:06   #311
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
nova verzija podržava 32 & 64 bit
windows 7 pa na gore
Version 2016.08.30.0
http://xiaomitips.com/getfile/4314/
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 15:11   #312
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Jel netko koristi viber za pozive?
Imam par problema na Redmi 3 pro, a nisam siguran da li je do moba/MIUI ili je inače viber tako glup.
1. Zvuk se ne može dobro regulirati, ne ide ispod nekog nivoa itd. Također se niti pojačati ne da do kraja.
2. Ekran se ne gasi tijekom poziva. Kuži proximity senzor, tu nije problem. Ako rukom pokrijem senzor, ostane crni ekran, ali pozadinsko svjetlo radi.
3. Jučer me druga strana stavila na čekanje jer je bio drugi dolazni poziv, no ja sam cijelo vrijeme čuo taj razgovor
Mene nisu čuli.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 16:40   #313
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
ako otključa bootloader i fleša twrp i boota u njega, spoji mob na komp, možeš u internu memoriju i spasiti slike
Kako će točno otključati bootloader i flashati TWRP kad za to treba: biti ulogiran na mobu sa miui accountom te imati uključen USB debugging i TAKOĐER dopustiti PC-u da koristi adb na mobu? A mobitel mu zaključan
  Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 19:08   #314
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
nevermind.... napravio sam dio novih fotki kao sto su bile stare, samo sam ovaj put switchao u opcijama da sejva na sd karticu , tako da je taj dio rjesen.... a sad se bacam na posao s linkom koji je dala sunbriel... sve je skinuto, pa krenimo redom.... javim ako gdje zapne
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 19:26   #315
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne kuzim ovaj dio:

On your PC do these next steps:

1. Open Device Manager and Phone will be detected as QHUSB_BULK under the Com Ports section.

Right Click and choose Update Drivers.

Note : - Driver Signature Enforcement: It's recommended to disable. Reboot your PC in Advanced Mode and Choose Disable Driver Signature.

Follow this thread (Credits to @feds64 ) Disable Driver Signature Enforcement in Windows 7/8/10 64-Bit

2. Choose Browse My Computer for Driver Software

3. Choose the Path of Xiaomi Folder. Most of users will find it like this.
Note:- If Folder does not exist , Install MI Flash (Link below) first.
Win 64 bit C: \ Program Files (x86) \ Xiaomi \ MiPhone \ Qualcomm \ Driver
Win 32 bit C: \ Program Files \ Xiaomi \ MiPhone \ Qualcomm \ Driver

4. Choose Install this Driver Software anyway.

5. Wait till driver installation successful.

6. The driver will be installed Sucessfully and you can see added in Ports as Qualcomm HS-USB.

od cega tocno instaliranog bi ja trebao imati taj folder u program filesima?


edit: prvi put uopce nisam imao xiaomi folder nigdje na kompu (win 8 64 bit), tek nakon repaira xiaomiflash-a se napravio folder al na drugom mjestu i dosta drugaciji path od gore navedenog:

C:\XiaoMi\XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Qualcomm\Driver
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 10.09.2016. u 20:30.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:31   #316
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ovako... disejblao sam driver enforcement signature ali to nista nije promijenilo... kad mu stavim folder iz kojeg da apdejta drivere, kaze da su vec najbolji drajveri instalirani...

kad otvorim miflashtool i odaberem rom, kliknem refresh i jednostavno mi ne pokaze nista. (mob spojen kablom u download modu)
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 21:36   #317
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Dalje ti nemrem više pomoći jer meni nikad nije pošlo za rukom išta flashati na Win 8.1 i 10. Svaki put ili nije vidjelo mobitel ili nije htjelo komunicirati s njim. Jedino gdje nikad nisam imala problema je Win 7.
  Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 03:54   #318
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
meni radi bez problema na win 10. instalirao sam miflash, i on drivere instalira. kad telefon bude u download modeu, onda mi se pod COM pojavi tel. jedino je bila jebada sa verzijom miflasha, pa sam morao naci neku koja je odradila posao do kraja

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 09:41   #319
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
meni ga ova beta jednostavno ne pronalazi... koja verzija ti je radila?

edit: 2016.8.30 mi ode u not responding cim kliknem gore na drivers da ih apdejtam...


