Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2008., 20:19   #61
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Najprije mi je 24" dell 2008wfp zapeo za oko, onda sam našo na netu da taj dell ima rekordno veliki input lag, u prosjeku 59ms, najmanje duplo više od prethodnog modela. Onda sam pročito da su u 6. mjesecu izbacili A01 reviziju sa novim firmwareom, ali da ona nigdje ne piše. Onda sam odusto od Della i krenuo u potragu, naletim na ovaj HP, mislim si bit će dobar, kad ono opet treba firmware i za taj model.

Meni nije jasno što se dešava na tržištu, da nemoš naći pristojan monitor a da nedaš 10k KN za 20".
Index je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 21:06   #62
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Najprije mi je 24" dell 2008wfp zapeo za oko, onda sam našo na netu da taj dell ima rekordno veliki input lag
Znaci radije si iscitavao testove nego opusteno otisao kod Gasparica u Kodeks te iz prve ruke formirao svoj vlastiti sud? Vlastitim ocima nesto zakljucio za svoju kupovinu. 70% postova na PCE-u vezano za Dell su bile babaroga price preko bare. Ne kazem da nema problema, ali tko zeli iskreno nesto uzeti, onda ode i vidi na licu mjesta. Testovi su dobrodosli, ali isto tako za mnoge velika odmoc.


Citiraj:
Autor Index Pregled postova
naletim na ovaj HP, mislim si bit će dobar, kad ono opet treba firmware i za taj model.
I u sadasnjem stanju nakon postavki ima odlicne rezultate.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2008., 00:04   #63
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Znaci radije si iscitavao testove nego opusteno otisao kod Gasparica u Kodeks te iz prve ruke formirao svoj vlastiti sud? Vlastitim ocima nesto zakljucio za svoju kupovinu. 70% postova na PCE-u vezano za Dell su bile babaroga price preko bare. Ne kazem da nema problema, ali tko zeli iskreno nesto uzeti, onda ode i vidi na licu mjesta. Testovi su dobrodosli, ali isto tako za mnoge velika odmoc.




I u sadasnjem stanju nakon postavki ima odlicne rezultate.
Iako nisam iz Zagreba budem jednom prilikom svratio u Kodeks. Hvala na info.

A veliš i onaj HP LP2475W je super? Jel to stvarno S-ips kakve se nalaze u daleko skupljim Nec monitorima.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 00:50   #64
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Iako nisam iz Zagreba budem jednom prilikom svratio u Kodeks. Hvala na info.

A veliš i onaj HP LP2475W je super? Jel to stvarno S-ips kakve se nalaze u daleko skupljim Nec monitorima.
Trenutno koliko vidim, ovo je jedini monitor uopce sa ovom matricom. Jedini u smislu da je je toliko nova ispod cekica, da je upravo HP prvi stigao zgrabiti. To potvrduje i ovih, na prste par ozbiljnijih pregleda tog zbilja novog monitora.

Nema Nec šlag, odnosno A-TW polarizer. Ali ici sad secirati dalje i dalje... uvijek ces otici na skuplji i skuplji monitor na taj nacin.

Jos nesto i to vrlo vazno nesto: Dok MM ninje pod forumima pletu o ispranim bojama na temelju jednog ili dva testa + imajuci na umu koliko je ovaj monitor nov...

Jedan od primarnijih razloga zbog kojih su IPS panelke skuplje je i daleko veca potreba za kontrolom kvalitete za razliku od ostalih matrica. Nekoliko ljudi se pozali na Dell, Lenovo, Samsung i opet unutar objektivnih prituzbi, veci dio ipak zavrsi iz prve sa kompletno dobrim primjerkom. Sasvim je moguce za ovako ganzirani monitor - da jednako tako moze doci sa greskom! Nije nemoguce da je onaj ispranac mozda dobio upravo takav primjerak. U svakom slucaju, ovaj monitor sigurno zasluzuje da se detaljno ispita i provjeri. Meni se cini da ce se vise nego vjerovatno naci na mom stolu.

