Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2010., 14:34   #1
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
Otišla matična

Imam HP Compaq 6715s ili bolje reći imao sam Laptop je star nešto više od dvije godine i prije par dana mu je matična ploča preselila na onaj svijet. Kažu u servisu da je kvar minimalno 600 KM (cca 2200 kn), a prema njihovim riječima teško za taj model pronaći ploču jer se navodno više ne proizvode.
Zanima me što mislite, da li je to neka obmana da odmah kazu ako je nesto otislo mijenjaj ili postoji nacin da se popravi ploča za manje love.

Hvala unaprijed
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 15:27   #2
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Pogledaj maticnu, mozda je koji kondenzator prosvirao.
Ako nista ne upali uvijek je mozes ispec http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=161888.
Naravno to je zadnje sto bi trebao pokusat, ako se odlucis za to savjetujem ti da se dobro informiras prije kuhanja
Mandusin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2010., 19:20   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Novu matičnu nećeš naravno uzimati jer je cijena takva kakvu su ti rekli. Potraži po oglasnicima druge takve preminule laptope, možda je nekom otišao ekran, pa prodaje dijelove. Druga opcija ti je prodaja ostalih dijelova.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 21:34   #4
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
Hvala za savjete.

Što se tiče ovoga pečenja haha, nisam toliki entuzijast niti sam baš kompenentan da bih to pokušao, nije tek tako da uvalim u pećnicu haha.

Najrađe bih prodao laptop u ovakvom stanju za neku svotu, kako se kreću cijene otkupa pokvarenih laptopa ne znam, i štediti za novi

Inače sam guglao i vidio sam da dosta ljudi ima probleme s ovim HP modelom. Mozda cu imati vise srece drugi put s Toshibom ili Lenovom
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 13:31   #5
rplohl
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Taj laptop se dosta grije i zato dolazi do problema s maticnom plocom.
Napominjem kako je vazno da se bar jednom godisnje (pa cak i vise puta) ispuse ventilator i hladilo kako bi se osigurao sto bolji protok zraka.
U doticnom slucaju radimo i reparacije maticnih ploca, garancija je nekih mjeseca dana - pokazalo se uspijesno u nekih 50% slucajeva.

Citiraj:
Autor sharavanja Pregled postova
Hvala za savjete.

Što se tiče ovoga pečenja haha, nisam toliki entuzijast niti sam baš kompenentan da bih to pokušao, nije tek tako da uvalim u pećnicu haha.

Najrađe bih prodao laptop u ovakvom stanju za neku svotu, kako se kreću cijene otkupa pokvarenih laptopa ne znam, i štediti za novi

Inače sam guglao i vidio sam da dosta ljudi ima probleme s ovim HP modelom. Mozda cu imati vise srece drugi put s Toshibom ili Lenovom
rplohl je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 14:25   #6
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Taj se model ne proizvodi više, to je istina, ne proizvodi se hrpa modela više. Sad su ili sa bezvezno-crno-sjajnom plastikom i gadnim tipkama, ili su skupi a dobri. Uglavnom, u firmi nemamo problema s laptopima (stari/novi, skoro svi HP), jedino nam se desilo da u jednom novom nije bio spojen cooler od proca na napajanje, je**čka greška, al pod garancijom je bio. Ja ti preporučam rernu, nemaš šta izgubit.
Ja sam probao prepržit 2900xt i bio sam na istom odakle sam i krenuo, ne radi, moram ponovno probat, na višoj temp.
Sretno s rernom .
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na