Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2023., 09:47   #69541
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Fatigue alert ima godinu i pol star službeni Seat Leon sa ništ-posebno opremom. Jednom me upozorio i bio je u pravu. Vozio sam 4h u komadu i praktički pred kućom me upozorio da bi bilo dobro da odmorim.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 09:57   #69542
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ovo je navodno interijer nove Superb. Izvana neće biti toliko radikalno drukčija.






Ja sam jucer zenu stavio na kusnju jel bi uzela noviju oktaviju sa osvjezenim interijerom ili stariji superb s vise opreme i veci auto odabrala je drugo

TomG je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:10   #69543
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Molio bih preporuku servisa u ZG za zavojnicu volana?
Tiguan 2011, otišla mi zavojnica - ne radi truba, gumbi na volanu i airbag error javlja. Koliko sam čitao po intenetu uobičajena boljka VW iz tih godišta.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:17   #69544
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Rastavi, pogledaj PN broj, naruci na Ebay/Aliexpress i zamijeni sam. Nedavno radio kolegi na Golfu. Pola sata posla i oko 50€ za zavojnicu. U ovlastenom mu trazili preko 600€.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:36   #69545
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ovaj lik je imao više sreće nego pameti u glavi. Čini mi se da je u pitanju Audi (vjerojatno A3) jer se na slici gdje vatrogasac reže lim, vidi natipis Audi na stražnjem bočnom staklu.

https://bjelovar.live/foto-vozac-59-...-odmah-omotao/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 26.09.2023. u 10:47.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:39   #69546
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ja sam jucer zenu stavio na kusnju jel bi uzela noviju oktaviju sa osvjezenim interijerom ili stariji superb s vise opreme i veci auto odabrala je drugo

Peak "narodni" VW su bili Golf 7 i O3.
Sve nakon tih generacija je u najboljem slučaju sidegrade.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:50   #69547
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Rastavi, pogledaj PN broj, naruci na Ebay/Aliexpress i zamijeni sam. Nedavno radio kolegi na Golfu. Pola sata posla i oko 50€ za zavojnicu. U ovlastenom mu trazili preko 600€.
Dobro je odspojiti akumulator kada se to radi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:02   #69548
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor medo Pregled postova

Stoga sam prije pola godine uzeo superkondenzatorski jump starter koji me spasio prije točno mjesec dana kada je 5.5 godina starom Exideu probila ćelija dva dana prije godišnjeg Njega mogu mirne glave imati 24/7 u bunkeru od auta.
Ima li takvo nešto kod nas za uzet? Preporuke?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:24   #69549
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ima li takvo nešto kod nas za uzet? Preporuke?
Bas ovaj tjedan ili nadolazeci (vidi akcije) u katalogu je naveden na akciji model iz Lidla.

Postoji lik na Njuskalu koji reparira Ctekove i druga poznatija imena, te nudi godinu dana garancije. Samo, nemrem ti sad staviti poveznicu.

Inace, u Intexu mi rekli krajem prosle, da su izbacili nekoliko malih (poput USB punjaca) startera iz prodaje, da su ljudima eksplodirali, da su bili nepouzdani, te da se ne zele brinuti za buduce. Ima ih svakakvih na trzistu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:27   #69550
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovaj lik je imao više sreće nego pameti u glavi. Čini mi se da je u pitanju Audi (vjerojatno A3) jer se na slici gdje vatrogasac reže lim, vidi natipis Audi na stražnjem bočnom staklu.

