Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2015., 11:06   #1
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Question Snimanje Bnet TV programa na HTPC...

Pozdrav svima! Trebao bih pomoć oko snimanja TV programa od Bneta na HTPC. To bih trebao postaviti kod jednog poznanika , a ne kod sebe.

Baš se ne razumijem u to sve, ali gledao sam po netu i tu po forumu i čini mi se da bi to trebalo i ići tako da se kupi USB TV kartica, stb od bneta spoji sa coax out na tv card coax in i to je to. Da li mi treba i neki program tipa WMC na HTPC-u za snimanje?

Unaprijed hvala!!!
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 12:03   #2
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Obično softver od proizvođača USB kartice je dovoljan. Nisam neki napredni korisnik.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2015., 14:39   #3
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ima li kakva zaštita na bnet kanalima (macrovision i slično?).
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 16:41   #4
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Obično softver od proizvođača USB kartice je dovoljan. Nisam neki napredni korisnik.
Zahvaljujem, samo ne znam da li su ti programi digitalni i da li onda može snimanje na običnu TV karticu.
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 09:38   #5
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
ako vidiš digitalni sadržaj (kartica podržava DVB-T/C), onda ga možeš i snimat
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 10:39   #6
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Kako gleda Bnet sadržaj? Preko STBa?
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 10:31   #7
hrks
Premium
 
hrks's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 142
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Kako gleda Bnet sadržaj? Preko STBa?
Koliko znam, da.
hrks je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 14:52   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Evo i mene u sličnoj situaciji. Iz routera ide koaxijalac, ulazi u onu standardnu razdijelnu kutiju (TV, Radio) i od tamo opet antenskim kabelom ide u TV.

Imam samo DVB-T karticu, tako da ne dobivam ništa od Bneta, nego vučem samo 4 osnovna DVB-T programa.

Ako kupim DVB-C karticu, tipa ovo, hoću li moći gledati i snimati sadržaj od Bneta?

Ako slučajno netko ima DVB-C karticu koju je voljan ustupiti na par sati testiranja, nek se javi pa kompenziram pivom
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 18:23   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Neće to ići tako jednostavno, odnosno hoće ako se zadovoljiš time da snimaš analogni signal (SCART izlaz) i onaj koji "trenutno gledaš",

ako hoćeš "loviti" digitalni signal koji je u Bnetu DVB-C tipa onda još trebaš "nekako" otključati pojedini kanal a za to ti treba pcmcia modul Conax CAM CAS7 + njihova kartica + nekakav sw koji će to sve skupa viditi / povezati i otključati odr. kanal ... ukratko xy problema,

ako te zadovoljava prva jednostavnija varijanta onda koristi SCART izlaz sa njihovog boxa + nekakav usb capture stick + odg. sw > na boxu odabereš odr. kanal a u sw pokreneš snimanje ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 18:33   #10
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Koliko ja znam (a nisam 100% siguran) Bnet ima 2 vrste signala:
- analogni (koji ima i jedan t mux u sebi) i koji nije kriptiran i njega bi eventualno mogao snimati
- kriptirani digitalni koji bi mogao se mogao snimati snimati ako npr gurneš njihovu karticu u neki box i da se ista može podesiti da radi u njemu (ili dobiješ ecm signal od nekog drugog preko neta - ovo se inače zove card sharing) ili ako snimaš sa izlazne strane boxa tj. npr hdmi i to ako nema neku od zaštita tipa macrovision..
Sad pretpostavljam da ti dobijaš analogni + dvb-t mux a ne znam dali taju stick podržava analogni signal... (ovaj analogni nemaju sve zgrade mislim - znam da mi kolega u jednom dijelu splita ima isti)...

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 11.03.2015. u 18:40.
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2015., 18:40   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Zato sam mu i predložio jednostavniju varijantu da sa capture karticom lovi / snima analogni (video + audio) sa SCART - a Bnet boxa.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 19:13   #12
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Koliko sam ja skužio on i nema ništa od bnet opreme nego gleda njihove nazovimo ih fta kanale i to opet samo ovaj dvb-t mux koji je ubačen jer je preskenirao samo dvb-t segment.
Za izviditi kompletnu situaciju mogao bi npr preskenirati i analogni dio sa njegovim tv tunerom?
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 20:06   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Naravno da to može, tada će uhvatiti još cca 40 analognih kanala koji su "kvalitete kakva je" i može ih bez problema snimati.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 20:05   #14
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Neće to ići tako jednostavno, odnosno hoće ako se zadovoljiš time da snimaš analogni signal (SCART izlaz) i onaj koji "trenutno gledaš",

ako hoćeš "loviti" digitalni signal koji je u Bnetu DVB-C tipa onda još trebaš "nekako" otključati pojedini kanal a za to ti treba pcmcia modul Conax CAM CAS7 + njihova kartica + nekakav sw koji će to sve skupa viditi / povezati i otključati odr. kanal ... ukratko xy problema,

ako te zadovoljava prva jednostavnija varijanta onda koristi SCART izlaz sa njihovog boxa + nekakav usb capture stick + odg. sw > na boxu odabereš odr. kanal a u sw pokreneš snimanje ...
Nije tako ni komplicirano. Pod uvjetom da njihova kartica i CAM modul rade s DVB-C karticom (što ne bi trebao biti veliki problem), sve što treba je DVBLink:
http://dvblogic.com/en/software/wind...link-tvsource/

