Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2010., 15:58   #1
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
Jeftina zvučna za sviranje gitare

Nedavno sam poceo svirat gitaru i nemam pojacalo nit mi jos uvijek treba.
Gitara mi je spojena na komp i zvuk je jako nekvalitetan kad stavim bilo kakvu jacu distorziju posto imam onboard zvucnu (previse suma i jako mrljav zvuk).
Zanima me postoji li ikakva dobra zvucna kartica koja bi me zadovoljila za ovu potrebu za oko 400kn, ako je to uopce moguce za tako male pare.

Hvala
__________________
Quid Quid latine dictum est altum viditur!
Bilo što rečeno na latinskom zvuči pametno!
Doms je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 16:16   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,734
Gitara + komp nula bodova.

Kupi si malog marshalla ms2 i deri.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2010., 16:25   #3
Doms
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kod kuce, a di dalje?
Postovi: 58
Mislim da nema smisla da se svadam s bilokim o ovome.
Za jedno kvalitetno malo kucno pojacalo bi trebo izdvojit min 1000kn i jos uz
to nebi imao niti jedan efekt kao sto je wah i delay. Preko Amplituba mogu
dobiti bezbroj razlicitih zvukova samo sto mi treba bolja zvucna. Usput mogu i snimati to sto sviram.

P.S. Retardirano je reci kupi i deri nekome ko nema bas para
__________________
Quid Quid latine dictum est altum viditur!
Bilo što rečeno na latinskom zvuči pametno!
Doms je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 16:28   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Imaš 10W Laneya za po 400 kn u dućanu, preko oglasnika se može nać i jačih modela za te novce.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 16:51   #5
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
mozda ti nije do zvucne kartice nego do programa sa kojim stavljas distorziju.
upali clean i pojacaj i vidi kakav je zvuk. ako je cist onda super, skini npr guitar rig i probaj distorziju
ako je necist onda opet moze bit do magneta, gitare itd...neznam sad sta imas al samo da znas da nemora bit do zvucne, iako svejedno nebi na onboardu nista radio
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 20:15   #6
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Stari SBLive radi čuda zato što ima hardverske efekte. To ti je barem jeftino probat.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 08:03   #7
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,997
Ja imam Xfi ovu iz potpisa, i preko guitar riga 3 je sve solidno radilo, samo sta sam ja imao to na Z5500 pa je to moglo biti dosta glasno... I istina za te pare (400kn) nece nac neki amp koji ce mu bit toliko zanimljiv kao guitar rig
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 19:57   #8
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imaš 10W Laneya za po 400 kn u dućanu, preko oglasnika se može nać i jačih modela za te novce.
Bolje malo po oglasnicima potrazi,kao sto je kolega rekao ima i jacih modela,malo potrazi ispalti se.
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 22:23   #9
Agnus
ređistred juzer
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Karlovac
Postovi: 40
Imam neka iskustva po tom pitanju...
Konkretno koristim redovito za snimanje svirki M-audio MobilePre USB, kupio sam ju novu u ducanu na akciji za 800kn.

Tebi treba nešto slično, bilo USB bilo PCI verzija.
Pazi samo da ti ima TRS ulaz za instrument, a bilo bi ludilo da ima i predpojačalo i XLR konektor, pa možeš snimati i preko mikrofona što god te volja...

400kn je malo na knap cifra, ali možda možeš naći nešto rabljeno,
pogledaj malo oglasnike, njuskalo, glazbene forume, itd...
npr. E-mu 0202 USB bi se možda kakva rabljena našla, ili možda E-mu TrackerPre (još bolje), ili nešto od M-audio ponude...

Pojačalo zaboravi, jer nešto što bi imalo smisla košta preko 1000kn sigurno, a i ograničio si se samo na ugrađene efekte i naravno, nemaš mogućnost snimanja...
Kad budeš imao para, onda kupiš kvalitetno pojačalo a zvučna ti služi umjesto pedale, za po doma...

btw, ako već ništa bolje, nije ni ovo loše za tu lovu:
http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/cr...-oglas-1548428
Agnus je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 14:07   #10
BraBUS
Nervozni poštar
Moj komp
 
BraBUS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 258
Najeftinija i najbolja zvucna za sviranje gitare na kompu ti je Creative Audigy 2 ZN Pro Platnium. Zvucna podržava - Support of ASIO 2.0, koji sprijecva kasnjenje zvuka... što je bitno za sviranje gitare.