apdejt: nakon instaliravanja MiPhone20151028.exe koji ubiti uopce nema miflash u sebi, samo drivere.
u normal modu mi sad pokazuje redmi 3s pod my computer, ali naravno, zbog toga sto nije ukljucen debugging, je folder prazan. nonetheless, i ovo je napredak.... u download modu mi u miflashu i dalje ne prikazuje mobitel dok refresham.... i to me muci... nadam se da ce barem jedna verzija funkcionirat.... vorda, javi koja verzija ti je radila prije nego popi....m


apdejt2: u fastboot modu ga miflash prepoznaje
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 11.09.2016. u 13:19.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 12:52   #320
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jel netko koristi viber za pozive?
Imam par problema na Redmi 3 pro, a nisam siguran da li je do moba/MIUI ili je inače viber tako glup.
1. Zvuk se ne može dobro regulirati, ne ide ispod nekog nivoa itd. Također se niti pojačati ne da do kraja.
2. Ekran se ne gasi tijekom poziva. Kuži proximity senzor, tu nije problem. Ako rukom pokrijem senzor, ostane crni ekran, ali pozadinsko svjetlo radi.
3. Jučer me druga strana stavila na čekanje jer je bio drugi dolazni poziv, no ja sam cijelo vrijeme čuo taj razgovor
Mene nisu čuli.
Ja koristim viber (ali nemam Xiaomi mobitel, barem zasad heh), no sumnjam da je to do moba... Viber uvijek šteka, prekida, glas se rasteže... WhatsApp je bolji (trenutno). Ovo s glasnoćom nisam primjetio ni na bivšem, ni na sadašnjem mobitelu. I kod mene zaslon svijetli tijekom razgovora, ali je onak svjetlo-crn. Ovo s čekanjem se u mom slučaju događa automatski (s druge strane) tak da moj je zaključak da je viber pun bugova. Nekad uopće nema zvuka dolazne poruke, svašta!
Nadam se da sam malo pomogao, tj. pretpostavljam da ti nije mob problem, neg' viber.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 13:35   #321
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
zato ja mrzim dok je neki apdejt FORSIRAN, tj da ti app nece radit nakon nekog vremena ako ne apdejtas... (kao i whatsapp), a onda apdejtas pa ti crasha... za poludit... zato najvise volim aplikacije koje mogu radit i bez apdejtova, tj na staroj verziji.



probao sam dodati flash_all_except_data_Storage batch i sh file u image, ali i dalje izbacuje error da ne moze naci .bat file..

dal mi mozda nest u pathu ne stima pa zato ili ?

u clean all modu mi je status flashing i odma izbaci crveni error.


prebacio u download mode i flasha ga... ALI.... flasha ga vec preko sat vremena, vec je izgleda bio dosao do kraja progress bar i krenulo ispocetka, nadam se da nije usao u neki loop...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 11.09.2016. u 15:35.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 14:48   #322
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
za jedan korak se vrati natrag
X:\XXXXX\gemini_global_images_6.9.8_20160805.0000.29_6.0_global
i onda pukni flash
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 15:41   #323
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
probao sam, identicno mi baca u fastboot modu.

flash zavrsio nakon 4779 sekundi (progress bar presao 3x)

zahvaljujem svima na strpljivosti i pomoci!

kombinirao sam link koji je dala sunbriel s ovim linkom:

http://xiaomitips.com/download/miui-rom-flashing-tool/

jos jednom, hvala svima!
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 11.09.2016. u 15:58.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 17:14   #324
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ekipa, jel ima itko XIAOMI mi5 keramičku verziju 4GB / 128GB ?
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...ck-363212.html

Mislim da 400€ nije puno, bolji je od HUAWEI P9 (barem na papiru) a P9 sam imao u ruci (odlično) te Xperia X (užas) pa me zanima Mi5 ako ga netko ima da malo napiše jel se isplati uzet' Mi5 ili da gledam P9?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 17:24   #325
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Budući da smo riješili jedan problem...evo postavljam ja svoj koji me muči.
Uredjaj: Redmi 2 (1/8GB), oznaka HM2014811)

Trenutno je na njemu custom sMiui rom 6.9.1 - Android 5.1 MIUI 8 i želim ga vratiti na full stock rom.

Odlučio sam slubeni rom flashati preko Fastboot moda i tu mi počinju problemi.
Sa službene stranice skinuo sam zadnji official fastboot rom V8.0.1.0.KHJMIDG (MIUI8) za Redmi 2 4G Global, mob je restartan u fastboot mod, spojim na komp (windows 10/x64) i MiFlash uredno prepozna mob znaci svi driveri su instalirani.
Raspakiram skinuti rom i pokreće flashanje ali mi se odmah pojavi: Missmatching image and device error.

