Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2010., 23:41   #271
Bvlgari
Registered User
 
Bvlgari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kod Kuce
Postovi: 25
Koja je najjednostavnija distribucija Linuxa?Sta predlazete pocetniku?
Bvlgari je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 09:40   #272
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
ubuntu
s4vgR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2010., 16:56   #273
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Evo jučer instalirao verziju 10.10 64bit na konfu iz "Moj Komp". Apsolutni sam početnik ( nešto sam kratko petljao sa verzijom 7,10 ali samo dan dva)
Uglavnom na ovu kofu se instaliralo tako jednostavno da je to milina. Upade odradio sve ulkjučujući drivere. Očaran sam Ubuntom doslovno
Ako nekog zanima za dual boot, na disk sam stavio na jednu particiju Win7, potom instalacija sa stika Ubuntua ( na stik staviš bez ikakvih problema u 2-3 koraka ), odabereš opciju Instal Ubuntu along other operating sistem, ima slider kojim odrediš koliku želiš particiju za Ubuntu odradiš instalaciju i Ubuntu automatski napravi dual boot. Stvarno jednostavno i radi perfektno.

Ako netko zna za nekakv aktualni user manual za Ubuntu gdje bi se moglo pohvatat basics molim ako može link ovdje ili na PM.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 21:25   #274
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Evo jučer instalirao verziju 10.10 64bit na konfu iz "Moj Komp". Apsolutni sam početnik ( nešto sam kratko petljao sa verzijom 7,10 ali samo dan dva)
Uglavnom na ovu kofu se instaliralo tako jednostavno da je to milina. Upade odradio sve ulkjučujući drivere. Očaran sam Ubuntom doslovno
Ako nekog zanima za dual boot, na disk sam stavio na jednu particiju Win7, potom instalacija sa stika Ubuntua ( na stik staviš bez ikakvih problema u 2-3 koraka ), odabereš opciju Instal Ubuntu along other operating sistem, ima slider kojim odrediš koliku želiš particiju za Ubuntu odradiš instalaciju i Ubuntu automatski napravi dual boot. Stvarno jednostavno i radi perfektno.

Ako netko zna za nekakv aktualni user manual za Ubuntu gdje bi se moglo pohvatat basics molim ako može link ovdje ili na PM.
Zavisi što te zanima, ali većinom ćeš ovdje naći sve odgovore. Najbolje ti je koristiti ga i riješavat probleme kako ćeš naletjeti na njih.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 03:42   #275
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 18:45   #276
Hari
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mursa
Postovi: 87
kako namjestiti povezivanje 2 računala, na jednom win7 a na drugom ubuntu 10.10?

oba pingaju oba. oba su isti workgroup. kad sa ubuntu-a probam pristupiti onom sa win7, dobijem dijalog box u koji treba upisati ime domain i password. šta god tu upišem opet se dijalog vrati.
Hari je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 19:35   #277
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,351
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 00:36   #278
Hari
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mursa
Postovi: 87
Ovo nisam našao u regedit-u:
HKLM\System\CCS\Services\LanmanWorkstation\Parameters
DWORD DomainCompatibilityMode = 1
DWORD DNSNameResolutionRequired = 0
Hari je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2011., 22:50   #279
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Pozdrav,


trebao bih malu pomoc oko Ubuntu Mavericka:

1) vezano za dva displaya - instalirao sam Ati drivere, i CCC za linux bas i nema puno opcija pa.. Kako mogu promijeniti koji mi je defaulni monitor? I kako mogu iskljuciti overscan?

2) vezano unrar - instalirao sam unrar-free, ali nista ne uspijeva extractati, za sve dobijem FAILED u terminalu. Da probam sa unrarom (bez free)?

Hvala
rendula je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2011., 14:11   #280
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Pozdrav,


trebao bih malu pomoc oko Ubuntu Mavericka:

1) vezano za dva displaya - instalirao sam Ati drivere, i CCC za linux bas i nema puno opcija pa.. Kako mogu promijeniti koji mi je defaulni monitor? I kako mogu iskljuciti overscan?

2) vezano unrar - instalirao sam unrar-free, ali nista ne uspijeva extractati, za sve dobijem FAILED u terminalu. Da probam sa unrarom (bez free)?

