Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2012., 01:04   #61
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 01:08   #62
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 01:20   #63
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 01:26   #64
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ako netko nije gledo, neka pogleda:
link
domina je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:11   #65
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
Znaci nece se placat porez u nas nego vanka? Tj nema vise cekanja na carini?
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:20   #66
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:39   #67
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
Naravno, za taj omjer otpuštenih u privatnom - državnom sektoru je svakakvo kriv EU! Mi smo u velikom dugu, diže nam se porez itd., ma sve je to zbog EU, nikako zbog lošeg vođenja države uzastopnih 15-20 godina

Ja doma ne koristim sijalice već CFLovke (štedne žarulje), za razliku od sijalica one i jesu štedljivije, troše oko 20-30% manje energije nego sijalice i imaju vijek trajanja oko 15 puta veći

što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

a i na dugoroćno korištene sijalice su što se tiće žive još i lošije po zdravlje nego CFLovke!



Mislim neznam zašto tolika negativnost prema EU, ok ima i EU svojih loših strana, neki propisi i zakoni su stvarno katastrofa, no stvarno se netreba EU gledati kao Cosu Nostru

I ovaj citat Radićev je puno bolji imho

Citiraj:
Kako je s jednim čovjekom, tako je i s cijelim narodom. (…) Može narod biti radin i bogat, ali je lud, to jest, nema svijesti narodne, nema narodne sloge, i takav narod ne može biti svoj gospodar. A napokon, može narod i sve imati, ali ne zna gospodariti: manje zaradi nego što treba, više troši nego što ima; i takav narod nije svoj
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:07   #68
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

pa dobro, ti spadas u 1% onih Hrvata koji citaju upute, ajd ti sad meni reci da ce ona bakica od 75g kad bude metlom cistila paucinu oko sijalice i kad je razbije uzeti uputstva te ih citati ? (karikiram)

a nas mozak prima informacije i odlucuje po njima, a kad me netko bombardira da je nesto super i to konstantno,a EU je super, sta super, jos malo pa ce i Kina u EU ... ma malo morgen ... pa vrte i one reklame da se moze penis povecati s pumpicom, ili mozes omrsaviti 10kg u 10dana ...

ja nisam od onih koji u sve gore tri stvari vjeruje samo zato jer to neko tvrdi

a jos se i bedasto smijesi s tv-a i misli u sebi .. koji idioti ti Hrvati ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:11   #69
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Ima još jedna stvar kaj se tiče tih štednih žarulja. Dosta teže se razbiju od običnih.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 05:27   #70
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
presli u stedne zarulje...
kad smo kod stednih koristim stedne od pamtivijeka
znaci ako mi ne stoji od 90tih u prolazu 58W fluorescentna zarulja (to nije neonska za sve koji se prave pametni i kazu neon) onda ne znam sta je to...
cfl iliti compact fluorescent lamp mi se ne svidjaju zbog razloga sto imaju kraci vijek trajanja same po sebi a da ne kazem da rikavaju ko blesave jer im je elektronika losa
obicna zarulja od 100W daje recimo 800 lumena dok 58w stedna daje 5200 lumena, ako ti to nije vise rasvjete onda ne znam sta je
jedina stvar je sto kod nas ne mozes otici u bilo koji ducan i kupiti fluorescentnu zarulju i prigusnicu (danas su el. prigusnice dok su prije magnetne te je trebao i starter)
a druga stvar je sto tamo gdje i ima za uzeti je skupo 200kn ako ces u nekom ducanu tipa baumax ili nesto uzeti jednu lampu od 18w s komplet opremom
i zarulje gdje ih ima su opcenito preskupe
jos je i stvar u tome sto nema izbor zarulja, a nisu sve iste, ove obicne takodjer nisu iste, imas mlijecne imas ove, no kod fluorescentnih je vrlo bitno koju ces uzeti
ako niste primjetili da su ove el cheapo el shrotex zarulje plave boje
zato se ode u lipa promet ili ellabo te se tamo uzme
primjer:
100kn el prigusnica
21kn jedna 58w zarulja oznake 830
21kn druga 58w zarulja oznake 830
+pdv 23%
=175kn ukupno
10 000 lumena i to jeb*chki dobrih i odlicne boje (pise da je 927 naj najbolje ali ne znam nekako mislim da je to precrveno i preopustajuce, te nije bas za radnu atmosferu)
a trosi ti ko ova zarulja od 100 w koja daje 800 lumena
tako da sto se mene tice potpuno ok sto se izbacuje stara zarulja i tjera ljude da nauce nesto o tome te si uvedu stednu rasvjetu
da ubacis i najshugaviju stednu zarulju od 18w koja ce ti svjetliti ko ova od 100w obicna ti u 24h imas 2kw/h ustede energije, sto bi znacilo da ti se vec nakon mjesec dana isplati koliko si platio samu stednu.
nebi trebalo ove potpuno zabraniti da ti swat upada u kucu kad upalis obicnu zarulju, ali ajde kako dokazati ljudima da treba stedjeti energiju osim zakonom zabraniti.
kad ima eto takvih koji kao pceksperti se zestoko protive stednim zaruljama te forsiraju obicne...
ako ljudi koji trebaju biti upuceni nemaju pojma kako ce tek onda neupucena osoba koju zabole neka stvar...

edit:
preporucam svima procitati ovaj pdf

Zadnje izmijenjeno od: Deathclaw13. 21.01.2012. u 05:38.
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 08:26   #71
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Ja po kuci imam par komada uzeo bi si jos ali one koje daju svjetlo kao i klasicna, a ne da me roka po ocima.

Koje sijalice Nigel preporucuje

Zadnje izmijenjeno od: Zmaj000. 21.01.2012. u 08:36.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 14:40   #72
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Ja doma ne koristim sijalice već CFLovke (štedne žarulje), za razliku od sijalica one i jesu štedljivije, troše oko 20-30% manje energije nego sijalice i imaju vijek trajanja oko 15 puta veći
a i na dugoroćno korištene sijalice su što se tiće žive još i lošije po zdravlje nego CFLovke!
Ako vec zelis stediti i biti ekoloski osvijesten izbaci stedne zarulje i budi kao ja na LED tehnologiji.Meni je cijeli stan osvijetljen LED zaruljama.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 14:46   #73
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja baš u Ikei pokupovao par lampi s LED-icama, odlična stvar, a baš mi i odgovara ta bijela boja svjetlosti.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 15:09   #74
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Mislim da će biti lakše doći do posla nakon ulaska u EU. Ne lako ali lakše nego sada npr.
Ali opet mislim da Hrvatske ne može ići u stopu sa EU i velikim državama. Hr je selo naspravm npr. Njemačke. I kad nam izbalansiraju cijene ovdje će sve biti previše skupo. Već sad jest.

Moje mišljenje. Ali budemo vidjeli.
tigerija je offline   Reply With Quote