Otkrio sam da mi se error javlja buduci da moj mob ima krivi TWRP recovery. Umjesto da imam TWRP za HM2014811 model na mom mobu je recovery za wt88047 (prime verzija moba s 2 gb rama).

Odlazim ponovo na sluzbeni sajt i skidam TWRP 3.0.2-0 Recovery u kojem stoji da je supported device i moj HM2014811, instaliram ga uspjesno, pokrecem ponovo MiFlash i ponovo isti error.

Da li bolje upucene kolege imaju savjet kako dalje?
Hvala unaprijed.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 11.09.2016. u 17:35.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 19:46   #326
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ja koristim viber (ali nemam Xiaomi mobitel, barem zasad heh), no sumnjam da je to do moba... Viber uvijek šteka, prekida, glas se rasteže... WhatsApp je bolji (trenutno). Ovo s glasnoćom nisam primjetio ni na bivšem, ni na sadašnjem mobitelu. I kod mene zaslon svijetli tijekom razgovora, ali je onak svjetlo-crn. Ovo s čekanjem se u mom slučaju događa automatski (s druge strane) tak da moj je zaključak da je viber pun bugova. Nekad uopće nema zvuka dolazne poruke, svašta!
Nadam se da sam malo pomogao, tj. pretpostavljam da ti nije mob problem, neg' viber.
Isprobao sam na ženinom LG Spirit, isti problemi. Znači da je do Vibera. Jedino nisam onaj on hold feature mogao testirati.
Makar meni dosta dobro radi što se komunikacije tiče, ne prekida. Ali pretežno sam na wifi pa valjda zato.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 21:20   #327
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
slozio sam si da mi stalno pokazuje kolko prometa ide (K/s) , dok mi je na 4g ide nesto sitno... cim upalim wifi, ide 50-60 KB/s.... disejblao sam google playu da ne moze automatski apdejtati appove..... dok odem pod security>data usage> wifi, vidim da mi najvise zdere playstore i galerija.... kak da vidim koji klinac vuku ako sam im maknuo ovlasti da sami apdejtaju?

edit: syncanje vuce tolko podataka... galerija synca po difoltu sve na mi account....

+ trebam link na cisti apk , stariju verziju facebooka di se moze koristit private message unutar fejsbuka, bez zasebnog instaliravanja fb messengera, jer ova trenutna verzija uopce ne dopusta pm-anje... dodje notification sound, al ako hoces procitat, treba instalirat messenger... e nebude.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 11.09.2016. u 21:39.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 10:47   #328
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ekipa, jel ima itko XIAOMI mi5 keramičku verziju 4GB / 128GB ?
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...ck-363212.html

Mislim da 400€ nije puno, bolji je od HUAWEI P9 (barem na papiru) a P9 sam imao u ruci (odlično) te Xperia X (užas) pa me zanima Mi5 ako ga netko ima da malo napiše jel se isplati uzet' Mi5 ili da gledam P9?
Neznam koliko sam mjerodavan ali prčkao sam i po P9 i po Mi5 i moja je procjena da su tu negdje. Oba odlična moba samo je Mi5 sada samo 2000 kn na Alliju...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 18:46   #329
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Neznam koliko sam mjerodavan ali prčkao sam i po P9 i po Mi5 i moja je procjena da su tu negdje. Oba odlična moba samo je Mi5 sada samo 2000 kn na Alliju...
Koju verziju Mi5 si probao? Jer covjek pita za najjacu verziju koja je ceramic a ne glass kao na dvije slabije verzije.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 19:14   #330
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Neznam koliko sam mjerodavan ali prčkao sam i po P9 i po Mi5 i moja je procjena da su tu negdje. Oba odlična moba samo je Mi5 sada samo 2000 kn na Alliju...
To je onda 32GB / staklena verzija, ja ako bi išao na Mi5 onda bi se protegnuo za ovu najjaču keramičku verziju jer jedino je ta verzija 'posebna'.

Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Koju verziju Mi5 si probao? Jer covjek pita za najjacu verziju koja je ceramic a ne glass kao na dvije slabije verzije.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Da, ove 'obične' verzije su klasika, dok ova 4GB/128GB keramička verzija je WOW efekt.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na