Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2010., 15:39   #1
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
Xonar DX ili Xtreme Music

Evo jedno pitanjce za znalce i audio mastere; šta je po vama bolje Asus Xonar DX ili Xtreme Music zvučna
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 15:44   #2
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.bit-tech.net/hardware/200...ss-soundcard/6

http://www.pcchip.hr/vijesti/recenzi...nar-ds-pci-7-1

Ako misliš na ovu osnovnu u PCI(DS) i PCIE(DX) izvedbi,od nje je Music nešto bolji i svakako svestraniji izbor.

Ako ciljaš na nešto jače Xonar modele,onda su oni bolji izbor za multimediju,a Music za igre,pa opet treba odvagati.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2010., 15:57   #3
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
ma više sam orijentiran na glazbu jer će bit prvenstveno utaknuta u home theater PC
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 16:03   #4
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
istina da imam interesa u ovom pitanju....
ali.... thedream priča totalno napamet.......
dx je osjetno bolji od music kartice...... a jače xonar essence st/stx su za dvije klase bolje.....
ja sam sluša i posjedova sve tri (4 ako računamo st i stx).....i odgovorno tvrdim da thedream lupeta.....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 16:29   #5
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
http://www.bit-tech.net/hardware/200...ss-soundcard/6

http://www.pcchip.hr/vijesti/recenzi...nar-ds-pci-7-1

Ako misliš na ovu osnovnu u PCI(DS) i PCIE(DX) izvedbi,od nje je Music nešto bolji i svakako svestraniji izbor.

Ako ciljaš na nešto jače Xonar modele,onda su oni bolji izbor za multimediju,a Music za igre,pa opet treba odvagati.
DS i DX su potpuno različite kartice.....
Ds je znatno slabija (iako još uvjek solidna)....
pandan DX-u u pci izvedbi je D1 kartica....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 16:41   #6
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
A ja velim da je to sve lupetanje. Zašto? Jer neće ta kartica zvučat isto svugdje. 70% kvalitete zvuka ovisi o samim zvučnicima a ne o samoj kartici. Kako znam? Jer sam isprobao. Na čemu sam završio? Integrirani ALC888 spojen preko coax digital izlaza na vanjski digitalni reciever. Zašto? Jer daje najbolje rezultate i načišći i najdetaljniji zvuk...tolko od mene.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 16:51   #7
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
DX je jaci od Xtreme Music. Pogotovo za multimediju. Na DX bi trebao biti Cirrus Logic CS4398 koji je u Elite Pro i ako oduzmes sve DSP-e, EAX, za tvoje potrebe DX je bolja kartica. Ako vec imas reciever, samo ga digitalno spoji na komp.

@tomek. Vanjski DAC je "uvijek" bolji odabir. Osim mozda najjacih stereo kartica na high-end slusalice. Ali ako ima stereo pojacalo (znam da nejde uz HTPC) onda mu je DX jeftinija solucija.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 17:12   #8
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
samo jedna opaska
vanjski dac nije uvijek najbolje rješenje.......
zvučni dosezi jeftinih usb dac-ova su prilično ograničeni...... i u podosta slučajeva ih i zvučna srednjeg razreda nadmašuje.....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 18:26   #9
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
samo jedna opaska
vanjski dac nije uvijek najbolje rješenje.......
zvučni dosezi jeftinih usb dac-ova su prilično ograničeni...... i u podosta slučajeva ih i zvučna srednjeg razreda nadmašuje.....

Zato i navodnici pod uvijek. U slucaju Xonara STX-a ili Elite Pro svakako treba malo jaci reciever da ih nadmasi.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 18:49   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
istina da imam interesa u ovom pitanju....
ali.... thedream priča totalno napamet.......
dx je osjetno bolji od music kartice...... a jače xonar essence st/stx su za dvije klase bolje.....
ja sam sluša i posjedova sve tri (4 ako računamo st i stx).....i odgovorno tvrdim da thedream lupeta.....
Reče netko,sa 10 postova,i mjesec dana staža,nekome..sa 5.5k postova,5g staža,i 30 zvučnih promijenjenih. Dečko,smiri doživljaj,izabrao si krivu guzu za preskakanje i dokazivanje na forumu.

Ti dokaži,da će on čuti duplu razliku na zvučnicima koje će spojiti na Xonar,u odnosu na Music,i ja ću te osobno nagraditi najjačim Xonarom dostupnim na tržištu,how's that? Kupiti ću ti zvučnu od 2 000kn, ako mi dokažeš da je Xonar DS i DX duplo bolja od Extreme Musica i da će on čuti tu razliku spojivši analogno,svoje zvučnike.