Nedavno sam ju prodao za 400kn što je jako mala cijena u odnosu što kartica pruža.

Inače karticu možeš naci od 100do300kn..jer ekipa ne zna što posjeduje
__________________
nVIDIA+INTEL=klasika
This message is hidden because Crash009 is on your ignore list.
BraBUS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2010., 14:35   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Stari SBLive radi čuda zato što ima hardverske efekte. To ti je barem jeftino probat.
ovo ti je najjeftinija opcija definitivno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 10:56   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav. Trebam preporuku za dotičnu stvar. Slični zahtjevi. USB, mala.

Da ima 2 mic in inputa. Da prima jednu gitaru i da mi niš od toga nema latenciju. Tek toliko da nije šrot jelte.

Hoću neku normalniju distorziju moći okinuti preko nekog 3rd party programa pa je dotična mogućnost plus (pa da nije neš kaj ima možda spigane drivere i slično). Važno da radi na Win 7 / Win 8, 8.1

Ovak neš mi se čini od starijih okej
http://www.zzounds.com/item--MDOMOBILEPRE

Valjda ima nešto novo, divlje, kompaktnije (ali da ne košta basnoslovne pare) jer mi se čini da 2x mic input i 1x instrument nije neki veliki zahtjev.
  Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 12:47   #13
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,066
Na tržištu ima hrpa zastarjelih USB sučelja kojima su skrpali 64-bitne drivere tek toliko da rade, ovo je jedan koji je noviji i nije "pripadnik tih starih":

http://www.audiopro.hr/proizvod/m-au...26&idPro=14251

Driveri su sređeni, ASIO radi na sva 4 ulaza:
http://news.softpedia.com/news/M-Aud...s-350843.shtml

EDIT: vidim da piše da je nedostupan, ali je dostupna plus verzija za parsto kn više.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 18.11.2013. u 12:58.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 14:08   #14
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Fala, ovaj m-track se čini kao dobar buy. A dalo bi ga se i za petstotinjak kuna čopiti polovnog od nekog tko prelazi na nešto ozbiljnije.
  Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 14:17   #15
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,997
Samo da pitam, jesi mozda vec isprobavao neki program na trenutnoj zvucnoj ?
Ako nisi, pokusaj nesto od ovih programa: Peavy Revalver MKIII, Amplitube Metal, Guitar rig 3, Guitar Rig 5...

Ja sam uz revalver dobio neki software za podesavanje latencija bio... pa vidi, da ne dajes pare, mozda ce ti i ovo biti ok
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 15:00   #16
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 753
Najbolja i daleko najjeftinija stvar za sviranje gitare je USB Guitar Link koji ima u sebi line preamp. Obične zvučne kartice nemaju balansirane ulaze niti predpojačalo, pa se gitara šteka obično u ulaz za mic što daje jako loše rezultate. Ovaj usb uređaj se može koristiti sa behringerovim driverima koji daju super rezultate, odnosno nisku latenciju (oko 6ms), ovisno o postavkama. Probao i jako sam zadovoljan. Idealno za Guitar Rig i Amplitube .
elzel je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 08:24   #17
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Taj mi je u dolasku pa nikako da dođe iz Kine a božićne kupovine tek počinju - ima i na njuškalu jedan ili dva, nije ni cijena tako loša, daleko od 400 kn
Mic/line ulaz na kompu ima ozbiljnih nedostataka - svi su stereo, dok je gitara mono. Možeš kupiti adapter (6,3 mm na 3,5 mm) za 5 kn, ali jedan kanal će već u tom adapteru biti zbrikan sa masom. I kud to pretpojačalce nema dosta snage da pošteno podigne razinu ulaznog signala, pa još i to... iako sam vidio na nekim gitarskim forumima da najozbiljnije to savjetuju, mislim da to ne treba ni probavati. Znam jer jesam pa je bilo loše, pa radio kabel (6,3mm mono banana + 3m solidnog kabela + 3,5 mm stereo banana, malo lemljenja i oba kanala na maloj spojena zajedno) koji će te koštati par kuna manje od USB guitar linka. I rezultat će sigurno biti lošiji. Još jedna jeftinija a solidna alternativa je i Real Tone kabel koji dolazi sa "igrom" Rocksmith... što je također za preporučiti početnicima


