Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2013., 10:36   #181
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Izračun je prilično logičan. Naime, zakon je propisao da tvrtke koje imaju promet s nekom zemljom veći od xy EUR godišnje (mislim 250k), moraju obračunavati pdv zemlje u koju šalju paket. Obzirom da Amazon je takva tvrtka zato ti na 60 EUR ide naš pdv.
Kako god okreneš, ispasti će ti jeftinije nego kod nas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 10:47   #182
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Moj Njemački temelji na "danke schon" i "ja schnell", sa Amazon.de sam kupio prvi put prije jedno 4,5 godina i nisam imao nikakvih problema Ajde, baš su jednostavni za razumjet

Ono što vjerujem malo buni sve je izračun cijene na kraju narudzbe ali i to je jako jednostavno.

Recimo da artikal dode 50€ a poštarina 10€ (sve bez poreza). Sad ima 2 mogućnosti: slanje izvan EU ili unutar EU. Za van EU, Amazon će automatski računati sve poreze i špedicije tako da će paket samo stići bez muke. Ali od jučer je za HR malo drugačije: Amazon će na cijene bez poreza, u ovom slucaju 60€ dodati još PDV 25%, dakle ukupna cijena je 75€. Ukoliko bi isti artikal naručivali u Sloveniju, ukupna cijena bi bila 73.2€ (DDV 22%) a za Njemačku 71.4€ (MwSt 19%). U biti bi za Slo ili Njemačku ukupan iznos vjerovatno bio još manji zbog niže poštarine ali zbog jednostavnosti računam sa istim iznosom poštarine 10€. To je sve

Čekaj malo, kada ja ukucam amazon.de, i tražim npr. ovo, što košta sa uključenim njem.porezom (MwSt) 436,47EUR, trebam odbiti 19%MwSt, dodati 25%PDV+ cca 10EUR poštarine i to je to?

Hebemu, pa onda sam ja dobro shvatio, u prvome postu sam tako i napisao...
OMFG, šta je sada na kraju točno?!


@coconut: sada me i ti zbunjuješ , jer...
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da skratimo - ako nešto naručuješ iz EU (bilo koja zemlja), platiš koliko košta i to je to. Nema carine, nema pdv (ni njegovog povrata). Pri kupnji ti si platio MwSt, IVU ili VAT tj. stranjski pdv, a u EU nema duplog oporezivanja niti povrata poreza između njihovih članica.
I da, u tome slučaju po zadnjemu tvome postu ti baš i nije neka bajna ušteda, osim ako nisu neke hebačke akcije (npr. za MSI gtx770 u amazonu razlike gotovo i nema u odn. na naše web shopove, ma ispod 100kn... )

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 02.07.2013. u 10:54.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2013., 11:03   #183
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Amazon je specijalan slučaj jer spada pod odredbu koju sam naveo tj. da ima promet sa HR veći od xy EUR. Da se radi o nekoj drugoj firmi, platio bi tih 436 EUR+poštarina. Uostalom, probaj naručiti pa ćeš vidjeti što ti ispada na kraju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:26   #184
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Amazon je specijalan slučaj jer spada pod odredbu koju sam naveo tj. da ima promet sa HR veći od xy EUR. Da se radi o nekoj drugoj firmi, platio bi tih 436 EUR+poštarina. Uostalom, probaj naručiti pa ćeš vidjeti što ti ispada na kraju.
Mislim da bi bilo pošteno reći: sve iole pouzdane firme sa korektnim cijenama u EU jesu taj poseban slučaj, tako da...

EDIT: Evo probao naručiti, registrirao se i izbacuje mi grešku, da se navodno proizvod ne može poslati na tu adresu (barem po google translator-u)
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:26   #185
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znači, ja sada mogu legalno otići u švabiju, naručiti sa Amazona tamo i platiti švabski pdv i onda se vratiti sa tim doma. Ali u slučaju da poštom naručujem moral bum platiti umjesto švabskog naš pdv.

Znači, isto kao i sada samo kaj si prije morao muljati na granici, a sada pokažeš račun iz švabije recimo.
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:30   #186
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Čini se baš tako
(tj.:)
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:33   #187
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znači, ja sada mogu legalno otići u švabiju, naručiti sa Amazona tamo i platiti švabski pdv i onda se vratiti sa tim doma. Ali u slučaju da poštom naručujem moral bum platiti umjesto švabskog naš pdv.

Znači, isto kao i sada samo kaj si prije morao muljati na granici, a sada pokažeš račun iz švabije recimo.
Nije isto jer si onda plaćao bez Mwsta, sad plaćaš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:46   #188
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Iako, meni je ta granica od xy prometa debilna totalno: mislim ako u zakonu stoji da firme koje imaju tu trgovinsku sumu obračunavaju PDV(bla-bla), šta nije bilo bolje da ostave prvu godinu matični porez, podvuku crtu na kraju godine i onda krenu na osnovu dokazanoga prometa provoditi zakon.
Čisto sumnjam da je amazon već napravio toliki promet (ili se računa i promet u ranijm godinama, prije EU?).
Opet, ni to nema smisla, kruške/jabuke situacija...čini se meni da bez obzira na ulazak u EU mi ne možemo bez "Balkanskoga posla".