Sjetite se koliko ljudi sanja o IPS-u u ovoj $ kategoriji. Ma taman posla pa da pola citaca ovih tema nije zaigrao herc pri samo spomenu specifikacija Sasvim razumljivo i zato zasluzuje zbilja max paznju.

-
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 01:28   #65
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Upravo sam na jednoj stranici našao usporedbu između NEC 24" i tog HP.
Pri kutu od samo 45 stupnjeva boje na HPu izgledaju isprane ko na TN-u, dok na NEC-u su kakve i trebaju biti. Hebiga, nemoš imat i ovce i novce. Evo pa pogledajte:

Index je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 01:50   #66
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Hebiga, nemoš imat i ovce i novce.
U HP-u slucaju, mislim da mozes.

Osim ako nam nisi prešutio da radis na naplatnim kucicama; da ti je radna soba soba toliko mala, i da ces pod tocno opisanim polozajem ove fotke, obavljati sve svoje zacrtane monitorske aktivnosti. Zbog potreba za stalnim pogledom na vozace kojim ces davati kartice, imas toliko manevra da okrenes glavu prema svom monitoru

U suprotnom ovo bas i nema smisla.

Mozes do sutra pod Google slike upisivati "A-TW polarizer" i vrtiti slicne usporedbe koje ce specificnost kontrasta (featurea) kojeg svjedocis, jednako tako gloricirati Nec-onju. Ali kakve to veze ima sa normalnim polozajem? Po tim slikama bi vecina forumasa mogla komotno privezati konopac za vjesanja svojih monitora.

Stavimo Barco monitor pored Neca, pa sto cemo onda? Onda cemo sve LCD-e morati baciti. Drz se razboritijeg pristupa u kupovini. U suprotnom je nikad nece biti.

Ili, pocni skupljati 27k za novi ekvivalent Barc-ovom CRT calibratoru u LCD izdanju, jer pored njega ce i Necov Nec ostati ispran.

1) Barco redefines LCD image quality and color calibration with RHDM-2301

2) RHDM-2301

... taj put vodi nigdje...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 16.09.2008. u 02:18. Razlog: Barco je to moja snajko !
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 05:50   #67
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
naravno jos jedna stvar koju valja imati na umu je da slika monitora napravljena fotoaparatom i ono sto zaista oko vidi nije isto. ovdje je vidljiv onaj white glow, na starim ips monitorima bi to bio ljubicasti odsjaj

ovo kamera puno jace vidi nego oko, dok je onaj ljubicasti odsjaj prilicno tesko bilo uloviti digitalcem dok je golom oku itekako vidljiv, ja sam se jednom prilikom gadno namucio pokusavajuci

uglavnom ako malo bolje pogledas sve boje su ostale na svome mjestu. I ako budes imao prilike odi pogledaj negdje monitor u zivo, pogotovo ako bude jos i neki tn sastrane pa ces vidjeti gdje su razlike (nisam ga vidio ni ja jos doduse zasad, ali znam sto je kolko tolko realno za ocekivat, a sto ipak ne)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 10:56   #68
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Mene je to sve malo čudno, jer na mom 3godine starom samsungu 970p od 19" sa običnom PVA matricom nema nikakve promjene boja ni kad gledaš pri velikom kutu u bilo kojem smjeru. Današnji takav 19" model 971p košta ko taj 24" HP.
Nije li to malo čudno da je 19" 971p u rangu cijene jednog 24" S-ips.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 13:14   #69
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
naravno da je cudno, pogotovo obzirom da je taj samsung bio preskup i u vrijeme kada je bio novi model i nikad nije opravdavao svoju cijenu niti blizu koliko god solidan bio, a ne kao sad model star ~2 godine, ali samsung prodaje dizajn (ista stvar 960bg - tn matrica i 3000kn) i to je to.

ako ne vidis na tom samsungu promjenu slike, odnosno boje pri malo vecem pomaku od centra ekrana onda vjeruj da neces niti na kojem od ovih danasnjih kvalitetnijih ekrana.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 16:21   #70
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Kad se išamaraju poznatiji revolverasi i jos se nadje pokoji uvredjeni Klaus Kinski sto su ga zaboravili u Western Špageteriji. Tada preostane svega 6 najbrzih revolverasa u saloonu.