A za 2 mikrofonska, poput Lexicon ili Focusrite interfejsa, od cca 70 ojra na dalje. Vidio sam Focusrite 2i2 na njuški za 800 kn. Navodno je to skoro pa vrhunsko. Ja planiram uzeti nešto od toga, vjerojatno sa eBaya ili iz Thomanna. Jednom, nekad. Ovo bi recimo trebalo zadovoljiti potrebe za više ulaza: http://www.thomann.de/gb/lexicon_lambda_studio.htm, http://www.thomann.de/gb/alesis_io4.htm , ima toga

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 19.11.2013. u 08:41.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 18:20   #18
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
ako imaš 400 nategni na 500 i nađi si laneya HC30R ( ili nešto slično ) , odlično za doma, ima clean i drive, ima i reverb koji ne treba.

ako si tek počeo nema ti smisla nikakve efekte isprobavati i dangubit uz to , hvataj se akorda, rifova, ljestvica itd ... za 2 godine isprobavaj wah, delay, chorus, flanger i ostalo

i šta ćeš se snimat kojeg vraga to možeš sa mobitelom da pošalješ svom učitelju napredak

komp ti može poslužit da instaliraš guitar pro

vjeruj mi ja sam imao tu ideju prije godinu i pol kad sam krenuo svirat. to s kompom je zajeb žešći
vex je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 18:23   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja sam si ovog maznuo nedavno - http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_...are/2888/14/36

pojačalo kicks ass totalno te prikriva njubstvo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 18:35   #20
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Najbolja i daleko najjeftinija stvar za sviranje gitare je USB Guitar Link koji ima u sebi line preamp. Obične zvučne kartice nemaju balansirane ulaze niti predpojačalo, pa se gitara šteka obično u ulaz za mic što daje jako loše rezultate. Ovaj usb uređaj se može koristiti sa behringerovim driverima koji daju super rezultate, odnosno nisku latenciju (oko 6ms), ovisno o postavkama. Probao i jako sam zadovoljan. Idealno za Guitar Rig i Amplitube .
Da je najjeftinija stvar, jeste ali da je najbolja - e pa baš i nije. Ako netko želi ubosti najjeftinije gitaru u komp i nešto šuškati ok je, no za bilo šta drugo to je neupotrebljivo.

Upravo su kvaliteta predpojačala i ASIO driveri glavni faktor hoće li to sličiti na nešto kad provučeš kroz Guitar Rig ili će zvučati smiješno. A nešto od 10$ će zvučati smiješno kako god okreneš.

Prvo sam imao M-Audio Firewire Solo (1100kn) koji je zvučao neloše, ali kad sam prešao na Profire 610 (2300kn) sve što sam dotad snimao je zvučalo smiješno u odnosu na ovu skuplju sa tim nekakvim "Octane" preampovima.

Međutim firewire sučelja osim što bolje trpe dugotrajna snimanja i više kanala (stream, a ne paketi i desync da ne idem u detalje) pate od problema chipseta. Radit će samo kako treba ako firewire kontroler je od Texas Instrumentsa (TI), primjerice, VIA i NEC ih neće uopće prepoznati. Idealno da je PCI/PCIE kartica jer će skupiti razne smetnje iz kompa.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 21:52   #21
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Da je najjeftinija stvar, jeste ali da je najbolja - e pa baš i nije. Ako netko želi ubosti najjeftinije gitaru u komp i nešto šuškati ok je, no za bilo šta drugo to je neupotrebljivo.

Upravo su kvaliteta predpojačala i ASIO driveri glavni faktor hoće li to sličiti na nešto kad provučeš kroz Guitar Rig ili će zvučati smiješno. A nešto od 10$ će zvučati smiješno kako god okreneš.

Prvo sam imao M-Audio Firewire Solo (1100kn) koji je zvučao neloše, ali kad sam prešao na Profire 610 (2300kn) sve što sam dotad snimao je zvučalo smiješno u odnosu na ovu skuplju sa tim nekakvim "Octane" preampovima.