Nakon toga se u Windowsima pojavljuje virtualni tunner kojeg Media Centar i ostali programi vide kao regularni i trebalo bi biti poprilično jednostavno to sve podesiti. Ovo nisam nikada probao ali imao sam u planu upogoniti DVB-S2 + CI + MaxTV CICAM i karticu. To nisam nikada napravio ali ima na satelitskom forumu (jednom od ona dva, nisam siguran na točno kojem) post u kojem čovjek kaže da je probao i da radi. Ja sam to sve skupa strpao u televizor pa od tamo gledam i snimam MaxTV...

Inače, snimanje iz STB-a preko SCART ili HDMI izlaza bi mogla zeznuti Makrovizija. To se može riješiti "killerom" s ebaya.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 20:15   #15
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Nisam vidio prije da su se pojavili odgovori na temu...

Uglavnom.... Imam samo Thomsonov WiFi router, coax ide iz njega u zidni razdjelnik, i iz zida antenski kabel ide u TV i to je sve.

Zato i pitam bi li prošla samo DBV-C kartica.

Ostaje mi još samo problem Synologya koji nema podršku za DVB-C kartice
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 20:16   #16
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Probaj skenirati analogni dio signala da vidiš kako stojiš s njim - sami dvb-c digitalni tuner ti ne rješava ništa vezano uz digitalni dio zbog kodiranog digitalnog signala.

Citiraj:
Nije tako ni komplicirano. Pod uvjetom da njihova kartica i CAM modul rade s DVB-C karticom (što ne bi trebao biti veliki problem), sve što treba je DVBLink:
http://dvblogic.com/en/software/wind...link-tvsource/

Nakon toga se u Windowsima pojavljuje virtualni tunner kojeg Media Centar i ostali programi vide kao regularni i trebalo bi biti poprilično jednostavno to sve podesiti. Ovo nisam nikada probao ali imao sam u planu upogoniti DVB-S2 + CI + MaxTV CICAM i karticu. To nisam nikada napravio ali ima na satelitskom forumu (jednom od ona dva, nisam siguran na točno kojem) post u kojem čovjek kaže da je probao i da radi. Ja sam to sve skupa strpao u televizor pa od tamo gledam i snimam MaxTV...
Zadnje vrime i nedaju karticu nego neki svoj box koji radi na cs principu (uzimlje ecm-ove sa njihovog servera koliko sam ja skužio) tako da nemožeš ništa se igrati tu.
Ako se dođe do kartice ci cam u biti i netreba ako se ima neki e1/e2 box sa c tunerom jer ista može raditi i preko sw camova a onde igre se tek otvaraju

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 15.03.2015. u 20:22.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2015., 20:20   #17
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Imam DVB-T, Terratec XXS i od tih programa, na istom kabelu, hvatam samo HRT1, HRT2, RTL i Novu. Ostalo ništa, zato mi i nije jasna cijela situacija. Trebam li DBV-C karticu za komp da mogu snimati na komp ili što mi treba...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 10:23   #18
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Zadnje vrime i nedaju karticu nego neki svoj box koji radi na cs principu (uzimlje ecm-ove sa njihovog servera koliko sam ja skužio) tako da nemožeš ništa se igrati tu.
Ako se dođe do kartice ci cam u biti i netreba ako se ima neki e1/e2 box sa c tunerom jer ista može raditi i preko sw camova a onde igre se tek otvaraju
Otišao si predaleko Ideja je legalno gledati sadržaj.. A to što ne daju karticu/cicam to je samo u HR tako debilno. Čini se da je jedino T-HT shvatio kako se to treba raditi. Mrzim STB-ove i ne vidim razloga zašto bi morao imati baš njihov STB i baš njihov dodatni šugavi daljinski ako želim gledati sadržaj. A o cijenama i kvaliteti tog dodatnog sadržaja da i ne pričam. Samo smo mi dovoljno glupi da plaćamo 100 kuna mjesečno za šaćicu SD kanala. Bitno da su Arene u HD-u da mogu gledati nobelovce kako trče za loptom. Fuj...

No to sam samo ja

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imam DVB-T, Terratec XXS i od tih programa, na istom kabelu, hvatam samo HRT1, HRT2, RTL i Novu. Ostalo ništa, zato mi i nije jasna cijela situacija. Trebam li DBV-C karticu za komp da mogu snimati na komp ili što mi treba...
Ne znam kako BNet distribuira svoje usluge. Tu će ti morati odgovoriti netko tko više zna o tome. Ja ti eventualno mogu reći koji software bi ti mogao pomoći realizirati ono što želiš. Onaj DVBLink radi i na Synologyu:
http://dvblogic.com/en/software/synology/
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2015., 10:40   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Probao sam taj DVBLink na Synologyu i ne radi. Masa drugih korisnika javlja istu stvar.

No, pustimo sad Synology. Spojio bih ga samo na PC zasad, da tu i tamo mogu nešto snimiti jer mi TV nema USB portova
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na