Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2011., 03:53   #271
Ska Zli
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Citiraj:
Autor x-ray Pregled postova
Ja sam kupio ovog dell-a što spominješ i za sada sam zadovoljan.
Ako sam dobro shvatio, ovog Dell-a http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9812

Sto je sa bukom, za koju si strahovao?
Kakav je HDD (jer, ako sam dobro nasao podatak, u tim modelima je HDD na 5400 rpm)?
Jeste li uzeli mozda plavi i kako izgledaju uzivo?

I ja uskoro namjeravam kuputi laptop i taj mi se cini odlican za svoju cijenu.


Pa bih vas (x-raya i imaticxa) molio za dojmove do sada (svaka informacija je dobrodosla )
Hvala i lijep pozdrav
Ska Zli je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2011., 07:06   #272
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Meni (nadam se) danas stize, ali verzija sa M370 proc (ovaj je 380) i sa 2 GB rama, ali cu odmah kupiti jos 2 GB. Uzeo sam crni
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2011., 23:38   #273
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Evo stigao danas Dell. Nadogradio ga sa jos 2 GB rama. Buku za sada ne primjetim, ali tek su windowsi gore i koji program. Malo sam se napatio sa driverima za WLAN koji su od broadcoma i kojih nema na njihovoj stranici. Zapravo, pitajte sto vas zanima
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 04:57   #274
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Evo stigao danas Dell. Nadogradio ga sa jos 2 GB rama. Buku za sada ne primjetim, ali tek su windowsi gore i koji program. Malo sam se napatio sa driverima za WLAN koji su od broadcoma i kojih nema na njihovoj stranici. Zapravo, pitajte sto vas zanima
Zar nije Win7 složio sve potrebno?
Vjerojatno će ga kolega uzeti u dogledno vrijeme, a ne moram ni pogađat kome će uvalit da mu ga složi...
Nabaci link na driver ako nije bed
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 08:05   #275
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Nisu win mogli sve instalirati kad nije bilo wlana. Za wlan probati prvo ovaj file na sluzbenim stranicama ili ovaj broadcom
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 14:03   #276
Ulix
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
ima li netko neki od ovih modela HP probook 5310m C2D ili 5320m

prvi je na strani link jer kod nas nema baš sa C2D procom nego nude celerone a to nije opcija :\
a za drugi znam da se moze nac jeftinije, al me zanima samo dal itko ima iskustva s nekim od ta 2 modela?

(i namjerno zelim 13" da izbjegnem komentare da ima dobrih15ica za te novce )

tnx
Ulix je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 14:08   #277
x-ray
Registered User
Moj komp
 
x-ray's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Ska Zli Pregled postova
Kupio sam taj plave boje (crni nisu imali s tom konfiguracijom). Površina je sjajna pa ostaju otisci prstiju, ali ništa pre strašno. Poklopac se malo uvija pod pristiskom, pa treba pazit da se ne sjedne na njega

Citiraj:
Autor Ska Zli Pregled postova
Sto je sa bukom, za koju si strahovao?
Toga sam se najviše bojao. Ventilator ne radi dok se laptop ne zagrije, onda se upali neko vrijeme, pa se ugasi. Kad ventilator radi, čuje se, ali ništa strašno. Imam stolni komp za koji sam mislio da je tih. Sad kad radim na laptopu, pa poslije sjednem za komp, komp mi je postao jako bučan. Tako što se buke tiče, iznad svih mojih očekivanja. (ono što su se ljudi žalili na buku, su vjerovatno naletili na laptop sa greškom ili jednostavno pretjeruju).

Citiraj:
Autor Ska Zli Pregled postova
Kakav je HDD (jer, ako sam dobro nasao podatak, u tim modelima je HDD na 5400 rpm)?
Mislim da je 5400rpm, pošto mi se ćini sporijim od 500gb harda koji imam na stolnom kompu koji je 7200rpm.

Citiraj:
Autor Ska Zli Pregled postova
Jeste li uzeli mozda plavi i kako izgledaju uzivo?
Da plavi. Meni izgleda ok. Da su imali crni uzeo bi njega, ali i plavi je ok. Mali minus zbog sjajne površine, pa ostaju packe.

