Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2007., 16:00   #31
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Spoljarik Pregled postova
Evo ja kupio 223BW i stalno zuji....Boli me glava nakon 15 minuta a uši mi zvone lol
Isti slučaj je bio i sa Benq FP222W te sada Samsungom 223BW.

Meni ako će se to nastaviti odnosim na reklamaciju jer kada stavim Brightness na 65 onda je stvarno nepodnošljiv za rad iako mi je paralelno uključen i TV.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 14:16   #32
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Isti slučaj je bio i sa Benq FP222W te sada Samsungom 223BW.

Meni ako će se to nastaviti odnosim na reklamaciju jer kada stavim Brightness na 65 onda je stvarno nepodnošljiv za rad iako mi je paralelno uključen i TV.
U fazi sam kupovanja monitora... (22 wide) i jako mi je zapeo za oko bas taj 223bw po cijeni, karakteristikama, izgledu (a i nahvaljen je po forumu masu)... i sad mene zanima taj problem zujanja, da li si reklamirao taj monitor i da li su ti uvazili to te ukoliko si mijenjao monitor da li si uzeo isti?

poanta je ja bi si kupio taj monitor ali me strah tog zujanja.....

(isto pitanje vazi i za ostale clanove koji su imali problema sa gore navedenim monitorom)
Vasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2007., 19:42   #33
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Što mislite o Zamzungu 2232BW? Trebam starcima kupiti neki monitor, pa im tražim neki što veći ali da bude okej..
denied je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 13:56   #34
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Moj review: Monitor Samsung 2232BW

Evo nakon 2 mjeseca druzenja sa ovim monitorom odlucio sam podjeliti s vama iskustva o ovom monitoru.

Samsung 2232BW:



Tehnički podaci:
http://www.samsung.com/us/consumer/d...XAA&fullspec=F

Uvod:
Monitor je kupljen u Austriji, 22.09.2007. po cijeni od 315€(2300kn). Jos moram podignut Mw.St. i tada ce njegova placena cijena iznositi 1915kn.

Kutije sam se morao vec rijesiti u Austriji koja ionako nije bila nista posebno, obicna kartonska kutija.

Bundle:
Uz monitor naravno, tu jos dolaze stalak,naponski kabel, DVI kabel, VGA kabel, instalacijski CD, uputstva i krpa za prasinu.

Postavljanje:
Nakon manjih problema sa postavljanjem monitora na stalak, monitor je uspjesno postavljen na stol. Kao sto ocito i znate, ovaj monitor nije moguce podesavati po visini. Konstrukcija i stabilnost monitor stalku nije impresivna,ali zasigurno solidna. Design modela 226bw mi je bio ljepsi nego 2232bw, ali i ovaj mi se svidio nakon nekog vremena. 2232BW je dobio Design Award za 2007. Monitor sam spojio sa DVI kabelom.

Instalacija:
Nakon uspjesnog montiranja, vrijeme je za paljenje monitora. Razlika izmedu mog prijasnjeg 15'' AoC LCD monitora i ovog je neopisiva. Instalacija je prosla bez ikakvih problema i monitor je uredno prepoznat od strane Windowsa.

Podešavanje:
Tipke za podesavanja monitora su solidne, sluze svojoj svrsi. Menu samog monitora je zadovoljavajuci, iako neke opcije nisu dostupne(Color Tone, Color Control, Coarse, Fine, Sharpness), ne znam zasto, a nisam istrazivao jer mi nisu bile potrebne. Za podesavanje boja sam koristio nvidia control panel.

Rad:
Za rad, monitor je ugodan. Uz malo podesavanja, dobio sam sliku koja me zadovoljila. Boje su tople, a slova ostra. LED lampica je plave boje, i moze se izabrati 5 jacina brightnessa za lampicu. Kad se PC izgasi, lampica u standby-u blinka, sto je poprilicno iritantno, jer nocu kad idem spavat moram izgasiti monitor da mi to ne svijetli. Ako ostavim upaljeno, LED lampica mi reflektira svjetlost na zidove. Kontakt na monitoru za naponski kabel je isto nekvalitetno napravljen. Barem se meni tako cini,jer cim malo pomaknem monitor nastane problem sa naponskim kabelom i monitor se izgasi kao da je izgubio struju. Kao sto mozete vidjeti dolje na slikama, sa straznje strane monitora postoji nekakvo udubljenje gdje se nalaze ulazi za kabele.Bas to je uzrok zbog cega naponski kabel ne stoji u najboljoj poziciji, te ponekad ima smetnje sa strujom(uzmite ovo sa rezervom,jer je mozda problem u kabelu,iako cisto sumnjam jer je on dosao sa monitorom). Izuzevši te probleme, rad na ovoj rezoluciji je zaista uzitak, i nakon 1024x768 ovo je preporod. Pregled web stranica, slika, filmova, aplikacija i igri je fenomenalan!