Hvala
2) instaliraj rar pa možeš otpakiravat sa defaultnim gui programom, ne moraš kroz terminal

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 02.03.2011. u 14:17.
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2011., 16:11   #281
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Može par pitanja, također sam totalni početnik (još i gore od toga, zaista ne kužim linux, previše mi se kosi s logikom koju Windowsi nameću godinama).
Pokušavam instalirati ubuntu 10.10 na komp od stare. 1 hard disk, 2 particije (C: i D: ).
Na C: su mi Win, na D: podaci.
Prilikom instalacije, uđem u one napredne funkcije za instaliranje i odaberem C: particiju (tj. drugačije se zove u Ubuntu-u, nadam se da sam pogodio pravu jer ne piše C: nego nešto dev/) i onda je delete-am i napravim novu. Tada se otvori novi meni sa nekim opcijama i tu ne znam šta da odaberem.
File system po defaultu stoji EXT4 journaling, a ima ih još hrpa. Koji od tih ?
Onda dolje ima mounting point, tu ima više opcija, također ne znam koju da odaberem niti čemu to služi...
Ne znam jel mi još šta promaklo...
Eto, samo ne bih htio izgubiti D particiju jer su mi tu svi podaci, a ubuntu instalirati na C...

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2011., 17:55   #282
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Može par pitanja, također sam totalni početnik (još i gore od toga, zaista ne kužim linux, previše mi se kosi s logikom koju Windowsi nameću godinama).
Pokušavam instalirati ubuntu 10.10 na komp od stare. 1 hard disk, 2 particije (C: i D: ).
Na C: su mi Win, na D: podaci.
Prilikom instalacije, uđem u one napredne funkcije za instaliranje i odaberem C: particiju (tj. drugačije se zove u Ubuntu-u, nadam se da sam pogodio pravu jer ne piše C: nego nešto dev/) i onda je delete-am i napravim novu.
Ubuntu ti ih redom nazove /dev/sda1, /dev/sda2 itd. sda je prvi disk, sdb bi bio drugi i tako redom. sda1 je prva particija na prvom disku, sda2 druga na prvom disku itd. To vrijedi za SATA, za stare PATA diskove je isto, samo su hda,hdb,...

Citiraj:
Tada se otvori novi meni sa nekim opcijama i tu ne znam šta da odaberem.
File system po defaultu stoji EXT4 journaling, a ima ih još hrpa. Koji od tih ?
Može taj, to je i default.

Citiraj:
Onda dolje ima mounting point, tu ima više opcija, također ne znam koju da odaberem niti čemu to služi...
Ne znam jel mi još šta promaklo...
Pod linuxom možeš svaki dio sustava (ajmo reći folder) montirati na drugu particiju, kao da windozerima veliš da ti program files bude na jednoj particiji, documents and settings na drugoj itd. Tu te pita installer da li hoćeš neku takvu shemu, ti kad napraviš praznu particiju samo odaberi root (/) i to je to, biti će sve na jednoj.

Citiraj:
Eto, samo ne bih htio izgubiti D particiju jer su mi tu svi podaci, a ubuntu instalirati na C...

Hvala
Ako su windowsi ispravno postavili slova, C bi trebala biti /dev/sda1, a D /dev/sda2, ali možeš uvijek provjeriti po veličini.
Gle, ako ti je frka, možeš uvijek bootati neki acronis ili nešto slično što ti prikazuje particije slovima i obrisati tu particiju, bootaš ubuntu i installeru veliš da hoćeš iskoristiti neparticionirani prostor i on će sve odraditi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 08:44   #283
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ubuntu ti ih redom nazove /dev/sda1, /dev/sda2 itd. sda je prvi disk, sdb bi bio drugi i tako redom. sda1 je prva particija na prvom disku, sda2 druga na prvom disku itd. To vrijedi za SATA, za stare PATA diskove je isto, samo su hda,hdb,...
Mali ispravak...Ako ti je prva particija primarna onda je /dev/sda1 ali ako je druga logička unutar extended particije onda nije /dev/sda2 već /dev/sda5. Zašto? Sa sda1-sda4 se označavaju primarne particije dok sda5 - sda(n) se označavaju logičke particije.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 10:11   #284
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Mali ispravak...Ako ti je prva particija primarna onda je /dev/sda1 ali ako je druga logička unutar extended particije onda nije /dev/sda2 već /dev/sda5. Zašto? Sa sda1-sda4 se označavaju primarne particije dok sda5 - sda(n) se označavaju logičke particije.
Sve to stoji, samo što je 99.99% sigurno da nema extended particije i drugo, što je newbie pa mu u ovom trenutku ne treba dodatno komplicirati život s time
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 16:26   #285
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Evo instalirao sam. Glavobolja
Neke mi stvari nisu jasne, u tomekovom tutorialu piše da ubuntu dolazi samo sa read-only podrškom za NTFS (meni je D: particija NTFS), ali ja sam svejedno uspio obrisati par foldera sa D: particije, kako to ?
Onda neke stvari iz tutoriala ne funkcioniraju na ovom ubuntu-u, npr. stavio sam skriptu za "open terminal here" u onaj folder, međutim kod desnog klika nema opcije scripts, onda vrijeme boot loadera, kada mi otvori menu.lst samo je prazan prozor, onda one skrivene aplikacije (edit menus), stavim kvačice međutim nakon sekunde one opet nestanu, jednostavno ih ne prihvaća. Dalje nisam ni pokušavao jer sam i ovako dovoljno izgubljen.