Pola konkurencije pocisti Glenn Ford dok Lee Marvin umirovi jos toliko. Dean Martin sa najbrzom treznom rukom pocisiti preostalih par asova i ostavi par nezgodnih Clint Eastwoodu da ureže na popis. Clint ipak kasnije shvati, ono sto svaki meštar od olova zna : Najbrza ruka Divljeg zapada je bio i ostao Terence Hill

Ili mozda i nije tako? Jer stize Index sa A-TW polarizer revolverom


Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Mene je to sve malo čudno, jer na mom 3godine starom samsungu 970p od 19" sa običnom PVA matricom nema nikakve promjene boja ni kad gledaš pri velikom kutu u bilo kojem smjeru. Današnji takav 19" model 971p košta ko taj 24" HP. Nije li to malo čudno da je 19" 971p u rangu cijene jednog 24" S-ips.
Cudno je sto daleko previse i olako donosis zakljucke za monitore koji nisi imao priliku pogledati uzivo i time samo jos vecu zbrku radis u kupovini, loveci terminologiju i teorije matrica. Sve ovo smo vec prosli u nizu prijasnjih tema.
.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2008., 22:09   #71
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
kako kažu uvažene kolege triba to viditi uživo,izvrtiti par stvari koje budeš koristia na monitoru i ako ti paše kupiš...ja se isto zagrija za ovaj monitor i onda što san više čita za sad dostupne rewiev-e...počea san umišljat da san doktor znanosti za taj monitor,najbolje se uviriti iz prve ruke.....imaš na jubitu input lag od dell 2408 tip miće ikonu mišem i stvarno se vidi ,ja to isto pokuša u ve mulja di jedan pored drugog stoje dotični dell,philips 24" tn i lenovo 220x,koliko se ja trudija ja to nisam vidia niti na dell,niti na lenovi,jedino što je bilo očigledno da san gleda tog philipsa(TN) i samo bi se malo pomaka u stranu i slika bi odma potamnila,tako da za sada na stand by stavljam lenovo dok ne vidim uživo ovaj HP.Ponit ću sa sobom na usb stick-u par wallpaper 1900x1200,trailer u full hd-u,i ako mi bude odgovaralo vrlovjerovatno ga budem kupio jer budemo li mi previše gubili vrime po ovim raznoraznim forumima najbolje da odustanemo od bilo kakve kupovine u životu.Kad bi čovik bia uporan istražujući forume naša bi mali milijun razloga da nekupi niti kruv ili mliko a kamo LCD.
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 11:53   #72
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor GodsKiller Pregled postova
kako kažu uvažene kolege triba to viditi uživo,izvrtiti par stvari koje budeš koristia na monitoru i ako ti paše kupiš...ja se isto zagrija za ovaj monitor i onda što san više čita za sad dostupne rewiev-e...počea san umišljat da san doktor znanosti za taj monitor,najbolje se uviriti iz prve ruke.....imaš na jubitu input lag od dell 2408 tip miće ikonu mišem i stvarno se vidi ,ja to isto pokuša u ve mulja di jedan pored drugog stoje dotični dell,philips 24" tn i lenovo 220x,koliko se ja trudija ja to nisam vidia niti na dell,niti na lenovi,jedino što je bilo očigledno da san gleda tog philipsa(TN) i samo bi se malo pomaka u stranu i slika bi odma potamnila,tako da za sada na stand by stavljam lenovo dok ne vidim uživo ovaj HP.Ponit ću sa sobom na usb stick-u par wallpaper 1900x1200,trailer u full hd-u,i ako mi bude odgovaralo vrlovjerovatno ga budem kupio jer budemo li mi previše gubili vrime po ovim raznoraznim forumima najbolje da odustanemo od bilo kakve kupovine u životu.Kad bi čovik bia uporan istražujući forume naša bi mali milijun razloga da nekupi niti kruv ili mliko a kamo LCD.
Dobro si reko, ajde javi dojmove kad ga kupiš. Onda ću i ja ić pogledat. Po specifikacijama monitor je pila.
A reci taj del 2408 wfp kaj si vidio u vemilu, šta te je odvuklo od kupovine, zašto njega nisi uzo.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 12:21   #73
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
http://www.tftcentral.co.uk/forum/Ya...=1220974449/20