Performanse:
Ghostinga nema, barem ga ja nisam primjetio. Probijanje pozadinskog osvijetljenja isto tako nema. Kada se monitor u gleda direktno, slika je dobra, no kut gledanja, pogotovo iznad monitora, je naprosto razocaravajuci. To je vjerojatno isto kod svih monitora sa TN matricama, ali ja sam imao 15'' AoC LCD koji je imao bolji kut gledanja, a monitor je tada bio kupljen u 2003 po cijeni od cca 2600kn. Bas zbog tog me kut gledanja na 2232bw razocarao. Nijansa crna boje je druga stvar koja me najvise zasmetala. Doduse, to se odnosi na krajnje tocke monitora, najvise dolje, a najmanje bocno. Mozda moj 2232bw ima neku greskicu, pa da je u tim krajnjim tockama monitora kontrast crne boje malo losiji. Ostale nedostatke, nisam primjetio.

Slike:


Zakljucak:
Ja sam zadovoljan sa ovim monitorom, pogotovo kad u obzir uzmemo cijenu od 1915kn. Ipak, cijena ovog monitora u Hrvatskoj je po mojem misljenju previsoka(oko 3000kn), te bi ja za te novce ili 200-300kn vise uzeo neki 20'' monitor sa S-IPS matricom(Dell 2007WFP npr.)

Nadam se da ce ovaj review barem malo pomoci onima koji zele kupiti monitor u ovom rangu. Hvala na paznji.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 23.11.2007. u 12:09.
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2007., 15:12   #35
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Bravo. prošao si. Dobar review.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 16:41   #36
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
hvala petar, a mogo bi i netko drugi neki post napisat
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 16:50   #37
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Dobar review (iskreno i posteno) meni se ovaj monitor stvarno , kao sto kazes, cini preskup u RH mislim da bi moja odluka pala na PHILIPS 220WS8FB, 22" da kupujem novi monitor (2250kn) ali moram priznat ovaj samsung lijepse izgleda.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 21:18   #38
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Dobar review.

Monitor se čini jako dobrim iako ne opravdava svoju cijenu u Hrvatskoj.(onda bi rađe uzimao Samsung 223BW)
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 22:18   #39
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
223bw ima problema sa zujanjem...
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 12:55   #40
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
223bw ima problema sa zujanjem...
Više nema.

A i čitao sam po internetu da i ovaj tvoj ima problema sa zujanjem kod određenih korisnika.
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2007., 21:35   #41
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Oke, i nisam znao za 2232bw, ja nemam nikakvih problema u tom pogledu.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 22:31   #42
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Moj nema problema sa zujanjem al slažem se sa svime napisanim. Postolje mu je sranje, ona treptalica jako živcira (ili ga izgasim ili stavim neki predmet ispred), skup je i kut gledanja me baš nije fascinirao. Pretpostavljam da je to jedan od boljih 22" Wide monitora s TN matricom tako da sam znao za ovo sve prije vjerojatno ga ne bih ni kupio već bih išao na neki 20" s IPS-om. Dobio sam ga jeftinije nego je u dućanu tako da nije sve tako crno, a i priviknut ću se već nekako na njega

Ovako sam riješio problem nakupljanja prašine na postolje
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 22:33   #43
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo stavio sam to u sticky, i za ubuduće, ukoliko pišete neko mišljenje/recenziju bacite u sticky da ostali ljudi mogu vidjeti jer neće ići u "zastaru".
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 11:36   #44
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Costa Pregled postova
Ovako sam riješio problem nakupljanja prašine na postolje
Đizs Costa, vidim da imaš zimnicu desno od miša
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 13:04   #45
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Treba mi energije za preživjet zimu
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 20:48   #46
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Zna li neko gdje se može naći 226bw sa S panelom?
denied je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 20:54   #47
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Zna li neko gdje se može naći 226bw sa S panelom?
u oglasniku

probaj u metrou
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 09:27   #48
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Kao sto je Costa rekao, 2232bw privlaci puno prasine.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 14:39   #49
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel 2232bw dolazi sa samsungovim panelom ili isto može doći sa a il c??
denied je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 16:18   #50
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Prije svega hvala svim PCEkspertovcima na savjetima i kvalitetnim postovima, da vas nisam otkrio pitaj boga šta bi kupio

Evo po uzoru na rokoko-a, bio bi red da i ja nakon nešto više od mjesec dana napišem koju riječ o manjem bratu, tj o Samsungu 2032BW.. Pa krenimo redom.