Pokušavao sam naći rješenje za slijedeći problem no nisam uspio, sa windoza imam folder "favorites" (za staru, tako joj je lakše) i unutra su sortirani linkovi na razne novine, portale, itd.
Toga ima dosta, ekstenzija tih linkova je .url. To u linuxu se ne otvara, ima li kakvo rješenje da to osposobim? Čitao sam o nekim skriptama za nautilus, ali nemam blage kako to izvesti
Također mi .m3u (playliste za winamp) ne otvara, a vidim da winamp ne postoji za Linux. Otvori mi neki alternativni player (Totem movie player) međutim odmah izbaci grešku da "location not found" iako vidim da je učitao sve pjesme korektno u svoju listu :/
Sorry na njuberizmu...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 16:56   #286
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Tomekov vodič je malo starijeg datuma, a u međuvremenu su se neke stvari promijenile i poboljšale, tak da današnje Ubuntu distribucije nude stvarno mnoštvo toga odmah nakon instalacije. Ove favorites linkove probaj importirati ili otvoriti s nekim od web-preglednika, a fala Bogu za Linux ih imaš skoro sve danas aktualne. Usput si moreš prek Synaptica skinuti i instalirati Ubuntu Restricted Extras i Ubuntu Tweak, ako trebaš/hoćeš podesiti koju sitnicu, a ne da ti se zayebavati s težim načinom. Za multimedijalni player moreš probati ionak odličan VLC, a ako ti treba baš nekaj za muziku - Exaile je sasvim vredu.
Nudi sve kaj treba, nije kompliciran ili (ko neki playeri) lišen nekih osnovnih funkcija, a podržava sve moguće audio formate. Oba playera također skineš i instaliraš putem Synaptica. Za location not found grešku je možda krivac particija koju nisi mountal (desni klik na particiju/disk, pa mount ili unmount ili direktno iz Nautilusa pod Places, pa mount samim klikom na particiju/disk), pa provjeri da li je to u pitanju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 06.03.2011. u 17:23.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 20:13   #287
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
E hvala McG (i ostalima naravno), dosta mi je pomogao Ubuntu Tweak, ali ove .url fajlove s ničim ne mogu otvoriti niti ih importati a ne mogu nikako podesiti ni Teamviewer da se podiže sa sustavom (isto kao u Win), tj. mogu ga ubaciti u startup ali onda on doslovno otvori program nakon podizanja sustava, a meni on treba samo u trayu, ne da cijeli bude otvoren, a i kada gledam na svom kompu, iz nekog razloga ne vidim ovog u partners listi od Teamviewera već moram upisivat onaj kod i šifru za pristup. Tražio sam po netu ali nisam našao neko rješenje :/
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 20:49   #288
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
E hvala McG (i ostalima naravno), dosta mi je pomogao Ubuntu Tweak, ali ove .url fajlove s ničim ne mogu otvoriti niti ih importati a ne mogu nikako podesiti ni Teamviewer da se podiže sa sustavom (isto kao u Win), tj. mogu ga ubaciti u startup ali onda on doslovno otvori program nakon podizanja sustava, a meni on treba samo u trayu, ne da cijeli bude otvoren, a i kada gledam na svom kompu, iz nekog razloga ne vidim ovog u partners listi od Teamviewera već moram upisivat onaj kod i šifru za pristup. Tražio sam po netu ali nisam našao neko rješenje :/
Za onaj terminal potražiš u ubuntu software center ili u synapticu i instaliraš "nautilus-open-terminal". Što se Teamviewera tiče, relativno je kratko na linuxu i osim toga nije nativna linux aplikacija neg radi pod, ajmo pojednostavljeno reći emulacijom (wine) pa ne možeš niti očekivati sve funkcije kao pod windozerima. Za direktni import .url datoteke ne bi znao, a ne da mi se guglati, to možeš i samo, možda i postoji neki direktni put, ali obilazni sigurno radi: pod windowsima digneš firefox, on importira favouritese iz internet explodera i njegov profil preseliš u linux jer se to svodi manje-više na kopiranje. Ili napraviš export bookmarka iz firefoxa pod windowsima i importaš u FF u ubuntu. Samo što ti windowse više nemaš pa bi to morao negdje drugdje odraditi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2011., 20:56   #289
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Hvala. Ovaj dio da ne vidim TV u partners listi sam rješio, bolje da i ne govorim u čemu je problem bio
Ništa, nastavljam studirati.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 10:11   #290
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
/cut
Zgodna stvar i to sljaka na distri Mint. Poglavito Ubuntu tweak koju moze nadodati sve navedeno.