Sliku u thumbs :-)

nekome se možda sviđa gledati ljude u obliku rajčice (nakon propisne kalibracije; bez nje je mnogo gore), pa eto, stvarno je onda monitor pila po specifikacijama

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 20.09.2008. u 21:19.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 16:14   #74
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
Inače Dell 2407HC ti je bolji od Dell 2408 i usto par sto kuna jeftiniji,jer na 2408 je dokazano visok input lag,dok kod 2407HC je kao kod lenove 30ms,usto prema prade.de 2407HC ima najbolju interpolaciju(uporaba na nenativnim rezolucijama)oštrina ostaje odlična neovisno o rezoluciji i po tom pitanju je bolji od puno skupljih modela,njega nisam moga viditi uživo a.....
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 16:43   #75
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Receno mi je danas, kako mozda postoji jedan ogledni primjerak koji bi se mogao pogledati. Nazalost, covjek iz HP HR-a, koji mi je to jedini mogao locirati (kod koga je zavrsio) bio je nedostupan centrali. Sutra se cujemo iza 08h, pa cu znati, ima li toga cuda salonski solarizirati u Agramu.



Zaboravio spomenuti da ih je (takodjer saznao) Mikronis vec nekoliko prodao i da ima jos kojeg na centralnom skladistu.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 17.09.2008. u 17:06.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 18:36   #76
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Receno mi je danas, kako mozda postoji jedan ogledni primjerak koji bi se mogao pogledati. Nazalost, covjek iz HP HR-a, koji mi je to jedini mogao locirati (kod koga je zavrsio) bio je nedostupan centrali. Sutra se cujemo iza 08h, pa cu znati, ima li toga cuda salonski solarizirati u Agramu.



Zaboravio spomenuti da ih je (takodjer saznao) Mikronis vec nekoliko prodao i da ima jos kojeg na centralnom skladistu.
Ajde pogledaj pa javi, mislim da tebi mogu vjerovat.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 11:19   #77
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ok, došao sam maloprije doma, išao sam pogledati tog čuvenog HP-a.

kut gledanja fantastičan, oštrina slike odlična, sparkle effect neprimjetan... boje deset puta gore nego na slikama koje sam ranije linkao. nekoga neće smetati, nekoga hoće, ali meni osobno je to potpuno neupotrebljivo. ljudi doista izgledaju kao rajčice.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 12:12   #78
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ok, došao sam maloprije doma, išao sam pogledati tog čuvenog HP-a.

kut gledanja fantastičan, oštrina slike odlična, sparkle effect neprimjetan... boje deset puta gore nego na slikama koje sam ranije linkao. nekoga neće smetati, nekoga hoće, ali meni osobno je to potpuno neupotrebljivo. ljudi doista izgledaju kao rajčice.
Sad si me stvarno odvratio od kupovine. Pozdrav.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 12:18   #79
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ma idi pa vidi. meni osobno ne odgovara, ali ima ljudi kojima je wide gamut nešto najbolje na svijetu. stvar ukusa... pogotovo ako wide gamut monitor ne gledaš kraj sRGB monitora. neki niti ne primijete da postoji razlika, ja sam valjda preosjetljiv.

da se razumijemo, čim si u color-managed okruženju, slika je fenomenalna.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 12:21   #80
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
CRT mi lagano umire, gledao sam par zamjenskih ali nisu u najboljem stanju, a što se LCD-ova tiče, to je sve užas... ne znam uopće što bih. 7000 za apple 23" bogami ne dam (ionako ne bih mogao psihički podnijeti bilo što appleovo u svojoj blizini).
Moje preporuke su:
NEC 2690WUXi, 26", S-IPS
Dell 2709WFP, 27" - S-PVA

Neznam kolki ciljas, al' meni su ti bili u najuzem izboru, sto zbog odlicnih reviewa, sto zbog oke cijene. Na kraju je uletio bolji "financijski plan" pa sam rastegnuo na 3007WFP.

