Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2023., 10:41   #66631
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da je cijena ista, samo je rad skuplji.

Thx za info oko cijena, isto sam razmišljao ići dalje od Zagreba jer se pričalo o poprilično visokim cijenama. Pločice od 133/182€ su mi novost . Na meganu sam plaćao par 50€
Znam kako ti je, za Clia su bile 150kn
Samo se nadam da neće biti situacija o kojoj mi je frend pričao, da su nekom njegovom preventivno po servisnom intervalu mijenjali bobine nakon 5god/70tkm, a to zadovoljstvo je koštalo 600€.

Nadam se da bu preuzimanje u petak pa ti još jednom provjerim kretanje na uzbrdicama.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 17:01   #66632
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Info za prednje je iz servisa? Jesi saznao cijenu? Uzeo sam iza sa senzorima i kamerom, ali prednje nisam vidio ni kao opciju, a možda ih ne bi bilo loše imati.

Btw, ovlašteni u Zaboku (Bauer) i Stubici (Frassinox) su znatno jeftiniji, a po recenzijama i znatno bolji tako da ću gotovo sigurno ići njima.
Frend za svog Ceeda u Kmag-u filter klime platio 53€, a prednje disk pločice 182€. Uz nadolijevanje rashladne tekućine od5€, naplatili su i rad 158€. Pokušali su naplatiti 6€ za tekućinu za šajbe, ali ih je otkantao. Total 398€ sa PDV-om.

Po broju šasije sam za isti auto od Bauera zatražio ponudu za pločice i filter klime:: pločice 133€, filter 27€, rad 26€ = total 234€ sa PDV-om.

Potpis za Stubicu, puno bolji i povoljniji servis nego KMAG. A i ekipa je susretljiva. Barem dok smo imali Kie u familiji.

Ok, nov je auto pa moraš u ovlašteni ali KMAG nabija cijene dijelova do razine bezobrazluka. Znam kad sam za svoju išao po balans štangice. Na kraju kupio isti originalan dio za doslovno upola manje para.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 23:24   #66633
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Dečki, nisam jako dugo prodavao auto. Koja je sad procedura? Kad se dogovrim za cijenu s kupcem idemo u stanicu za tehnički sa prometnom i ugovorom o kupoprodaji. Tamo radimo prijenos vlasništva i on plaća porez koji već jest. Jel to sve i kad mi on plaća odn. kako se to sad regulira? Prije mi je lik dao lovu pred javnim bilježnikom a sad mi može reći ćao nakon prijenosa. Ili ja njemu ak prije plati (ne kažem da je vjerojatno ali samo me zanima). Kako to sada ide?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 23:46   #66634
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Znam kako ti je, za Clia su bile 150kn
Samo se nadam da neće biti situacija o kojoj mi je frend pričao, da su nekom njegovom preventivno po servisnom intervalu mijenjali bobine nakon 5god/70tkm, a to zadovoljstvo je koštalo 600€.

Nadam se da bu preuzimanje u petak pa ti još jednom provjerim kretanje na uzbrdicama.
Na što si se odlučio na kraju ? Ceed ?

Hill Assist radi, samo na strmijim nizbrdicama + nema nikakvog znaka koji se upali da je Hill Assist aktiviran. Tako da, kad je netko iza mene - ručna.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 06:19   #66635
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ceed hatchback, odustali smo od karavana.

U međuvremenu sam dobio odgovor iz Frassinoxa: prednje disk pločice 167€, filer klime 40€, potrošni materijal 5€, ruke 23€. Total cca 236€. Dakle, slično kao i Bauer, a 150€ jeftinije od Kmaga.

@Wolverine: hvala, to su također korisne informacije
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 07:54   #66636
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Dečki, nisam jako dugo prodavao auto. Koja je sad procedura? Kad se dogovrim za cijenu s kupcem idemo u stanicu za tehnički sa prometnom i ugovorom o kupoprodaji. Tamo radimo prijenos vlasništva i on plaća porez koji već jest. Jel to sve i kad mi on plaća odn. kako se to sad regulira? Prije mi je lik dao lovu pred javnim bilježnikom a sad mi može reći ćao nakon prijenosa. Ili ja njemu ak prije plati (ne kažem da je vjerojatno ali samo me zanima). Kako to sada ide?
Sve napravite na STP, tocnije on sve napravi, ti mu vise ne trebas - od prijepisa, do placanja nameta. KP ugovor napisite ranije, tada ide i placanje s njegove strane.

Ti kupcu nisi ni potreban na STP, mozes mu predati auto i prometnu, a njegova je duznost prepisati auto na sebe u roku xx dana (ne znam tocno). Sranje je ako on to NE napravi iako je platio auto, pa danas-sutra dobije kakvu kaznu ili koristi auto u pljacki banke, kazna dolazi tebi na adresu.

Zato lijepo odes s njim na STP i ne padaj na fore "kupujem auto u nedjelju, casna pijonirska". Prodaju napravi kada radi STP.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 30.03.2023. u 08:10.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 08:44   #66637
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sve napravite na STP, tocnije on sve napravi, ti mu vise ne trebas - od prijepisa, do placanja nameta. KP ugovor napisite ranije, tada ide i placanje s njegove strane.

Ti kupcu nisi ni potreban na STP, mozes mu predati auto i prometnu, a njegova je duznost prepisati auto na sebe u roku xx dana (ne znam tocno). Sranje je ako on to NE napravi iako je platio auto, pa danas-sutra dobije kakvu kaznu ili koristi auto u pljacki banke, kazna dolazi tebi na adresu.

Zato lijepo odes s njim na STP i ne padaj na fore "kupujem auto u nedjelju, casna pijonirska". Prodaju napravi kada radi STP.
a ako hoće ostavit sebi tablice (kako sam i ja napravio) mora ga prvo odjavit u STP i nakon ca 1 sat (dok prođe kroz sistem) kupac uzima nove table i tak ćče se auto automatski prepisat na njega.

em je prodavač prošao jeftinije jer ne mora kupovat nove table za svoj novi auto , em je zayebo kupca jer ovaj tad mora auta na svoje ime prepisat i sve moguće kazne idu baš njemu
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 18:29   #66638
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a ako hoće ostavit sebi tablice (kako sam i ja napravio) mora ga prvo odjavit u STP i nakon ca 1 sat (dok prođe kroz sistem) kupac uzima nove table i tak ćče se auto automatski prepisat na njega.

em je prodavač prošao jeftinije jer ne mora kupovat nove table za svoj novi auto , em je zayebo kupca jer ovaj tad mora auta na svoje ime prepisat i sve moguće kazne idu baš njemu
Pa kolko su tablice?...10 eura?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2023., 19:49   #66639
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Pa kolko su tablice?...10 eura?
Pa možda želiš sebi ostaviti tablice zbog broja na njima
Exomaniac je offline   Reply With Quote