btw.
jedno malo pitanje? Kako da slozim dual boot win7 i Mint? Prvo ide Win7 pa Mint u jednoj ili dvije particije?

uspio sam sloziti mobilni internet broadband preko PCMC express card. Stranice se brze ucitavaju.
Jos da samo nadem drivere graficke ta Lenovo T43p da bi mogao spustiti takt radi stednje i grijanja. Ima li uopce baterry manager?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 10:49   #291
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
jedno malo pitanje? Kako da slozim dual boot win7 i Mint? Prvo ide Win7 pa Mint u jednoj ili dvije particije?
GRUB ili BCD. Preko GRUBa ti čak i automatski doda WinLoader, a preko BCDa samo dodaš GRUB. EasyBCD skini i udri.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2011., 12:08   #292
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
tnx baja. čim uhvatim vremena i pozabavit ću

__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2011., 18:37   #293
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Neko rijesenje za overscan na TV-u na Ati karticama plz?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:46   #294
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
je netko uspio instalirati ubuntu 10.10 na netbook preko usb sticka?
3 sata sam se zafrkaval bez uspjeha, na kraju skinul 10.04 i radi savrseno.

zna mozda netko u cemu je problem?
ovaj problem mi se javljal
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1705123

mislim, rjesenje mi nije bitno, ali tek toliko da znam o cemu se radi
domis je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:55   #295
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
je netko uspio instalirati ubuntu 10.10 na netbook preko usb sticka?
3 sata sam se zafrkaval bez uspjeha, na kraju skinul 10.04 i radi savrseno.

zna mozda netko u cemu je problem?
ovaj problem mi se javljal
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1705123

mislim, rjesenje mi nije bitno, ali tek toliko da znam o cemu se radi
Čekaj jesi ovo ti postavi thread ili ?
Jesi proba preko Unetbootin-a ili UniversalUSBInstallera-a?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 14:36   #296
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Evo i ja sam odlučio isprobat Ubuntu. Htio bih napraviti dual boot s W7, pa me zanima sljedeće. Pročitao sam što je kolega napisao.
Citiraj:
Ako nekog zanima za dual boot, na disk sam stavio na jednu particiju Win7, potom instalacija sa stika Ubuntua ( na stik staviš bez ikakvih problema u 2-3 koraka ), odabereš opciju Instal Ubuntu along other operating sistem, ima slider kojim odrediš koliku želiš particiju za Ubuntu odradiš instalaciju i Ubuntu automatski napravi dual boot. Stvarno jednostavno i radi perfektno.
Isto tako gledam i neke tutoriale za dual boot, ali baš nije ovako kako je kolega napisao. Jel to stvarno tako jednostavno ili da se držim ovoga?
Ne bi si htio shebat trenutnu instalaciju W7.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 14:39   #297
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Instalirao sam isto kao kolega kojeg si quotao i na kompu i na laptopu, i nije bilo problema.

Win7 na jednoj particiji, ostatak diska sam za svaki slucaj backupirao i formatirao, instalirao ubuntu i nije bilo problema.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 15:47   #298
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Instalirao sam ga kao aplikaciju. Zasad radi ok, nema problema s nijednim OS-om. Još ću se tim pozabaviti.
Hvala na brzom odgovoru.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 17:44   #299
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Sharanje diskova i scroll linije

Bok,


trebao bih pomoc oko sharanja diskova. Imam dva diska koji bi se trebali vidjeti na wdtv liveu te racunalima s windows 7, i zanima me kako to najlakse postici, Samba? Ima li netko mozda link na kakav super tutorijal za to?


Druga stvar koja me zeza je broj linija kod skrolanja. Citao sam manual od xorg.conf i koliko kuzim za 8 linija primjerice bi trebalo u Mouse sekciju dodati:
Option "VertScrollDelta" "8"
Medjutim, ja u xorg.conf nemam Mouse sekciju, kao niti keyboard. vec samo stvari vezane za display. Sto uciniti? Miš je inace Logitech m570 (unifying receiver).


Hvala
rendula je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 02:40   #300
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Jeli možda netko složio da na ubuntu 10.10 radi ova tv kartica http://www.dealextreme.com/p/usb-dvb...th-remote-8309 (AF9015 chip and NXP TDA18218 tuner ima ta kartica)
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na