Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2008., 20:17   #331
VARAN
Premium
Moj komp
 
VARAN's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb zapad
Postovi: 601
Imam pitanjce, imam max-tv i Atlanta prijemnik, e sad spojen mi je zvuk na zvučnike od kompa ali na njima nema opciju sa daljincem da smanjujem i pojačavam glasnoću.
Problem je u tome da nemogu to učiniti ni na daljincu od Atlante, ne radi ni Mute gumb, ima li tko rješenje?
__________________

VARAN je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 21:25   #332
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Programiras daljinski?
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2008., 00:38   #333
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Evo i ja danas podnio zahtjev za maxtv na probni pa da vidimo,al isključivo samo radi hd,kak se računa tih 3 mj.probno,od dana od kad upalim atlantu tj spojim se ili...?
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 00:40   #334
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Mislim da ide od dana aktivacije...A to je kada upališ atlantu i uneseš svoje podatke
tech je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 08:21   #335
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
trenutno mi je maxtv nedostupan iako ga neki moji susjedi imaju.

problem je u propusnosti veze (moja max 4-5 mb po SZK), pa bi trebalo modernizirati centralu-priključak. adsl imam već 4 god.

da li ima netko sa foruma koji bi mi mogao pružiti "inside" informaciju ili pomoći da se prevaziđu te tehničke poteškoće? može i putem PM-a, hvala.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 15:50   #336
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
prijavi se na listu interesanata ... ili kako god se to vec pise ... prespojit ce te na dslamu i bit ce ti kroz 10 dana dostupno ... tako sam ja dobio maxtv....
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 20:17   #337
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
MaxTV problemi s kablom

Danas sam dobio samoinstalacijski paket MaxTV i modem Speedtouch skupa s njim. Speedtouch sam lijepo sve namjestio i sve radi, medutim naravno problema uvijek ima. U paketu s maxtv sam dobio 15m UTP CAT 5E kabla. Buduci da je modem dosta udaljen od TV prijemnika, koristio sam taj 15m kabel za spajanje. Lijepo ustekam jedan kraj u IPTV konektor na routeru a drugi kraj u maxtv reciever. Ali jednostavno se nista ne dogada, nema konekcije, lampice za link ne svijetle uopce. Tada sam probao spojit taj 15m kabel na laptop da vidim da li je kvar u kabelu, i tad lijepo sve radi. tj svijetle lampice na routeru. Da otklonim mogucnost pokvarenog maxtv prijemnika, izvadio sam router s prethodne pozicije i stavio odma do TV tako da mogu spojit modem i reciever s 2m UTP kabla koji sam dobio s modemom. Tako sam sve spojio i s 2m UTP kabla sve radi. Sad ima li netko neko rijesenje? Naravno ako nitko nezna onda cu kupiti novi kabel, ali eto ako se netko nade pa da savjet koji.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 20:46   #338
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
15 m ne bi trebalo biti ništa za UTP kabel, ali možda imaš neke smetnje okolo pa u tom slučaju pomaže samo bolji kabel tipa FTP, STP ili CAT6. Ako možeš, posudi od nekoga prije kupnje novog kako bi bio siguran da je to to.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 20:48   #339
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
imam maxtv povezan sa 20m utp kabla cat6. ide usporedno po kanalici sa drugim istim kabelom cat6 za mrezu. tako da to provjereno sljaka.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 19:59   #340
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Moze li pomoc? Trebaju mi sto brze odgovori jel odmah sutra mislim nabavljat maxtv.