Samsung 2032BW



Specifikacije sa službene stranice.

Monitor sam nakon 2 tjedna gladnog čekanja i apstinencije naručio naslijepo u Ve-Milu iz Vinkovaca. Ovim putem bi pohvalio njihovo osoblje i servisni odjel na susretljivosti (pogotovo gospodina po imenu Robert ).
Plaćen okruglo 2.099,00 kn

Pakiranje:

Pakiranje je dosta oskudno, obična kartonska kutija nešto veća od monitora i obloga od stiropola na vanjskim stranama. Monitor je bio u "vrećici" od materijala sličnog stiroporu (neki mekani, topli materijal) i smješten između stiropolskih obloga. Na kutiji piše (bitno ili ne) Made in Slovakia

U pakiranju se nalazi:
Kabel za napajanje
DVI i D-SUB kabel
CD sa softverom i driverima (o tome ću reći nešto kasnije par riječi)
Krpica kao za brisat naočale
Uputstva (bez kojih nema šanse da sklopite stalak i monitor )

Prvi kontakt:

...naprosto oduševljenje nakon 5 godina provedenih na 17" CRT-u. Ovaj sjajni lak mi ne smeta jer u sobi imam prigušeno svjetlo, ali su jasno vidljivi odsjaji od npr nekih žarulja ili direktnih izvora svjetla.

Mislim da sam se 15ak min zaje* sa postavljanjem monitora na stalak - pain in the ass. Još ne kužim kako to ulazi unutra. A još manje kužim kako da ga rastavim (nedavno sam ga nosio kod frenda i nema sile da to malo čudo izvadim van ). Dosta nepraktično! Podešavat možete samo nagib naprijed/nazad Nazad ide dovoljno, a naprijed gotovo ništa, dakle stoji pod 90°. To će nekima predstavljat veliki problem, ali ja ga nemam potrebe tolko naginjat.

Dizajnom mi se sviđa i nenormalno voli packe prstiju i prašinu. Dok sam ga sastavio, izgledao je kao da ga je svaka prostitutka u Amsterdamu dotakla

Izrada je zadovoljavajuća, ali sam našao jednu veliku zamjerku: odvojio mi se jedan kut, točnije ovo:

Izgleda strašno, neznam jesam li ja to zeznuo prilikom sklapanja ili je tako bilo..

Podešavanje i rad na monitoru:

Monitor je spojen preko DVI kabla pa je zato mnogo postavki u meniju nedostupno. Uredno je prepoznat i odabrana je nativna rezolucija (ako u driverima ne možete naći nativnu rezu, onda updejtajte VGA drivere).

E sad, na CDu se dobiju razni Tune programi i sl. Meni nijedan od ponuđenih ne radi uz objašnjenje da hardver nije podržan... Nešto sam kolko-tolko podesio kroz Adobe Gamma program, ali nisam zadovoljan i imam 2 problema koji su opisani u ovoj temi:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88422
(Oba problema su RIJEŠENA zahvaljujući forumašima!)

Pozadinsko osvjetljenje je ok, primjećuje se jednolično probijanje po donjem rubu i mrvicu po desnom rubu, al zanemarivo.

U igrama nisam vidio nikakvog ghostinga, jednostavno i ono malo igri što igram me oduševilo zbog wide prikaza.

