Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2017., 11:59   #91
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
@vacs, mudro zboriš! Samo toliko od mene

Dritto, odbijena je samo ova nepromišljena ekipa koja je mislila da će za 3 mjeseca bit bogataši

Slow and steady wins the race

Ja sam osobno uletio relativno kasno, ali više ovako iz zabave, znatiželje i hobbyija. Pa ako se nešto i zaradi - super. Jednu grafu sam imao (koja je skupljala prašinu) i uzeo sam samo još jednu GTX 1070 i 2X GTX 1060 3Gb. Nikakva dodatna ulaganja nisam imao u ostatak komponenti, a ove dvije GTX 1060 su mi u firmi, tako da trošak struje imam samo za ove dvije GTX 1070...

Kažem, uletio sam dosta konzervativno, i naravno da gledam dugoročno (ona cash-out in May strategija), ali mi je opet zanimljivo i napeto pratiti i ove dnevne oscilacije ETH-a
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:12   #92
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam isto usao s jednom Rxisicom i pokusao kupiti jos njih ali kada je ETH bujao nije ih bilo niti za ove apsurdne cijene. A sada ih se ne ispalti uzet po ovoj abnormalnoj cijeni, barem ne tamo do sredine 8 mjeseca onda cu ubost neki rig stos e prodaje tu u blizini mene ili anrucit RXisice mozda i ovi u shopovima dobe po normalnoj cijeni pa kupim...

No sto majnas sad trenutno ako se smije znati?

Ja sam na ETH 22MHS i Pascal 45MHS. Ovaj Pascal sam cisto randomno nasao jer sam tu an forumu procitao da je dobro majnati onos to nitko ne majna, a koliko sam vidio ovo nitko ne spominje bas na forumu.

Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
onaj tko ima rigove koji trose po par tisuca dolara struje taj nije jucer krenuo i ima neku zalihu novaca otkud ce pokriti struju tako da se za njih ne brinem, a sto se tice novih rudara, svima sam govorio da krenu sa jednom grafom ako vec imaju komp ili sa max 4 grafe ako idu ulagati da vide oce im se to sviditi i oce uopce skuziti kako ti ide, neki nisu nikad krenuli, neki su odustali radi cijene, neki su ulozili 1000kn u crypto i sad trejdaju samo
Da, prepoznao sam se kod ovih sa jednom grafom i trejdanjem. A malo mi je falilo da sam ubo rig po onim paprenim cjenama, vec sam razgovarao i pokusao sniziti cijenu za nekoliko tisuca, dobro da nisu snizili jer bi sad vjerojatno imao rig koji se nebi isplatio. Zamalo sam uletio u ovo bas onda kada je sv pocelo strmoglaviti se...

Ali takodjer vjerujem i znam da je majning dobra stvar i da ce kad se ovo sad isfilktrira kako god s 1.8 opet sve krenuti na bolje. Zato cu i u tom periodu kupiti rig, pa makar bilo riskantno. Nedano mi je ejdan prijatelj rekao, Kad bogati prodaju siromasni kupuju, a kad siromasni kupuju bogati prodaju. Pa tako cu ja cekat kad nitko nece kupovat rigove, pa cu ga ja kupiti. Isto tako nisam kupio kad su ga svi kupovali (nazalost ne svojom pameci nego cistom srecom, hvala sreci).
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 14.07.2017. u 12:18.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:16   #93
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Dual Claymore Miner ETH + Sia.

ETH ide 106-107 MH/s, Sia oko 1050 MH/s...

Čini se ok...

A ne znam, kopka i mene, vidim da trenutno ima i profitabilnijih stvari, ali opet, treba odredit svoju strategiju - i lagano
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:20   #94
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova

A ne znam, kopka i mene, vidim da trenutno ima i profitabilnijih stvari, ali opet, treba odredit svoju strategiju - i lagano
Što je trenutno profitabilnije?

Pitam iz razloga što mi je na what to mine izbacilo da je recimo Zcash profitabilniji, ali kada bi stavili brojke na papir, tj kalkulator, ne bi baš tako ispalo.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:31   #95
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Jup, zadnje što sam gledao, ako pričamo opet trenutno za ekipu koja se odmah cashout-a, ZEC i ETC...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:33   #96
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što je trenutno profitabilnije?

Pitam iz razloga što mi je na what to mine izbacilo da je recimo Zcash profitabilniji, ali kada bi stavili brojke na papir, tj kalkulator, ne bi baš tako ispalo.
Na whattomine stavi na pocetku svoj mh/s i onda calculate da ti pokaze profitabilnost. Mislim da su eth etc i musicoin najbolji danas
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:35   #97
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ja sam majnao eth+pasc dok je pasc bio skakao dnevno izmedu 0.8 i 1$, kasnije se prebacio na eth+sia i to jos uvijek majnam, sa eth obicno kupujem druge valute a sia cuvam jer mislim da bi za godinu dana mogao vrijediti barem 0.5$ i zato sto za razliku od pasc mogu vecu kolicinu sie izmajnat
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:15   #98
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ok, onda sam ja lud ili što


Uzet ću za primjer rig koji ja imam sa non hynix karticama jer su stabilni, koji majna :

ETH = 110 MHS
ZEC = 1500 Sol


http://www.mycryptobuddy.com/Ethereu...0.15&power=500

http://www.mycryptobuddy.com/ZCashMi...0.15&power=500

Kako onda what to mine pokazuje da je isplativije majnat zcash
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:43   #99
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
pusti what to mine, fula u 10% i vrag zna kad azurira diff i tecaj

meni pise da rudarim 1.75 eth mjesecno a na poolu 1.56
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:06   #100
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
pusti what to mine, fula u 10% i vrag zna kad azurira diff i tecaj

meni pise da rudarim 1.75 eth mjesecno a na poolu 1.56
Dobro je,već sam se zabrinuo da sam lud
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:03   #101
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
jel ima tko da je samo kupio eth(ili neki drugi crypto) za određene novce kao dugoročnu investiciju?bez rudarenja?

to mi je ideja...ulozit u neku valutu i "zaboravit" na to duže razdoblje...smatram da je blockchain buducnost
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:06   #102
Bezimeni777
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 129
meni niti jedan taj online kalkulator nije napravio tocan izracun, znam da su tu mnogi fee-evi ali i dalje fula dosta....
Bezimeni777 je offline