Sve u svemu za 4450kn sam prezadovoljan. Taman na granici za ćešće prenošenje. To je prije svega multimedijski laptop na kojem se može solidno igrati 3d igre. Kod gledanja filmova, baterija izdrži nekih 2:30h. Još se nisam stigao igrati, ali vjerujem da bi izdržao do max. 2h na bateriji, možda nešto manje. Ja ga uglavnom držim na struji.
x-ray je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 14:22   #278
floppy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2
Lijep, moćan i pouzdan laptop za cca. 5000kn

Bok ljudi. Totalno sam rusty što se tiče noviteta u svijetu laptopa i općenito nekih tehničkih podataka u opisima i konfiguracija pa mi treba pomoć.

Sestri treba novi laptop. Imamo užasno iskustvo s HP mašinama, već 2 komada su se uzastopno kvarila tako da je uvjet broj 1 da ne bude HP. Neizdrživi su.

Laptop bi trebao biti dovoljno dobar da potegne novije igrice na kvalitetan način. Cijena da bude oko 5000kn. Preferiram Toshibu, Dell, no naravno sve prijedloge i ideje ću uvažiti. Bitno je također da laptop estetski zgodan, ipak je to sestra. Da nije težak, da je dobar ekran i dobra rezolucija i da ne buči. Garancija i sl naravno.

Da pokušam rezimirati. Lijep, moćan i pouzdan laptop za cca. 5000kn.

Mjesto preuzimanja bi bilo Zagreb.

Hvala
floppy je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 02:10   #279
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
evo preporuka ti je na ovaj model

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8797

isti sam sebi uzeo, cekam isporuku iz ZG
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 07:53   #280
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Odličan prijedlog, inače, imaju ga i jeftinije u Telebitu.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2011., 14:28   #281
floppy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2
Nije raspoloživ

Odličan je laptop, zadovoljan sam međutim nigdje nije raspoloživ. Zvao sam sigurno 3-4 mjesta, a treba nam stroj odmah, ili barem u roku 2-3 dana

Koliko traje dostava? Koje su mi alternative? Ja bi ovoga, stvarno se čini dobar

Upomoć
floppy je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 20:36   #282
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Raspitaj se onda za ovog s i3 procesorom. Dostava je u roku 24h od primitka uplate.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 21:47   #283
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Prijatelj mi treba laptop za 4.500kn max.
Na laptopu mu nije bitna jaka grafička,jer neće igrat igre,dakle treba mu samo za osnovni rad - surfanje,Word,Excel,muzika,torrenti i tako.

Bitno je da je u tom osnovnom radu brz i bez problema.
Također,bitno je da je tih,da se ne grije puno i da je kvalitetan.

Garancija je poželjna 2 godine .

Zahvaljujem na odgovorima.

Ja mu ne mogu puno reć,jer imam već rabljeni laptop (HP 4510s) koji bi njemu bio taman,ali on bi novo i sa garancijom i sa malo većim HDD-om te malo jačim procesorom.
__________________
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 22:14   #284
kengy
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Moslavina
Postovi: 2
Citiraj:
Autor floppy Pregled postova
Laptop bi trebao biti dovoljno dobar da potegne novije igrice na kvalitetan način. Cijena da bude oko 5000kn. Preferiram Toshibu, Dell, no naravno sve prijedloge i ideje ću uvažiti. Bitno je također da laptop estetski zgodan, ipak je to sestra. Da nije težak, da je dobar ekran i dobra rezolucija i da ne buči. Garancija i sl naravno.
Preporučam ovu toshibu. Kupio sam je prije mjesec dana i od mene samo pohvale.Ima ok grafičku i proc za neke osnove, nije teška, a i cijena je solidna.
kengy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 00:21   #285
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
floopy ja sam ti dao preporuku i vjeruj mi isplati se čekat jer za taj novac dobijes zbilja puno.


update: evo i ja sam popušio ovaj model s i5 procesorom jer dok je sjela uplata od firme s kojom sam kompenzirao nestalo ih na lageru al kaze mi djelatnik da dolazi nasljednik s sandybridge procesorom pa da se strpim 2 tjedna ili da uzmem raspolozivi i3 proc...tako da cu pricekat jer mi nije hitno. al ako tko cuje da ima igdje i5 po ok cijeni neka javi thx

Zadnje izmijenjeno od: knocker. 28.04.2011. u 13:15.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 00:36   #286
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
Prijatelj mi treba laptop za 4.500kn max.
Na laptopu mu nije bitna jaka grafička,jer neće igrat igre,dakle treba mu samo za osnovni rad - surfanje,Word,Excel,muzika,torrenti i tako.