Ovako ja imam obican maxadsl, modem mi je lociran u drugom stanu koji je kat iznad. Tamo mi je ujedno i telefon, komp mi je takodjer na 1. katu gdje koristim internet, e sada dali je moguce postaviti prikljucak na 1. kat kod televizora, ako je kako? Jer mi se stvarno neda davati 400 kuna da mi Tcom "tehnicari" to sve postave.
Lucius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2008., 20:36   #341
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Danas sam dobio samoinstalacijski paket MaxTV i modem Speedtouch skupa s njim. Speedtouch sam lijepo sve namjestio i sve radi, medutim naravno problema uvijek ima. U paketu s maxtv sam dobio 15m UTP CAT 5E kabla. Buduci da je modem dosta udaljen od TV prijemnika, koristio sam taj 15m kabel za spajanje. Lijepo ustekam jedan kraj u IPTV konektor na routeru a drugi kraj u maxtv reciever. Ali jednostavno se nista ne dogada, nema konekcije, lampice za link ne svijetle uopce. Tada sam probao spojit taj 15m kabel na laptop da vidim da li je kvar u kabelu, i tad lijepo sve radi. tj svijetle lampice na routeru. Da otklonim mogucnost pokvarenog maxtv prijemnika, izvadio sam router s prethodne pozicije i stavio odma do TV tako da mogu spojit modem i reciever s 2m UTP kabla koji sam dobio s modemom. Tako sam sve spojio i s 2m UTP kabla sve radi. Sad ima li netko neko rijesenje? Naravno ako nitko nezna onda cu kupiti novi kabel, ali eto ako se netko nade pa da savjet koji.
ma 99,9% je kabal, isti slučaj sam imao jučer samo na 10 m kablu novom, zapakiranom, malo je radio malo ne, zamjenio za drugi i sve radi
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 17:58   #342
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
oprostite sto se ubacivam ovako u temu i ako vec ima negdje odgovor.
zanima me ako ja sad narucim maxtv preko njihove stranice,jel dobijem overseasom odma i novi router u paketu,jer imam stari neki koji sam dobio prije dviije godine kad sam adsl uzeo,ili moram ic u t-centar i zamijenit?...hvala na odg.
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 18:37   #343
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Meni su odmah poslali i i novi router skupa s maxtv paketom. Prije toga sam pitao u tcomu hocu li dobiti i novi router buduci da stari ne podrzava IPTV, i covjek je provjerio posiljku i rekao mi da je i router u paketu.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 18:52   #344
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Meni su odmah poslali i i novi router skupa s maxtv paketom. Prije toga sam pitao u tcomu hocu li dobiti i novi router buduci da stari ne podrzava IPTV, i covjek je provjerio posiljku i rekao mi da je i router u paketu.
e hvala na odg.
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 23:18   #345
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
hmm, ja trebam vratiti ovih dana, ima li sanse da vratim samo stb i to sto je uz njega, a zyxel da "zaboravim" vratiti? hoce li skuzit? a, ako kasnije skuze,d ase pravim lud da sam smilio da mi zyxel ostaje?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 23:41   #346
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
po xy puta, router se ne vraca, samo stb
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 23:59   #347
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
je, al ja sam imao samo probni rok, nisam/ne zelim se na nis obavezati, nikakav ug potpisati...kuzis...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 10:49   #348
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ovako frend mi ima problem s tim MAX-TV-om zvao je već službu za korisnike da bi mu oni dali 062 broj da nazove i tamo pita. I to se masno naplaćuje, a sve kaj su mu rekli je da sve ponovi ispočetka. Znači sve je spojeno, lampice svijetle, TV je na AV i nema slike?! Jel imao netko sličan problem(ono konfiguriranje završi u kojih 5 minuta, al slike nigdje)?!
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 22:24   #349
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Ovako frend mi ima problem s tim MAX-TV-om zvao je već službu za korisnike da bi mu oni dali 062 broj da nazove i tamo pita. I to se masno naplaćuje, a sve kaj su mu rekli je da sve ponovi ispočetka. Znači sve je spojeno, lampice svijetle, TV je na AV i nema slike?! Jel imao netko sličan problem(ono konfiguriranje završi u kojih 5 minuta, al slike nigdje)?!
0800 9000 za to i postoji. samo naprijed.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 22:58   #350
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
domy, morat cu rec da si u krivu...taj broj se ne naplacuje masno, vec pod lokalnom tarifom... a npr ovdje pri dnu ti je objasnjenjo za sto su bili zamisljeni ti 062 brojevi u pocetku... : http://www.novisf.com/wbb3/index.php...threadID=40411 ili npr ovdje http://www.zaba.hr/info/pb/phone/hpb_phone.htm isto psihe cijen lokalnog poziva.......
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 01:38   #351
joco7
clon: joco7 i kloker1974 i martina7 i maja_kokolari blake
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 138
hm nebi se trebo naplacivat
joco7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 16:38   #352
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Evo došel doma paket,na opče razočaranje,moj zyxel izgleda nemre terat max tv,tip je prijavil,i čekam iz t coma da mi thomsona dofuraju,inače imam zyxel t3/d3..Šteta a ja se ponadal da bum mogel još danas gledat,iako neznam zakaj ne dela prek zyxela...
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 17:25   #353
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ok dal naplačuju masno il ne ali čemu im onda služi 0800...
Uglavnom nije našel zašto to ne radi, samo vele probajte ispočetka, a slike nigdje...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 17:56   #354
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
pa ak nije našo u čem je problem nek pošalju nekog na teren da napravi...uvijek S.anja s tom službom za korisnike
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 20:18   #355
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ekipa,kolko bum ja sad čekal onak po vašem da mi dofuraju drugi router?pošto maxtv na zyxel-u ne dela,jučer je predan zahtjev za drugi router..Jel ko možda od vas bil u toj situaciji?Pošto mi tip veli da se čeka do 30 dana,a u praksi nekaj manje,oko 10 dana. Doma mi je sve spojeno samo se router čeka
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 21:25   #356
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
eto mene opet...koliko se otprilike ceka taj paket postom kad salju tj. koliko je proslo dana dok su vama poslali?
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 21:40   #357
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
eto, potrudio se i ja...ajde svi kojima ne radi maxtv a dobili su zyxela, probajte ovo napraviti i recite dal je proradilo...meni je to pomoglo...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 21:58   #358
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
A šit,ja ima hw 660 T3 model,mada sumnjam da ima baš veze neke,uglavnom ja te opcije nemam...eventualno drugi firm.da spucam
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 18:41   #359
knez|boy
Premium
Moj komp
 
knez|boy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 247
ja danas dobio i router speedtouch i maxtv i ljepo sve pospajo i radi bez ikakvih laggova i slika je odlicna preko scarta,nema nikakvih crta ni niceg...nego zanima me jel ce HBO i oni dodatni programi bit kasnije otkljucani ili sta jer sam uzeo na probni rok a nisu ovi medju programima?
knez|boy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 20:47   #360
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Upravo sam napravio online prijavu za max tv i sad na zadnjoj stranici je bilo prihvacam ovo ono bla bla , no posto mi se nije dalo citat ja sve sto je bilo oznaceno sam iskljucio Nije mi bilo jasno pa nisam nista prihvatio ,ali sam uspio naruciti max tv. Sad sam dobio mail da ce mi kroz koji dan doci kuci pisano dali su mi odobrili ili ne. Jel netko narucivao online mozda i jeste li ostavljali one kvacice ili sve iskljucili ?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na