Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2011., 19:58   #1
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Nove Barracude

Možda je u trenutnoj situaciji sa diskovima malo nepristojno pričati o novim modelima, ali pojavile su se nove Barracude sa većom gustoćom po ploči i još zanimljivije, sa 5 godina garancije. Nema još puno reviewa, ali za sad zvuči super.
ST1000DM003, 1TB single-platter, bi mogao biti novi "Speedy" (IV ?) , a prema specifikacijama postoje još i 250, 320, 500, 750 GB (1 ploča), 1.5TB (2 ploče) te 2 i 3TB (3 ploče). Nažalost, sad treba čekati da se situacija normalizira .

Ploče veće gustoće se već koriste i u novim LP, odnosno "Green" Barracudama koje su već par mjeseci dostupne. Razlika između starije (ST32000542AS, 4 ploče) i novije (ST2000DL003, 3 ploče) serije je vidljiva. Nemam HDTune grafove pri ruci, samo zapisane rezultate za noviju: min/max 61.3/124.3 MB/s, avg. 104.3 MB/s. RAT uobičajeno lošiji, 16.8ms.
Za jedan storage disk i više nego pristojno.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2011., 20:30   #2
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Gara bude nažalost izgleda 2god.
izvor i review
Citiraj:
...
- Disappointingly short 2 year warranty
- While a very good price $180 is still a lot for a hard drive
- The release of this drive signifies the end of the 5900rpm LP line
...
Isto tako ove sad 7200.12 serije su zadnje LP.
Također ukida se i XT linija a time i 5god gare, isti izvor.
Citiraj:
Don’t let Seagate’s dropping of the “XT” moniker for this drive fool you; it was bred for performance and has some serious innovation packed into a svelte frame.
I još modeli manji od 500gb i sa 16MB chache su jednostvano prepakirana stara serija dakle 500GB ploče.
http://rml527.blogspot.com/2010/09/h...eagate-25.html

Al kak je cijena ovome sad paprena, sumljam da bu tak zanimljvo još neko vrijeme. Sad se čak isplati bar za os uzet ssd i to bez razmišljanja (ispravite me ak je i ssd poskupio, nije valjda).
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2011., 20:50   #3
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Šteta za garanciju ... u člancima koje sam čitao su spominjali 5.

Ne kužim ovo za ukidanje LP (Green) serije ... pa ST2000DL003 je nova, sa "gušćim" pločama, a i dalje se vrti na 5900rpm.
Što se tiče manjih diskova iz nove serije, istina ... kad se malo bolje pogleda i iz službenih data-sheetova se vidi razlika u gustoći, 329 prema 625 GB/inch.

Prijelaz na SSD sam ipak zamišljao drukčije , s padom cijena.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na