Sve si ti sluša,kao i explorer 4,koji me prvo popljuje,a onda mi pošalje 10 PM-ova za savjet oko zvučne i zvučnike,joj sere mi se od ovih one-hit boy-wondera na forumu.

Nek kupi što hoće,ja sam mu svoje rekao,neće čuti razliku na svojim zvučnicima,i DAC od Elite Pro-a,može doći do izražaja preko DAC-a od Extreme Musica,samo uz adekvatne zvučnike, i adekvatnu prostoriju.

Ako sluša na smećima od 300kn,i u prostoriji veličine veće špajze sa dva prozora i vratima,akustika mu je 0,i zvučna kompletna kulisa mu je 0.

Toliko od mene.

Veća je razlika 10x onboarda i DS-a,nego DS-a ako tako postavljaš - na Music,pa Music na DX i jače. On to NEĆE ČUTI. A ti mi dokaži, ne lupanjem linkova na sposobnosti DAC-a i komponenata,nego na njegov sluh,dokaži da je zvuk duplo bolji,što naravno nema teorije,da je na DX duplo bolji nego na Musicu,i ja te počastim sa STX-om.

I'm out.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2010., 18:54   #11
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Xonar dx je bolja kartica od music za glazbu dok je za igre bolja music zbog nabrijanih efekata u igrama i tih gluposti

Cuo i jednu i drugu i definitivno bolje zvuci xonar

creative sjebe svoje kartice sa jadnim driverima
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 19:03   #12
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Točno to,kako sam napisao u prvom postu,na koji ne znam čemu tako bezobrazna reakcija,lijepo piše PCI varijanta DS kao entry model,a jedan od ipak najbližih PCIE modela je upravo DX sa cijenom vani od 89.99$, što je bila cijena Musica kod nas dugo vremena (cca.500-600kn). Možda sam se nespretno izrazio postavivši DS i DX kao ekvivalente,ali meni je zaista Music bolji izbor od DS-a, dok od DX-a već za 90% stvari izuzmemo li igre,nije. To je to.

Kako sam i naveo,multimedija,glazba,filmovi - svakako Xonar DX, ne duplo svakako,ne osjetno svakako,ali ima jače komponente na sebi,i uz pravu podršku zvučnika i prostorije,pruža neusporedivo više.

Za igre,ipak emulacija EAX-a 5.0 nije isto što i EAX 5.0 na X-Fi Music,Gamer i izvedenicama. Ako je za igre,a nije kako je momak odgovorio,da neće igrati,onda mu opet ostaje Xonar DX.

I rasprave kao da nije ni bilo,bez nepotrebnih spuštanja,grubih riječi na temelju toga "što je on to sve čuo i ja lupetam", i slično. Vjerojatno sam ja naslonio uho na review na internetu,pa tako svako malo - lupnem. Zato me valjda i pitaju o zvučnicima i zvučnima..jer sam imao jednu. Lažem - dvije.

Toliko,sretno s potragom DX-a.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 19:08   #13
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
@ thedream.......
samo ti nabrajaj svoje statistike...... moj staž je počeo sa rizovim zvučnicima i pojačalom....a prva zvučna mi je bila yamaha i to na isa slotu....
materiju ne poznaješ (čak i brkaš kartice)....
i ko je reka da je neka kartica duplo bolja..... ja sam samo reka osjetno bolja..... što znači da na solidnom sustavu (čak i boljim pc škatulama) negluh slušač može skužit razliku....
xonar stx mi ne treba jer imam xonara st, a stx sam utopio....
ti si od navedenih vjerojatno sluša samo x-fi....
i sa svojim paušalnim izjavama ne pomažeš čoviku u odabiru.....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 19:13   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Yamaha OPL3SA2? Hvala,imao..i nju i XG,dvije na ISA slotu. Pomozi mu ti..ja ću se učiti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 22:30   #15
merlin_world
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 11
E moj Mrk1, koliko sam gleda okolo, čini mi se da je DX ipak bolji izbor, komentari na forumima se uglavnom svode na to da ASUS više pažnje obraća na drivere itd...
Is osobnog iskustva ti mogu reći da ova Essence ST koju posjedujem jedno tjedan dana u svakom pogledu nadjačava ovu X-Fi koju sam dobio poluintegriranu na Rampage II Extreme ploči. Doduše nisam imao ni vremena za obaviti nekakvo opsežno testiranje, a ni moji trenutni Z4 zvučnici nisu neki referentni komad hardwarea, ali to su prvi dojmovi