Međutim firewire sučelja osim što bolje trpe dugotrajna snimanja i više kanala (stream, a ne paketi i desync da ne idem u detalje) pate od problema chipseta. Radit će samo kako treba ako firewire kontroler je od Texas Instrumentsa (TI), primjerice, VIA i NEC ih neće uopće prepoznati. Idealno da je PCI/PCIE kartica jer će skupiti razne smetnje iz kompa.
Jeftini usb guitar linkovi na ebayu su kineske kopije behringerovog linka koji ipak košta nešto više i nije "za hititi". Sad, jesu li elektroničke komponente u kopijama iste ne bih znao.
Uglavnom, pisao sam u skladu s naslovom teme i u tom kontekstu je link najbolja stvar, pogotovo za početnike koji još nemaju pojačalo, a probali bi "pravi" zvuk, cijena je tu još dodatni plus. Za iole ozbiljniju produkciju u smislu snimanja ovaj uređaj definitivno nije, ali za neko igranje, pravljenje zvučnih skica i nekih demoa može poslužiti.
Za sviranje i učenje sviranja s nekim driveom, high gain pojačalom u amplitubeu i guitar rigu stvar je odlična.
Ako se ima pedala neka onda je uređaj nepotrban jer pedala obično u bypassu pojačava signal na line razinu, pa se može štekat u line-in, a ne mic.
elzel je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:31   #22
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam si ovog maznuo nedavno - http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_...are/2888/14/36

pojačalo kicks ass totalno te prikriva njubstvo
ja sam maznuo JVM 205H i full stack , kad opališ riff izuva iz cipela
vex je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 23:39   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
a dobro sada to... meni je ovo više ovako za-po-doma, ali nisam još imao takovo "practice" pojačalo, sve su bili neki drekovi od par w i ovo stvarno ubija... još frajer ima tamo rolanda onaj cube za maltene duplo skuplje i veli - gle ovo stvarno obriše pod sa rolandom koji ima konstantno svoj zvuk, a ovo su odlične imitacije klasičnih efekata + moćno je stvarno.

opalio par rifova na cleanu i na drajvu - reko pakiraj sine ovo je brutalno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 08:26   #24
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Roland cube pojačala su odlična, imao sam cube 80 , čudo malo. clean da ti pamet stane, još ima sto čuda na njemu . stvarno kapa dolje.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 08:38   #25
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Jeftini usb guitar linkovi na ebayu su kineske kopije behringerovog linka koji ipak košta nešto više i nije "za hititi". Sad, jesu li elektroničke komponente u kopijama iste ne bih znao.
Navodno da nisu kopije, nego je jedina bitna razlika što su nebrandirani. Zato je i cijena 10$ umjesto 50-60$. Teško je provjeriti te navode, nisam našao direktnu usporedbu, ali sve što sam do sada našao potvrđuje teoriju. Ovdje ima dosta komentara i par fotki same pločice pod "user photos": http://dx.com/p/guitar-to-usb-interf...ng-130cm-32874

Ne znam kud je ovo skrenulo, ako se u startu (prije 3 godine... hm) tražila *jefina* zvučna za početnika a tu se razbacuje sa nekakvim tisućama kuna... jebiga, otišlo je kvragu. Više služi nabijanju kompleksa početnicima
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 09:09   #26
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Navodno da nisu kopije, nego je jedina bitna razlika što su nebrandirani. Zato je i cijena 10$ umjesto 50-60$. Teško je provjeriti te navode, nisam našao direktnu usporedbu, ali sve što sam do sada našao potvrđuje teoriju. Ovdje ima dosta komentara i par fotki same pločice pod "user photos": http://dx.com/p/guitar-to-usb-interf...ng-130cm-32874

