Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2014., 08:59   #1561
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
prika molim te reci mi gde si nabavio kod nas taj ruter?
i jesi na sx-u ima predodono openwrt pa sa ga vratio na t-com firmware?
pošto je mene zezo t-com da mogu isključivo adb koristit za voip
hvala
Naručio sam ga s ebaya za 280kn s poštarinom. Gledaj svako malo na ebayu, ima ih za 30 dolara u americi koliko hoćeš, samo ne šalju svi u Hrvatsku. Ja sam onda naletio na jedan 30 dolara i kojih 20 dolara poštarina potpuno novi. Stigao je za 7 dana, nov u celofanu.

Povratak na t-com software moraš imat nekakav openwrt bilo kakav i onda točno po upustvu. Mene je zezao tftp dok nisam onu naredbu ispravio i onda izprve bez problema.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mozes koristit bilokoji router koji ima podrsku za VoIP i kojeg znas konfigurirat. Ja uredno koristim, tj spajam se kad se ukaze potreba, na jednom te istom mjestu: Thomsone ST780i i TG782, Siemens SX763 i ADB A4202N. Na svima uredno radi IMS kad se spojim i sumnjam da je T-Com briga s kojim se ja routerom spajam.
Slažem se s ovim, jedino meni sx763 malo bolje radi jer se prilikom reconnecta ili recimo gašenja/paljenja openwrt uvijek instantno spoji na internet preko sx763, dok je preko tg782 bacao pap authentication failed jedno minutu dok se nebi spojio.

Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
imali gde taj file
Mislim da ćeš to morat povuć direkt od t-coma, a kako točno nisam 100% siguran. Probaj kad vratiš t-com na sx763 tvornički reset odavde

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453

Koliko vidim možeš probati i uzeti nečiju konfiguraciju, ubacit svoju šifru i probat se spojiti.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 17:02   #1562
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
situacija je ovakva
simensa sx sam vartio na t-com firmware, ubacio ovaj config file
proja toga upiso svoje podatke za voip i internet.
i na kraju voip radi ali internet neče,zvao t-com i njima nije jasno da voip hoče a internet neče, inače sa neslužbenim ruterom trebalo bi biti suprotno i na kraju mi je reko da je vijerovatno config file što sm ubacio negde zeza.




stokis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2014., 17:20   #1563
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
situacija je ovakva
simensa sx sam vartio na t-com firmware, ubacio ovaj config file
proja toga upiso svoje podatke za voip i internet.
i na kraju voip radi ali internet neče,zvao t-com i njima nije jasno da voip hoče a internet neče, inače sa neslužbenim ruterom trebalo bi biti suprotno i na kraju mi je reko da je vijerovatno config file što sm ubacio negde zeza.
Fakat glupo jel se sinkronizira adsl? Jesi sigurno svi podaci dobri (0/33 vpi/vci), probaj liniju kabla stavit u line. Ne znam što bi još moglo bit, probaj tvornički reset pa ispočetka. Stvarno čudno da voip radi a internet ne.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 17:28   #1564
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
@sipe, DSL linija se sigurno sinkronizira, jer nebi inace radio IMS!

@stokis, problem je vjerojatno u neuskladjenom username/pass za spajanje na internet. Nebi bio ni prvi ni zadnji da te neki krivi/nepotrebni znak zeza.

Inace, prema slici, meni se cini da imas na SX-u ukljucenu opciju "PPPoE PassThrough", pa ako je, iskljuci ju. S tom opcijom router ocekuje autentifikaciju od drugog routera i ne salje svoju, pa nema sanse da te Authentication server propusti dalje na internat.
Koju poruku ti zabiljezi u logu SX-a nakon kaj stisnec gumb "Connect"?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2014., 22:33   #1565
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dal itko zna kako srediti da MaxTV radi na Tomatu na HT FTTH?
Uspio sam napravit da radi internet sa VID offset na 96 i VLANom broj 100 koji ima tagiran WAN port.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 19:16   #1566
dvorel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Daruvar
Postovi: 21
dd wrt

Trebao bih dd-wrt fw za sx763 na kojemu radi qos. Trenutno je na njemu build 18687.
dvorel je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:14   #1567
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ajd da sad ne gnjavim puno sto i kako.. procitao sam prvih 16 strana topica pokusavajuci flashat sx 763. uglavnom...ubacio sam secondary preko default sucelja.. i dosao na failsafe gui.. i nema sanse upucat ni jedan img sa onog prvog tutoriala... ni onaj testni voip.. ni annex ab. u chromu samo pise da stranica nije dostupna.. u mozzili malo duze vrti connecting iopet napise da je vezi isteklo vrijeme

nemam ni ubuntu ni nista.. koristim win 8.1

ima koja ideja cime da probam to upucat? sad sam u pat poziciji.. nemogu ni naprijed ni natrag

btw u network postavkama PCa sam postavio i IP i gateway i dns onako kako pise u tutorialu

nemam avast.. ugasio sma i win firewall i win defender...

edit: probao sam i neki lunascape browser.. isto izbaci this page can not be found nakon sto submitam file

edit2: The system is now trying to flash. If there is a problem, the LEDs will start to blink.
After a successful update the box will reboot

hm.. upalilo u mozzili.. al sam odabrao onaj secondary image... ni vrag da sam cijelo vrijeme tiskao krivi file.....I sad on flasha.. vec neko vrijeme....
lampice ne blinkaju... nema progres indikatora....pa cekam...

Zadnje izmijenjeno od: creborn. 07.07.2014. u 12:29.
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:25   #1568
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Makni se od W8 smetja i najnovijih browsera, nađi komp sa XP ili Linux - om + starija verzija Firefox - a, u ovoj i onoj drugoj temi o SX - u smo govorili o tome.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:30   #1569
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
znam da je w8 smetje.. jbga.. dobio original cd.. pa stavio gore... imam i win7 original.. 64 bitni.. pa samo cekam da ovo gofno pocne komplicirat pa da ga maknem
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:34   #1570
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
skini fakin ubuntu i pokreni ga fakin live.

ili jos jednostavnije, digni ubuntu u virtualki, stavi mu static IP i povezi ga na fizicku mrezu...
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2014., 12:38   #1571
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ko sto rekoh.. pise da flasha... pa cekamo....

i nemojte vi tu meni static ovo ono.. pogubio sam se u pola threadova ovdje.. nisam ja neki network admin nesto... vec low end user

edit: koliko zapravo traje to flashanje? lampice ne blinkaju ( to pise da indicira nevolju) al to vec traje cca 10 min

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.07.2014. u 14:21.
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:57   #1572
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
static IP MORAŠ imati, ako neznaš postaviti - guglaj
velika je vjerojatnost da budeš moral iz linuxa flešati - digni neku live distru
domis je offline   Reply With Quote