Vidio sliku na NECu, odlicna, nisam imao zamjerke ali nisam ga ni gledao par sati vec mozda 10ak minuta...

Ovaj DELL nisam vidio, ali po reviewima (procitao 4-5 komada) je mrcina od monitora. Plus, vec onaj 2707 model je imao odlicnu sliku, na 2709 su jos dodali brdo konektora i slicno, a slika sigurno nije losija .

Appleovi ekrani... neznam, moje osobno misljenje da je to isti k...c kao i svaki drugi S-IPS monitor, osim sto ima manju garanciju (1 godina?!!?) i kosta kao 5 inca veci model kod konkurencije.

Uglavnom, vidio 23" Cinemadisplay, odlicna slika, ali ne i savrsena. Backlight bleeding izrazen na 2 strane, 1 godina garancije, dovoljan razlog da nadjete neki random S-IPS model sa 1" vecom dijagonalom i 3 godine garancije za ~2 soma manje.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 17:57   #81
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
'

Otisao sam jutros dok su jos i ptice spavale. Dok se okrenuh, topđija je vec pucao za 12. Skroz zaboravio i zadocnio sa dogovorenim pozivom. No pingmachine made trag...

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ok, došao sam maloprije doma, išao sam pogledati tog čuvenog HP-a.
Oklen si došao vrli putnice namjernice?

Smanji misterij i onda nam barem reci koristan podatak đe se to moze vidjeti? Koji ducan/adresa? Pa da pronto pripremim putni nalog


Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
kut gledanja fantastičan, oštrina slike odlična, sparkle effect neprimjetan... boje deset puta gore nego na slikama koje sam ranije linkao. nekoga neće smetati, nekoga hoće, ali meni osobno je to potpuno neupotrebljivo. ljudi doista izgledaju kao rajčice.
Pa jesi li pokusao barem intervenirati sa preferencijama dok si gledao? Bez kalibracije, onoliko koliko si mogao odokativno pomilovati postavke.


Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Sad si me stvarno odvratio od kupovine. Pozdrav.

Ne! Sad si ti odvratio ozbiljnost od samoga sebe u ocima vecine ljudi koji ovo citaju. Pa jel tebi forinte padaju s neba? U svakom postu biti na rubu drugacije odluke i svaki put mijenjati odluke ili naslucivati dal je nesto dobro ili lose ... samo na temelju necega sto ti je netko rekao ili sto si procitao? Pa zar si tako kupio i monitor sa kojeg citas ovaj tekst? Zbilja mi ne ide u glavu da se tako moze nesto kupovati Mislim stvarno, nije do mene da se ikome petljam u njegove stvari. Ali zar ti tako malo povjerenja imas u svoju vlastitu procjenu?



Glavni glavonja i novo cudo u HP Dream Color obitelji je HP LP2480zx DreamColor Display (PDF)


1) HP DreamColor LP2480zx Professional Display

2) First Look: HP LP2480zx DreamColor Display

Ovaj dechec gamutira bez vecih penala kao Nec i Eizo u sRGB-u. Spomen na fimware koji bi (trebao) doci. Pa i u najgorem scenariju. Barem jedan model bi trebao jos nesto nauciti i dobiti od LP2480zx-a. Istina da zx ima visoku cijenu, ali ovo sto nudi... hm, tjera me na kvarne potrosacke misli.

Uglavnom, moram vidjeti 2475W na licu mjesta.

Jos jedan zanimljiviji osvrt novog vlasnika : Is mine faulty?

Odgovor bi po slikama treba biti : DA!
Jer ovo probijanje nema sto raditi na ovom monitoru.

