Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2021., 07:55   #3211
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42
Zahtjev prema lokalnom HEP distribucijskom društvu (tzv. HEP elektra) moraš poslati. Ili ćeš ići u sjedište na šalter ili možeš iskoristiti ovu formu https://www.hep.hr/elektra/kontakti/1556 (padajući izbornik Ostalo). znam samo za jedan primjer na primorju gdje je traženo 8000 kn za izmještanje stupa.
user_Ime je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 09:33   #3212
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ako imaju dozvolu za smještanje stupa tamo nećeš ništa postići bez plaćanja dobrane cifre.

Ja sam kupio kuću gdje je stup bio u pola parcele i oni su tvrdili da imaju građevinsku dozvolu i pristanak bivšeg gazde.

Tražio sam te papire na uvid i naravno da nisu imali, sreća moja , Pa su morali maknuti o svom trošku ali su mi isto rekli oko 10 do 15 tisuća kuna trošak ako to rade na moj zahtjev
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 10:00   #3213
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42
@Majkus
probaj također sljedeće. ako je to stariji drveni stup i ako je barem malo trul da odigraš na tu foru. vidim da im je danas standard betonski stup. kod zamjene će ti i izaći u susret ukoliko stup ostaje unutar iste parcele. to znam na xy primjera da je prošlo. jest da je bilo malo duže čekanje ali opet su vlasnici parcele barem dobili poziciju stupa koja im nije po sred parcele
user_Ime je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 10:29   #3214
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Netko je hvalio neku firmu u/oko Zg koja radi kvalitetne komarnike za normalne novce. Ne mogu naći, pa ako se netko sjeća/zna o čemu se radi, nek napiše.

tnx

Možda ovo: http://kkep.hr/
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 16:25   #3215
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Kako se postaviti dosadnim susjedima? Naime renoviram cijeli stan, znači ima dosta štemanja, ali evo još cca 10 dana ako se majstori ubrzaju ima glasnog štemanja i prašine i onda sve mirnije.
Znači svaki dan predstavnik stanara dobiva pritužbe, (da je cijeli kat gradilište, da je sve izgrebano, da kako mi možemo subotom radit...), i onda mene zove, ja radnike i tako u krug. Inače obilazim stan i nije ni približno tako, naravno da ima prašine dok se radi, ali da je gradilište nije. Čak više ni subotom ne radimo, svaki dan se nakon majstora prođe mokrom krpom. 7 dana prije radova zvao predstavnika i stavio obavijest, kaže samo udaraj, nema ograničenja, niti je kućni red negdje izvješen. Zadnje me zvao zbog crtice u starom liftu. Naravno da ću na kraju ja ili izvođač sitnice po zajedničkim prostorijama popraviti, ako smo stvarno mi krivi, ali nema šanse da ću ja cijelu zgradu sad popraviti. Niti mogu visit majstorima nad glavom.
Sad sam puko, svi se skrivaju iza predstavnika i seru, reko sam mu da se strpe jos malo i gotovo, da me ne zove, ima majstore ako nešto hitno bude i nek njima dođu reći, da se vidimo za 1mj.
Ja sad podstanar 10god u drugoj zgradi i svi oko mene su renovirali stanove i naravno da se strpim, imam osjećaj da u ovoj zgradi neki ljudi sami sebi smetaju. Da samo ignoriram sve? Mislio sam još neke poruke na oglasnu stavit i molbe ali to mi nema smisla, kontam ih sve odjebat i gotovo. Inače se radi 8-16h, uz koji dan pauze, imaju majstori još gradilišta.

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 17:02   #3216
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ignoriraj i pravi se mutav...pa ja sam znao radit nocne,a tri susjeda iznad mene su renovirali stanove, sve ukupno je trajalo pola godine. to su ljudi koji bi zvali vatrogasce da ti stara wes masina centrifugira.
nek trpe
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 17:21   #3217
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ignoriraj, sta ti mogu. Drzi se nekog vremena normalnog i bok. Nemoj štemati do 20h itd.
Poslije počisti, pofarbaj što treba i bok.


Ljudi su idioti, pogotovo neki od stanara. Meni moju suvlasnici ostavljaju poruke na oglasnoj ploči, umjesto da me zovu itd. Ponašaju se ko klinci od 5 godina.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 18:00   #3218
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Siguran sam da po bilo kakvom kucnom redu ne bi trebao udarat stemalicom 8-16 Nered oko zgrade i u zajednickim prostorima ne bi smio postojati, stvar kulture i suzivota u zgradi. Najbolji susjed je onaj za kojeg ne znas da postoji

Uletio sam u stan unutar male zgrade iz velike kuce pa znam da boli ali bolje je sloziti kucni red i drzati ga se nego bahacenjem opravdavati remecenje tudeg mira
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 18:04   #3219
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Siguran sam da po bilo kakvom kucnom redu ne bi trebao udarat stemalicom 8-16 Nered oko zgrade i u zajednickim prostorima ne bi smio postojati, stvar kulture i suzivota u zgradi. Najbolji susjed je onaj za kojeg ne znas da postoji

Uletio sam u stan unutar male zgrade iz velike kuce pa znam da boli ali bolje je sloziti kucni red i drzati ga se nego bahacenjem opravdavati remecenje tudeg mira
Ma sve stoji al nekad ne mozes izbjeci radove. S druge strane, neznam sta se nemoze odstemati za 10 dana max ako je ekipa udarnika
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 18:23   #3220
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Siguran sam da po bilo kakvom kucnom redu ne bi trebao udarat stemalicom 8-16
Pa kad bi se onda trebalo radit nešto ako ne od 8-16, što je standardno radno vrijeme?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 19:28   #3221
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa ako je izvješen kućni red, onda obično u njemu piše da je kućni mir od 15 - 17 h. Negdje je i od 14 h. E sad, pošto kolega veli da kućni red nije izvješen, mogu mu stavit soli na rep.
Mi dok smo radili, uvijek se stavi obavijest da će biti buke itd. Ako su sustanari ok, radili smo od 8 - 16, 17. Ali ako jednom smeta, moš se hebat. Pozove ti muriju pa se raspravljaj s njima.
Jednom mi je ženska došla i rekla da je kućni mir od 15 - 17. Ja reko ok, no znate li da po kućnom redu mogu od 17 - 22 nastavit lupat? Onda smo ipak dobili dozvolu da radimo normalno. I opet se trudiš da žešče lupanje obaviš prije ako možeš.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 19:35   #3222
Dragster
Premium
&nbs