A sad pitanja za reverzibilnoga
Na XP mašini, kad slušam slabije kodirane mp3-ce (< 256 kbps) zvuk mi se čini malo metalan? Jeli to normalno ili su moji zvučnjaci u pitanju? Možeš li napravit par screenova svojih postavki da usporedim?
merlin_world je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 23:15   #16
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
ne koritim nikakve postavke.....
slušam preko foobara sa asio drajverima.....
tako da su svi efekti i drugi zvukovi onemogućeni (novi beta drajveri zaključavaju asio stream, automatski prilagođavaju sample rate i podržavaju bitperfect i za 88.2 i 176.4 KHz).....
taj metalni prizvuk bi lako mogao bit zbog ostatka sistema.... ili loše snimke.... ili zbog resampliranja od strane kernel mixera u xp-u...
do kartice nije....
PS. z4 ne mogu ni izbliza pokazati što kartica može...... nabavi neko pojačalce i par solidnih zvučnika..... ili bar neke kvalitetne slušalice....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 01:59   #17
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor reverzibilni Pregled postova
PS. z4 ne mogu ni izbliza pokazati što kartica može...... nabavi neko pojačalce i par solidnih zvučnika..... ili bar neke kvalitetne slušalice....
Koje bi slušalice preporučio, koje su neki "best-buy" trenutno?
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 07:23   #18
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
oho vidim da se ovdje zahuktalo, nije mi bila namjera posvađati članove foruma a i vidim da se probudio medvjed iz zimskog sna registriran 2003 sa 6 postova ovdje ...izgleda da ću na kraju uzeti obje pa se sam uvjeriti, jer koliko vidim xtreme music se da modat u nesto sto je jako dobro sa lm4562 op pojacalima pa vjerojatno specifikacije na papiru od xtreme music padaju u vodu i pomicu tu ljestvicu malo vise ali isto tako par nekih testova xonara dx guraju ispred x-fi ja tako da sam u teskoj nedoumici; btw zvucnici su creative megaworks, ali nije ni problem posuditi z2300 iz susjedne sobe, dakle pc zvucnici su u igri
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 07:27   #19
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Koje bi slušalice preporučio, koje su neki "best-buy" trenutno?
zavisi......
ako se sluša rock i vokali, gitare..... onda su grado sr60 zicer nad zicerima......
za tehno i hip-hop sennheiser hd485 bi bile u igri.......
to su totalno različite slušalice sa svim prednostima i manama dva različita pristupa slušanju.......
kod grada je naglasak na srednjim..... a sen ima jaki bas i visoke, ali povučene srednje.......
kod grada je stejđ oko tebe, a kod sena udaljen......
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 07:36   #20
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Mrk1 Pregled postova
oho vidim da se ovdje zahuktalo, nije mi bila namjera posvađati članove foruma a i vidim da se probudio medvjed iz zimskog sna registriran 2003 sa 6 postova ovdje ...izgleda da ću na kraju uzeti obje pa se sam uvjeriti, jer koliko vidim xtreme music se da modat u nesto sto je jako dobro sa lm4562 op pojacalima pa vjerojatno specifikacije na papiru od xtreme music padaju u vodu i pomicu tu ljestvicu malo vise ali isto tako par nekih testova xonara dx guraju ispred x-fi ja tako da sam u teskoj nedoumici; btw zvucnici su creative megaworks, ali nije ni problem posuditi z2300 iz susjedne sobe, dakle pc zvucnici su u igri
Možeš i DX modati.

P.S. Posudi Z2300 ako već analogno spajaš,makar sam sad već gotovo siguran da nećeš čuti "osjetnu" razliku,obzirom na način spajanja.
Koje Mege imaš,510D?

