Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2023., 20:14   #1741
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nije. Imam poslovno stari mBanking, možeš copy/paste.

Kad skeniras racun za placanje ne mozes vise editirati opis placanja a nito copy paste u to polje
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 00:25   #1742
HR_The_Butcher
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 56
Postoji li banka u Hrvatskoj u kojoj je moguće promijeniti limit na poslovnoj kartici u aplikaciji?

Na osobnoj kartici se može, jednostavno, a na poslovnom se mora do poslovnice, predati papir. Pa kad molbu vijeće razmotri, bude gotovo i može se trošiti vlastiti novac...
HR_The_Butcher je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:04   #1743
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Razmisljam pitam na glas, zanima me jel jos netko moze recentno potvrditi pricu. Lik meni i poznaniku iz Rijeke, treba neku razliku uplatiti od 20-tak somova jureka. Gotovina, biljeznik. Danas je u 18h trebao podignuti, pa u ponedjeljak isplatiti.

Veli mi prije sat vremena, da mu je (?) ZABA rekla, da mogu imati svotu tek u utorak, a da ce on ici u ponedjeljak da ubrza. Prica mi zvuci idiotski, no, prije deset minuta mi veli kolega, da je isao nedavno u PBZ , da su mu istu stvar napravili za 13 somova, te su ga isto narucili za koji dan.

Ali Zaba?

Sad mi je prekasno zvati zenu i banke koju poznam, pa samo iz znatizelje pitam.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:09   #1744
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ma ni 5000 ti ne mogu isplatiti odmah
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:15   #1745
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Banka nemože isplatiti 5000 EUR ako dodješ nenajavljeno?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:20   #1746
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
za PBZ se moraš najavit za 5000+ (prije je bilo 30k kn)

za zabu neznam, ali PBZ sam koristio često zadnjih godinu dana i svaki put je morala bit najava, probao sam bez, i ne ide
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:23   #1747
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Prije mjesec dana podigao sam 30000 eura u Zabi, samo sam ujutro pitao da li imaju, popodne podigao. Ali da, znalo mi se dogoditi da sam trebao i dosta manji iznos pa nisu imali. Nije to od jučer, godinama je tako.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 20:25   #1748
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Svasta, onda je to recentno, jer ne pamtim slicne epizode.

Prije dvije godine sam oko oko 8 tisuca eura izvadio s nogu iz male Zaba poslovnice nasuprot Shoppig centra Precko, pet minuta sam cekao da posalju tunelom do bankarice. Bez ikakve najave usao i odmah realizirao

Dosao mi kolega iz SLO donjeo neku opremu iz DE za mene, za deset minuta smo bili na picu i dao mu novce i zahvalio se.

Otkad datira praksa? Sve ide preko uplata, pa nisam imao razloga saznavati do danas.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 21:22   #1749
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Meni su isto u PBZ trazili najavu za priko 5k eur ali to je bilo pred kraj godine dok su bile kune. Sad kad smo u euro valuti mi je smijesno ali je vjerojatno ista praksa i dalje.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 21:42   #1750
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
U RBA preko online chata dogovorio isplatu veće svote svaki put, i do kraja dana me čekala u odabranoj poslovnici, osim jednom prilikom kad sam tražio isplatu od 800k, to sam čekao do drugog dana.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 22:17   #1751
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Meni su isto u PBZ trazili najavu za priko 5k eur ali to je bilo pred kraj godine dok su bile kune. Sad kad smo u euro valuti mi je smijesno ali je vjerojatno ista praksa i dalje.

I dalje, 4900 ide max bez najave.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2023., 10:23   #1752
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
A kad već pričamo zna li netko koji bankomat PBZa u Rijeci isplacuje iznose u apoenima od 100EUR. Pretpostavljam barem 2 bankomata na ulazu u glavnu poslovnicu PBZa?

Ako se ne varam tek prije par tjedana su pojedine bankomate poceli punoti sa apoenima od 100EUR
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 13:59   #1753
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Još pred 5 godina kad sam dizal ~10k eura sam trebal najaviti dizanje love dan-dva ranije
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 15:07   #1754
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Jucer smo se bas u razgovoru sjetili zaboravljene svinjarije, da se svi podsjetimo, tema je odlicno oslikala, sto se tada desavalo, svima koji su bili alergicni na bezobrazluk banaka.

Dok nije uletila EU regulativa o privatnosti podataka, kakve su sve podvale ubacivali u pitanja, to je bilo van pameti! Podaci o domu, bracnim statusima,(!) politickoj aktivnosti, doslovno su ubacili sve sto su se sjetili zlorabiti. Na ekranu im je odmah iskakalo iz sucelja, ako nisi na sve odgovorio. Pozvala me poznata bankarica, sve pocekirala, jer sam svaki put odbijao. Znate - Vi kriste pravilo poslovanja, kad god sam trazio pisani trag te "zamolbe" svaki put je zavrsavalo - Dobro, mozete i drugi put zavrsiti upitnik.

Posebno je bilo iritantan idiotizam, dvostrukih ili trostrukih potvrdjivanja od strane korisnika, nesto sto je vec proslo kontrolu banke te su mogli vidjeti po defaultu. Znaci kristalno jasna veca uplata na kojoj se vidi izvor/sredstvo/namjena, dokaz prirode uplate. Ali, ako se naivce moglo usicariti da se raspricaju, zasto ne! Hocete li primati svaki mjesec velicinu prosle uplate? Znate, mi smo potpisali sporazume, mi moramo ovo, moramo ono. Rekoh, ja nisam s amerima ikakav sporazum potpisao, imate mehanizme, povjeravajte do mile volje, samo me prestanite trovati za svaki dolazak novim kvizovima.

A prije prije koju godinu, Kanada je cak i pojedinim prosvjednicima, na kratko zamrznula racune, dok je Austrija bila nadomak glasanju, da se meni, Domy_Os-u, te ostalim primitivcima, onemoguce sredstva na racunu, ako ga ne primimo


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 14.05.2023. u 15:16.
Visage je offline   Reply With Quote