Bitno je da je u tom osnovnom radu brz i bez problema.
Također,bitno je da je tih,da se ne grije puno i da je kvalitetan.

Garancija je poželjna 2 godine .

Zahvaljujem na odgovorima.

Ja mu ne mogu puno reć,jer imam već rabljeni laptop (HP 4510s) koji bi njemu bio taman,ali on bi novo i sa garancijom i sa malo većim HDD-om te malo jačim procesorom.
Bok,

http://www.supernet.hr/webshop.php?H...rodID=M0750589

Fujitsu prijenosno računalo Lifebook AH530/gfx,VFY:AH530MRY5

Garancija je 12mj., al ovaj ga lap mozda malo natjera da uđe u svijet igrica.

Tu imaš malo detaljnije o njemu: http://www.slashgear.com/fujitsu-lif...phics-2799237/
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 10:24   #287
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Zašto forsiraš igranje ako je čovjek naveo da neće igrati ništa na laptopu, zar je tako nevjerojatno da netko ne koristi računalo za igranje!? Uz to laptop niti je nešto kvalitetan, bučan je (radio sam sa slabijim modelom, s integriranom grafičkom i bučan je i bez opterećenja), ima samo 12 mjeseci jamstva. Ne znam po kojem kriteriju bi se uklopio u ono što on traži.

Što se tiče preporuke, neki osnovni Dell N5010 s 3g. jamstva za oko 3,5k kn bi bio dovoljan ...
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 11:40   #288
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
Prijatelj mi treba laptop za 4.500kn max.
Na laptopu mu nije bitna jaka grafička,jer neće igrat igre,dakle treba mu samo za osnovni rad - surfanje,Word,Excel,muzika,torrenti i tako.

Bitno je da je u tom osnovnom radu brz i bez problema.
Također,bitno je da je tih,da se ne grije puno i da je kvalitetan.

Garancija je poželjna 2 godine .

Zahvaljujem na odgovorima.

Ja mu ne mogu puno reć,jer imam već rabljeni laptop (HP 4510s) koji bi njemu bio taman,ali on bi novo i sa garancijom i sa malo većim HDD-om te malo jačim procesorom.
Ili evo DELLovog s 3god. garancije sasvim dovoljnog za uredske alate.

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9221
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 12:06   #289
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Zašto forsiraš igranje ako je čovjek naveo da neće igrati ništa na laptopu, zar je tako nevjerojatno da netko ne koristi računalo za igranje!? Uz to laptop niti je nešto kvalitetan, bučan je (radio sam sa slabijim modelom, s integriranom grafičkom i bučan je i bez opterećenja), ima samo 12 mjeseci jamstva. Ne znam po kojem kriteriju bi se uklopio u ono što on traži.

Što se tiče preporuke, neki osnovni Dell N5010 s 3g. jamstva za oko 3,5k kn bi bio dovoljan ...
Ne znam. Ovaj model radi sasvim ugodno. To što kod nas Fujitsu nije baš prihvaćen ne mora značit da je loš.
Uostalom, zadovoljen je kriterij do 4500kn, a i takav model će mu uredno obavljat poslove s Microsoft alatima pogotovo zato što mu je proc Intel Core i5.

Minus po njegovom kriteriju je samo garancija od 12mj., a što se tiče buke mislim da nije bučan. Nije ništa bučniji od Dellovih modela serije 5xxx.

