Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.02.2011., 20:30   #2011
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
citam puno no ajmo rec da sam veliki laik po pitanju rootanja
Također..

A što se tiče pitanja, moj odgovor bi bio da povratka na staro nema ukoliko ti se nešto s*ebe a to nešto je nešto što nemožeš sam riješit

Ali inače znalci imaju običaj ovako odgovorit: Ukoliko relativno neznaš što je rootanje vjerojatno ti nije ni potrebno.. - Mislim da se slažem sa tim..

Osobno koristim smartphone za svega tri (2) glavne stvari: Internet, GPS i (kameru)..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 18.02.2011., 20:33   #2012
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
nais,da li root moze spasiti bateriju, citam puno no ajmo rec da sam veliki laik po pitanju rootanja i androida opcenito ( nisam dugo na njemu,jos se uhodavam )

vidim da je povratak na original nakon roota moguc, sto mi odgovara u slucaju garancije, a sta ako mob krepa dok je na rootu ( primjer neda se upalit ), znaci da vise nikako nemogu vratit na staro i furat na servis?
Root se obavi u roku odmah u suradnji sa youtubom (tak se najbrže nauči ).
Sami root neće utjecati na bateriju, ali će ti dozvoliti instalaciju nekih appova koji bi mogli utjecati na držanje baterije.
RADIO također ima dosta utjecaja na bateriju.

Što se tiće garancije, naravno da se može un-rootat, a da mobitel skroz umre i da ga nemožeš upaliti, velika je vjerovatnost da ga ni u servisu neće moći upaliti, dakle nebi ni mogli vidjeti root, ako je to uopće stvar koju oni provjeravaju.


2 Ordem, evo vratio Nandroid backup, uptime i awake time su nebitni pošto je mobitel tek vračen Nandroidom i upaljen.
Display je 64%, Android system 7%, cell standby je 9%, Android OS 6%
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 18.02.2011., 20:35   #2013
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Kako to nastupaš, balavcu jedan, HAMMER zna što priča..
balavac? sta i na ovom forumu vrijedi: post count = sva mudrost svijeta?

znam ja dobro sta pricam

Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Meni Desire uz svakotoliko korištenje wifi-a (provjera maila,foruma itd) izdrži preko 45h, uz bar dva-tri-četiri poziva oko nekih 5-10min, i brdo poruka..
odi i ti u settings>about>batter use pa ispisi postotke (nije da cu ti vjerovat posto sumnjam da ces se htjet obrukat nakon ovih tvrdnji o "preko 45h" trajanja baterije - traje i meni 48h ako ga necu ni pipnuti) - btw ako nisi znao, baterija ti se puni i kad je mobitel spojen preko USBa na komp

usput mi kazi koji to ROM koristis i koji kernel i koji radio/RIL pa da i ja isprobam taj cudesni ROM
imam S-OFF tako da mogu sve instalirati.

na xda-developers provjeravam vecinu ROM threadova, i niti u jednom nisam procitao da ljudi imaju toliki vjek trajanja sa svojom baterijom

niti sam u jednoj jedinoj renomiranoj recenziji procitao da desire HD izdrzi duze od jednog dana, uz umjerenu do jaku upotrebu, sa svojom baterijom na stock romu kao sto to hammer tvrdi
upravo zbog toga je mobitel i dobio nize ocijene.


hammer
vrijeme od zadnjeg punjenja (tj koliko je "on battery" ne up time)?

i ne znam jel nandroid backup brise battery statse iz recoverya
Ordem je offline  
Staro 18.02.2011., 20:36   #2014
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Da,zasad nisam primjetio potrebu za rootom ( vidjet cu tek kad dodem doma i pokusam stavit navigaciju neku ), sve stvari koje su mi trebale su radile na original mobu, vec sam to mislio iskljucivo napravit ako bi si produzio radni vijek baterije za bar 12h.


