Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2017., 07:36   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Odvlaživač za prostorije?

Ima netko kakvu preporuku za mali kućni odvlaživač?
Ne onu kemiju sa silica gelom, nego mali na struju, kompresor ili kako već rade. Tu kod mene na moru nakon x dana kiše vlaga je poprilična u stanu. Nema nekih većih problema, ali volio bi neke prostorije sušiti redovno, prethodnih godina mi se znalo tu i tamo od konenzacije iza ormara u hodniku i tako naloviti plijesan. Prozračuje se to sve, ali badava dok je vani rel. vlažnost preko 90%.
Kad otvorim prozore još mi više vlage ulazi
Mislim si da nema šanse da se cijeli stan odvlažuje odjednom radi hodnika, vrata itd. pa ga eventualno seliti po kritičnim prostorijama.
Na što gledati kod takvog uređa,a kapacitet posude, l/h,...?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 09:19   #2
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Ja ti imam ovo:

https://mikroklima.com.hr/susaci-odv...-ttk-90-e.html

Kratko i jasno : prezadovoljan

Samo jedno sušenje odjeće na sušilu (jbg nemam gdje drugdje) je opravdalo investiciju kad sam vidio koliko je vode povukao.
Chandler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 09:45   #3
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Ovisi kolika ti je kubatura prostorije. Ja sam imao isti problem nakon ugradnje PVC prozora. Nakon što sam došao do kraja interneta proučavajući odvlaživače, taj trotec je najbolja kupovina. Jedina razlika je što sam ja naručio direktno od njih jer je puno povoljnije a dođe na kućnu adresu. Uzeo sam model TTK51E:
https://goo.gl/Ep0JPn

Poslao sam im mail oko garancije i plaćanja dodatnog poreza, evo što su odgovorili:
Dear Tomislav,

Thank you very much for contacting us.
The warranty time for private customers shall be 2 years and for companies 1 year. If you need to have your product to be repaired, we send you a label with which you can send the item back to us without any costs. When we repair the item, we send it back to you.
The shipping time is about a week.
You pay only the tax to us, included on the invoice.

If you have any further questions do not hesitate to contact us.

With kind regards,
Your Trotec Team
Karolina Gwizdala

Edit: zaboravio sam napisati, jedna od najboljih stvari koju sam si priuštio u zadnjih par godina.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 09:50   #4
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Gledao sam tog troteca jer ga preporučuju na forum hr. Jedino kao da j ebolje uzeti model s displayem, a razlika do cijene kod nas je cca 300 kn za model koji sam gledao: 31E.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 10:38   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne bi li bilo bolje i kvalitetnije rješenje da se napravi nova hidroizolacija na kući?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 12:32   #6
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nije kuća nego stan i vlaga je pretežno kondenzacija iznutra. Nije neki strašan problem, ali tu je malo dijete, roba se pere svaki dan, u sušilicu ne možeš sve pa tu i tamo se nešto osuši unutra dok je ovakvo vrijeme. A na moru znaš da su vlažne zime.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 12:42   #7
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Ima li klima ikakav utjecaj na odvlaživanje prostora?
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:21   #8
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Gledao sam tog troteca jer ga preporučuju na forum hr. Jedino kao da j ebolje uzeti model s displayem, a razlika do cijene kod nas je cca 300 kn za model koji sam gledao: 31E.
Za istu cijenu dobiješ model 51E s linka što sam stavio a ima puno veći kapacitet nego taj 31E (taj mi se čini kao igračka). A što se displaya tiče, ne znam, možda je bolje ali meni ne treba, navečer ga uključim na max i radi do ujutro. imam higrometar i tako odlucim kad cu ga paliti ili ne. Iako i on na sebi ima potenciometar kojim određuješ na kojem postotku vlage će se paliti.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne bi li bilo bolje i kvalitetnije rješenje da se napravi nova hidroizolacija na kući?
Problem je u kondenzaciji koja se pojavljuje zbog skoro hermetički zatvorenog prostora.

Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Ima li klima ikakav utjecaj na odvlaživanje prostora?
Možda i može ali je ovo ekonomičnije rješenje jer troši relativno malo struje. Ne sjećam se točno brojke ali znam da sam mjerio i bilo je zanemarivo.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:24   #9
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Koliko vidim, 31E bi trebao imati automatsko namještanje, kad postigne namještenu vlažnost da stane s radom.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 15:28   #10
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Tomislave, koliko je trebalo da dođe iz Njemačke kod nas? DHL?

Puno hvala za onaj info za popravke. Sad opet naginjem tome da naručim direktno od njih. Pikiram 68E/69E.
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 15:37   #11
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
To je bilo 2015. ali mislim da je trajalo max 10 dana. Meni je Overseas dovezao. Sad kad gledam po mailovima, poslali su ga sutradan nakon što sam naručio i ovo su rekli (ja sam s njemačkim na vi):
Sollten Sie Ihre Ware spätestens 5 Tage nach Eingang dieser E-Mail nicht
erhalten haben, so informieren Sie uns bitte telefonisch unter +49 2452 962 599 oder
per E-Mail an service@trotec.com
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 20:26   #12
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ljudi, aj recite simptome te vlage, pa vam treba odvlaživač

Ok ako sušite veš u kući, pa osjeti se, ja isto imam sušilicu, u wc-u je, zatvorim vrata wc-a otvorim prozor i ćao, doduše ionako se skupi vlage po pločicama, ali ispari to do jutra.
Svaki dan kada izađemo iz kuće prozračimo je, jer isto su pvc otvori, na klimi imam opciju dry (predpostavljam da možda to nešto odvlaživa, al nikad je nisam upalio).

Kako znate da vam je vlaga u kući velika, pa vam treba poseban aparat od ~250E da je odvlažite, ja ozbiljno pitam, možda je i u mene veća nego što treba, al možda ne obazirem pažnju na to uopće.
kvaju je offline   Reply With Quote