.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 18:05   #82
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
kupio frendov poznanik, išli smo negdje pod sljeme to pogledati. lik inače nema kalibrator, ali pokušali smo smanjiti crvenu na moj zahtjev i onda se stvar raspala u photoshopu i firefoxu (naravno). ferlaufe nisam gledao. ne znam... ostao sam razočaran. inače, kad je u color-managed okruženju i normalno podešen, monitor je mrak.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 18:08   #83
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
kupio frendov poznanik, išli smo negdje pod sljeme to pogledati. lik inače nema kalibrator, ali pokušali smo smanjiti crvenu na moj zahtjev i onda se stvar raspala u photoshopu i firefoxu (naravno). ferlaufe nisam gledao. ne znam... ostao sam razočaran. inače, kad je u color-managed okruženju i normalno podešen, monitor je mrak.
Ahhhh, postajes mi jako vec sumnjiv. Isao vidjeti, sad je kod nekog covjeka? Gdje je taj covjek kupio? Pa jel nisi mogao koju sliku fotnuti kad si vec isao? Pa nije u redu

Uh, sad stvarno pod hitno zelim vidjeti taj monitor. Jasno, uz slikovno dokumentiranje ostalima ovdje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 18:38   #84
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
mislim da ga je u mikronisu uzeo. trebalo bi ih tamo natjerati da spoje jednog na neko računalo, kako su imali za lenova.

nije mi palo na pamet uzeti fotić sa sobom
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 18:40   #85
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ahhhh, postajes mi jako vec sumnjiv. Isao vidjeti, sad je kod nekog covjeka? Gdje je taj covjek kupio? Pa jel nisi mogao koju sliku fotnuti kad si vec isao? Pa nije u redu

Uh, sad stvarno pod hitno zelim vidjeti taj monitor. Jasno, uz slikovno dokumentiranje ostalima ovdje.
Ajde Visage, i ja jedva čekam da vidiš i uslikaš, jer dok nešto nevidiš iz prve ruke, ništa od toga.
Inače, onaj link koji si zadnji dao, ono probijanje svjetla je katastrofa. Zato i čekam tebe i tvoje dojmove. Znaš ono, najlakše je nešto naručiti na neviđeno, a kasnije se onda jadaj ili veseli.
Pozdrav
Index je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 21:48   #86
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ma idi pa vidi. meni osobno ne odgovara, ali ima ljudi kojima je wide gamut nešto najbolje na svijetu. stvar ukusa... pogotovo ako wide gamut monitor ne gledaš kraj sRGB monitora. neki niti ne primijete da postoji razlika, ja sam valjda preosjetljiv.

da se razumijemo, čim si u color-managed okruženju, slika je fenomenalna.

Colour Depth
16.7M (8-bit), 92% NTSC colour gamut
.

Zbunjuje me ovaj wide gamut.
PA zar i Lenovo L220x i Dell 2408wfp nisu wide gamut monitori pa se nitko previše ne žali.
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 21:52   #87
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
stvar ukusa, kao što sam rekao
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 09:09   #88
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
stvar ukusa, kao što sam rekao
De reci jel ima probijanja svjetla na crnoj pozadini na modelu koji si ti vidio.
Ako ima, jel to stvano onako izraženo kao na slikama koje je posto Visage.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 09:21   #89
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
nisam primijetio, ono gore je valjda defektan monitor.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 20:08   #90
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Zbunjuje me ovaj wide gamut. PA zar i Lenovo L220x i Dell 2408wfp nisu wide gamut monitori pa se nitko previše ne žali.
Pazljivo citanje stavke koja se odaziva na ime CM vec (na papiru) govori jasnije, posebno kad se radi o nazivnom i pravom Gamut modelu : 2408WFP , L220x

Ponovo na papiru LP2475w nema ono sto jasno pokazuje LP2480zx.

Ali i zadnja 30-ica 3008WFP.

Samo Eizo jedan i jedini Eizo, na svim modelima... klikaj od 17" do 30" i nema modela koji ne razgovara kako treba na temu CM-a. Jos jedan razlog, zasto (bolji) Eizot monitori dolaze vec standardno najbolje kalibrirani naspram konkurencije.

Dao bog da sljedeci tjedan vec nadjem i vidim ovu HP dosadu.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 20.09.2008. u 20:36. Razlog: Istekla mi pretplata na Smib :(
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na