@Old Iggy: nisi plaćao MwSt samo ako si se usudio kockati (ili drugi porez npr. u Mađarskoj, meni bliži primjer) pa si molio Boga da nisu u dosluhu carinici da te ne oderu pri povratku preko naše grane (a što su u pravilu bili, u dosluhu mislim). Morao si prijaviti na carini u Mađi šta iznosiš ako si htio povrat.

Sada ćemo plaćati kešom kada odemo vani i kriti osobnu/kreditnu jer ne bi me iznenadilo da ako zatraže podatke u trgovini automatski kasa uračuna PDV u jednome od tih "specijalan slučaj" shopova vani...tj.unutra...u EU mislim.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 02.07.2013. u 11:55.
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:47   #189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kupio ti nešto u Švabiji s Amazona ili u trgovini, isto ti ga dođe - platiš cijenu koliko košta i dofuraš doma.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:48   #190
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Tako je kao što ste shvatili. Ali ja ne gledam na to kao na odbijanje Njemačkog MwSt pa dodavanje PDV, nego samo kao PDV na cijenu bez poreza. Ako kupuješ u HR imaš 25%, u Njemačkoj 19%. Kad si u njemačkoj kupuješ sa njihovim porezom. Dalje u bezcarinskoj zoni nosi taj proizvod gdje te volja. Poštom u HR kupuješ u HR i platit ces nas porez. Sasvim logično.
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2013., 11:51   #191
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 11:59   #192
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Tako je kao što ste shvatili. Ali ja ne gledam na to kao na odbijanje Njemačkog MwSt pa dodavanje PDV, nego samo kao PDV na cijenu bez poreza. Ako kupuješ u HR imaš 25%, u Njemačkoj 19%. Kad si u njemačkoj kupuješ sa njihovim porezom. Dalje u bezcarinskoj zoni nosi taj proizvod gdje te volja. Poštom u HR kupuješ u HR i platit ces nas porez. Sasvim logično.
Ja sam išao kraticom:
na istaknute HW (konkretno) cijene sa amazona, dodam 6% + poštarina i to je to.
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:01   #193
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
"
If you enter a non-German delivery address, the VAT automatically changes to the rate that is applicable in your country. For EU customers outside of Germany, amounts of VAT charged are in accordance with the local legislation in each country.
"

Pa to govorim. Ovisi striktno o adresi na koju naručuješ. Ako ja naručim artikl na njemačku adresu, plaćam njihov VAT. Ja mogu fizički doći autom, pokupiti to i odnijeti u HR.

Ako istu stvar naručim direkt u HR. Plaćam naš VAT i dolazi mi na kućni prag.
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:18   #194
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
I u tome i jeste sav debilizam.
Nešto tako važno i veliko kao PDV&co. vezati uz adresu narudžbe, i po adresi raspodjeljivati dobit državama. A onda će se špekulirati kod iole vrijednije robe jel' se isplati otići po to preko grane (cijena goriva)...opet špekulacije, mizerna korist za krajnjega kupca u odnosu na prije a po pitanju uštede. jedino se nadam da razina usluge (reklamacije i sl.) će vrijediti sve te zahebancije sa naručivanjem iz non-CRO EU zone
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:24   #195
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
I da je sto kuna jeftinije nego kod nas, ušteda je a pogotovo zbog razine usluge, i riješavanja reklamacija isplati se.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:27   #196
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
I u tome i jeste sav debilizam.
Nešto tako važno i veliko kao PDV&co. vezati uz adresu narudžbe, i po adresi raspodjeljivati dobit državama. A onda će se špekulirati kod iole vrijednije robe jel' se isplati otići po to preko grane (cijena goriva)...opet špekulacije, mizerna korist za krajnjega kupca u odnosu na prije a po pitanju uštede. jedino se nadam da razina usluge (reklamacije i sl.) će vrijediti sve te zahebancije sa naručivanjem iz non-CRO EU zone
Pa takav je način poslovanja normalan za unije. Najbolji ti je primjer SAD.
Na koju god stranicu da dođeš, cijena ti je izražena bez poreza. Kad kod podataka o shippingu staviš svoj poštanski broj, doda na cijenu porez koji u toj državi vrijedi.

Opet, Amazon je specifičan i u US je preveslao vladu i sjedište smjestio u jednu od država s 0% sales tax. Kad se od njih naručuje, bez obzira gdje se u US nalazili, porez je 0%.