Ghostinga dakle nema, slova su oštra, umor očiju je već zaboravljena stvar. Bez problema mogu do 1-2 u noć tipkati i čitati nešto na monitoru a da me ne zabole oči. Rezolucija od 1680x1050px je idealna i prikaz je skroz normalan, nije sitan (čega sam se malo i bojao kad sam kupovao). Rad na njoj je odličan i ima stvarno mnogo mjesta za manevriranje prozorima. Web pregled i nije baš idealan, postovi su razvučeni i teško je tako nešto čitat ali već sam se navikao surfat u prozoru + desna strana slobodna za raznorazne multitasking prozorčiće:


Tu je i lampica koju sam prvi dan smanjio na najslabiju razinu osvjetljenja. U standbyu blinka i kolko god to slabašno izgledalo - izgleda kao disko i vidi se

Kutovi gledanja su osrednji. Kut gledanja gore/dolje je loš, već najmanjim pomakom prema dolje - cijeli gornji dio slike se zatamni. U suprotnom se slika malo posvijetli, ali bolje i to nego da se zacrni doslovno. Kutevi lijevo/desno su dosta dobri, boje poprime mrvicu žućkaste nijanse ali se sve vidi i da razumjeti - ja zadovoljan!

Zaključak:
Prezadovoljan sam. Prije svega zbog zdravlja i očiju, a tek poslije dolaze hedonistički užici - filmovi, rad u windowsima...

S obzirom da sam ga u Ve-Milu jedva nabavio (bilo ih je jako malo u raznim poslovnicama) osjećam se sretnim i svakako ga mogu preporučiti svim nezahtjevnim korisnicima za rad u windowsima, net, tekst, igre.. Koristim ga i u Photoshopu, ali uglavnom za neke nezahtjevne radnje i ništa ozbiljno..

Eto Slike monitora ubacim sutra, imam predobar fotić da bi njime slikao po ovakvim uvjetima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 28.11.2007. u 00:26. Razlog: problemi sa monitorom riješeni
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 19:54   #51
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Super review xlr!!!
I mene bi zanimalo da li se ti problemi sa slikama mogli riješiti, jer ga imam namjeru i ja kupiti. Ali u svakom slučaju bi ga trebao zamijeniti što se tiče okvira.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 21:32   #52
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
yep,dobar review xlr, slazem se u potpunosti...kao sto sam i napisao
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2007., 22:10   #53
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Dodao sam u review i slikovite prikaze ovih problema s monitorom pa da vidite o čemu je riječ..

@denied: nemam volje monitor mjenjat i još čekat ove hahare da mi pošalju novi. Nemam ga namjeru uskoro niti prodavati tako da mi je svejedno što je malo deformiran (dalo bi se to ljepilom sredit, al ne diram ja niš dok radi). Ovo za sliku sam već negdje pitao, sad ću bumpnut pitanje sa uzorcima slike pa ćeš tamo možda naći i odgovor
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 16:29   #54
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
puno hvala cro_X i pogotovo xlr, planirao sam kupiti taj monitor, a sad radim na tome da ga kupim što prije...

našao sam neku akciju u m san grupi(links, procesor itd.) za 1899kn :=)
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 10:08   #55
ankujund
Registered User
 
ankujund's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Usa
Postovi: 36
evo ja imam jedno,mozda meni najvaznije pitanje...

jako sam se zagrija za monitore koje posjeduju rokoko i xlr pogotovo za onaj koji ima rokoko

i sad...imam jedno pitanje o kojem mi uvelike odlucuje kupovinu tog monitora
a to je...bi li mi mogli obodvojica probat gledat film/tv pod kutem od cca 190 stupnjeva jer ja svaku vecer gledam tv na kompu i gledajuci iz kreveta,monitor mi je malo na vise...pa ako se slika dosta posvijetli/potamni dovoljno da ne mogu normalno gledati, onda odustajem od kupovne tog monitora...
bio bi zahvalan na sto brzem odgovoru.hvala
ankujund je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 11:40   #56
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Citiraj:
Autor ankujund Pregled postova
evo ja imam jedno,mozda meni najvaznije pitanje...

jako sam se zagrija za monitore koje posjeduju rokoko i xlr pogotovo za onaj koji ima rokoko

i sad...imam jedno pitanje o kojem mi uvelike odlucuje kupovinu tog monitora
a to je...bi li mi mogli obodvojica probat gledat film/tv pod kutem od cca 190 stupnjeva jer ja svaku vecer gledam tv na kompu i gledajuci iz kreveta,monitor mi je malo na vise...pa ako se slika dosta posvijetli/potamni dovoljno da ne mogu normalno gledati, onda odustajem od kupovne tog monitora...
bio bi zahvalan na sto brzem odgovoru.hvala

Zar nije 190 stupnjeva malo puno... mislim zasto gledati film dok stojis (lezis) iza monitora ... sala... (nadam se da je lapsus calami)
Vasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 12:10   #57
Vuleeeee
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Imam pitanje