https://bjelovar.live/foto-vozac-59-...-odmah-omotao/
Spasilo ga nevezanje uslijed kojeg je izguran sa sjedala. Nazalost, ponekad pojas kosta zivota. Ali je ipak statistika na strani vezanja.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Peak "narodni" VW su bili Golf 7 i O3.
Sve nakon tih generacija je u najboljem slučaju sidegrade.
Sve nakon 2004. je lagano, ali sigurno srozavanje. A VWu zbog pritiska i prelaska na EV bez jasne vizije prijete crni dani.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Fatigue alert ima godinu i pol star službeni Seat Leon sa ništ-posebno opremom. Jednom me upozorio i bio je u pravu. Vozio sam 4h u komadu i praktički pred kućom me upozorio da bi bilo dobro da odmorim.
Imao je to jos i Passat B5, ali akde, nije to najbitnija stavka L&K opreme. Kako god, preskupa je. Za 50000EUR kupis nesto iz Koreje ili Japana sa svom mogucom opremom i s manje sanse da ce nesto krepati nakon tri godine.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:33   #69551
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Fatigue alert ima godinu i pol star službeni Seat Leon sa ništ-posebno opremom. Jednom me upozorio i bio je u pravu. Vozio sam 4h u komadu i praktički pred kućom me upozorio da bi bilo dobro da odmorim.
Mene je Superb znao nakon sat i pol voznje upozoriti da odmorim, vozio sam se autoputom po noci. Ne kuzim kako to registriraju.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:37   #69552
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 11:51   #69553
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ja sam jucer zenu stavio na kusnju jel bi uzela noviju oktaviju sa osvjezenim interijerom ili stariji superb s vise opreme i veci auto odabrala je drugo



Respekt, ne nalazi se tako nešto baš često
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 12:17   #69554
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovaj lik je imao više sreće nego pameti u glavi. Čini mi se da je u pitanju Audi (vjerojatno A3) jer se na slici gdje vatrogasac reže lim, vidi natipis Audi na stražnjem bočnom staklu.

https://bjelovar.live/foto-vozac-59-...-odmah-omotao/
Save S3+mokra cesta+ograničen um.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 12:19   #69555
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Netko je ovdje rekao da se bavi autodijelovima, pa ako se prepozna neka mi se javi. Trazim prednja desna kociona klijesta 1609640580 ako je moguce s rokom isporuke u Pulu do petka ujutro. Hvala!

Edit: sredjeno!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 26.09.2023. u 16:03.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 12:33   #69556
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Mene je Superb znao nakon sat i pol voznje upozoriti da odmorim, vozio sam se autoputom po noci. Ne kuzim kako to registriraju.
Imao u golfu, imam sad u Leonu. Odmah isključio, ide mi na živce kad putujem dužim relacijama.

@TomG znači žena voli velike
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 12:36   #69557
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ima li takvo nešto kod nas za uzet? Preporuke?
Nisam našao kada sam tražio. Preporučio bih ti ovoga kojeg imam jer provjereno radi i može se napuniti na tri načina: USB, utičnica upaljača u autu ili direktno s akumulatora.

Moj akumulator je toliko krepao da centralno otključavanje vrata nije radilo a napon akumulatora je u jednom trenutku pao na 4.3V pod laganim opterećenjem. Auto je bio potpuno mrtav a taj jump starter se napunio iz takvog akumulatora i zaverglao auto kao od šale. Doduše trebalo mu je više od pola sata da se napuni. Nakon verglanja ostalo mu je 95% kapaciteta.
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Mene je Superb znao nakon sat i pol voznje upozoriti da odmorim, vozio sam se autoputom po noci. Ne kuzim kako to registriraju.
Nisam 100% siguran kako ali znam da ima veze sa smanjenom sposobnošću vozača da drži auto u traci. Koristi lane-assist sustav da to detektira. Neki auti imaju kameru koja snima oči i ako presporo trepćeš ili previše padnu očni kapci onda skače alarm.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 12:46   #69558
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
To je bila prva stvar koju sam isključio na svom autu. Druga stvar je bila Lane Assist jer me užasno nervirala trešnja volana tokom prelaska iz trake u traku. Sistem je bio toliko glup da mi je tresao volan čak i ako sam dao žmigavac za prelazak tijekom preticanja drugog vozila.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 13:02   #69559
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Kako je netko gore stavio link, postoje i glupi sustavi koji samo na timer opale upozorenje.
Mislim da je tako kod mene u Passatu jer nemam ni front kameru za lane assist, a ni kameru koja gleda mene, tako da nema smisla baš
n30n je offline   Reply With Quote