@Merl1n - supremeFX koju si dobio je klasa ispod Extreme Musica,odnosno mrvicu ušminkanija Extreme Audio varijanta,nije očajno i puno je bolje od klasičnog onboard smeća,ali nije baš A klasa X-fi palete. Naime, radi se o 7.1channel ADi codecu,2000B,sa dodanim softverskim mogućnostima X-Fija,poput CMSS3D-a,Crystalizera i EAX-a 4.0(5.0 kod Musica,hardverski). Dobra stvar je svakako coax/spdif otraga, pa bi ju mogao iskoristiti puno bolje nego do sad,za početak kupnjom receivera i poštenih zvučnika iz Hi-Fi domene. Koliko ćeš dobiti sa Xonar ST-om spojivši ga analogno na Z4(po meni duplo gori zvuk od Z3),toliko će ti od zvuka(ako ne i više) pružiti i spajanje optikom i pošteni receiver i 2.0 ili 2.1 kombinacija sa subwooferom,za 2500kn se da naći sve. IMO, nije ti Xonar ni trebao,za njegovu cijenu mogao si polako ulaziti u Hi-fi svijet.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 11.05.2010. u 08:01.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 07:40   #21
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mrk1 Pregled postova
oho vidim da se ovdje zahuktalo, nije mi bila namjera posvađati članove foruma a i vidim da se probudio medvjed iz zimskog sna registriran 2003 sa 6 postova ovdje ...izgleda da ću na kraju uzeti obje pa se sam uvjeriti, jer koliko vidim xtreme music se da modat u nesto sto je jako dobro sa lm4562 op pojacalima pa vjerojatno specifikacije na papiru od xtreme music padaju u vodu i pomicu tu ljestvicu malo vise ali isto tako par nekih testova xonara dx guraju ispred x-fi ja tako da sam u teskoj nedoumici; btw zvucnici su creative megaworks, ali nije ni problem posuditi z2300 iz susjedne sobe, dakle pc zvucnici su u igri
mijenjanje opampa ne mijena značajno specifikacije......
ja bi rekao da se više mijenja boja zvuka, nego karakter........
recimo.... ni najbolji opamp ti neće izvući više detalja ni povećat rezoluciju....
sa druge strane može naglasit bas, ispeglat visoke....i sl......
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 08:09   #22
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
i je li istina da se promijeni kabel na z 2300 satelitima to sam cuo da poslije sateliti imaju osjetno ugodniji zvuk
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 08:14   #23
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
je.....
ja sam ih (nekad davno) zamjenio sa jeftinim zvučničkim kabelom......
osjeti se........ dobili su malko topliji zvuk..... podebljali su se donji srednji tonovi....... i mrvu visoki.....
samo kabele treba kvalitetno zalemiti i staviti dobre konektore......
a kad već otvaraš zvučnik.... dodaj malo vate na unutrašnje stjenke.....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 08:21   #24
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
http://www.audioasylum.com/forums/pc...s/3/34556.html





In this speaker, I first tried a small layer of open-cell foam lining (grey) all the surfaces, except around the port, and on top of the crossovers.

I then listened to the speaker, lined as above, with and without light stuffing. The bass leaned out a bit from the stuffing, but the midrange cleared up a bit - I could hear more detail.

So I removed the stuffing, and lined the open-cell foam with a 1.5" layer of bonded dacron (white). The bass was there, and the midrange was still more clear than with just the open-cell foam.

I did not listen with the dacron lining alone, so the first layer of foam may not have any improvement over just the dacron.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 11.05.2010. u 08:33.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:58   #25
merlin_world
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 11
@Mrk1 -

@thedream - ma XONAR sam uzeo isključivo zbog zasebnog pojačala za sluje, pošto namjeravam uzeti neke malo bolje kao HD 650 (ili HD 800 ako žena da )
merlin_world je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 20:36   #26
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
Ako uzmeš hd800 dolazin sa pripremljenim flacovima i bacvicom paulanera : )
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 15:59   #27
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
mozda malo odstupam od teme ali koja zvucna bi bila idealna uzeti za Z2300 a da nije skuplja od 500kn?i da je nabavljiva u ZGu

imam trenutno audigy i ne zadovoljava me..
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 16:07   #28
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor Shaka111 Pregled postova
... i ne zadovoljava me..


hmm, ako je ogranicenje bas ispod 500 kuna, onda mozda ova: LINK

ili malo potegnes do LINK
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 16:11   #29
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
a sto mislis o ovoj

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=2756

extreme music...

nisam previse cuo o asusovim xoner modelima

moze neki kratki opis za DS? imam znaci te z2300 i uzeo bi ju primarno za glazbu(house,trash....)
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2010., 16:38   #30
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor Shaka111 Pregled postova
a sto mislis o ovoj

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=2756

extreme music...

nisam previse cuo o asusovim xoner modelima

moze neki kratki opis za DS? imam znaci te z2300 i uzeo bi ju primarno za glazbu(house,trash....)

pa od ove dvije, music je definitivno bolji izbor. no i cijena je cca 20€ razlike. Xonar ima izvrsne kartice i software, no ovo je entry model, znaci najslabiji. no do 350 kn je najbolji izbor. ako mozes potenuti do 530 kn za Music, toplo ti preporucam. Ili ako naletis na koju polovnu na trznjaku za 350, koliko su se cijene kretale, to bi ti bilo najbolje rjesenje.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na