Da li se SM2032BW moze spojiti nadigitalnu satelitsku izravno i kako

hvala
Vuleeeee je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 14:24   #58
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor ankujund Pregled postova
i sad...imam jedno pitanje o kojem mi uvelike odlucuje kupovinu tog monitora
a to je...bi li mi mogli obodvojica probat gledat film/tv pod kutem od cca 190 stupnjeva jer ja svaku vecer gledam tv na kompu i gledajuci iz kreveta,monitor mi je malo na vise...pa ako se slika dosta posvijetli/potamni dovoljno da ne mogu normalno gledati, onda odustajem od kupovne tog monitora...
bio bi zahvalan na sto brzem odgovoru.hvala
Nisam skužio točno sa kolko stupnjeva gledaš TV, sigurno nije sa 190.. Snimio sam jedan kratki video iz svih kuteva. Prema mom mišljenju, najkritičniji je kut gledanja ispod monitora. Tu već kod manjih pomaka dolazi do zatamnjenja slike na gornjem rubu monitora, a kako ideš još niše, prelazi na cijelu sliku.

Kutevi ljievo/desno su vrlo dobri, slika za nijansu postane žućkasta ali gledajući tv ili film to se niti ne skuži, jedino ako ideš tražiti.

Kut od gore je osrednji. Bolje da gledaš monitor od gore nego od dolje Pomicanjem kuta gledanja prema gore, sve bijele nijanse na monitoru lagano posive (od donjeg ruba pa naviše) i slika se lagano posvijetli. Isti slučaj kao i sa žućkastom bojom i kutem lijevo/desno.

http://rapidshare.com/files/72862654/a2.avi.html

Kako monitor nema bogzna kakav stalak, upitno je hoćeš li ga uspjet prilagoditi svojim potrebama. Možeš nagib podešavat samo naprijed/nazad. Nazad ide i previše, ali naprijed gotovo ništa. Računaj da max prema naprijed možeš postići 0°, dakle stroga vertikala. Prema nazad može 10ak° (tako piše u specifikacijama).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 15:24   #59
ankujund
Registered User
 
ankujund's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Usa
Postovi: 36
vidim da je nastala mala zabuna oko kuta

napisa sam to zbog toga jer ako stavim 10-20 stupnjeva,onda ce ispast da ga gledam odozgo,a ja ga gledam odozdo,znaci negativno pa sam zato stavio 190 jer je to ispod horizontale,znaci odoli..pa posto stalno gledam tv i filmove,bilo bi mi glupo uzet monitor na koji ne vidim lipo...

pa pametni pita prije nego kupi D
hvala na obasnjenju,sad cu pogledat video

EDIT: evo pogelda sam video i mogu ti rec da si me jako razverselio i natira da ga kupim jer to "zamracenje niji nista drasticno i sto se mene tice,super se vidi
stavit cu dva jastuka ako budem lose vidio hahahha

hvala ti puno...

P.S.kut 190 je onaj koji si mi ti posla,znaci kad si se najnize spustio,izmaka i malo spustio ispod stola,e tako nesto...

hvala puno jos jednom

EDIT2:
evo nestalo ga je u linksa i rekli su mi da je cijena kriva,sta je na netu,da nije 2500 nego 3000kn (2232bw)..sto znaci da cu moran uzet 223BW i molit se da ne prozuji...

Zadnje izmijenjeno od: ankujund. 28.11.2007. u 16:06.
ankujund je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 17:25   #60
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
a znaci ono za 2232bw je ipak patka...
ja sav sretan postavljam pitanja koji 223bw ili 2232bw jer sam vidio ne samo u linksu da imaju 2232bw po cijeni cak nizoj od 223bw, ah
nista onda se i ja vracam na opciju zujalice u nadi da ne prozuji he he,
tj cekam jos malo mozda sad oko bozica daju koju kunu popusta

e a u linksu moze biti greska jer je cijena 223bw=2232bw pa je logicno kako je doslo do nesporazuma ali u aquisitum magnum je cijena 2232bw drugacija (cak i manja) od 223bw sto je malo nelogicno ali ono...
nekako planiram sutra nazvati pa cemo vidjeti tko je tu lud..

Zadnje izmijenjeno od: Vasko. 28.11.2007. u 17:59.
Vasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na