Ne znam kud je ovo skrenulo, ako se u startu (prije 3 godine... hm) tražila *jefina* zvučna za početnika a tu se razbacuje sa nekakvim tisućama kuna... jebiga, otišlo je kvragu. Više služi nabijanju kompleksa početnicima
Da, te kopije imaju isti čip, zato i rade s behringerovim driverima, a sad jel će staviti ovakav ili onakav kondenzator unutra, manje bitno. Bitno je da je ASIO driver ok i da se može dobiti pristojna latencija.
elzel je online   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 09:39   #27
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Roland cube pojačala su odlična, imao sam cube 80 , čudo malo. clean da ti pamet stane, još ima sto čuda na njemu . stvarno kapa dolje.
eh sad 80

pričam za 15 model koji bi bio ekvivalent ovom nuxu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 12:27   #28
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
ma nebitno

za 500kn se može naći pristojno pojačalo za početnike

a navest ću uobičajene početničke greške :
- odmah uletavanja u skidanje solaža omiljenih bendova ( metallica , iron maiden, whatever ) . dakle ne budite smješni, to su ljudi koji su vježbali 5-6 godina prije prvog albuma i nema tog talenta koji će to svirat kako spada u roku 5-6-7 mjeseci. posljedica toga je da će se zbedirat i odustat .

- uletavanja u razne distorzije, efekte, gluposti. sve što trebaš je clean i drive. a to imaš na pojačalu od 500kn. sva ta kemijanja vode od puta koji treba pratit prema dangubljenju.

Muris Varajić, jedan jebeni lik koji svira da ti pamet stane, je rekao da je vježbao po 12-15 sati dnevno ... nuff said ...

vi drumom ja u šumu ... al nema veze, nabio sam još jedan post
vex je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 13:56   #29
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Morat ću malo... hm... što bi se reklo - pregrist govno.

Stigao mi taj kvazi-Behringer. I stvar radi, Behringer driver na CD-u čak i aktualna verzija, zbilja minimalna latencija, čak se može do 6 ms spustiti. Ali šum! Meni je to strašno iritantno. Pretpojačalo je prilično jako ali razine šuma su očajne, dobrano moram podići gate ali kad treba pustiti zvuk, naravno, prođe i šum. Postoji i osjetan šum na izlazu, i kad se ovaj na ulazu eliminira. Potenciometar na izlazu pred kraj krči i preskače a zvuk je sam po sebi loš jer dreče srednji i visoki, ono dolje nekak slabo dolazi do izražaja. Na over-ear slušalicama Superlux HD-681 EVO fali basa, to nema smisla. A sviram bas gitaru

Edit: malo sam bio neprecizan što se tiče kvalitete zvuka. Reprodukcija materijala sa kompa je loša, ono što je ušlo na ulaz je neuspredivo bolje, puniji zvuk, ima basa, čak i nije loše. Ali ono što je u pozadini je nikakvo. Čudno.
Ne voli Asio4All, strogo mora raditi sa svojim ASIO driverom, ne znam kako bi se moglo koristiti ovu điđu za ulaz a nešto drugo za izlaz. Na jednostavan način, ne baš.

Sve u svemu, za 10$ nije preskupa škola. Stajat će u ladici za... ne znam za što. Rezervu. Možda posluži za zezanciju, ako se izlaz ostavi pojačan max do 3/4 nije tako strašno, pa u neki mikser i razglas. U svakom slučaju u toj jeftinoj kategoriji Rocksmith Real Tone "kabel" je bolji, iako uz nešto veću latenciju (kod mene navodnih cca 12 ms). Manji tj. neprimjetan šum, solidan zvuk, fleksibilniji.... i radi u Rocksmithu



Edit 2: nakon par dana korištenja - ma nije to tako loše. Sve gorenapisano stoji, ali ako se izlaz malo stiša i ne picajzlira previše, može se pristojno vježbati i zezati. Pogotovo s obzirom da za 60 kn ne možeš ni pošteni kabel kupiti, alternativno niti bolju polovicu izvesti na kakvu klopicu, a bome ni poštenu rundu okrenuti...

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 09.12.2013. u 11:05.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 01:02   #30
Pikavac
junior
Moj komp
 
Pikavac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
koristim tog kvazi-behringera vec vise od 2 godine i meni do sad nije bio problematican, cak sam ga i na gazama jedno vrijeme koristio(gitara->laptop->mikseta). uglavnom za one koji koriste tu spravicu za sviranje ovo su moje postavke koje provjereno rade u reaperu, guitar rigu i kuassi pa cisto da se nade:
rig
a za rocksmith koristim gitarski kabel ustekan u linein od kompa
Pikavac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na