Ne očekujem da će reklamacije ići direktno u EU. Prije da će naši zastupnici preuzeti rješavanje reklamacija, barem zasad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:29   #197
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
I u tome i jeste sav debilizam.
Nešto tako važno i veliko kao PDV&co. vezati uz adresu narudžbe, i po adresi raspodjeljivati dobit državama. A onda će se špekulirati kod iole vrijednije robe jel' se isplati otići po to preko grane (cijena goriva)...opet špekulacije, mizerna korist za krajnjega kupca u odnosu na prije a po pitanju uštede. jedino se nadam da razina usluge (reklamacije i sl.) će vrijediti sve te zahebancije sa naručivanjem iz non-CRO EU zone
PDV je previše bitna stvar da se ne bi pazilo na takve stvari. Nije cilj isključiva "dobit" kupca. Ako je 6% razlike puno, treba razmisliti treba li ti to uopće.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 12:49   #198
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
PDV je previše bitna stvar da se ne bi pazilo na takve stvari. Nije cilj isključiva "dobit" kupca. Ako je 6% razlike puno, treba razmisliti treba li ti to uopće.
To mi je jasno koliko je PDV bitna stavka za državu, jer da nije mi ga ne bi imali u iznosu od 25%, to sigurno, kao i sve ostale sje*** ekonomije, uostalom. Ako ne možeš stvoriti i plasirati vrijednost, onda oderi po PDV-u.

Btw, ja ne živim/zarađujem/profitiram profesionalno od kupovine i uporabe hardware-a, tako da ja ne mogu računati sa amortizacijom i dobiti da bi mi se živo j*** za 6%, i dalje tu nemam šta razmišljati, stari moj Iggy, zato bolje ne poteži dalje u tome smjeru
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:13   #199
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni se osobno nikako ne isplati naručivati posebno komponente izvana tj. s Amazona. Tih 50kn uštede na hardware do 1000kuna ne vrijedi čekanja pošiljki, borbe s njemačkim jezikom , i tko zna kakvim reklamacijama u tko zna kakvim rokovima. Ako netko uspješno reklamira grafičku preko Amazona i dobije novu za manje od tjedan dana nek se javi.

Nisam još gledao stanje s fotoaparatima, televizorima i laptopima. Na tome i na kompletnim konfiguracijama bi moglo bit nekakvih ušteda...
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:24   #200
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Laptopi bi trebali biti povoljniji, pogotovo high end modeli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:32   #201
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Meni se osobno nikako ne isplati naručivati posebno komponente izvana tj. s Amazona. Tih 50kn uštede na hardware do 1000kuna ne vrijedi čekanja pošiljki, borbe s njemačkim jezikom , i tko zna kakvim reklamacijama u tko zna kakvim rokovima. Ako netko uspješno reklamira grafičku preko Amazona i dobije novu za manje od tjedan dana nek se javi.

Nisam još gledao stanje s fotoaparatima, televizorima i laptopima. Na tome i na kompletnim konfiguracijama bi moglo bit nekakvih ušteda...
Ma, drito to, tih 6% treba promatrati u širemu kontekstu, tu je granica za svakoga individualna, netko od toga živi pa ima jednu računicu, drugima je to gušt/hobi pa imaju drugu računicu, i
...

'ajd, i ja sam se malo uhvatio amazona k'o pijan plota, treba malo pričekati da isplivaju iskustva drugih ljudova i drugi shopovi, pa ćemo vidjeti.
U svakome slučaju, sijevnu tu-i-tamo dobre akcije, samo treba pratiti i pripremiti karticu pa će biti dobroga shopping-a.
Kako god bilo, imamo opciju više, a to uvijek dobro dođe.
Snimajte, njuškajte i- dijelite linkove
Thx
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:34   #202
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ljudi, krenite pustošiti http://www.memoryc.com/ dok je DDR3 relativno povoljan. Za mjesec dva, ode DDR3 opet u nebo, i sada više nema straha od c(K)arine da vam roknu PDV kao prije Ima nešto refurbiošd SSD-ova sa 1g jamstva.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:36   #203
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
do kraja godine nekih 70ak% ide gore koliko imam spoznaja za unas, vjerovatno i globalno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:43   #204
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da da, zato sada treba kupiti kakvih 32GB ili više i onda preprodavati
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 13:56   #205
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pošto sam taj info imam već par mjeseci, bolje da mi ne vidiš šupu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 14:02   #206
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pošto sam taj info imam već par mjeseci, bolje da mi ne vidiš šupu
Budem ju posjetio kada dođem u ZG za koji dan
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 14:10   #207
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Mozete me uputit na temu na kojoj pise nesto vise o tom poskupljenju?

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne piše nigdje, usmena predaja od naših uvoznika.
slobodno napisete nesto o tome, moze i na PMako se kosi s vasim poslovnim planovima
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 02.07.2013. u 14:18.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 14:11   #208
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne piše nigdje, usmena predaja od naših uvoznika.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 14:28   #209
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa ovo kaj sam ti ja napisao gore... spominjalo se i 100% do kraja godine, sada da li su to neke špekulacije zbog obujma narudžbe - ne znam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 14:44   #210
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ocito tebi ne pase platiti 20-30% jeftinije za istu stvar. Ima i takvih.
Joj daj mi nađi neki webshop izvana preko kojeg mogu naručit neku komponentu, da mi ju dostave doma pred vrata i da to sve ispadne 20-30% jeftinije nego u najjeftinijem dućanu kod nas.
I ne, ne zanimaju me high-end grafičke od par tisuća kn, nego 'normalne' komponente.

Evo primjerice, treba mi SSD od 120GB, u diskont24 je 673 kn, a ti mi sad linkaj 'EU' cijenu zajedno s poštarinom, pa da vidimo tih 20-30%.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na