Ja ga na ništa ne forsiram samo nudim mogućnost ukoliko dobije želju kad tad za igranjem da može zaigrat i nešto zahtjevnije.
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2011., 13:06   #290
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Neka u Della stavi još 1-2Gb rama i ima sasvim ok mašinu za tu namjenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 02:18   #291
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
Jel vidio tko ovaj model uživo i ima li kakve dojmove, čini se ok kupnja za lovu. 5300 sa win 7.

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=xx775ea&x=0&y=0
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 23:24   #292
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Pozdrav, na raspolaganju imam cca. 5000 kuna i za oko mi je zapao HP ProBook 4520s, XX775EA: http://www.protis.hr/products/detail...a--torba/40593
Namjena: uredski posao, surfanje, povremeno igranje (Medal of Honor onaj stariii, ali ne iskljucujem povremeno igranje neceg novijeg u buducnosti).

Za razliku od nekih drugih iz uzeg izbora, ovaj ima i5 procesor, 4GB RAM-a i bolju graficku.

Kakva je situacija s Acerom? Vidim da za slicne novce mogu dobiti nesto bolje komponente u Aceru... DO sada sam imao 2 Acera i nisam bas odusevljen kvalitetom...

Druge opcije su:
jos jedan HP http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=6313
Acer http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...16079&catid=26
Acer http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=6946
Lenovo (i3 procesor, manje RAM-a, losija graficka) http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...15008&catid=16
Toshiba (stariji procesor, losija graficka) http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...15388&catid=28

Savjeti dobrodosli
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 23:34   #293
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
Jel vidio tko ovaj model uživo i ima li kakve dojmove, čini se ok kupnja za lovu. 5300 sa win 7.

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=xx775ea&x=0&y=0
Bas i ja gledam. Cini mi se najbolji izbor za tu cijenu (windows 7, i5 procesor, dobra graficka, 4gb ram).
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 00:08   #294
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam imao samo loša iskustva sa HP-om. A zbog samo 12 mjeseci jamstva ih nikome ne preporučam.

Pogledaj TOSHIBA Satellite L655-1GH. I ostane ti još novaca za miša i torbu po izboru.
  Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 01:30   #295
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Samo nekoliko opaski na tu Toshibu L655 -prilično loša tipkovnica sa "nepreciznim" hodom tipki te tipke na touchpadu koje su dosta tvrde. Ostalo nije loše.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 02:22   #296
logi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Virovitica,HR
Postovi: 25
Pozdrav

Evo trazim laptop do 5000kn i hitno mi treba jer idem na dulje vrijeme od kuce.Laptop bi koristio za sve pod tim mislim:surfanje netom,gledanje filmova i naravno igranja.Pozeljno bi bilo da moze vrtit i novije igre. Velicina ekrena mislim da bi bila dovoljna 15".
E sad ja sam nasao jedan pa vas molim za savjet dali to valja sta ?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=013.100.498

Hvala svima na odgovorima !
logi je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 07:33   #297
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor logi Pregled postova
Evo trazim laptop do 5000kn i hitno mi treba jer idem na dulje vrijeme od kuce.Laptop bi koristio za sve pod tim mislim:surfanje netom,gledanje filmova i naravno igranja.Pozeljno bi bilo da moze vrtit i novije igre. Velicina ekrena mislim da bi bila dovoljna 15".
E sad ja sam nasao jedan pa vas molim za savjet dali to valja sta ?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=013.100.498

Hvala svima na odgovorima !
Ja sam uzeo ovakav crni i vrti normalno sve igre, a ima 3 god garancije. Samo sam dodao jos 2 GB rama
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 08:54   #298
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Ako uzmeš Acera, OBAVEZNO si dokupi 3g. garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 12:31   #299
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Ima li jos kakvih komentara na HP-a, prvenstveno mislim na kvalitetu izrade? Vidim da je ovaj model tj. kuciste obradjen brusenim aluminijem.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 23:50   #300
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Sto bolje uzeti dell 5010,taj za 4300kn ili asus n52.prvi ima i3 proc,ati 5650,3gb,3god garancije.asus amd athlon2 p320,4gb,ati 5730.kolika je stvarna razlika izmedju ta dva procesora i laptopa sto se tice kvalitete?
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na