Sto se baterije tiče, meni piše ovako :

Android System 94%
Cell Standby 2%
Wi-Fi 2%
Phone Idle 2%


Da li nesto krivo radim :P
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 18.02.2011., 20:47   #2015
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ordem , vrijeme od zadnjeg punjenja je registrirao kao 10-ak minuta je sam ga morao spojiti sa kompom da vratim backup SD kartice

Javim se za 2 dana u ovaj thread sa screenshootovima battery use-a i onim programčičem što prati bateriju (temperaturu, koliko će još vremenski izdržati itd)

Imao sam HD2 sa Androidom i baterija je trajala 1 dan (nakon downclocka na 850 MHz-a produžilo se na 2 dana) i sad imam DHD i sa istom uporabom redovito izdrži 2 dana
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 18.02.2011., 20:47   #2016
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ordem, prijatelju moj, nevjerni Tomo, filozofe, slušaj pjesmu:

Od zadnjeg punjenja, 1d 11h, baterija je na 35%.. danas sam uz sve to masu vremena proveo na netu, pričao preko pola sata i 15min koristio gps..

Spominješ nekakvo brukanje, zašto misliš da bi se ja obrukao, kad čovjek priča istinu, može ga bit briga samo za jednu stvar, što on misli..

Tko zna, možda juice defender stvarno radi svoj posao
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 18.02.2011., 21:46   #2017
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
imam gingerbread rom (ginger villain) i power saving kernel (probao sam jos ohoho ROMova - na svima bi ugl bili isti rezultati sa baterijom)
imam i ja GV 1.0 sa defaultnim kernelom i baterija mi u prosjeku traje više od dva dana. Obično nakon dva dana imam još 20ak % i stavljam mob na punjenje. SetCPU je postavljen screenOFF profil na 128 i ništa više

trajanje najviše ovisi o načinu na koji koristiš mob tako da je suvišno rapravljati o tome (osim ako neka aplikacija 'vuče struju' tkz battery drain ali to je onda druga priča)

...inače za sve koji imaju Gingerbread ROM obavezno postaviti WiFi sleep policy na 'never' jer u protivnome se zna desiti da WiFi isprazni bateriju (poznati bug)
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline  
Staro 18.02.2011., 22:20   #2018
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ordem, prijatelju moj, nevjerni Tomo, filozofe, slušaj pjesmu:

Od zadnjeg punjenja, 1d 11h, baterija je na 35%.. danas sam uz sve to masu vremena proveo na netu, pričao preko pola sata i 15min koristio gps..
postotci..

i doista ne znam sta da kazem na to da ti baterija izdrzi duze od 24h uz pola sata pricanja i 15min koristenja GPSa i masu surfanja
jos samo fali da kazes da si snimao sate HD videa i bilo bi savrseno.

s druge strane ja igram 10min angry birdsa, surfam 10min, posaljem 2 smsa i auto sync launcher pro/beautiful widgeta mi je namjesten na 1h (dakle wifi konstantno ukljucen)
baterija mi na kraju dana javlja 30%, na 20% se mobitel sam gasi (ne znam gdje je opcija u ginger villainu da se ugasi energy saving -.-)

naravno, da mi baterija moze trajati 48h, ali to je ako uopce necu pricati s nikim ili pokrenuti browser

fascinantno da toliko ljudi ovdje se ne odvaja od mobitela prakticki cijeli dan i imaju toliko dobre rezultate sa trajanjem baterije

a tamo se jedan engadget chief editor u svojem reviewu cudi na to da baterija atrixu 4g izdrzi cijeli dan uz normalnu upotrebu..

Citiraj:
On the battery side, the Atrix 4G packs an impressive 1930mAh battery inside, and even though Android is data intensive, we found ourselves squeezing more than 24 hours out of the device on a single charge with fairly heavy use. You can probably get more time out of the device if you avoid calls when possible and keep your brightness settings in check, but we were pleasantly surprised by the performance we saw.
s druge strane mi se tu javlja lik koji ima obican desire, sa slabijom baterijom (ali i manjim ekranom i znatno slabijim performansama) i da mu baterija izdrzi duze

desire HD review:

Citiraj:
We took the new Android handset out to Portugal with us recently for our Nissan Leaf test drive and intentionally left the charger at home. Sadly, we can't say we were impressed by the result. Leaving the house with a fully juiced Desire HD at 11AM, we got to enjoy some very light browsing at the airport, a 30-minute round of Angry Birds while in the air, a few pictures taken en route to the hotel, and then some WiFi-based web exploration at our resting place before the battery gave up on us in the evening. Sure, it lasted "a whole day," but our use was minimal and the wireless radios were throttled by the phone being in airplane mode for half the time. Take that for what it is, it shows that you can squeeze a day's worth of frugal usage out of the Desire HD, but only if you're careful and plan it ahead of time
Ordem je offline  
Staro 18.02.2011., 22:41   #2019
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Cit